Ceturtdiena, 04 Oktobris 2018 13:22

Jēkabpilī balsis glabāšanā nodevuši jau 254 vēlētāji

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Pirmajās divās iepriekšbalsošanas dienās, kad vēlētāji varēja nodot savu balsi glabāšanā, Jēkabpilī nobalsojuši 254 jeb 1,54 % vēlētāji no 16 546 balstiesīgajiem.

Jēkabpils pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Iveta Upmace informēja, ka trešdien 3.oktobrī balsis glabāšanā nodevuši 108 vēlētāji, savukārt ceturtdien, 4.oktobrī 146 vēlētāji.

Jau vēstīts, ka līdz piektdienai 58 vēlēšanu iecirkņos Latvijā dažas stundas dienā būs iespēja nodot balsi glabāšanā. Šo iespēju aicināti izmantot vēlētāji, kuri izceļo uz ārvalstīm īsi pirms vēlēšanām, vai kuriem darba dēļ nebūs iespēju nobalsot kādā no vēlēšanu iecirkņiem vēlēšanu dienā.

Vēlēšanu iecirkņi, kuros var nodot balsi glabāšanā, izveidoti pašvaldībās, kurās ir vismaz 7500 balsstiesīgo. Jēkabpilī iepriekšbalsošanā nodot savu balsi glabāšanā var vēlēšanu iecirknī Tautas namā. Pašvaldībās, kurās balsstiesīgo skaits ir lielāks par 20 000, šādi iecirkņi iekārtojami ar aprēķinu, lai uz pilniem 20 000 balsstiesīgo būtu viens iecirknis. Iecirkņu sarakstu var atrast CVK interneta mājaslapā.

13.Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī 45 valstīs. Vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst.7 līdz plkst.20 pēc vietējā laika.

Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši 18 gadu vecumu. Vēlētāji var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs pēc izvēles.

Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešama Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība kopā ar vēlētāja apliecību. Vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, vēlētāja apliecību var saņemt bez maksas tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā Latvijā, kur izsniegta vēlētāja personas apliecība.

Lasīts 252 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 04 Oktobris 2018 15:34

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli