Piektdiena, 16 Marts 2018 13:26

Jēkabpilieši uzdod jautājumus domes un komunālo uzņēmumu vadībai (AUDIO)(FOTO)

Informācijas avots:  Sandra Mikanovska
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Ceturtdien uz tikšanos ar Jēkabpils domes un pilsētas komunālo uzņēmumu vadību Tautas namā ieradās ap 60 jēkabpiliešu. Pirms diskusijas tika demonstrēta Jēkaba Štelmahera īsfilma par Jēkabpili un visa pasākuma gaitā slaidos varēja vērot Jēkabpili bildēs. Diskusiju vadīja sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Sleže. Iesākumā dažos vārdos uzņēmuma vadītāji iepazīstināja ar sevi un savu vadīto uzņēmumu galvenajiem darbības virzieniem, pēc tam sekoja – jautajumi un atbildes. Šīs tikšanās iniciators bija Jēkabpils domes deputāts Kaspars Ģirģens (KPV LV).

Visvairak jautājumu tika uzdots par situāciju Bebru ielas mikrorajonā, kā arī par dažādiem problēmjautājumiem ēkās Nameja ielā un Celtnieku ielas mikrorajonā. Tāpat arī tika jautāts par īres maksu pilsētā, sadzīves un nestandarta atkritumu apsaimniekošanu, diskutēts, kāpēc Jēkabpilī ir dārga apkure un apspriesti citi jautājumi.

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem sniedza Jēkabpils mērs Raivis Ragainis (LZP), SIA “Jēkabpils siltums” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Karpenko, SIA Jēkabpils ūsdens valdes priekšsēdētājs Mihails Aleksejevs, SIA JK Namu pārvalde valdes priekšsēdētājs Ainars Vasilis, SIA Pils rajona namu pārvalde pārstāvis Mārtiņš Gluhs un SIA Jēkabpils pakalpojumi valdes priekšsēdētājs Jānis Hauka. Bebru ielas mikrorajona iedzīvotāja vēlējās zināt, kāpēc šoziem netika tīrīti automašīnu stāvlaukumi bebru ielas mikrorajonā. Uz šo jautājumu atbildi sniedza Jēkabpils mērs Raivis Ragainis, norādot, ka auto stāvlaukumi ir daudzdzīvokļu māju īpašumi un par to tīrīšanu jārūpējas pašiem māju iemītniekiem.

Viena no problēmām, ko tiekoties ar Jēkabpils domes vadību un pašvaldības komunālo uzņēmumu vadītājiem, aktualizēja Bebru ielas mikrorajona iedzīvotāja, trīs bērnu māmiņa Inga, ir suņu izkārnījumi ar kuriem ir pilni daudzdzīvokļu māju pagalmi un tām piegulošie zālāji un šī iemesla dēļ bērniem nav iespējams droši un higiēniski pastaigāties pagalmā un dzīvojamās mājas apkārtnē. Viņa vēlējās noskaidrot, kā šī problēma tiek risināta pilsētā un, kas ir atbildīgs, lai sauktu pie kārtības mājdzīvnieku īpašniekus, panakot, ka tie savāc ekskrimentus aiz saviem mīluļiem. Jāpiebilst, ka šī problēma ir aktuāla visā pilsētā, ne tikai Bebru ielas mikrorajonā un līdz šim pašvaldības atbildīgie dienesti jau gadiem ilgi nav raduši tai risinājumu. Arī Jēkabpils mērs Raivis Ragainis, atbildot uz šo jautājumu atzina, ka nezina kāda ir sistēma, šīs propblēmas risināšanai un kā ar šo situāciju tikt galā pilsētā.

Tiekoties ar Jēkabpils domes vadību un komunālo uzņēmumu valdes priekšsēdētājiem iedzīvotāji vēlējās noskaidrot, kas ir noteicis kārtību, kad par nestandarta sadzīves atkritumu neatļautu izmešanu konteineru laukumos pie daudzdzīvokļu mājām maksā katrs mājas iedzīvotājs. Precīza atbilde uz šo jautājumu netika sniegta, SIA “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs Jānis Hauka galvenokārt skaidroja, kā notiek maksas aprēķināšana par standarta atkritumu izvešanu, nenosaucot likuma normu vai saistošos noteikumus, kas paredz šādu kārtību.

Jēkabpilī, kā ikvienā lielajā pilsētā ir novērojami dažādi tā dēvētie grafiti zīmējumi uz daudzdzīvokļu māju sienām un citām būvēm. Tiekoties ar Jēkabpils domes vadību un pašvaldību uzņēmumu pārstāvjiem, iedzivotāji jautāja, kāpēc šie ķēpājumi netiek aizkrāsoti vai kā citādi noņemti no ēku sienām. Tāpat arī tika uzdots jautājums, kāpēc ir aizmirsts Zīlānu ielas mikrorajons un ielai, kas vienlaikus ir arī Rēzeknes šoseja, nav trotuāra un velosipēda celiņa un vai tāds kādreiz būs. Uz šiem jautājumiem atbildi sniedza SIA “Pils namu pārvalde” pārstāvis Mārtiņš Gluhs, SIA JK namu pārvalde valdes priekšēdētājs Ainars Vasilis un Jēkabpils mērs Raivis Ragainis. Tika uzsvērts, ka par zīmējumu uz māju sienām aizkrāsošanu jāmaksā konkrētās mājas iemītniekiem un par šādu darbu veikšanu lēmums jāpieņem mājas iedzīvotāju kopsapulcē, tāpat arī tika solīts, ka laika gaitā pa posmiem tiks izbūvēts gan trotuārs, gan veloceliņš Zīlānu ielā no dzelzceļa pārbrauktuves līdz Zīlānu mikrorajonam.

Plašāk par diskusijā uzdotajiem jautājumiem un saņemtajām atbildēm klausieties audioierakstā.

Foto: Jēkabpils/Facebook.com

Lasīts 1329 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 20 Marts 2018 08:49

Komentāri  

0 #1 Vieteejais 2018-03-16 16:49
Paldies par diskusiju, ka beidzot kaut kas tāds notiek. Ieteikums - nākamajās reizēs vairāk konkrēu atbilžu, mazāk tukšu runu.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli