Otrdiena, 22 Maijs 2018 21:19

Jēkabpils slimnīcā prezentē ar “Rotari” klubu atbalstu saņemto aparatūru (FOTO)

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā otrdien, 22. maijā notika “Rotari” klubu “Global grand” projekta “R 10 Latvija 100 Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļa” nr. GG 1759820 noslēguma ceremonija, prezentējot vairāk nekā 100 000 eiro vērtu aparatūru, kas saņemta ar “Rotari” klubu atbalstu.

“Jau pagājušā gada oktobrī pašvaldība saņēma vēstuli no “Rotari” kluba, ka tas vēlas apgādāt mūsu slimnīcu ar aparatūru, kas nepieciešama bērniem, 80 tūkstoši eiro apmērā, un lūdza pašvaldības līdzfinansējumu 20 procentu apmērā. Jēkabpils dome piešķīra līdzfinansējumu. Klāt ir tā diena, kad “Rotari” klubs oficiāli dāvina šo dāvinājumu slimnīcai. “Rotari” ir ieguldījis mūsu bērnu veselībā diezgan nopietnus līdzekļus, un tas darīts, lai mūsu bērni būtu veseli un piedzimtu veseli. Liels paldies “Rotari' klubam!” saka Jēkabpils mērs Raivis Ragainis.

Svētku pasākumā uzrunas un laba vēlējumus sacīja pārstāvji no dažādiem “Rotari” klubiem, savstarpēji apmainoties ar simboliskām dāvanām un vimpeļiem.

Svinīgais projekta noslēguma pasākums otrdien noritēja visas dienas garumā. Pēc svinīgas daļas un Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņu koncerta slimnīcas konferenču zālē visi devās uz slimnīcas dzemdību nodaļu. Tur notika plāksnes atklāšana un nodaļas apskate. Pēc tam notika perinatālā centra plāksnes atklāšana un nodaļas apskate. Pēc iepazīšanās ar Jēkabpils slimnīcu “Rotari” klubu pārstāvji devās ekskursijā ar autobusu pa Jēkabpili. Prezentācijas pasākums noslēdzās ar goda mielastu Krustpils pilī, pils un izstāžu apskati, pilī viesiem muzicēja “Kreicburgas ziķeri”.

Vadošie partneri šajā projektā ir Anders Svensons (Anders Svensson) no Zviedrijas pilsētas Lindesbergas “Rotari” kluba un Inese Priedniece no Rotari kluba „Rīga”. Taču šī projekta īstenošanā ir iesaistījušies ļoti daudzi citi “Rotari” klubi, tajā skaitā arī Jēkabpils “Rotari” klubs, Jēkabpils pašvaldība, un kopā savākti ir 116 355 ASV dolāri. Par šiem līdzekļiem iegādātas iekārtas astoņās pozīcijās.

Otrdien slimnīcas dzemdību un perinatālā nodaļa dāvinājumā mazuļiem saņēma adītus zābaciņus, zeķītes un citas noderīgas lietas.

Iekārtas jau martā Jēkabpils slimnīcai atveda viens no piegādātājiem – “NMS-Elpa”. Projektā Jēkabpils slimnīcai piegādāts jaundzimušo kardiotokogrāfs, ar kuru iespējams uzraudzīt bērna sirdsdarbību māmiņas grūtniecības periodā un dzemdību laikā, turklāt šī iekārta dod iespēju monitorēt arī dvīņu attīstību. Tāpat piegādāta fototerapijas lampa, kas nepieciešama gadījumos, kad pēc dzemdībām bērniem novērota tā dēvētā dzelte. Nodaļā saņemta arī ultrasonogrāfijas iekārta, ar kuru var izvērtēt jaundzimušo stāvokli gan grūtniecības periodā, gan dzemdību procesā, tāpat mākslīgās plaušu ventilācijas iekārta un jaundzimušo inkubators. Ārstniecības iestādei piegādātas arī trīs funkcionālās gultas pēcdzemdību rehabilitācijai.

Foto: Sandra Mikanovska un jekabpils.lv (Jānis Lācis)

Lasīts 1175 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 23 Maijs 2018 13:14

Multimēdiji

Komentāri  

0 #1 caalis 2018-05-23 10:20
paldies chakajaam rocinjaam par siltajaam daavanaam.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli