Sestdiena, 11 Augusts 2018 10:44

No Jēkabpils un apkārtējiem novadiem uz 13. Saeimu startē 23 deputātu kandidāti (MAINĪTS VIRSRAKSTS, PAPILDINĀTS)

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

(Papildināts viss teksts saskaņā ar CVK publicēto jaunāko informāciju)

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 13.Saeimas vēlēšanām reģistrējusi 16 politisko spēku sarakstus un saskaņā ar jaunāko publicēto informāciju, ievērojami pieaudzis jēkabpiliešu skaits, kas startē uz 13.Saeimu.

Kopumā uz 100 Saeimas deputātu vietām kandidē 1470 pretendenti jeb uz vienu vietu - 15 kandidātu, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā. Tādējādi tas ir par trīs partiju sarakstiem vairāk nekā 2014.gada Saeimas vēlēšanās. Salīdzinot ar iepriekšējām, 12.Saeimas vēlēšanām, sarakstos pieteikto kandidātu skaits palielinājies – 2014.gadā Saeimasvēlēšanās piedalījās 1156 deputātu kandidāti.

Lielākā daļa - 68,3% - no kandidātiem ir vīrieši. Vidējais visu kandidātu vecums ir 46,6 gadi. Jaunākais deputāta amata kandidāts ir 21 gadu vecs, bet vecākais - 88 gadus vecs.

Gandrīz divas trešdaļas - 66,5% - kandidātu ir latvieši, bet 27% savu tautību nav norādījuši. Vairāk par trešdaļu kandidātu - 37,2% - dzīvo Rīgā, bet vēl desmit pretendentiem uz deputātu vietām dzīvesvietas Latvijā nav. Savukārt 19 deputātu kandidāti norādījuši, ka viņu dzīvesvieta ir Jēkabpils, divi – Jēkabpils novads, pa vienam no Salas un Viesītes novada. Līdz ar to no Jēkabpils un apkārtējiem novadiem (bijušā Jēkabpils rajona teritorijā) kopumā uz 13.Saeimas deputātu vietām kandidē 23 pretendenti.

Startam 13.Saeimas vēlēšanās pirmo kārtas numuru izlozēja “Latvijas krievu savienība”. No šī saraksta Zemgalē startē divi jēkabpilieši. Ar 3.kārtas numuru – Sergejs Volkovs, SIA “Marteks” šoferis un 6.kārtas numuru Ligita Sipko, SIA “Jēkabpils autobusu parks” autobusu mazgātāja.

No “Jaunās konservatīvās partijas”, kura izlozē ieguvusi otro numuru,ar 8.kārtas numuru Zemgalē startē jēkabpilietis Ivars Joelis, SIA «Ošukalns», SIA «Sileo», SIA «Full EP» prokūrists.

Nacionālā apvienība «Visu Latvijai – «Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» izlozē ieguva ceturto numuru. No šī saraksta ar 10.kārtas numuru Saeimas vēlēšanās Zemgalē startē jēkabpilietis Normunds Pastars, jaunsargu instruktors.

Partijai “Saskaņa” izlozē kritis 9.kārtas numurs un no šī saraksta ar 1.kārtas numuru Zemgalē startē jēkabpilietis Ivars Zariņš, 12. saeimas deputāts, 2.kārtas numuru – Vitālijs Orlovs, 12.Saeimas deputāts un 10.kārtas numuru – Jaroslavs Gaveiko, AS «Immer Digital» pārdošanas menedžeris.. Savukārt no Viesītes novada “Saskaņa” Zemgales sarakstā ar 6.kārtas numuru startē Alla Beļinska, Latvijas Cistiskās fibrozes biedrības valdes priekšsēdētāja.

Partijas “Attīstībai/Par!” sarakstā ar 16.kārtas numuru Saeimas vēlēšanās Zemgales sarakstā startē jēbapilietis Egīls Zeps, SIA «Zip-pro» valdes loceklis.

Latvijas reģionu apvienībai izlozē kritis 11.kārtas numurs. No šī saraksta Saeimas vēlēšanās Zemgalē ar 3.kārtas numuru startē Jēkabpils domes deputāts, SIA «Marteks noma» un SIA «Marteks» vadītājs, SIA «Pace» valdes loceklis Mārtiņš Svilis, ar 9.kārtas numuru jēkabpiliete Zane Ozola, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas direktora vietniece audzināšanas jautājumos. Savukārt šī politiskā spēka Zemgales sarakstā ar 17.kārtas numuru, pārstāvot Lielvārdes novadu, startē Jānis Bite, Salas novada deputāts, Lielvārdes novada pašvaldības jurists.

13.kārtas numurs izlozē ticis politiskajam spēkam “Jaunā Vienotība”, kur Zemgales sarakstā ar 3.kārtas numuru, pārstāvot Salas novadu, startē Jēkabpils domes deputāts Leonīds Salcevičs. Savukārt ar 6.kārtas numuru startē jēkabpilietis Valentīns Kukla, SIA «Goldkorn» valdes loceklis, Jēkabpils Reģionālās partijas valdes loceklis.

14.kārtas numurs šajās Saeimas vēlēšanās būs politiskajam spēkam “Par Alternatīvu”. No šī saraksta Zemgalē ar 1.kārtas numuru startē Artūrs Malta no Jēkabpils novada, pašnodarbinātais.

Vislielākais jēkabpiliešu skaits 13.Saeimas vēlēšanās startē no KPV LV saraksta – seši deputātu kandidāti, no tiem trīs Zemgalē un trīs Latgalē. Zemgales sarakstā ar 1. kārtas numuru startē Jēkabpils domes deputāts, SIA «Krustpils ceļavējš» un «Krustpils ceļavējš 3» darba aizsardzības speciālists Kaspars Ģirģens. Ar Nr. 9 - Svetlana Iftodija, māmiņu biedrības «Atspulgs» valdes priekšsēdētāja, ar Nr. 14 Roberts Vībāns, AS «Latvenergo» informāciju sistēmu inženieris. Savukārt Latgales sarakstā no Jēkabpils ar 2.kārtas numuru startē Romualds Siliņš, saaimnieciskās darbības veicējs, lauksaimnieks, ar 12.kārtas numuru – Santa Jelinska A/S “Moda kapitals” Jēkabpils filiāles vadītāja, bet ar 16.kārtas numuru Latgales sarakstā startē Inese Siliņa-Petrova, SIA “Evanagro’valdes locekle.

Izlozē pēdējo kārtas numuru – 16. izlozēja Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). No šī politiskā spēka Zemgalē ar 5.kārtas numuru startē 12.Saeimas deputāts, jēkabpilietis Guntis Kalniņš, savukārt ar 17.kārtas numuru startē Ligita Upīte, Jēkabpils NVO resursu centra valdes locekle, projektu vadītāja. No ZZS Latgales sarakstā ar 10.kārtas numuru no Jēkabpils novada startē Reinis Līcis, Ilūkstes novada pašvaldības izpilddirektora p.i./būvvaldes vadītājs.

Vairāku partiju vai apvienību Zemgales vēlēšanu apgabala sarakstos nav neviena kandidāta, kas pārstāvētu Jēkabpili vai apkārtējos novadus. Jēkabpilieši un apkārtējo novadu (bijušā Jēkabpils brajona teritorijā) iedzīvotāji nav pārstāvēti šādu politisko spēku sarakstos: Rīcības partija, «No sirds Latvijai!», «Progresīvie», «Latviešu nacionālisti», «LSDSP/KDS/GKL» un Latviojas centriskā partija.

Jau ziņots, ka 13.Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā sestdienā.

Lasīts 3227 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 30 Augusts 2018 14:02

Komentāri  

+3 #6 ju 2018-08-15 12:23
Pat autobusa šoferis un autobusu mazgatāja grib vadit valsti. Būtu interesants scenārijs.
Citēt
+2 #5 ju-hū 2018-08-13 15:28
laikam jau tai sarakstā nebij ko ievilkt ka to sēlpils biti pieaicināja.nu i kandidātu atraduši! šis jau salā knapi tika ar pārsimts balsīm tikai tāpēc ka viena cita nolika mandātu. neko neizsakošs kandidāts.
Citēt
+3 #4 es 2018-08-13 12:39
Kaut kas šausmīgs, Jānis Bite kandidē uz saeimu. Ārprāts!
Citēt
+6 #3 vieteejais 2018-08-11 16:41
Vesels birums to jēkabpiliešu... Tā ir pilsētā valda bezdarbs, vieni brauc peļņā uz ārzemēm, citi - uz saeimu...tajau manīs cik no viņiem iegūs kāroto deputāta krēslu... un kāds labums pēc tam no vietējiem bāleliņiem Saeimā būs Jēkabpilij. Līdz šim tie kas no Jēkabpils tikuši Saeimā par pilsētu aizmirsuši visi kā viens. Skaudība pārņem lasot ko tik Klaužs Līvāniem dabūjis un sagādājis...
Citēt
0 #2 acene 2018-08-10 14:28
Pēc CVK datiem no Jēkabpils - 19 kandidāti, no Jēkabpils novada - 2; no Salas novada - 1 un Viesītes novada - 1.
Citēt
+2 #1 eh! 2018-08-04 20:05
Deputātiem jādos lāpsta rokā, lai rok, redzēs, kā ir jāstrādā. Visi protam tikai skaisti runāt.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli