Pirmdiena, 04 Jūnijs 2018 09:11

Vāc parakstus par teritoriālās reformas veikšanu, izveidojot desmit spēcīgus novadus, arī Jēkabpils

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par teritoriālās reformas veikšanu, izveidojot desmit spēcīgus novadus.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Dzintars Pentjušs. Viņš uzskata, ka pašreizējais teritoriālais sadalījums, ka Latvijas teritoriju veido 110 novadi un deviņas republikas nozīmes pilsētas, ir sadrumstalots un neraksturīgs tik mazām valstīm.

Iniciatīvas pieteikumā uzsvērts, ka arī Igaunijā ir tikai 13 apriņķi, savukārt Lietuvā - 10 apriņķi. Pentjuša ieskatā, novadu skaita samazināšana ļautu efektīvāk plānot Latvijas un tās reģionu attīstību, jo to plānos centralizēti, vadoties pēc spēcīgu novadu finansiālajām un saimnieciskajām iespējām un vajadzībām.

Iniciatīvā piedāvāts likvidēt esošos 110 novadus, to teritorijas pievienojot jaunveidojamajiem novadiem, tādējādi izveidojot desmit spēcīgus novadus - Ventspils, Kuldīgas, Liepājas, Jelgavas, Rīgas, Valmieras, Gulbenes, Rēzeknes, Daugavpils un Jēkabpils novadus. Pārējo novadu likvidācija ietvertu arī domju likvidēšanu, bet esošajās vietās saglabājot tādus pašvaldību pakalpojumus kā Būvvalde, bērnudārzi, bibliotēkas, skolas, pašvaldības policija un citus pašvaldības pakalpojumus pildošās institūcijas.

Pentjuks uzskata, ka šādu pārmaiņu rezultātā sabiedrība iegūtu uzlabotu valsts teritorijas pārvaldi ar saskaņotu plašas teritorijas attīstības plānu.

"Piemēram, tas ļaus veidot plašākus novadu ceļu remontdarbus, jo tos būs iespējams ieplānot un veikt garākos posmos vienlaikus, jo ik pēc 10 kilometriem nemainīsies novadu teritorijas ar savām mainīgajām vajadzībām un finansiālajām iespējām. Novados būs iespēja efektīvāk nodrošināt pašvaldību pakalpojumus, piemēram, bibliotēkas, nabadzīgajiem novadiem nebūs jāsamazina to darbalaiks, līdzekļu taupīšanas nolūkos," pausts iniciatīvā.

Materiāls tapis sadarbībvā ar LETA

Lasīts 805 reizes

Komentāri  

+2 #3 Novads 2018-06-05 08:18
Pilnīgi pareiza iniciatīva! Pietiek tērēt mūsu nodokļus, lai barotu visus ierēdņus.
Citēt
+6 #2 Viedoklis 2018-06-04 16:27
Paradoksāli, bet Latvijā ir divas pretējas tendences:
1) Samazinam novadus, atstājot bez darba tur strādājošos par minimālajām algām, slēdzam skolas, izsūtām iedzīvotājus ekonomiskajā migrācijā!
2) Dalam un vairojam valsts firmeles, kas tirgo gāzi, elektrību utt - katra firma dara ko citu - viena ražo elektrību, viena uzkrāj, viena laiž vados, viena velk ārā no vadiem utt - un tur katrs direktors pelna tikpat cik mikro novads!
P.S.
Varbūt manabalsī kāds var iemest iniciatīvu samazināt valsts pārvaldes aparātu - tāpat kā ir citās attīstītajās valstīs uz vienu iedzīvotāju? Vai vispār klopēt šo bodi ciet?
Citēt
+8 #1 blet 2018-06-04 14:41
Un kur tad grūdīs visus krēslos pirdējus, uz Īriju podus mazgāt? Un ko tad sataisīja tos 110 novadus, a?
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli