Ceturtdiena, 23 Augusts 2018 12:57

Valsts policijas mācībās “Nemieri 2018” šodien Jēkabpilī trenēs reaģēšanas spēju valsts apdraudējuma gadījumā

Informācijas avots:  Ilze Jurēvica
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Nacionālo bruņoto spēku mācību “Namejs 2018” ietvaros Valsts policija kopā ar sadarbības partneriem 24.augustā Valmierā un Jēkabpilī pārbaudīs reaģēšanas spējas valsts apdraudējuma gadījumā, tostarp masu nemieru likvidēšanā. Vēršam uzmanību, ka Valsts policijas rīkotās mācības “Nemieri 2018” būtiski neietekmēs iedzīvotāju ikdienas gaitas nedz Jēkabpilī, nedz Valmierā - abās pilsētās tās norisināsies iepriekš noteiktā, norobežotā teritorijā. Sagaidāms, ka šajā dienā būs dzirdami trokšņi – mācību laikā var tikt pielietota mācību munīcija vai citi speclīdzekļi situācijas atrisināšanai.

(Red.piebilde: Kā Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis iepriekš informēja, Jēkabpilī nemieru novēršana risināsies pilsētas Krustpils daļā.)

Šādu mācību mērķis ir pārbaudīt Valsts policijas reaģēšanas spējas valsts apdraudējuma gadījumā, tostarp izspēlējot mācību scenāriju, kad nepieciešams savaldīt masu nemierus. Mācību laikā tiks pārbaudītas reaģēšanas spējas un savstarpējā sadarbība. Šādās mācībās tiek trenētas Valsts policijas struktūrvienību spējas vadīt resursus krīzes situācijās un organizēt starpinstitucionālo sadarbību, kā arī tiek trenēti specvienību taktiskie risinājumi efektīvai krīzes situācijas atrisināšanai.

Vēršam uzmanību, ka mācības norisināsies nostāk no pilsētvides un būtiski netraucēs iedzīvotāju ikdienas gaitām. Tās norisināsies iepriekš noteiktā, norobežotā teritorijā, kas ir pašvaldībai piederoša zeme abās pilsētās. Dalību tajās ņems visas Iekšlietu ministrijas padotībā esošās iestādes kopā ar Nacionālo bruņoto spēku struktūrvienībām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Iespējams, ka iedzīvotāji manīs pastiprinātu dienestu klātbūtni uz koplietošanas ceļiem, tostarp speciālās tehnikas pārvietošanu vai citas aktīvas dienestu darbības atsevišķās vietās. Tāpat mācību laikā vietām iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi.

Valsts policija aicina iedzīvotājus izturēties saprotoši pret mācībām un nesatraukties, gadījumā, ja tiks manīta paaugstināta Valsts policijas vai citu dienestu klātbūtne šajās pilsētās mācību laikā. Gadījumā, ja tomēr, manītā situācija rada šaubas, lai gūtu pārliecību, ka tā ir mācību sastāvdaļa, iedzīvotāji var sazināties ar policiju.

Sagatavoja: Ilze Jurēvica
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vadītāja vietniece

Lasīts 3874 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 24 Augusts 2018 08:09

Komentāri  

0 #2 akvasto 2018-08-23 22:16
tā kā uzbrukumā būs iesaistītas "civilpersonas" , to savaldīšana galvenokārt būs policijas ziņā.
Citēt
-1 #1 akvasto 2018-08-23 22:00
Vecajā lidlaukā ierīkota "armijas bāze" un tur aŗi spēlēs situāciju kad "civilie" uzbrūk militāram objektam, atbruņo un pārņemt kontroli. kā Ukrainā
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli