Pirmdiena, 20 Augusts 2018 17:42

Pēc Orlova lūguma KNAB sācis pārbaudi par politiķim veltītajām "viltus avīzēm"

Informācijas avots:  LETA
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Pēc Saeimas deputāta Vitālija Orlova (S) vēršanās tiesībsargājošās iestādēs, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par Jēkabpilī izplatītu politiķim neglaimojošu izdevumu.

KNAB sācis pārbaudi par Orlova iesniegumos minētajiem faktiem un par drukas izdevuma atbilstību Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma prasībām.

Savukārt Drošības policija parlamentārieša papildus iesniegumus par iespējamo neslavas celšanu un par autortiesību pārkāpumu nosūtījusi Valsts policijai atbilstoši jautājuma institucionālajai piederībai.

Kā ziņots, attiecīgais materiāls par politiķi tiek uzdots par Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" autordarbu. "Re:Baltica" pārstāvji apliecinājuši, ka to nav veidojuši.

Deputāts iepriekš skaidroja, ka atbalsta godīgas vēlēšanas un pauda gatavību diskutēt un atspēkot kritiku. Savukārt minētajā izdevumā informācija esot sagrozīta un anonīma.

"Re:Baltica" savā mājaslapā informē, ka ka centrs šādu avīzi nav veidojis un izdevis. "Izmantojot "Re:Baltica" krāsas, formātus un daļu tekstu no mājas lapas par to, kas mēs esam un kāpēc veidojam kartītes par politiķu darbiem, par kuriem viņi nestāstīs reklāmās, buklets aģitēja pret vienu no "Saskaņas" deputātiem: Vitāliju Orlovu," skaidro "Re:Baltica".

"Vienīgais, pēc kā nezinātājs būtu varējis to zināt, ir pasītes trūkums un fakts, ka "Re:Baltica" bija uzrakstīta ar "k" kā "Re:Baltika"," pausts pētnieciskās žurnālistikas centra redakcijas paziņojumā.

Lasīts 702 reizes

Komentāri  

-1 #3 User 2018-08-21 10:02
Varēja jau negriezties KNAB, vēl sāks pārbaudīt šos faktus un pārliecināsies, ka daļa ir taisnība :)
Citēt
-1 #2 varis 2018-08-21 07:49
es gan ieteiktu tomēr pārbaudīt nevis kurā uztaisija to baisi bet patiesi informāciju avīze. Jo daļa no tā visa ir patiesība.
Citēt
+3 #1 Alla 2018-08-20 19:17
Baigi kādam viņš tur vajadzīgs. Gan jau pats ažiotāžu sataisīja.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli