Otrdiena, 26 Jūnijs 2018 14:59

Izdota jauna suvenīrmonēta ar Jēkabpils simboliku

Informācijas avots:  www.jekabpils.lv
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Jēkabpils Tūrisma informācijas centrā iedzīvotājiem un pilsētas viesiem drīzumā būs iespēja iegādāties jaunu suvenīrmonētu, kas veltīta Jēkabpils pilsētai Latvijas simtgadē.

Krustpils ir pilsētas senākā daļa un tās veidošanās cieši saistīta ar viduslaiku pili. Krustpils pils pirmo reizi rakstos minēta 1237. gadā. Jau tās nosaukums norāda, ka pils atradusies svarīgu ceļu krustojumā.
Savukārt, Jēkabpils pilsētā vēl pirms pilsētas tiesību piešķiršanas dzīvoja vecticībnieki. Vēl šodien pilsētu grezno simtgadīgas koka ēkas, kuras cēluši vecticībnieku amatnieki. 
Tagadējo dzelzsbetona tiltu pār Daugavu uzbūvēja 1962.gadā, tā garums – 274,4m. Pēc tilta atklāšanas, agrāk divos upes krastos izvietotās pilsētas- Jēkabpils un Krustpils apvienojās vienā pilsētā ar nosaukumu – Jēkabpils.

Jauno monētu interesentiem tuvākajā laikā būs iespējams iegādāties Jēkabpils Tūrisma informācijas centrā, Brīvības ielā 140/142 un Krustpils pilī. Suvenīrmonēta atrodas kapsulā, kas iestrādāta papīra kartiņā. Kartiņa satur informāciju par pilsētu latviešu, krievu, angļu un vācu valodās. 

Līdz šim šādas suvenīrmonētas ir veltītas Krustpils pilij, Strūves parkam, Trešdienas tirgus laukumam, kurā atrodas zirga skulptūra, kā arī Jēkabpils ģerbonī esošajam pilsētas simbolam – lūsim.

Informāciju sagatavoja 
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Lasīts 519 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli