Otrdiena, 06 Novembris 2018 16:31

Jēkabpilī Lāčplēša dienā notiks lāpu gājiens un svinīgais mītiņš (PAPILDINĀTS)

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

(Papildināts viss teksts atbilstoši jaunākajai informācijai)

Svētdien, 11. novembrī Jēkabpili izgaismos lāpu liesmu ceļš – Simtgades Lāčplēša dienas lāpu gājienā no Kena parka līdz piemineklim “Kritušiem par Tēviju” dosies plkst. 17.30. Lāpu gājienu ievadīs zemessargi un jaunsargi, kā arī Krustpils kultūras nama pūtēju orķestris “Krustpils”. Gājienā dosies bērni, jaunieši un skolotāji no Jēkabpils skolām. Aicināts ikviens ņemt līdzi savu lāpu un pievienoties Simtgades Lāčplēša dienas Lāpu gājienam! Pulcēšanās gājienam Kļavu ielā pie Kena parka plkst. 17.00!

Pēc gājiena pie pieminekļa “Kritušajiem par Tēviju” notiks piemiņas brīdis “Katram Latvietim svētākā diena”. Ar patriotiskām dziesmām priecēs Jēkabpils Valsts ģimnāzijas dziedošie jaunieši (vadītāja Sandra Bondare), uzrunu teikts Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, Zemessardzes 56. kājnieku bataljona komandieris, pulkvežleitnants Vents Kodors, Latvijas Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes 2. nodaļas vecākais referents Normunds Pastars, Jēkabpils vēstures muzeja direktore Inese Berķe un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēknis Toms Trofimovičs. Jaunie zemessargu un jaunsargu kandidāti pie pieminekļa nodos svinīgo solījumu. Patriotisku dzeju lasīs Jēkabpils Tautas nama mākslinieciskais vadītājs Pēteris Draņevičs. Piemiņas brīža noslēgumā aicinās ikvienu pie pieminekļa “Kritušiem par Tēviju” nolikt ziedus un svecītes.

Lāčplēša dienas piemiņas pasākuma apmeklētājus lūdz automašīnas nenovietot Krustpils pils pagalmā, bet izmantot Krustpils saliņas stāvlaukumu.

Savukārt 14.novembrī Jēkabpils sporta centrs un Jēkabpils novada poašvaldība visus aicina uz Lāčplēša dienai veltītu skrējienu, kura starts tiks dots pulksten sešos vakarā daiļā dzimuma pārstāvēm, bet pusseptiņos vakarā – stiprā dzimuma pārstāvjiem. Starts/Finišs būs pie Ābeļu kapsētas, Jēkabpils novadā, Jēkabpils-Dunavatrešajā kilometrā. Pieteikšanās Lāčplēša dienai veltītajam skrējienam sacensību vietā no pulksten pieciem pēcpusdienā. Skrējiena dalībniekiem jānodrošinās ar lāpām vai lukturīšiem ceļa izgaismošanai.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī. Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki. Latvijas Brīvības cīņas - cīņas par Latvijas valsts neatkarību - ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums. 11.augustu Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.

Lāčplēša dienu gaidot, Aizsardzības ministrija jau tradicionāli aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, kas norāda uz 1919.gada 11.novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.

Lasīts 687 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 11 Novembris 2018 21:31

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli