Ceturtdiena, 06 Septembris 2018 16:12

Jēkabpils domes deputāti diskutē, kā mazināt vandalisma gadījumus pilsētā

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Jēkabpils domē ceturtdien pirms Finanšu komitejas sēdes izraisījās deputātu diskusija, ko darīt, lai mazinātu vandalisma un demolēšanas gadījumus pilsētā.

Diskusiju aizsāka deputāts Kaspars Ģirģens, vēršot kolēģu uzmanību uz faktu, ka sestdienu un svētdienu rītos pilsētā regulāri tiek konstatēts, ka ir kādai pieturvietai izsisti stikli, salauzti vai apzīmēti soli, sabojāts cits pašvaldības īpašums. Kaspars Ģirģens aicināja pašvaldības policiju “ieslēgt otro ātrumu” un operatīvāk censties notvert vandaļus un sodīt atbilstoši likumam.

Jēkabpils mērs Raivis Ragainis, iesaistoties diskusijā, sacīja, ka pašvaldības policija nevar stāvēt klāt katram pilsētas publiskajam objektam un to sargāt, ka tā savu spēku robežās jau tagad dara visu iespējamo, lai vandāļus notvertu un sauktu pie atbildības. Raivis Ragainis uzsvēra, ka šajā jautājumā bez sadarbības ar pilsētas iedzīvotājiem neiztikt. Viņš sacīja, ka ar mediju starpniecību jāaicina ikviens pilsētas iedzīvotājs ziņot pašvaldības vai valsts policijai, ja novēro, ka kaut kas tiek lauzts, apzīmēts vai kā citādi bojāts, lai kārtības sargi var operatīvi reaģēt.

Kaspars Ģirģens minēja arī faktu, ka pilsētā no Zinību dienas dekoriem tika norauti visi baloni.

Jēkabpils mēra vietnieks Andris Rutko sacīja, ka diemžēl ne vienmēr policija pagūst notvert vainīgos, arī tad, ja ziņo. Viņš zināja teikt, ka baloni no Zinību dienai veltītajiem dekoriem tika nozagti stundas laikā, izvietojot pie dekoriem atkārtoti jaunus, tie īsā laikā tika norauti un nozagti vēlreiz. Abos gadījumos iedzīvotāji, kas redzēja zagļus ziņoja policijai un pašvaldības policijas ekipāža izbrauca, bet notvert zagļus neizdevās, jo tuvojoties policijas mašīnai, tie balonus palaida gaisā un līdz ar to nebija pierādījumu zādzībai.

Deputāts Leonīds Salcevičs rosināja, ka nepieciešamas rīkot akciju - “Mīli savu pilsētu” un tās laikās jātiekas ar skolēniem skolās, jauniešiem darbavietās, kā arī medijos jārunā par savu pilsētu un attieksmi pret to, vairojot patriotismu, kas mazinās vēlmi kaut ko sasist, saulauzt, apzīmēt vai kā citādi bojāt. Leonīds Salcevičs arī aicināja deputātu Kasparu Ģirģenu “nemazgāt pilsētas netīro veļu” sociālajos tīklos, proti, neaprakstīt katru vandalisma gadījumu, norādot, ka viņš šo jautājumu aktualizēs, tā nesot tālāk visiem negatīvu vēsti par pilsētu. Salcevičs aicināja šīs situācijas apspriest deputātu un pašvaldības darbinieku lokā, kopīgi meklējot tām risinājumu.

Savukārt deputāte Kristīne Ozola norādīja, ka ir jāveic pilsētas ārējo videonovērošanas kameru inventarizācija, lai zinātu, cik liela ir to izšķirtspēja, kuras ir tikai dienas kameras un ar kurām var veikt videonovērošanu arī naktī un domāt par līdzekļu atvēlēšanu pilsētas videonovērošanas sistēmas uzlabošanai, lai pašvaldības policija, izmantojot kameras var labi atpazīt vandaļus, pat ja nozieguma brīdī tos pie rokas nepieķer, lai tos var sameklēt un saukt pie atbildības, izmantojot videonovēerošanas kamerās redzēto.

Jēkabpils domes deputāts Aigars Nitišs sacīja, ka pašvaldības policijai darbinieku ir vairāk, bet izbraukumam ir tikai viena ekipāža un, ja tā ar transportu atrodas, piemēram, ģimenes skandālā Ķieģeļu ielā, tad reaģēt un operatīvi ierasties, lai notvertu vandaļus Kena parkā, tā nevar.

Iespējams, jādomā par pašvaldības policijas kapacitātes palielināšanu, nodrošinot to ar vēl vienu transporta līdzekli.

Jēkabpils pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis ziņoja, ka šogad pateicoties videonovērošanas kamerām un iedzīvotāju ziņošanai par vandalismu ir reģistrēti 59 gadījumi, savukārt kopumā šogad līdz šodienai pilsētā reģistrēti 1838 pārkāpumi, salīdzinot ar pagājušo gadu šādu gadījumu skaits audzis, jo pērn visa gada laikā reģistrēti 1980 gadījumu, kas ir tikai nedaudz vairāk kā šogad astoņos mēnešos. Šī gada laikā atskurbtuvē ievietota 121 persona. Septiņu personu lietas nodotas valsts policijai. Septembra pirmajās dienās reģistrēts 41 vandalisma un pašvaldības īpašuma bojāšanas gadījums, aizturētas un sauktas pie atbildības astoņas personas, atskurbtuvē septembrī ievietotas septiņas personas, par pākāpumiem sastādīti 13 protokoli.

Foto; Kaspars Ģirģens

Lasīts 1386 reizes

Komentāri  

0 #7 nagainis 2018-09-11 20:49
Citēju bebis:
Kaspar Ģirgen, ieslēdz pats otro ātrumu! Ar pirmo saeimā neiebrauksi. Arī vandāļiem pakaļ naktī varētu paskraidīt, varbūt noķertu kādu procentpunktu suņabūdnieku listei...

Kāpēc Girģenam būtu pa nakti jāķer vandāļi? Policijai valsts vai pašvaldība maksā algu, lai tad tie arī ķer. Ja nespēj, tad, lai iet prom no darba un laiž vietā citus
Citēt
0 #6 bebis 2018-09-10 21:47
Kaspar Ģirgen, ieslēdz pats otro ātrumu! Ar pirmo saeimā neiebrauksi. Arī vandāļiem pakaļ naktī varētu paskraidīt, varbūt noķertu kādu procentpunktu suņabūdnieku listei...
Citēt
+3 #5 ju 2018-09-07 17:25
Pasta iela saka likt jauno asfaltu. Saka maisit koki. varetu ari ar tiem kokiem uzlikt jaunu asfaltu bet, laikam tas ir papildus izdevumi. Tad tika dota komanda domei, nokartot formalitates ar koku likvidešanu. Darits. Tagat apspriede Kena parka dīķa koki.Es neticu, kā visi iedzivotāji bis tikai par zāģešanu.Bet tas tiks darits! tagat kaut/ kāds šķūnis par 110 000. Dārgie deputāti(tiešam dārgie) ar ko jūs atšgkiraties no tiem, kurus jūs uzskatat pa hiligāniem, un vandaliem
Citēt
+3 #4 ju 2018-09-07 12:20
Musu pašvaldibas pilicija var tikai fotografe't mašinas, kas stav uz "zaļas zōnas". Ja mēs atkartoti izvēlamies pa deputatu cilvēku, kurš var nokartot savas dabiskas lietas sabiedriska iekštelpa, ja mūsu deputati aizmirsot par pilsētu jau vairak pa gadu karo pozicija un opozicija,ja tā vieta lai sakartotu iekšpagalmus un atkritumu vietas, mūsu valde dāsni dod naudu Kena parka estrādei 220 000E,tualete85 000E,multihalle (tur jau miljoni),sēlija s šķūņa atjaunošanai 113 000E. Bet mūsu bērni dzīvoi tepat, mūsu vide, viņi jau to ari visu redz. Varbūt jāsak kārtibu ievest no augšas(no zivs galvas).Un presei jabeidz slavet hiligānus un vandalus.
Citēt
-1 #3 ibio!!! 2018-09-07 08:35
Leonīda cienīgkungs! Kaspars publiski vēršas ar informāciju, bet Jūs to nosaucat par netīrās veļas mazgāšanu. Pašvaldība nav Jūsu un visu pērējo privātīpašums. Jūsu laikā patiešām viss tika noklusēts, Ielas pilsētā pa 27 gadiem ir katastrofālā stāvoklī
Citēt
+3 #2 Guest 2018-09-06 20:00
Jauniesus vajag pēc iespējas vairāk nodarbināt, garlaicība var izrādīties bīstama. Jāvērš jautājums labklājības ministrijai, lai veic nodarbinātības projektus.
Citēt
+1 #1 Xx 2018-09-06 16:47
Nomainiet [cenzēts] ielikteni [cenzēts] un viss būs ok
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli