Sestdiena, 18 Augusts 2018 17:31

Jēkabpils slimnīcā ieviests vienotais tālrunis, elektroniskais pieraksts pie ārsta un tiks veidota acu klīnika

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(3 balsis)

SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” jaunā valde, tiekoties preses konferencē ar vietējiem masu mediju pārstāvjiem, prezentēja paveikto pirmajās simts dienās un iezīmēja tuvākā un tālākā nākotnē veicamos darbus. Preses konferencē piedalījās Jēkabpils mērs Raivis Ragainis un mēra vietniece Līga Kļaviņa.

Lai darbi ritētu raiti, jaunā valde sadalījusi atbildības jomas. Valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš atbild par attīstību, stratēģijas plānošanu un īstenošanu un finansiālo vadību, galvenais ārsts - Andrejs Miļčevskis – par ārstniecības procesu, tā pilnveidošanu un jaunu speciālistu piesaisti, bet valdes locekle Inna Budovska – par iekšējo un ārējo komunikāciju, klientu apkalpošanu un rezidentu piesaisti darbam slimnīcā.

Ieviestas jaunākās tehnoloģijas

Inna Budovska informēja, ka ieviests vienotais tālrunis ar IVR (intelligent voice recording) sistēmu un panākts tas, lai reģistratūra vienmēr sazvanāma. Slimnīcas jaunais vienotais tālrunis ir 62203333. Ieviesta rindu mašīnas sistēma un pos termināli jeb iespēja norēķināties ar maksājumu karti visās reģistratūras kasēs gan poliklīnikā, gan slimnīcā, lai pacientiem vienmēr būtu iespēja norēķināties ar karti. Ir izveidota e-pieraksta sistēma, kas dod iespēju pacientiem pierakstīties pie ārsta elektroniski no mājām, nenākot uz poliklīniku. Uzsākta klientu apkalpošanas kvalitātes standartu izstrāde un ieviesta jauna darbavieta – vecākā reģistratore/klientu apkalpošanas speciāliste, un sadarbībā ar viņu top standarts ar mērķi panākt profesionālu personāla saziņu ar pacientiem. Turklāt, ir izstrādāta arī jauna slimnīcas mājas lapa – www.jrslimnica.lv, kas dod iespēju elektroniski pierakstīties pie speciālistiem, atstāt atsauksmes vai sūdzības, kā arī sniedz pacientiem visaktuālāko informāciju par pieņemšanas laikiem un slimnīcas jaunumiem.

Optimizē saimniecību un meklē jaunus speciālistus

Sarunā ar žurnālistiem SIA “Jēkabpils slimnīca” valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš stāstīja, ka notiek darbs pie slimnīcas katlumājas pilnīgas automatizācijas. Izveidota mājaslapa iekšējai lietošanai, kas domāta saimnieciskajiem darbiniekiem un ārstniecības speciālistiem iekšējai komunikācijai. Piemēram, tā darbojas arī kā saimniecisko darbu uzskaites žurnāls, kur darbinieki var reģistrēt problemātiskās saimnieciskās lietas, kur nepieciešami remonti vai uzlabojumi, tāpat var reģistrēt darbu apjomu, izpildes termiņus un nepieciešamos resursus. Optimizēta arī liftu apkalpošana. Līdz šim trīs slimnīcas modernie lifti apkalpoti ar liftnieku palīdzību, tagad tādu nav, jo viss darbojas automatizēti. Gvido Liepiņš uzsvēra, ka valdes prioritāte un lielākā vērtība ir slimnīcas darbinieki. tāpēc arī abiem liftniekiem piedāvāts cits darbs slimnīcā. Kā vēl vienu veikumu Gvido Liepiņš minēja izveidoto vienoto operācijas blokā plānoto operāciju kalendāru, kas elektroniski pieejams iekšējai lietošanai domātajā vietnē un palīdz efektīvi plānot operāciju darbu. Tika aprīkota mazā operāciju zāle dienas stacionārā, kas dos iespēju veikt mazās ķirurģiskās operācijas un manipulācijas. Tiek strādāts pie pacientu plūsmu sadales starp ambulatoro un stacionāro daļu, lai maksimāli efektīvi izmantot esošos resursus un uzlabot pakalpojumu pieejamību pacientiem. Stacionāra pacientiem ir jāsaņem kvalitatīva aprūpe, turklāt ambulatorajiem pacientiem jābūt iespējai saņemt pakalpojumu poliklīnikā, nenākot uz slimnīcu. Kā piemērs, tika panākts, lai pārsiešana būtu pieejama pacientiem poliklīnikā visas dienas garumā.

Inna Budovska informēja par darbu jaunu speciālistu piesaistē. Jau esot izvērtēta esošā situācija un izveidots saraksts ar aktuālajām specialitātēm, kādas trūkst visvairāk, lai varētu piesaistīt rezidentus. Inna Budovska norādīja, ka speciālistu trūkums ir aktuāla problēma ne tikai Jēkabpilī, bet gandrīz visos Latvijas reģionos. Līdz ar to, esošais personāls ir pārslogots. Jaunā valde izvērtējusi esošo personāla situāciju un izveidojusi sarakstu ar aktuālajām vajadzībām. Galvenais ārsts Andrejs Miļčevskis sacīja, ka Jēkabpils slimnīcai vajadzīgi – urologs, divi neirologi, kardiologi, anesteziologi, rehabilitologi, gastroenterologs – endoskopists, ķirurgs, traumatalogs, radiologs. Daži no šiem speciālistiem jau ir pašvaldības stipendiju programmas dalībnieki un, beidzot studijas un praksi, nāks darbā uz slimnīcu, citi tiek meklēti. Jau šogad slimnīcā darbu uzsāks paliatīvās aprūpes speciālists, būs ķirurgs, nākošgad - kardiologs un urologs un divi neirologi – viens 2020. un otrs 2021. gadā. Ar Andreja Miļčevska palīdzību tiek veiktas pārrunas ar speciālistiem par darbu Jēkabpils slimnīcā.

Valdes mērķis ir turpināt aktīvi sadarboties ar augstskolām jauno ārstu piesaistē aktuālākajās specialitātēs, kā arī veikt pārrunas ar sertificētiem speciālistiem par iespējamo sadarbību. Inna Budovska norāda, ka tiek veidota sadarbība ar augstskolām, šobrīd ar Stradiņa universitāti, kas sola palīdzēt nodrošināt slimnīcu ar nepieciešamajiem speciālistiem.

Tāpat sadarbībā ar pašvaldību sliemnīcas valde risina jautājumu par dzīvokļu fonda nodrošināšanu jaunajiem speciālistiem, kas nāks strādāt uz Jēkabpils slimnīcu. Gvido Liepiņš informēja, ka dzīvoklis jau piešķirts jaunajai kardioloģei. Gan pirmajā gadījumā bijuši arī savi sarežģījumi, bet pašvaldība esot gatava sniegt atbalstu un nodrošināt speciālistus ar izremontētiem dzīvokļiem. Gvido Liepiņš žurnālistiem apgalvoja, ka slimnīcas valdei ir vienošanās ar Jēkabpils domi, ka dzīvokļus piešķirs visiem jaunajiem ārstiem, pat ja tādi būtu vairāki desmikti.

Poliklīnikas ceturtajā stāvā būs acu klīnika

Gvido Liepiņš stāstīja arī par uzsākto ERAF projekta īstenošanu, kas saņemts mantojumā no iepriekšējās vadības un paredz poliklīnikas un uzņemšanas nodaļas rekonstrukciju. Jaunās valdes redzējums ir poliklīnikas projekta izstrāde atbilstoši modernākajām tendencēm, ar skatījumu uz nākotni. Līdz ar to izvērtēts kabinetu iespējamais noslogojums, lai optimizētu telpu izmantošanu un uzlabotu pakalpojumu pieejamību. Projektētāji šos jautājumus risina kopā ar medicīnas tehnologu Gintu Cīruli. Pēc jaunās valdes iestāšanās amatā projekts tika papildināts ar acu klīniku poliklīnikas telpās - ceturtajā stāvā. Acu klīnika plānota kā vienīgā klīnika reģionā, kas sniegs valsts apmaksātos pakalpojumus oftalmoloģijā, tai skaitā glaukomas un kataraktas operācijas. Jēkabpilī darbu sāks jauna speciāliste, kas veiks acu operācijas, kā arī operēs jēkabpiliešiem jau zināmā oftalmoloģe Ilona Mitre.

Tāpat arī izmaiņas piedzīvos citas poliklīnikas nodaļas. Patlaban sabiedrībā vislielākās diskusijas raisījusi iecere Bērnu poliklīniku pārvietot uz otrā stāva telpām. Māmiņas protestē, ka otrā stāva gaiteņi ir šaurāki un nevarēs tur ērti iebraukt ar ratiņiem. Tāpat arī problemātiska būs nokļūšana otrajā stāvā ar liftu.

Gvido Liepiņš sacīja, lai izvairītos no infekcijām, iebraukšana ar ratiņiem no ielas poliklīnikā neesot vēlama, tāpēc tioek plānots visu sakārtot tā, lai pilnībā būtu izslēgta nepieciešamību iebraukt ar ratiņiem poliklīnikā - pediatrijas nodaļas telpās. Ir paredzēts izveidot speciālu ratu telpu pirmajā stāvā, kur māmiņām atstāt ratus un tālāk bez tiem ar mazuli doties pie ārsta. Viņš gan piebilda, ja kāda māmiņa nbegribēs atstāt ratus, bet ar tiem doties līdz ārsta kabinetam, tas netiks liegts. Lai pārvietošanās būtu ērtāka, paredzēt ierīkot daudz plašākus liftus nekā ir šobrīd. Uz pašreizējām bērnu poliklīnikas telpām pārvietos DEAK, jo tā atrašanās augšējā stāvā apmeklētājiem nav ērta. Uz darba nespējas komisiju dodas pacienti, kuriem bieži vien ir problēmas ar pārvietošanos un komisijas atrašanās pirmajā stāvā ir pretīmnākšana šiem pacientiem.

Strādā pie kontroles un datu apkopošanas

Gvido Liepiņs sacīja, ka līdz šī gada beigām paredzēts nodrošināt diktofona centra darbu, kas domāts, lai kvalitatīvi ievadītu sistēmā pacientu datu un slimības vēstures, tā arī atvieglojot vecāko māsu darbu, un būs domāts arī dakteriem. Otrkārt, paredzēts izstrādāt risinājumu kā piedzīt debitoru parādus, lai pacientu reģistratori varētu strādāt ar pacientiem, kuri ir parādā slimnīcai un mazinātu pacientu parādu apjomu. Tāpat jāstrādā pie zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanas, kas mazinās viltotu zāļu nokļūšanas iespēju slimnīcā. Uz jautājumu, vai ir bijuši gadījumi, kad Jēkabpils slimnīcā nonākušas viltotas zāles, Gvido Liepiņš skaidroja, ka no nākamā gada 9. februāra stājas spēkā Eiropas Savienības regula, kas paredz papildu standartu ieviešanu, lai nodrošinātos pret viltotu zāļu izplatīšanu. Tādi gadījumi Eiropas Savienībā ir bijuši. Uz katra zāļu iepakojuma būs kods, ko ieskenēs, un tas nozīmēs, ka otrs tāds kods nekur nevar parādīties, jo tad tas būs viltojums.

Gvido Liepiņš sacīja, ka ieviesīs kvotu izpildes sistēmas kontroli. Tas būs analītisks rīks, kas dos iespēju kontrolēt ārstniecības kvotu izpildi vai neizpildi, kā arī saņemtā valsts finansējuma atbilstību tai, lai varētu izvērtēt savu situāciju katrā no ārstniecības jomām un uzlabot tajā brīdī, kad tas ir nepieciešams. Gvido Liepiņš solīja, ka līdz gada beigām visiem pacientiem būs iespēja izmeklējumu rezultātus saņemt e- pastā, ievadot norādīto kodu. Tas dos ātrāku piekļuvci izmeklējumiem arī ārstiem un speciālisteim. Tāpat arī līdz gada beigām iecerēts ieviest zāļu un medicīnas preču norakstīšanu uz pacientu. Gvido Liepiņš uzsvēra, ka tas uzlabos ārstniecības procesa kvalitāti, lai ārstniecība pret pacientu notiktu korekti un tā, kā to ir nozīmējis ārsts. Jo, rakstot ordinācijas vairākkārt uz papīra, var kļūdīties. Varēs arī operatīvi kontrolēt zāļu un medicīnas preču patēriņu un derīguma termiņu. Vienotu risinājumu ieviesīsim radioloģijas izmeklējumiem, atsakoties no «DataMed» sistēmas ārpakalpojuma. Tas pacientiem dos iespēju visus izmeklējumus turpmāk apskatīt e- veselības sistēmā, kur šobrīd tie visi nav pieejami. Gvido Liepiņš norādīja, ka turpinās arī kvalitātes vadības sistēmas izstrādi un ieviešanu.

Jaunā valde algu jautājumā pagaidām nav iedziļinājusies

Radio1.lv preses konferencē slimnīcas jaunajai valdei jautāja vai ir domāts arī par medicīnas darbinieku pamatalgas palielināšanu, jo Jēkabpils slimnīca bija to nedaudzo vidū, kur paaugstinot pamatalgas medicīnas darbiniekiem visā valstī, nepietika naudas mediķu algu paaugstināšanai. Gvido Liepiņš un arī pārējie valdes locekļi atzina, ka pie šī jautājuma nav ķērušies un nav lietas kursā par algu jautājumu. Gvido Liepiņš solīja noskaidrot algu jautājumu un tad sniegt savu skatījumu šajā jautājumā. Tāpat arī tyika solīuts izvērtēt slimnīcas lielās parādsaistības un informēt par to veidošanās iemesliem un soļiem parādsaistību samazināšanā. Gvido Liepiņš piebilda, ka Latvijā ir slimnīcas, kas strādā ar peļņu, tāds esot arī Jēkabpils slimnīcas jaunās valdes mērķis, panākt, ka Jēkabpils slimnīca izkļūst no parādsaistībām un strādā ar peļņu.

 

Lasīts 5332 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 30 Augusts 2018 14:21

Komentāri  

0 #18 ome 2018-09-19 12:25
Arī es nevarēju sazvanīt reģistratūru,la i pieteiktu bērnu pie gim.ārstes.Šitā ds bardaks tiešām vēl nebija bijis.Jāklausās muzika.Drīz jau to spēšu nospēlēt pati.Bija vien jābrauc pašai un jānostāv rindā 40 minūtes lai tiktu pie (tikai)numuriņa .Un tā nebija pirmdiena,bet ceturtdiena.Nu gan jaunā valde labi piestradajusi apkalpošanas jomā.
Citēt
0 #17 ! 2018-08-28 11:55
Vaina ir neprofesionālos darbiniekos , nevis jaunajā sistēmā !
Citēt
+3 #16 Jēkabpiliete 2018-08-24 21:50
Kas par bardaku šobrīd slimnīcā? Sazvanīt nevar, mājas lapa nestrādā... Gribēju pierakstīties pie ārsta, bet to reāli nevar izdarīt.Vai tiešām jābrauc cauri visai pilsētai, jākavē darbs, lai vienkārši pieteiktu vizīti? Gribētos Gvido Liepiņa komentāru!!!
Citēt
+3 #15 Aijaijai... 2018-08-24 09:25
TĀ IR ĹOTI LIELA VEIKSME JA IZDODAS VIENAS DIENAS LAIKĂ SAZVANĪT.Nesapr otu kam gan tas bija vajadzīgs,cik noskatījos darbinieki paśi nav apmierinăti ar śo sistěmu.Žěl pacientu,kuri viens otrs nomocītă izskată sěż uz benķīśiem gaidot,gaidot,g aidot.Mazliet tāda sajūta kā konvejerī.
Citēt
+9 #14 Ārprāts 2018-08-21 17:35
Sūds tā jaunā sistēma!!!! Šodien zvanīju 4 reizes uz bērnu reģistratūru,6- 5-4-1-tās ir minūtes,kuras klausījos katru reizi mūziku!!! Pirms tam jau bija grūti sazvanīt,bet tagad pilnīgs sveists!!! Kāda velna pēc man ir jāizvēlas valoda un zvanīšanas iemesls,ja man steidzami vajag!!!??? Pirms ko tādu izdomāt,jādomā ar galvu!!! Labi,ka man ir privātais nr.un es sazinājos,lai dabūtu numuriņu!!! Ejiet ieskrieties,var būt galva sāks strādāt!!! Esmu nikna!!!
Citēt
+7 #13 Guest 2018-08-20 21:29
Mīļie vecāki, ja Jūsu bērns guvis traumu, nevediet uz pārsišanu uz procedūru kabinetu, jo lai slimnīca strādātu ar peļņu šis ir maksas pakalpojums 5,00 eur. Bērniem gan pienākas bezmaksas pakalpojums, tik diemžēl jaunā valde par to ir piemirsusi. Katarasē šis pats pakalpojums pieaugušajam maksā 2,00 eur.
Citēt
+12 #12 Ženija 2018-08-20 09:11
Vai kāds ir mēģinājis un varējis sazvanīt to vienoto telefonu?!?!?!? !? Murgs! Cik daudz brīva laika tad vajag, lai to izdarītu!!!!!!! !!!!!!
Citēt
0 #11 eiro 2018-08-19 23:10
nu tad gaidīsim ziņas par algas palielinājumu
Citēt
+10 #10 Kristine 2018-08-19 22:02
Nesaprotu ieviests talrunis ka zvaniju nedelu kad beidzot sazvaniju pie velama arsta iespeja tikt ne atrak ka pec pusgada cilvekam steidzigi vajag.tikmer jau cilveka vairs var nebut.kur logika.netala privata poliklinika ej kaut rit tik maksa.
Citēt
+16 #9 Mamiņa 2018-08-19 13:00
Bērnam bija temperatura visas brivdienas.
Pirmdien zvaniju - nesazvaniju, otrdien zidaiņu diena ar slimiem nevar uz polikliniku, otrdien 7 reizez zvaniju, gaidiju pa 5 min., sazvaniju...
Mūsu dakterei atvaļinājums pie citas dakteres uz trešdienu nav ne viena numuriņa. Tikam tikai ceturtdien, bērna karte nav pat paņemta no kabeneta, pa priekšu iet tabari kam tik skolai, bet mums jāsēž un jagaida. Un beigās ko pasaka - iedodiet bērnam ibumetinu
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli