Ceturtdiena, 28 Jūnijs 2018 17:07

Autobusu parks noslēdz līgumu par jaunu autobusu iegādi

Informācijas avots:  Informē SIA “Jēkabpils autobusu parks”
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

SIA “Jēkabpils autobusu parks” šī gada 22.jūnijā noslēdza līgumu ar AS “Balti Bussi Grupp” par septiņu jaunu, ar saspiesto dabasgāzi darbināmu SOR markas autobusu iegādi. Tie tiks iegādāti programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Pāreja uz ekonomiku ar zemu oglekļa emisijas līmeni visās nozarēs” specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (autobusi)" ietvaros”. Pirkuma kopējā summa ir tuvu 1,4 miljoniem eiro, no kuriem gandrīz 1,1 miljons eiro ir Eiropas Savienības fonda līdzekļi, bet 300 000 – uzņēmuma līdzfinansējums.

1

Abu uzņēmu vadītāji Jānis Ščerbickis un Meelis Simulant pēc līguma parakstīšanas

Autobusi tiks izmantoti pasažieru pārvadājumiem Jēkabpils pilsētas maršrutos. Tajos būs ērtāka iekāpšana, jo salona priekšas un vidus zonā tiem ir zemā grīda. Autobusa vidusdaļā paredzēta vieta invalīdiem ar siksnu ratiņu nostiprināšanai. Pasažieru labākam informatīvajam nodrošinājumam kalpos salonā izvietotais informācijas displejs pieturvietu attēlošanai, bet elektroniskais maršruta rādītājs šiem autobusiem būs saskatāms gan autobusa priekšā, gan sānā, gan aizmugurē. Pasažieru aptaujā vairāki pasažieri bija norādījuši, ka pilsētas maršrutos būtu jānosauc pieturas, jo daudzi iebraucēji nepārzina pilsētu un autobusu maršrutus. Jaunajos autobusos tagad būs iespējams pieturvietu nosaukumu atskaņot arī audio formātā.

Satiksmes un pasažieru drošības labad autobusi būs aprīkoti ar četrām videokamerām, no kurām viena ir vērsta braukšanas virzienā, otrā apvienota ar monitoru pie vadītāja ar atpakaļ skata kameru uz salonu. Trešā kamera pie durvīm nodrošinās redzamību maksājumu zonā, bet ceturtā – salona aizmugurē.

Autobusu vadītāja darbu komfortablāku nodrošinās sēdeklis ar pneimatisko atsperojumu un pagalvi, trīs punktu drošības josta un roku balsti sēdekļa sānos. Jaunas iemaņas no vadītājiem prasīs telemātikas sistēma, kas uzkrās autobusa vadīšanas stila parametru pārskatus, kontrolēs degvielas patēriņu un veiks citas funkcijas.

Uzņēmuma direktors Jānis Ščerbickis: - Visi jaunie autobususi, kurus iegādājāmies līdz šim, apkalpo reģionālo un strppilsētu maršrutu pasažierus. Tagad arī pilsētas maršrutos kursēs pilnīgi jauni autobusi. Ceram, ka braucēji būs apmierināti un izturēsies saudzīgi pret salona apīkojumu. Mums ir ideja pēc autobusus saņemšanas uzlabot to vizuālo izskatu, izmantojot ārējā noformējumā pilsētas logo krāsas. Lai ērti un patīkami braucieni!

 

Lasīts 853 reizes

Komentāri  

-1 #1 Dīvaini... 2018-06-29 15:21
..citos autobusu parkos no SORām atbrīvojas...
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli