Ceturtdiena, 01 Novembris 2018 17:15

Jēkabpilī Halovīnos apmētā dzīvokļu durvis un māju logus ar jēlām olām

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Ar Radio1.lv sazinājās kāda kundze no Bebru ielas 28, Jēkabpilī un stāstīja, ka Halovīna vakarā viņas dzīvokļa durvis apmētātas ar olām.

Sieviete stāstīja, ka 31.oktobra vakarā viņa devusies uz pašdarbības kolektīva mēģinājumu. Mājās palikusi meita, kas ir cilvēks ar īpašām vajadzībām. Meitai bijis piekodināts nevērt vaļā durvis svešiniekiem, zinot, ka šajā dienā notiks bērnu sirošana pa mājām diedelējot saldumus. Meita pēc tam satraukta un nobijusies stāstījusi, ka pie durvīm esot ilgstoši un uzmācīgi zvanīts, bet kad durvis nav vērtas vaļā bijis dzirdams kaut kāds nesaprotams troksnis, tad Halovīna svinētāji smiedamies devušies prom. Kad sieviete nākusi mājās, sastapusi kaimiņieni, kas teikusi, ka viņas dzīvokļa durvis esot apmētātas ar olām. Non;akot pie dzīvokļa durvīm viņai pavēries nepatīkams skats, pret durvīm mestās jēlās olas bija saplīsušas un gan pa durvīm, gan līdzās tām esošo gaiteņa sienu bija notecējušas olas, pie durvīm zemē viļājās olu čaumalas. Savukārt meita invalīde no visa notikušā bijusi ļoti nobijusies. Sieviete bija sašutusi par šādu bērnu uzvedību, norādot, ja kāds vēlas svinēt Helovīnu, lai to dara, bet ne jau šādi huligāniski uzvedoties.

Radio1.lv sazinājās ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieku Induli Surkuli. Viņš sacīja, ka pašvaldības policija arī saņēmusi ziņojumus par Halovīna svinētājiem, kas ēku logus un pat cilvēkus apmētā ar jēlām olām. Policijai izsaukums bijis uz Celtnieku ielas mikrorajonu. Indulis Surkulis sacīja, ka valsts policijā ir saņemts iesniegums no kādas sievietes, kuras meitu pie jau minētās mājas bebru ielā 28 Helovīna svinētāji uz ielas apmētājuši ar jēlām olām, viņai no uzbrukuma no rokām izkritis un cietis mobilais tālrunis. Indulis Surkulis sacīja, ka arī sievietei, kuras dzīvokļa durvis apmētātas ar jēlām olām ir jāraksta iesniegums policijai, lai sauktu pie atbildības vandaļus. Tas jādara arī citiem, ja ir cietuši līdzīgā veidā. Indulis Surkulis piebilda, ka nevienam nav aizliegts svinēt svētkus, bet bez huligāniskām darbībām.

Indulis Surkulis norādīja, ka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.pants, kas paredz atbildību par sīko huligānismu, noteic, ka par sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas kā necieņa pret sabiedrību vai bezkaunīga rīcība, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu, uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) vai organizāciju darbu (sīkais huligānisms), — uzliek naudas sodu no septiņdesmit līdz piecsimt euro. Tā kā šajā gadījumā huligāniski rīkojās nepilngadīgi bērni, tad atbildība tiks prasīta no vecākiem. To nosaka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173.pants. Bērna aprūpes pienākumu nepildīšana. Tas noteic, ka par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu — vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz simt četrdesmit euro. Par tādu pašu nodarījumu, ja tā rezultātā bērns izdarījis sīko huligānismu vai lietojis narkotiskās vai psihotropās vielas bez ārsta nozīmējuma, vai atradies alkoholisko dzērienu ietekmē, vai nodarbojies ar ubagošanu, — vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no septiņdesmit līdz divsimt desmit euro. Par šā panta pirmajā vai otrajā daļā paredzēto nodarījumu, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, — uzliek naudas sodu no divsimt desmit līdz trīssimt piecdesmit euro.

Lasīts 1809 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 01 Novembris 2018 17:18

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli