Pirmdiena, 23 Jūlijs 2018 11:27

Jēkabpils reģionālā slimnīca iegādājusies divas jaunas ultrasonogrāfijas iekārtas (FOTO)

Informācijas avots:  Inna Budovska
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Saskaņā ar Eiropas Savienības fonda projektā Nr. 9.3.2.0/17/I/011 “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA „Jēkabpils reģionālā slimnīca”, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību” plānotajām aktivitātēm slimnīcai 13., 16. jūlijā tika piegādātas 2 jaunas ultrasonogrāfijas iekārtas.

Ultrasonogrāfija ir nesāpīgs, neinvazīvs vizuālās diagnostikas izmeklējums, kas izmanto ultraskaņu, lai vizualizētu ķermeņa iekšējās struktūras, kā, piemēram, dažādus iekšējos orgānus, muskuļus, cīpslas, locītavas. Ehokardiogrāfija ir nesāpīgs, neinvazīvs sirds izmeklējums ar ultraskaņu, ar tās palīdzību var atklāt iedzimtas un iegūtas sirdskaites, novērtēt sirds struktūras un to funkcionālo stāvokli. Asinsvadu ultrasonogrāfija jeb duplekssonogrāfija ir neinvazīva asinsvadu izmeklēšanas metode ar ultraskaņas palīdzību, lai novērtētu plūsmu asinsvados.

USG izmeklējumus SIA „Jēkabpils reģionālā slimnīca” stacionāra un ambulatorajiem pacientiem veic 15 sertificēti speciālisti-ehokardiogrāfijas-sirds un tās asinsvadu, vēdera dobuma orgānu,vairogdziedzera, krūšu dziedzeru, asinsvadu, grūtnieču un ginekoloģiskos, jaundzimušo un zīdaiņu neirosonoskopiju.

Patreiz izmeklējumi tiek veikti ar 5 USG iekārtām, no kurām 2006. gadā iegādātā iekārta ir fiziski un morāli novecojusi un nav remontējama, jo jaunās paaudzes programmatūra un zondes neatbilst vecajai iekārtai. 2008. gadā iegādātajai iekārtai nepieciešama ekrāna nomaiņa.

Lai varētu veikt kvalitatīvus, mūsdienām atbilstošus kardiovaskulāros un radioloģijas izmeklējumus, ir iegādāta jauna - digitālā diagnostiskās ultrasonogrāfijas iekārta Epiq5 Philips Healthcare, kas nodrošina augstu izšķirtspēju, kas ļoti būtiska gan sirds, gan asinsvadu, gan radioloģijas izmeklējumiem, kā arī ir aprīkota ar speciālu programmu miokarda deformāciju izvērtēšanai (uz esošajām USG iekārtām nav).Jaunās iekārtas aprīkojumā ir arī zonde, kas nodrošina 3D/4D attēlveidošanu un pamatā tiks izmantota augsta riska grūtnieču izmeklēšanai, ja ir aizdomas par augļa iedzimtām pataloģijām.

Iekārtas kopējās izmaksas - 130 680.00 EUR ar PVN
Sakarā ar to, ka stacionārā nebija atbilstošas portatīvās ultrasonogrāfijas iekārtas, tika iegādāta portatīvā digitālā diagnostiskās ultrasonogrāfijas iekārta CX50 Philips Healthcare. Iekārta tiks izmantota pacientu izmeklēšanai Austrumlatvijas Perinatālās aprūpes centra jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā priekšlaikus dzimušu un slimu jaundzimušo izmeklēšanai situācijās, kad izmeklējums jāveic nodaļā uz vietas, kā arī tiem pacientiem, kuri saņem neatliekamo palīdzību reanimācijas un uzņemšanas nodaļās.

Iekārtas kopējās izmaksas-56 870.00 EUR ar PVN
Iepriekš minēto USG iekārtu piegādi veica SIA “Arbor Medical Korporācija”

Inna Budovska
SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca"
valdes locekle

Foto: Jēkabpils/Facebook.com

Lasīts 926 reizes

Komentāri  

+3 #2 Ana 2018-07-23 17:10
Patiešām, ko tas viss dod, ja nav pieejams
Citēt
+3 #1 Guest 2018-07-23 14:25
Ko līdz jaunas iekartas,ja kvotu izmeklējumiem maz un jāizmeklējas par augstu maksu privātstruktūrā s.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli