Trešdiena, 01 Augusts 2018 16:09

Jēkabpilī izplata Saeimas deputātu Vitāliju Orlovu nomelnojošu laikrakstu, mēģinot izmantot Re:Baltica vārdu

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(2 balsis)

Šajās dienās daudzi jēkabpilieši savās pastkastēs atrada laikrakstu, kura saturs nomelno un aicina gaidāmajās Saeimas vēlēšanās nebalsot par 12. Saeimas “Saskaņa” deputātu, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētāju Vitāliju Orlovu. Turklāt laikraksta noformējums ir līdzīgs re:baltica izdevumiem, kas liek maldinoši domāt, ka izdevumu veidojis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs.

Radio1.lv sazinājās ar Vitāliju Orlovu un lūdza komentēt notikušo. Vitālijs Orlovs sacīja, ka Re:Baltica informējusi viņu par šo gadījumu, uzsverot, ka Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centram ar šo izdevumu nav nekādas saistības. Vitālijs Orlovs atzina, ka nav redzējis šo izdevumu. Taču balstoties uz viņa rīcībā esošiem faktiem, par notikušo ir ziņojis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, Satversmes aizsardzības birojam un Drošības policijai.

Vitālijs Orlovs arī piebilda, ka tie, kas šo laikrakstu saņēmuši, informējuši par vairākiem nepatiesiem faktiem un darbībām, kas viņam tiekot piedēvētas, piemēram, ka viņš it kā ar viltu esot pārdevis sev nepiederošu dzīvokli vai “atmazgājis” partijas “Saskaņa” naudu, un citas tikpat absurdas lietas. Tā kā izdevumā esot aizskarts ne tikai viņa gods , cieņa un reputācija, bet arī partijas “Saskaņa”, viņš pieļāva, ka arī partijas  vadība varētu vērsties ar iesniegumu ģenerālprokuratūrā izmeklēt šo gadījumu.

Vitālijs Orlovs uzsvēra, ka ir par godīgu vēlēšanu kampaņu un jau tuvākajā laikā plāno tādu organizēt un aicina cilvēkus neuzķerties viltus ziņām. Deputāts skaidroja, ka atbalsta godīgas vēlēšanas un pauda gatavību diskutēt un atspēkot kritiku. Savukārt minētajā izdevumā informācija esot sagrozīta un anonīma. Vitālijs Orlovs arī piebilda, ka šādas viltus ziņas nevar atstāt bez ievērības, jo vairāk cilvēki būs izglītoti, jo izsvērtāku izvēli tie izdarīs vēlēšanās. Vitālijs Orlovs arī sacīja, ka šāda avīze ar apmelojošu saturu par kādu no sabiedrībā ievŗojamiem politiķiem neesot nekas jauns. Pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām līdzīgā veidā ar apmelojošu saturu Kurzemē tika izplatīts laikraksts par Saeimas deputāti Solvitu Āboltiņu un viņa Saeimā netika ievēlēta, par deputāti kļuva, tikai pēc partijas biedra Jāna Junkura deputāta mandāta nolikšanas. Tas nozīmē, ka, diemžēl, cilvēki notic nepatiesai informācijai, tāpēc par šādiem gadījumiem ir jāinformē, atmaskojot melus.

Tikmēr Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re: Baltica savā mājaslapā publicējis informāciju, ka redakcijas e-pastā iekritusi vēstule, kuras autore Re:Baltica pateicās par lielisko avīzi, kura bija saņemta pastkastē Jēkabpilī. Izmantojot Re:Baltica krāsas, formātus un daļu tekstu no mājas lapas par to, kas ir Re:Baltica un kāpēc veido kartītes par politiķu darbiem, par kuriem viņi nestāstīs reklāmās. Jēkabpilī izdotais buklets aģitēja pret vienu no Saskaņas deputātiem: Vitāliju Orlovu. Vēstules autore Re:baltica pateicās par cīņu pret “Saskaņaskolaborantiem” un pauda cerību, ka šādi izdevumi tiks izdoti vēl.

Re:baltica rakstā savā mājaslapā norāda, ka stāstā ir fundamentāla problēma: “… mēs šādu avīzi neesam veidojušas vai izdevušas. Vienīgais, pēc kā nezinātājs būtu varējis to zināt, ir pasītes trūkums un fakts, ka Re:Baltica bija uzrakstīta ar “k” kā Re:Baltika – tieši tāpat, kā viltus ziņās par lielveikala sabrukšanu Alfa bija pārvērtusies Alffā.

Kāds bija izmantojis Re:Baltica reputāciju un darbu, lai izveidotu materiālu pret politiķi un piedotu tam lielāku ticamību.

Teorijas var būt dažādas. Mērķis ir Orlovs, autors – politiskie oponenti. Mērķis ir Re:Baltica, graujot mūsu ilgos gados iegūto reputāciju. Mūsu kritiskā nostāja pret Saskaņas darbiem ir labi redzama mūsu pētījumos (vairāk – www.rebaltica.lv) un kādam var niezēt nagi mēģināt parādīt, ka cīnāmies ar politiskiem līdzekļiem, nevis vienkārši darām savu darbu kā žurnālisti. Mērķis var būt lielāks un daudz bīstamāks: sabiedrības apstulbināšana vēlēšanu periodā ar dažādiem īstiem feikiem – indīgiem zirnekļiem, neīstu oponenta kritiku – nevis vienkārši atmaskojamu murgoloģiju internetā, kad beigās cilvēks vairs nesaprot, kam ticēt.

Mēs ar minējumiem nenodarbojamies. Vēl nezinām, kas avīzi izdeva un izplatīja, un turpinām to skaidrot. Informējām deputātu Orlovu par tādas esamību un apliecinājām, ka mums ar to nav sakara – politiskā cīņa ir normāla vēlēšanu sastāvdaļa, bet tai jābūt godīgiem un atklātiem līdzekļiem,” pauž "Re:Baltica" pārstāvji.

 Vitālijs Orlovs ir apņēmības pilns noskaidrot, kas izplatījis šo apmelojošo izdevumu.

IMG 6082 225x300

Foto: re:baltica

Lasīts 2015 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 01 Augusts 2018 22:30

Komentāri  

0 #5 Raivis 2018-08-08 22:37
Bet ko šis biedrs šo daudzo gadu laikā ir izdarījis Jēkabpils labā, ko..!?
Citēt
+5 #4 Aigars 2018-08-04 12:38
Ebreju mafija visur! Bet taisnība pa 99% rakstā ir!
Citēt
-3 #3 tā lūk 2018-08-02 11:24
Laba reklāma Orlova kungam, tātad ievēlēs arī šoreiz.
Citēt
+9 #2 dainis 2018-08-02 10:57
nu bet tur jau nav melu....
Citēt
+16 #1 Puk 2018-08-01 19:43
Taisnība tur ir, lasīju. Esiet gudri,... [cenzēts: aģitācija nav atļauta].
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli