Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Jēkabpils pusē pagājušā nedēļā pieķerts kūlas dedzinātājs, portālam Radio1.lv  pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Šaboha.

“Parasti, kad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņem izsaukumu par degošu kūlu un ierodas notikuma vietā, protams, neviens cilvēks lielākoties uz vietas neatrodas,” saka Inta Šaboha.

Personai noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un tālāk pašvaldības administratīvā komisija lems par soda piemērošanu. Par kūlas dedzināšanu var piemērot naudas sodu no 280 līdz 700 eiro.

Jēkabpils ugunsdzēsēji brīvdienās saņema 13 izsaukumus uz kūlas ugunsgrēkiem, kuru kopējā degšanas platībā bija 5 hektāri. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Jēkabpilī, Ķieģeļu ielā, kur pērnā zāle dega 2 hektāru platībā.

Savukārt sestdien vakarā tika saņemts izsaukums uz Krustpils novada Krustpils pagastu, kur neapsaimniekotā angāra tipa ēkā dega riepas 30m2 platībā. Ugunsgrēku likvidēja divu stundu laikā.

Foto: Ilustratīvs attēls

Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde (Jēkabpils reģionālā partija) nestartēs pašvaldību vēlēšanās jūnijā, informē Gunta Žilde.

Viņa skaidroja, ka domi vadījusi trīs sasaukumus pēc kārtas un šogad vēlēšanas nekandidēs. Žilde nezināja teikt, vai varētu turpināt darbu pašvaldībā citā amatā, taču atzina, ka "kaut kas jau būs jādara".

"Ir izdarīts daudz. Manā laikā izveidots novads, un beidzot sajutāmies kā kopīgs novads," par izdarīto stāstīja domes priekšsēdētāja. Tāpat kā nozīmīgus panākumus Žilde minēja ģimnāzijas un kultūras centra renovāciju, izglītības un atpūtas centra izveidošanu Daugavas ielā 50, kur atrodas jauniešu centrs, Pļaviņu mūzikas skola un citas iestādes, kā arī skeitparka izveidošanu.

"Neviens cilvēks nav neaizvietojams," pauda Žilde.

Centrālās vēlēšanu komisijas informācija liecina, ka Jēkabpils reģionālā partija 2013.gada vēlēšanās Pļaviņu novada domē ieguvusi četras vietas. Partijas pārstāvji plāno piedalīties vēlēšanās arī šogad, informēja Žilde.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Pagājušā gadā vismazāk noziegumu reģistrēti Vārkavas un Rucavas, bet visvairāk noziegumu bijuši Ogres un Dobeles novados, liecina Iekšlietu ministrijas Informācijas centra informācija.

Vārkavas novadā pagājušā gadā reģistrēti 13 noziedzīgi nodarījumi, no kuriem lielākā daļa ir mazāk smagi noziegumi. Šāds noziegumu skaits reģistrēts arī Rucavas novadā. Nākamo vietu ieņem Vaiņodes un Mērsraga novadi, kur pagājušā gadā reģistrēti attiecīgi 17 un 18 noziegumi. Latvijā ir vēl vairāki novadi, kur noziedzība vidēji 30 noziegumi gadā.

Vislielākā noziedzība pagājušā gadā reģistrēta Ogres novadā, kur notikuši 674 noziegumi. Tālāk seko Dobeles novads ar 629 noziegumiem un Bauskas novads ar 593 noziegumiem. Kuldīgas novadā pagājušā gadā reģistrēti 573 noziegumi, bet Tukuma novadā 556 noziegumi.

No republikas nozīmes pilsētām vismazākā noziedzība pagājušā gadā reģistrēta Valmierā, kur reģistrēti 475 noziegumi. Valmiera krasi atšķiras no pārējām astoņām republikas nozīmes pilsētām - tuvākā sekotāja ir Rēzekne ar 737 noziegumiem un Jēkabpils ar 749 noziegumiem. Visvairāk noziegumu pērn reģistrēti Rīgā - 19 858.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Nākamnedēļ Latvijā ieplūdīs arktiskās gaisa masas, tomēr pirmdien un nedēļas nogalē iespējama augstākā gaisa temperatūra kopš rudens, liecina "Global Forecast System" informācija.

Patlaban Latvijai no ziemeļrietumiem tuvojas neliela siltā atmosfēras fronte, tai uz pēdām min aukstā fronte, savukārt pirmdien no rietumiem nāks jauna siltā atmosfēras fronte un gaisa temperatūra vietām Kurzemē un Zemgalē sasniegs +12..+13 grādu. Jau naktī uz otrdienu Latviju no ziemeļiem šķērsos aukstā fronte, tādēļ otrdiena būs krietni vēsāka. Nav gaidāmi lieli nokrišņi, pūtīs brāzmains vējš.

Saskaņā ar pašreizējo prognozi nedēļas vidū daļu Latvijas var pārklāt īslaicīga sniega sega. Gaisa temperatūra dažās naktīs pazemināsies līdz -1..-7 grādiem.

Nākamās nedēļas nogalē gaidāma silta un mitra gaisa ienākšana no dienvidrietumiem, daudzviet līs. Pat zem mākoņainām debesīm gaisa temperatūra pakāpsies līdz +10 grādiem. Uzspīdot saulei, gaisa temperatūra aprīļa pirmajās dienās vietām var pārsniegt +15 grādu.

Jēkabpils domes deputāts Nikolajs Anuškevičs izstājies no “Jēkabpils reģionālās partijas” un gatavojas pašvaldību vēlēšanās startēt no cita politiskā spēka - Latgales partijas.

“Pirms mēneša saņēmu piedāvājumu no Daugavpils mēra Jāņa Lāčplēša vadītās “Latgales partijas” startēt pašvaldību vēlēšanās Jēkabpilī no šī politiskā spēka, uzņemties Jēkabpils nodaļas vadību un veidot sarakstu. Turklāt man sarakstā tika piedāvāts pirmais numurs. Apsriedu šo piedāvājumu ar saviem atbalstītājiem un domubiedriem un nolēmu piekrist,” saka Nikolajs Anuškevičs.

Viņš ir izstājies no Jēkabpils mēra Leonīda Salceviča dibinātās “Jēkabpils reģionālās partijas”. Nikolajs Anuškevičs atzīst, ka startējot vēlēšanās no šī saraksta viņš tajā būtu pirmajā pieciniekā, savukārt “Latgales partija” piedāvājusi labāku pozīciju. Tāpēc tādas pārmaiņas politisko spēku izvēlē. Jautāts, kāpēc tieši “Latgales partija”, viņš atbild smejot, tāpēc, ka sieva esot no Latgales, bet ja nopietni, no šī politiskā spēka nāca piedāvājums un viņš nolēmis iet savu ceļu. No “Jēkabpils reģionālās partijas” šķīries bez naida un nekādu nesaskaņu starp viņu un bijušajiem partijas biedriem neesot.

Nikolajs Anuškevičs piebilst, ka patlaban intensīvi tiek veidots saraksts startam vēlēšanās, kurā galvenokārt būs gados jauni cilvēki, ar jaunām, svaigām idejām Jēkabpils attīstības labā.

Arī “Jēkabpils reģionālās partijas” dibinātājs, Jēkabpils mērs Leonīds Salcevičs, sarunā ar Radio1.lv apliecina, ka starp Nikolaju Anuškeviču un mēra vadīto politisko spēku nav nekādu nesaskaņu.

“Četru gadu laikā, esot “Jēkabpils reģionālajā partijā” un Jēkabpils domē viņš ir guvis pieredzi un atbalstītājus, mēs nelikām šķēršļus viņam izmēģināt savu veiksmes stāstu. Paldies Nikolajam Anuškevičam par to, ka bija kopā ar mums šos četrus gadus. Varbūt, attīstot jaunu sarakstu, mums vietējā lokālā politikā parādīsies kāds jauns, interesants cilvēks ar citu skatu uz lietām. Galvenais, ka viņš jūt sevī spēku startēt patstāvīgi, pulcēt ap sevi domubiedru grupu. Startējot no mūsu saraksta viņam būtu piektā vai sestā vieta un no šīs pozīcijas ir problemātiski būt ievēlētam, tāpēc saprotama viņa izvēle. Lai iet un darbojās un tad jau redzēs, kā veiksies,” komentē Jēkabpils reģionālās partijas līderis Leonīds Salcevičs.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 2017.gada 3.jūnija pašvaldību vēlēšanām notiks no 14. līdz 24. aprīlim, tad būs zināms, kādi politiskie spēki startēs vēlēšanās uz deputātu vietām Jēkabpils domē. Patlaban ir zināms, ka vēlēšanās piedalīsies visas jau šobrīd Jēkabpils domē esošās partijas – Jēkabpils reģionālā partija, Latvijas zaļā partija, Vienotība, Visu Latvijai-TB/LNNK, Saskaņa un Latvijas zemnieku savienība.

Tāpat arī šobrīd jau zināms, ka jauns politiskais spēks, kas sacentīsies par vietām Jēkabpils domē, būs ne tikai “Latgales partija”, bet arī partija “Gods kalpot Latvijai” (priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs), ko Jēkabpilī pārstāv pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Kraps, kas šajā sasaukumā startēja no “Vienotības”, bet īsi pēc vēlēšanām no partijas izstājās. Tāpat arī tiek veidots “Latgales reģionu apvienības” (priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars) saraksts, ko Jēkabpilī pārstāv pilsētā pazīstamais uzņēmējs un autosportists Mārtiņš Svilis.

Jēkabpilī atceres pasākumus sestdien ievadīja piemiņas dievkalpojums Krustpils Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. To vadīja evaņģeliski luteriskās baznīcas Daugavpils diacēzes Sēlpils prāvests Ainars Spriņģis. Piemiņas dievkalpojumu apmeklēja arī Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, Jēkabpils kultūras pārvaldes vadītāja Inta Ūbele, Latvijas politiski represēto Jējkabpils nodaļas vadītāja Maruta Līce, Jēkabpils Goda pilsonis Ilmārs Knaģis un citi jēkabpilieši.

Prāvests Ainars Sprņģis dievkalpojumā, uzrunājot jēkabpiliešus norādīja, ka piemiņas dievkalpojumā un pasākumā esam nākuši, lai godinātu tos, kas varmācīgi tika aizvesti no Dzimtenes, lai izvērtētu, kāpēc tā notika un, lai mācītos no vēstures. Viņš uzsvēra, ka par komunistiskā genocīda ļaunprātībām ir jāstāsta nākamajām paaudzēm, lai šāds ļaunums vairs neatkārtotos. Viņš uzsvēra, ka šodien mēs esam brīvi un brīvība nozīmē atbildību. Šī atbildība tiek prasīta no ikviena, bet jo īpaši no tiem, kuru rokās ir vara.

Pēc dievkalpojuma jēkabpilieši pulcējās svinīgajā mītiņā pie pieminekļa represiju upuriem. Pasākumu vadīja Krustpils kultūras nama pasākumu organizatore Zinaīda Dzintare. Piemiņas brīdī jēkabpiliešus uzrunāja prāvesta Ainars Spriņģis, Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, Latvijas politiski represēto Jēkabpils nodaļas vadītāja Maruta Līce un Krustpils novada priekšsēdētāja vietnieks Gundars Kalve. Pasākumu muzikāli kuplināja “Kreicburgas ziķeri”. Goda sardzē stāvēja jaunsargi. pasākuma dalībnieki pie piemiņas akmens nolika ziedus, iededza svecītes.

Piemiņas pasākumā piedalījās aptuveni simt cilvēku, to vidū arī Jēkabpils domes deputāte Kristīne Ozola. Izņemot viņu un domes priekšsēdētāju, neviens cits deputāts nebija ieradies godināt komunistiskā genocīda upuru piemiņu.

Pēc svinīgā pasākuma politiski represētie pulcējās Krustpils pilī, lai pē tējas tases dalītos atmiņu stāstos.

Jau ziņots, ka 25.marta represijas ir viena no drūmākajām lapaspusēm Latvijas vēsturē. 1949.gada 25.martā komunistiskais okupācijas režīms deportēja vairāk nekā 42 000 Latvijas iedzīvotāju. Vēsturnieki uzskata, ka 1949.gada 25.martā līdz 29.martam veiktā latviešu zemnieku izsūtīšana uz Sibīriju ir viena no traģiskākajām dienām Latvijas jaunāko laiku vēsturē.

Šajās dienās bez tiesas un bez jebkādiem apsūdzības aktiem uz mūža nometināšanu Sibīrijā tika izsūtīti 42 125 nevainīgi cilvēki, viņu vidū 10 000 bērnu un jauniešu, mātes ar zīdaiņiem uz rokām, veci un slimi, pat no nāves gultas izcelti cilvēki.

Daudzi no izsūtītajiem nomira ceļā, citi pavadīja garus un grūtus gadus Krievijas ziemeļu apgabalos, necilvēcīgos apstākļos cīnoties par savu un bērnu dzīvību.

Ešeloni ar deportētajiem no Latvijas piestāja lielākās vai mazākās stacijās starp Urāliem un Kluso okeānu - Sibīrijā. Izsēdināti ar savu trūcīgo līdzpaņemto iedzīvi un pārtiku, deportētie turpināja ceļu buļļu, traktoru un auto vezumos. Viņi tika aizvesti un nometināti trūcīgos kolhozos un sovhozos.

Tiem, kam pēc daudziem gadiem izdevās atgriezties mājās, bija sabojāta veselība, pazaudēts īpašums un ierobežotas iespējas veidot normālu dzīvi. Šie cilvēki bija morāli un fiziski sagrauti. Padomju režīms pret viņiem izturējās ar aizdomām, radot šķēršļus viņu tālākai karjerai, traucējot iegūt izglītību, pat izvēlēties profesiju un dzīvesvietu.

1949.gada 25.marta deportācijas skāra apmēram 2,28% no visiem Latvijas iedzīvotājiem. Kopumā izsūtāmo sarakstā tika iekļauti 9000 ģimeņu, un izsūtāmo cilvēku saraksts jau tika sagatavots 1949.gada 17.martā. 1956.gadā Latvijā no gandrīz 43 000 izsūtīto atgriezās tikai 31 600 cilvēki.

Sestdiena, 25 Marts 2017 06:45

Jēkabpilī norisinās "Vakanču gadatirgus"

Lai veicinātu nodarbinātību un iedzīvotāju profesionālo pilnveidi Jēkabpilī un tuvākajā apkārtnē, Jēkabpils pilsētas pašvaldība šodien no plkst.10 līdz 14 Jēkabpils Tautas namā rīko nu jau otro "Vakanču gadatirgu".


Kā Radio1.lv informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, "Vakanču gadatirgū" darba devēji no Jēkabpils un apkārtējiem novadiem ir aicināti piedāvāt brīvās vakances un prakses vietas savos uzņēmumos. Savukārt darba meklētājiem pasākuma gaitā būs iespēja iepazīties ar pieejamām vakancēm. Ikviens interesents varēs iegūt informāciju par profesionālās pilnveides iespējām pilsētā.


Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) stendā darba devēji varēs uzzināt par uzņēmumiem piedāvātajiem pakalpojumiem, savukārt darba ņēmēji - par mācību un nodarbinātības iespējām Latvijā, Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.


Karjeras konsultanti darba meklētājiem sniegs ieteikumus CV un pieteikuma vēstules sagatavošanā, padomus, kā sagatavoties darba intervijai, kā arī konsultēs par profesionālo piemērotību.


Darba meklētāji varēs klātienē tikties ar potenciālajiem darba devējiem un piedalīties darba intervijās.


"Vakanču gadatirgus" tiek organizēts sadarbībā ar NVA Jēkabpils filiāli. Pērn līdzīgā pasākumā piedalījās 24 uzņēmumi un organizācijas, kas piedāvāja ap 500 vakancēm pilsētā un ārpus tās.

Portāls Radio1.lv saņēma atbildi no SIA “Jēkabpils autobusu parks” valdes priekšsēdētāja Jāņa Ščerbicka uz jēkabpilietes Madaras vēstuli par piedzīvotajiem diviem gadījumiem pilsētas autobusos, kad šoferi uzvedušies neatbilstoši pieklājības normām un jautājumu: “Kādi ir atrunātie SIA “Jēkabpils Autobusu parks” šoferu darba pienākumi un vai pašas mazākās pieklājības normas nav pašsaprotama lieta?”

Vēstulē uzņēmuma vadītājs norāda, ka “ņemot vērā savstarpēji noslēgtos līgumus atbilstoši Darba likumam, nevienā no minētajiem dokumentiem nav iekļauts, ka autobusu vadītājam ir jāievēro un jāpilda Ētikas kodeksu, kas uzliktu par pienākumu pildīt vēstulē minētās pieklājības normas.” Tas nozīmē, ka ētikas un pieklājības normu ievērošana SIA “Jēkabpils autobusu parks” apkalpotajos maršrutos ir autobusu vadītāju brīva izvēle. Tiesa, vēstulē norādīts, ka uzņēmumā notiek “apmācības visiem pasažieru apkalpošanā iesaistītajiem darbiniekiem, ar mērķi uzlabot saskarsmes prasmes.”

Jāpiebilst, ka saņemtā vēstule adresēta nevis jēkabpilietei Madarai, kas piedzīvoja nepatīkamos mirkļus pilsētas maršrutu autobusos, bet gan portāla Radio1.lv žurnālistei. Vēstulē arī nav, kaut vai tikai formāli, izteikta atvainošanās pasažierei par piedzīvoto. Nav arī skaidrotas minētās situācijas, jo, kā zināms jebkuram notikumam ir divas puses, un šoferiem par minētajām situācijām varētu būt arī savs skaidrojums, kāpēc notika tā kā notika. Turklāt atbildes vēstuli redakcija saņēma nevis kā word dokumentu, lai teksts būtu viegli izmantojams un publicējams, bet gan kā attēlu jpg formātā. Lai to publicētu, tekstu no attēla pārrakstījām. Jāteic, ka šādā formātā atbildi no pašvaldības uzņēmuma saņemam pirmo reizi. Iespējams, jpg formāts izvēlēts nevis, lai apgrūtinātu redakcijas darbu, bet gan, lai pierādītu, ka tas ir SIA “Jēkabpils autobusu parks” direktora parakstīts. Lai gan tādā gadījumā bija iespēja atsūtīt gan word, gan jpg formātā. Arī šī komunikācija ir sava veida liecība SIA “Jēkabpils autobusu parks” saskarsmes kultūrai ar klientiem.

Lūk, saņemtās vēstules teksts:

“Cien. S. Mikanovskas k-dze

Atbildot uz Jūsu pārsūtīto vēstuli par SIA “Jēkabpils autobusu parks” autobusu vadītāju pienākumiem, darām zināmu, ka saskaņā ar noslēgto darba līgumu starp uzņēmumu un darbinieku tiek noteikts profesijas pamatuzdevums – godprātīgi pildīt autobusa vadītāja pienākumus, nepieļaujot finanšu un komerciālos pārkāpumus, kā arī uzturēt kārtībā uzticēto tehniku.

Attiecīgi saskaņā ar amata aprakstu – autobusu vadītāja profesijas (kods 8323), pienākumos noteikts, ka autobusa vadītājs pārvadā pasažierus vietējās satiksmes un tālsatiksmes reisos atbilstoši apstiprinātajam maršruta kustības sarakstam. Kā papildus pienākums ir pildīt biļešu pārdevēja funkciju.

Ņemot vērā esošos savstarpēji noslēgtos līgumus, atbilstoši Darba likumam, nevienā no minētajiem dokumentiem nav iekļauts, ka autobusu vadītājam ir jāievēro un jāpilda Ētikas kodeksu, kas uzliktu par pienākumu pildīt vēstulē minētās pieklājības normas.

Pēc vēstulē minētā gadījuma, uzņēmuma vadība savas ietekmes robežās, veica pārrunas ar iesaistītajiem autobusa vadītājiem, lai vērstu uzmanību uz apkalpošanas kvalitātes uzlabošanas nepieciešamību.

Turklāt, lai uzlabotu komunikācijas prasmes, SIA “Jēkabpils autobus parks” vadība organizē iekšējās apmācības visiem pasažieru apkalpošanā iesaistītajiem darbiniekiem, ar mērķi uzlabot saskarsmes prasmes.

Lai noskaidrotu sabiedrības vispārējo viedokli, par pasažieru pārvadājumu kvalitāti SIA “Jēkabpils autobusu parks” apkalpotajos reisos, tiek veikta iedzīvotāju aptauja, kas arī ļaus pilnīgāk noskaidrot viedokli par autobusu vadītāju apkalpošanas kvalitāti un, nepieciešamības gadījumā, pieņemt mērus tās uzlabošanā.

Cieņā,
SIA “Jēkabpils autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis”

Foto: Atis Caune Zalāns
Attēls galerijā: SIA “Jēkabpils autobusu parks” atsūtītā atbildes ēstule uz sūdzību.

Saistīta ziņa: Pasažiere: Kādi ir SIA “Jēkabpils autobusu parks” šoferu darba pienākumi un vai tajos ietilpst pieklājība?

 

Portāls Radio1.lv saņēma vēstuli no jēkabpilietes Madaras, kas pirmdien 21.martā, braucot kopā ar savu dēlu, Jēkabpils pilsētas 5.maršruta autobusos, piedzīvoja nepatīkamus brīžus. Vēstulei pievienots arī autobusos iegādāto biļešu foto. (Attēlā zem raksta). Viņa, izstāstot savu situāciju, vēlējās noskaidrot, kādi ir SIA “Jēkabpils autobusu parks” šoferu pienākumi un vai tajos ietilpst arī pieklājības normas. Madaras vēstuli un jautājumu nosūtījām SIA “Jēkabpils autobusu parks” atbildīgajām amatpersonām. Tās solīja atbildi sniegt triju dienu laikā – ceturtdien, kolīdz to saņemsim – ta publicēsim. Pagaidām publicējam Madaras vēstuli un viņas stāstu par piedzīvoto un novēroto pilsētas maršruta autobusos.

“Labdien!

Vēlos ar Jūsu palīdzību nodot jautājumu SIA Jēkabpils AP. Kāpēc ar RADIO1 palīdzību, nevis uzreiz sūtīt pašam Jēkabpils AP? Jo ticu, ka tomēr ar mediju palīdzību šis jautājums tiks ņemts nopietnāk un publicēts lasītājiem. Tātad zemāk mans jautājums:

Sākšu ar to, ka sabiedrisko transportu izmantoju salīdzinoši reti un vairāk tāpēc, ka tas sagādā bērnam prieku. Tas nozīmē, ka šajos retajos braucienos vajadzētu no šādiem gadījumiem izvairīties, kurus piedzīvoju kopā ar savu mazo dēliņu. Šodienas 5.autobusa maršruta izmantošana manī radīja lielu sarūgtinājumu un apbēdināja mani, bet visvairāk žēl, ka tas bija jāpiedzīvo bērnam.

Tā kā vajadzēja nokļūt poliklīnikā pie ārsta, ar dēlu devāmies uz autobusa pieturu (Dambja iela, 15:00) pie Maxima XX veikala. Kad bijām gandrīz galā - pie pieturas (Celtnieku iela), kas atrodas pirms veikala “Sprīdītis”, šoferis (kungs gados ar brillēm) sāka lamāties skaļi un tādiem vārdiem, ka jāaizspiež bērnam ausis (lai saprastu labāk – pid**i, zara**s, uc.). Šie vārdi tika veltīti skolnieku bariņam, kas gāja pāri gājēju pārejai! Šis gadījums pat būtu palicis bez ievērības, ja vien daudz nepatīkamāks gadījums nebūtu noticis braucot atpakaļ no poliklīnikas ar tā paša maršruta autobusu, tikai nu jau citu kungu pie stūres!

Lielākajai daļai ir bērni un visi zina, ka bērni mācās no mums. Arī šajā gadījumā, mans 2,6 gadus mazais dēls, redzot, ka maksāju naudu par biļeti, gribēja naudiņu turēt rociņā. Neko ļaunu negribot, to viņam arī ļāvu, paskaidrojot, ka naudiņa jādod šoferim. Autobuss piebrauca, uzsveru, ka viss notika lēni, nebija nekādas rindas, nebija daudz cilvēku, autobuss tikko bija sācis maršrutu, tātad bez kavēšanās, lai mēs kaut ko aizkavētu. Paņēmu dēlu opā un bērns, smaidot, ar lielāko atbildības sajūtu sniedza šoferim rokās savu naudiņu (precīzi – divas divdesmitcentu monētas un 1 desmitcentu monētu). Uz ko saņēmām ārkārtīgu neapmierinātu atbildi: ”Apmācības, lai notiek mājās!!!” Sākumā es pat nesapratu, par ko esmu izpelnījusies tik neapmierinātības pilnu aizrādījumu. Uzsitis ar roku dusmīgi pa “galdiņu”, kur stāvēja cita sīknauda, norādot, ka tur jāber nauda. Bērns sabijies nobēra savu naudiņu. Uz ko saņēmām otru ārkārtīgi dusmīgo aizrādījumu: “Kā tad lai es tagad zinu, cik tur bija?!?” Jo nauda sajaucās ar citu sīknaudu. (Jautājums, vai tādā gadījumā naudai nebūtu jābūt sadalītai, nevis izkaisītai pa visu šo galdiņu?) Neslēpu savu neapmierinātību par šofera dusmām un atļāvos aizrādīt, ka, kaut kādas pieklājības normas ir jāievēro un, ka šoferis izgāž savu agresiju uz divgadīgu bērnu! Uz ko šofera neapmierinātība tikai auga un viņš kļuva aizvien saniknotāks, jo viņam esot jāstrādā. Vairāk mums veltītās replikas pat neatceros, bet jāatzīst, jutos kā aplieta ar mēsliem, neko neizdarot.

Gribētos zināt, vai šo abu šoferīšu darba aprakstā pie darba pienākumiem ir minēts, tikai klusējot braukt (atsevišķos gadījumos lamāties necenzētiem vārdiem) un izsist autobusa biļeti? Vai parastākais paldies un lūdzu ir kaut kas ārkārtīgi nevietā lūgts, vismaz no tiem pasažieriem, kas paši sasveicinās? Ja arī tas ir par daudz prasīts, tad vismaz minimālākās pieklājības normas pret bērniem? Citādi dīvainā sabiedrība audzinām savus bērnus – šausmināmies par mūsdienu jaunatni, bet, kad mēģinu iemācīt savam mazajam dēlam, kā tad sabiedrībā jāuzvedas, dabūjam pretī samazgas un to, ka mans bērns, kā tāds dzīvnieks ir jāapmāca mājās!

Jāpiemin, ka pati vairāk, kā sešus gadus strādāju dien dienā ar cilvēkiem, zinu, ka ir sliktas dienas, apnicīgi klienti, nesaskaņas ar vadību/kolēģiem utt, taču nekad, nekad neatļaujos savu neapmierinātību izgāzt uz klientiem (nemaz nerunājot par bērniem!). Un, ja par mani priekšniecība saņemtu šādu aizrādījumu, tam sekotu ļoti nopietnas pārrunas un ļoti iespējams darba uzteikums. Valstī tomēr ir bezdarbs un, ja konkrētajam, šoferim tik ļoti apnicis darbs, kuru dara, varbūt laiks meklēt jaunus kandidātus, kas būtu apmierinātāki savā darbā un celtu arī uzņēmuma vērtību kā tādu.

Par slodzi runājot, (un būsim godīgi, ne satiksme mūsu pilsētā ir tā noslogotā, nedz pasažieru bari, salīdzinot ar lielākām pilsētām mūsu pašu valstī) pavisam nesen atgriežoties no ceļojuma ārzemēs, kur sabiedrisko transportu izmanto ļoti daudzi tūristi, šoferīši ir laipni un paspēj gan atbildēt uz jautājumiem par maršrutiem, citiem autobusiem, gan pateikt paldies par nopirkto biļeti.

Ar Radio1 starpniecību gribētos noskaidrot, kādi tad ir atrunātie darba pienākumi SIA “Jēkabpils AP” šoferīšiem un vai pašas mazākās pieklājības normas nav tāda kā pašsaprotama lieta? Pievienoju foto ar iegādātajām biļetēm, ja SIA “Jēkabpils AP” vēlēsies pārrunāt šīs dienas gadījumu ar saviem darbiniekiem, pieļauju, ka pēc laikiem, maršrutiem un ID spēs noteikt, kurš konkrēti šoferis tas bija.

Nobeigumā gribētu pieminēt, ka, iespējams kādam tas liksies kā “vētra ūdensglāzē” un nekas traks jau nav noticis. Iespējams, ja tas notiktu tikai ar mani, es norītu aizvainojumu un aizmirstu. Taču gadījumos, kad tiek aizskarts bērns, kas aug un visu mācās gan no vecākiem, gan no sabiedrības, gribas pierādīt, ka var būt arī citādi, ka pastāv laipnība un ja esi pats laipns, saņemsi arī to pretī, nevis tiksi nolamāts! Iespējams, kāds izlasīs un pārdomās savu ikdienas rīcību, jo lai uzlabotu sabiedrību, jāsāk ar sevi pašu.

Madara B.”

Foto: Atis Caune Zalāns

Aculiecinieces foto: Autobusa biļetes.

biletess

Page 1 of 646

Aktuāli