Otrdiena, 15 Maijs 2018 15:33

Jēkabpils slimnīcas valde godina medicīnas māsas (FOTO)

Informācijas avots:  Sandra Mikanovska
Vērtēt šo objektu
(2 balsis)

SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” notika svinīgs pasākums, kurā Starptautiskajā māsu dienā tika suminātas medicīnas māsas. Īpašu paldies šajā dienā slimnīcas valde – priekšsēdētājs Gvido Liepiņš un galvenais ārsts Andrejs Miļčevskis, kā arī 12. Saeimas deputāts Guntis Kalniņš (LZS) un Jēkabpils reģionālās slimnīcas galvenā māsa Māra Skrodere izteica medmāsiņām, kuras Jēkabpils slimnīcā nostrādājušas 50 un vairāk gadus.

 Lielu paldies svētkos slimnīcas medmāsām sacīja Māra Skrodere, uzsverot, ka medmāsas var salīdzināt ar māti, jo abu sūtība ir rūpēties par citiem. Starptautiskajā māsu dienā īpaši tika suminātas: Traumatoloģijas māsa Arta Bogača, kura Jēkabpils slimnīcā nostrādājusi 58 gadus; Ambulatorās daļas psihiatrijas māsai Irēnai Smuļko, kas Jēkabpils slimnīcā nostrādājusi 54 darba gadus; Ķirurģijas nodaļas māsa Inita Vanaga, kas Jēkabpils slimnīcā nostrādājusi 53 gadus; Ambulatorās daļas māsa Ināra Mūrniece, kas Jēkabpils slimnīcā nostrādājusi 52 darba gadus; Neiroloģijas māsa Aina Klaucāne, kas Jēkabpils slimnīcā nostrādājusi 50 darba gadus.

 “Šī ir pirmā reize, kad satiekamies šajos svētkos ar medmāsām. Māsas ir tās, kas pavada ar pacientiem kopā visvairāk laika, nodrošinot veselības aprūpi un slimnieku atveseļošanos. Novēlu māsām pilnveidoties, attīstīties, lai mūsu klienti būtu vēl apmierinātāki. Ikviena darbā, arī māsu, ienāk jaunas vēsmas, iesim līdzi laikam, apgūstot jaunākās tehnoloģijas, lai kļūtu vēl profesionālāki. Aicinu šajā darbā iesaistīties arī vīriešus, laužot stereotipu, ka medmāsa ir sieviešu profesija,” sveicot Jēkabpils slimnīcas medicīnas māsas svētkos saka valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš.

 “Darbs medicīnā ir darbs komandā un visas personas šajā ķēdē ir nozīmīgas. Medmāsiņas darbs ir ļoti nozīmīgs, jo viņa ar pacientu pavada daudz vairāk laika nekā ārstējošais ārsts. Svētku dienā medmāsiņām vēlu daudz veselības, optimisma un, lai mūsu kolektīvs būtu draudzīgs,” saka Jēkabpils reģionālās slimnīcas galvenais ārsts Andrejs Miļčevskis.

 “Jebkuras pārmaiņas, arī jaunas valdes ienākšana slimnīcā, nes līdzi uztraukumu un neziņu. Taču pārmaiņas ir nepieciešamas. Mans un arī Veselības ministrijas viedoklis ir, ka slimnīcai jāuzlabo prestiža jautājums, jo tā ir reģionālā slimnīca un neviens viņai šo statusu neplāno atņemt. Jāizvērtē pakalpojumi, kas tiek sniegti, lai pēc iespējas vairāk iedzīvotāji saņemtu medicīniskos pakalpojumus uz vietas Jēkabpilī un pēc tiem nebūtu jādodas uz Rīgu. Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš ir mans partijas biedrs no LZS, arī ministre ir no Latvijas zaļās partijas, un mēs esam vienā komandā – ZZS, un slimnīcai būs atbalsts. Esmu dzirdējis, ka kolektīvā ne visi pieņem jauno valdi. Uzskatu, ka tiem valdes locekļiem, par kuriem kolektīvs šaubās, ir jāiet pie darbiniekiem, jārunā, un pēc laika varēs pateikt, vai viņi izvēlējušies pareizo ceļu. Es uzskatu, ka valdei tika izvēlēti labākie no labākajiem un, kā jau teicu – pārmaiņas ir vajadzīgas, lai Jēkabpils slimnīca vēl vairāk uzlabotu savu pakalpojumu kvalitāti un tos pilnveidotu,” saka 12. Saeimas deputāts Guntis Kalniņš.

 Starptautiskā Māsu diena tiek svinēta visā pasaulē katru gadu 12. maijā par godu māsu profesijas pamatlicējas Florences Naitingeiles dzimšanas gadadienai. Šī diena tiek atzīmēta daudzās valstīs balstoties uz Starptautiskās Māsu Padomes ierosmi. Starptautiskā Māsu Padome nodibināta Londonā 1899. gadā. Latvijas Māsu asociācija kopš 1994. gada ir Starptautiskās Māsu Padomes biedrs.

 

Sandra Mikanovska,

Radio1, Ceturtdiena

 

Lasīts 5105 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 15 Maijs 2018 16:50

Komentāri  

+1 #6 anamika 2018-05-16 11:58
Citēju Sviests:
Zaļzemnieki taisa politisko kapitālu uz medmāsām. Feisbukā ar: pasākumu "nolaikojuši" pārsvarā zaļzemnieki - Stiebriņa, Ragainis, Kļaviņa. Kur bija rūpe par māsām, kad lēma par jauno algu sistēmu? Tad izgrozīja tā, ka māsu algas palika praktiski iepriekšējā līmenī. Kas domāja par māsu vajadzībām, tad, kad dakteri streikoja? Tad, piemēram, par ģimenes ārstu palīgu zemajām algām "aizmirsa".Tikai par dakteriem turēja rūpi mediķu arodbiedrība. Un kurs tad šajā pasākumā valdes locekle Budovska? Vai sveica māsas skaipā? Liekulības paraugstunda.

Par algām teiksu to, ka Čakša solīja 26% vismaz. Jēkabpilī knapi 15%(māsām). Tātad 11% kaut kur aizslīdēja. Jaunajai valdei būtu liels bonuss, ja tos vismaz 11% atrastu un pieliktu klāt. Varbūt tā arī bija izdomāts.
Citēt
0 #5 ! 2018-05-15 22:39
Tikai par Girgenu, ne kādi LZS/ZZS
Citēt
+13 #4 Sviests 2018-05-15 21:57
Zaļzemnieki taisa politisko kapitālu uz medmāsām. Feisbukā ar: pasākumu "nolaikojuši" pārsvarā zaļzemnieki - Stiebriņa, Ragainis, Kļaviņa. Kur bija rūpe par māsām, kad lēma par jauno algu sistēmu? Tad izgrozīja tā, ka māsu algas palika praktiski iepriekšējā līmenī. Kas domāja par māsu vajadzībām, tad, kad dakteri streikoja? Tad, piemēram, par ģimenes ārstu palīgu zemajām algām "aizmirsa".Tika i par dakteriem turēja rūpi mediķu arodbiedrība. Un kurs tad šajā pasākumā valdes locekle Budovska? Vai sveica māsas skaipā? Liekulības paraugstunda.
Citēt
+13 #3 anamika 2018-05-15 17:52
Citēju Hm:
Un kāds šai pasākumā sakars Guntim Kalniņam, izņemot, protams to, ka ir no LZS un ka ar slimnīcas vadītăju no vienas partijas. Ko tad viņš konkrēti ir paveicis, lai būtu šai pasākumā? Un kāpēc tieši viņš un neviens cits Saeimas deputāts?

Kalniņš teica, ka viņam cieša saikne ar slimnīcu:DDD Reāli zvejoja balsis. Bija kauns klausīties, jo pateikt neko nespēja. Nu nevēliet taču par viņiem!
Citēt
+17 #2 Ahaaa 2018-05-15 17:20
Sakars acīmredzams - Saeimas vēlēšanas tuvojas. Un pasākumos sāk parādīties balsu zvejnieki...
Citēt
+13 #1 Hm 2018-05-15 16:19
Un kāds šai pasākumā sakars Guntim Kalniņam, izņemot, protams to, ka ir no LZS un ka ar slimnīcas vadītăju no vienas partijas. Ko tad viņš konkrēti ir paveicis, lai būtu šai pasākumā? Un kāpēc tieši viņš un neviens cits Saeimas deputāts?
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli