Trešdiena, 11 Jūlijs 2018 13:59

Pulkstenis Jēkabpilī, Rīgas ielā beidzot rāda pareizu laiku

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Pirms diviem mēnešiem Jēkabpilī, Rīgas ielā atjaunotais pulkstenis beidzot rāda pareizu laiku. Jēkabpils domes deputāts Kaspars Ģirģens (KPV LV) informē, ka “pulkstenis tehniski uzlabots un nav novērojamas vairs laika nesakritības, nomainīta vecā ar jaunāka modeļa GPS mehānisma antenu. Papildus izmaksas 0,00 Eur. Joprojām kopējās izmaksas sastāda 500 EUR...”

Kā ziņots, ideja atjaunot pulksteni pieder Jēkabpils domes deputātam Kasparam Ģirģenam. Viņš arī sadarbbā ar domes vicemēru Andri Rutko (Saskaņa) panāca, ka pulksteni atjauno par 500 eiro nevis par 4500 eiro. Tāpat arī vēstīts, ka pulksteni iedarbināt par lētu naudu bija iespējams, salabojot tā veco mehānismu, nevis iegādājoties jaunu, kas izmaksātu aptuveni 4,5 tūkstošus eiro.

Diemžēl aptuveni divus mēnešus bija problēmas panākt, lai pulkstenis rādītu pareizu laiku. Tika izvirzītas vairākas versijas, kāpēc pulkstenis nav precīzs. Kaspars Ģirģens iepriekš taisnojās gan Radio1, gan publiski sociālajā vietnē facebook.com, ka pulkstenim nekas neesot salūzis, bet esot ārēji traucējumi. Šāda problēma pulkstenim esot bijusi arī vēl vienā citā Latvijas pilsētā, kur, kā izrādījies, galvenie vaininieki bijuši taksisti, jo pulksteņa pareizais laiks tiekot ņemts ar Globālās pozicionēšas sistēmas jeb GPS signālu un ļoti populāri esot takšos un uzņēmumu auto ielikt GPS signāla slāpētājus, lai Valsts ieņēmumu dienestam nebūtu pieejama informācija par auto pārvietošanās laikiem. Arī pie šī pulksteņa netālu atrodoties takšu un veikala stāvlaukums un viņš pieļāva iespēju, ka arī pie mums varētu būt līdzīga problēma.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības Pilsētvides departamenta vadītājs Raits Sirmovičs iepriekš, runājot par izmaksām, kādas sākotnēji bija aprēķinātas pulksteņa atjaunošanai – 4500 eiro, sacīja, ka par šo summu bija paredzēts iegādāties jaunu pulksteņa mehānismu, nevis labot veco. Iespējams, ka tādā gadījumā nebūtu šādu problēmu divu mēnešu garumā, jo nevienmēr lētāk ir labāk.

Šobrīd pulkstenis salabots, neiztērējot vairāk par sākotnējo summu - 500 eiro, un, jācer, ka tā mehānismi turpmāk darbosies nevainojami.

Foto: Kaspars Ģirģens

Lasīts 432 reizes

Komentāri  

-1 #1 Vietējais 2018-07-11 15:39
Nu tad beidzot! Cerams, ka šī epopeja būs beigusies un pulkstenis darbosies gan pēc pāris dienām, gan nedēļas, gan gada utt. ....
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli