Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Sausums Latvijā šonedēļ turpināsies un tā kā lielākajā valsts daļā nelīs nemaz, tas kļūs par arvien lielāku problēmu lauksaimniecībā, tāpat turpināsies palielināties ugunsbīstamība mežos, liecina prognozes.

Karstums Latvijā gaidāms vēl otrdien un trešdien, kad gaisa temperatūra sasniegs +25..+30 grādus, vietām piekrastē temperatūra būs nedaudz zemāka. Ļoti siltas būs arī naktis, kad temperatūra nebūs zemāka par +13..+18 grādiem, otrdienas rītā vietām valsts austrumos +10..+12 grādi.

Ceturtdien laiks kļūs vēsāks, jo mūsu reģionā ieplūdīs arktiska gaisa masa. Ceturtdien un piektdien temperatūra sasniegs tikai +15..+20 grādus, vietām piekrastē pat vēl par kādu grādu vēsāks, bet naktis būs pavisam dzestras - +2..+7 grādi, piekrastē ap +10..+12 grādiem.

Brīvdienās laiks atkal kļūs siltāks, temperatūra paaugstināsies virs +20 grādiem un ir neliela cerība, ka vismaz dažviet var veidoties negaisa mākoņi.

Avots: lsm.lv
Foto: jekabpils.lv

Jēkabpils domes deputāti tika iepazīstināti ar tilta pār Daugavu izgaismojuma skicēm. Jau ziņots, ka šogad budžetā atvēlēti 80 000 eiro, lai izgaismotu tiltu pār Daugavu. Ar gaismas ornamenta skicēm iepazīstināja Jēkabpils pilsētas pašvaldības vides māksliniece Sanda Mālniece.

Viņa sacīja, ka konkrētās gaismas formas izvēlētas, jo tās vizuāli padara tiltu regulāras formas, kāds tas nav.

Sanda Māniece deputātiem stāstīja, ka dekoratīvais apgaismojums veidots no lineāriem LED gaismekļiem, kas ir apaļas formas, lai nodrošinātu labu eksponēšanu tiešā tuvumā un prognozējamu atspulgu ūdenī. Gaismeklis veidots no slēgtas akrila caurules ar rūpnieciski iestrādātu alumīnija profilu, kurā ievietota diožu lenta. Baltie gaismekļi veidoti no balta akrila, sarkanie no sarkana. Gaismekļi pieejami trīs diametros 32, 40 un 50 mm. Tie var tikt komplektēti ar dažādas jaudas diožu lentām, lai pielāgotu spilgtumu esošajam ielu apgaismojumam. Gaismekļus iespējams izgatavot līdz 12 metrus garus Ražošanas procesā tos var veidot izliektās formās. Izliektā forma pielietota tilta balstu dekoratīvajam izgaismojumam un apļiem uz tilta laiduma. Gaismekļku dizains nodrošina ļoti vienkāršu bojātu sekciju nomaiņu. Tilta dekoratīvajā apgaismojumā katrai tilta pusei izmantoti 556 metri balti gaismekļi un 180 metri sarkani gaismekļi. Kopā tilta dekoratīvais apgaismojums veidots no 1472 metriem gaismekļu. Paredzamais vidējais gaismekļu spilgtums – 930 Lm/m, darba sprie\gums – 24V, kopējā patērējamā elektrības jaudas – 11kW.

Vērtējot tilta izgaismojuma ornamentu, vairāki deputāti atzina, ka vēlētos kaut ko citādāku, oriģinālāku un jautāja vai netiek piedāvāti vēl citi varianti izvēlei. Sanda Mālniece sacīja, ka ir tikai piedāvātais variants. Viņa skaidroja, ka gaismas iespējams ieslēgt pa daļām – gan daļēji izgaismojot ornamentu, gan pilnībā, tā dažādojot tilta izgaismojumu. Kad daži deputāti iebilda, ka tomēr vajadzētu meklēt vēl citus dizaina risinājumus tilta izgaismošanai un piedāvāt variantus izvēlei, Pilsētsaimniecības departamentra vadītājs Raits Sirmovičs ieteica deputātiem atbalstīt un virzīt tālāk šo izstrādāto versiju, pretējā gadījumā varot nepagūt šogad veikt tilta izgaismošanu.

Foto no prezentācijā demonstrētajiem slaidiem.

Nākamnedēļ mācības atsāks Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" audzēkņi, kuri bērnudārza vadītājas kabinetā trešdien notikušā ugunsgrēka dēļ šonedēļ iestādi neapmeklē.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informācija liecina, ka trešdienas vakarā divstāvu ēkā Bebru pagastā dedzis kabinets un sadzīves mantas 15 kvadrātmetru platībā. Ugunsnelaime ēkā izcēlās pirms plkst.21.

"Bitītes" vadītāja Ilona Vītola stāstīja, ka ugunsgrēku pamanījuši vietējie iedzīvotāji, un, lai arī operatīvi izsaukti ugunsdzēsēji, tehniku, arhīvu un kabinetu izglābt neizdevās. Šonedēļ bērnudārzā jau bijuši apdrošināšanas kompāniju pārstāvji, lai aprēķinātu zaudējumus.

Vītola klāstīja, ka grupu telpas nav cietušas, bet salijušās telpas tiek uzkoptas, tāpēc šonedēļ bērni iestādi neapmeklē. Piemēram, šodien divas grupiņas devās iepriekš plānotā ekskursijā. Bērnudārza vadītāja priecājas, ka bērnu vecāki ir saprotoši un šajā dienās paši uzņemas par viņiem rūpes.

Tiek pieļauts, ka ugunsgrēks izcēlies elektroinstalācijā, taču precīzāk iemeslu skaidros policija.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Ceturtdiena, 24 Maijs 2018 17:03

Jēkabpilī, Rīgas ielā atjaunots pulkstenis

Jēkabpils domes deputāts Kaspars Ģirģens informē, ka pagājušajā nedēļā ir atjaunots pulkstenis Jēkabpilī, Rīgas un Kurzemes ielas krustojumā.

Kā zināms jau ilgāku laiku laikrādis nedarbojās un iepriekš, lai to atjaunotu Pilsētsaimniecības departaments bija izveidojis tāmi 4 500 eiro. Savukārt izrādot personisku inciatīvu Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniekam Tautsaimniecības jautājumos Andrim Rutko un deputātam Kasparam Ģirģenam izdevies panākt, ka šie darbi tiek veikti par 500 eiro. Pagaidām gan pulkstens nav izgaismots diennakts tumšajā laikā, jo ielu remontdarbos ir pārrauts elektrokabelis, kas jāatjauno. Kaspars Ģirģens sacīja, ka tuvākajā laikā tas tikšot izdarīts.


Jau ziņots, ka savulaik to uzstādīja par «Hipotēku bankas» līdzekļiem, bet vēlāk vandaļi izpostīja. Jēkabpils domes amatpersonas iepriekš aizbildinājās, ka atjaunošanai nepieciešama liela naudas summa.


Tomēr kā izrādījās nepieciešama vien iniciatīva un labā griba un darbus var padarīt ātri un lēti. Sasisto pulksteni atjaunoja SIA «United Workshops».

Preses konferencē, Jēkabpils domes vadībai tiekoties ar vietējiem masu medijiem, Jēkabpils NVO resursu centra vadītāja Agita Pleiko vērsa pašvaldības atbildīgo darbinieku uzmanību uz nepieciešamību ierīkot pagaidu soliņus maršruta autobusu pieturvietās, kas no Pasta ielas pārceltas uz Pormaļa ielu. Viņa norādīja, ka ir novērojusi, ka gados veciem cilvēkiem grūti pieturvietā ilgstoši nostāvēt kājās.

Jēkabpils mēra vietnieks Andris Rutko solīja, ka risinās šo jautājumu, lai rastu iespēju pieturvietās Pormaļa ielā ierīkot pagaidu soliņus.

Radio1.lv novēroja, ka solījums ir pildīts un Pormaļa ielas pieturvietās izvietoti pagaidu soliņi.

Lai veicinātu reemigrācijas procesu uz Latviju, ir jārisina aizbraukšanas cēloņi, šādu pārliecību pauda Līvānu novada pašvaldībā.


Lai diskutētu par reemigrācijas iespējām Līvānu novada pašvaldībā, Latgales plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra vadītājs Andris Kucins un reemigrācijas koordinatore Astrīda Leščinska tikās ar Līvānu novada domes vadību un atbildīgajiem pašvaldības darbiniekiem.


"Līvānu novads atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā, šo prioritāti var izmantot ne tikai iekšējie reemigranti, bet arī tie, kas aizbraukuši meklēt labāku dzīvi ārpus Latvijas," tā par reemigrantu iespējām novadā uzskata Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.


Pēdējos gados Līvānu novadā ir attīstījusies ražotnes nozare, uzņēmēji nodrošina darba vietas ne tikai līvāniešiem, bet arī piesaista darbiniekus no citiem novadiem, kā arī Rēzeknes un Daugavpils. Savukārt sakārtotā infrastruktūra piesaista iedzīvotājus iegādāties mājokli tieši Līvānu novadā, uzskata pašvaldības vadītājs.


Pašvaldībā ir pieejamas vietas pirmsskolas izglītības iestādēs. Lauku bērniem tiek nodrošināts bezmaksas sabiedriskais transports nokļūšanai uz skolu. Turklāt izglītības iespējas ir ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Līvānu novada vakara (maiņu) vidusskolā ir iespēja neklātienē/ attālināti apgūt vispārējo pamatizglītības un vidējo izglītību ikvienam, neatkarīgi no vecuma, izglītības zināšanu līmeņa, nodarbošanās un dzīves vietas, pašvaldības veikumu slavēja Vaivods. Kā norādīja Līvānu novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Ilga Peiseniece, reemigranti šo iespēju aktīvi izmanto, lai iegūtu vidējo izglītību.


Līvānu novada dome kopā ar vietējiem uzņēmējiem piešķir stipendijas Līvānu novada jauniešu studijām augstskolās konkursa kārtībā. Tāpat tiek atbalstīta pedagogu kvalifikācijas celšana.


Taču, lai reemigrācijas process noritētu veiksmīgi, sākotnēji ir jāatrisina tautiešu aizbraukšanas cēloņi, tai skaitā nepārdomātā nodokļu politika un zemais atalgojums, paziņoja Līvānu novada domes pārstāvji.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Pēc dažiem lietus mākoņiem, kas šur tur Latvijā gaidāmi šodien, turpmāk šomēnes lielākajā valsts daļā, visticamāk, nelīs nemaz un gaidāms liels sausums, liecina prognozes.


Nedēļas otrajā pusē laiks būs saulains un bez lietus, gaisa temperatūra pēcpusdienās paaugstināsies līdz +20..+25 grādiem, brīvdienās vietām līdz +28 grādiem, arī naktīs nedēļas nogalē kļūs siltākas - temperatūra lielākoties +9..+14 grādu robežās.


Arī nākamnedēļ laiku pie mums turpinās noteikt plašs un spēcīgs anticiklons, kas nodrošinās vasarīgu karstumu un joprojām pārsvarā sausu laiku. Lai arī kādā dienā vietām var veidoties nelieli negaisa mākoņi, tie skars niecīgu Latvijas daļu. Laiks joprojām saglabāsies silts un pat karsts, pastāv liela iespējamība, ka maija pēdējās dienās temperatūra sasniegs +30 grādu atzīmi.


Sausā laika dēļ ievērojami pieaugs ugunsbīstamība mežos, sausums sāks negatīvi ietekmēt lauksaimniecību.


Jau vēstīts, ka šis maijs, visticamāk, kļūs par siltāko meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Foto: jekabpils.lv

Jēkabpilī, Pormaļa ielā šorīt no rīta atrastas automašīnas atslēgas ar pulti. Īpašnieks atradējam var zvanīt pa tālruni 27166125.

Foto: Ilustratīvs attēls

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā otrdien, 22. maijā notika “Rotari” klubu “Global grand” projekta “R 10 Latvija 100 Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļa” nr. GG 1759820 noslēguma ceremonija, prezentējot vairāk nekā 100 000 eiro vērtu aparatūru, kas saņemta ar “Rotari” klubu atbalstu.

“Jau pagājušā gada oktobrī pašvaldība saņēma vēstuli no “Rotari” kluba, ka tas vēlas apgādāt mūsu slimnīcu ar aparatūru, kas nepieciešama bērniem, 80 tūkstoši eiro apmērā, un lūdza pašvaldības līdzfinansējumu 20 procentu apmērā. Jēkabpils dome piešķīra līdzfinansējumu. Klāt ir tā diena, kad “Rotari” klubs oficiāli dāvina šo dāvinājumu slimnīcai. “Rotari” ir ieguldījis mūsu bērnu veselībā diezgan nopietnus līdzekļus, un tas darīts, lai mūsu bērni būtu veseli un piedzimtu veseli. Liels paldies “Rotari' klubam!” saka Jēkabpils mērs Raivis Ragainis.

Svētku pasākumā uzrunas un laba vēlējumus sacīja pārstāvji no dažādiem “Rotari” klubiem, savstarpēji apmainoties ar simboliskām dāvanām un vimpeļiem.

Svinīgais projekta noslēguma pasākums otrdien noritēja visas dienas garumā. Pēc svinīgas daļas un Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņu koncerta slimnīcas konferenču zālē visi devās uz slimnīcas dzemdību nodaļu. Tur notika plāksnes atklāšana un nodaļas apskate. Pēc tam notika perinatālā centra plāksnes atklāšana un nodaļas apskate. Pēc iepazīšanās ar Jēkabpils slimnīcu “Rotari” klubu pārstāvji devās ekskursijā ar autobusu pa Jēkabpili. Prezentācijas pasākums noslēdzās ar goda mielastu Krustpils pilī, pils un izstāžu apskati, pilī viesiem muzicēja “Kreicburgas ziķeri”.

Vadošie partneri šajā projektā ir Anders Svensons (Anders Svensson) no Zviedrijas pilsētas Lindesbergas “Rotari” kluba un Inese Priedniece no Rotari kluba „Rīga”. Taču šī projekta īstenošanā ir iesaistījušies ļoti daudzi citi “Rotari” klubi, tajā skaitā arī Jēkabpils “Rotari” klubs, Jēkabpils pašvaldība, un kopā savākti ir 116 355 ASV dolāri. Par šiem līdzekļiem iegādātas iekārtas astoņās pozīcijās.

Otrdien slimnīcas dzemdību un perinatālā nodaļa dāvinājumā mazuļiem saņēma adītus zābaciņus, zeķītes un citas noderīgas lietas.

Iekārtas jau martā Jēkabpils slimnīcai atveda viens no piegādātājiem – “NMS-Elpa”. Projektā Jēkabpils slimnīcai piegādāts jaundzimušo kardiotokogrāfs, ar kuru iespējams uzraudzīt bērna sirdsdarbību māmiņas grūtniecības periodā un dzemdību laikā, turklāt šī iekārta dod iespēju monitorēt arī dvīņu attīstību. Tāpat piegādāta fototerapijas lampa, kas nepieciešama gadījumos, kad pēc dzemdībām bērniem novērota tā dēvētā dzelte. Nodaļā saņemta arī ultrasonogrāfijas iekārta, ar kuru var izvērtēt jaundzimušo stāvokli gan grūtniecības periodā, gan dzemdību procesā, tāpat mākslīgās plaušu ventilācijas iekārta un jaundzimušo inkubators. Ārstniecības iestādei piegādātas arī trīs funkcionālās gultas pēcdzemdību rehabilitācijai.

Foto: Sandra Mikanovska un jekabpils.lv (Jānis Lācis)

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, turpinot Jaunatnes līdzdalības pasākumus, šodien rīkos tikšanos Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.


Pasākums "#BalsoTu - Kā?" norisināsies plkst.15 Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā, kur jaunieši no Jēkabpils pilsētas un novada, kā arī Krustpils un Salas novada zīmējumos un skicēs attēlos, kā viņi vēlas izmainīt savu pilsētu. Radošās idejas vērtēs un komentēs mākslinieki un pilsētas arhitekti.


Jaunieši dažādos Latvijas reģionos tiek aicināti atraktīvi iesaistīties, gan attīstot prasmes paust viedokli, vienlaicīgi ieklausīties un argumentēt, gan praktiski īstenot pašu iniciatīvas. Jaunatnes līdzdalības pasākumu ciklu birojs aizsāka pērn, pirms trīs vēlēšanu maratona: pašvaldību vēlēšanām 2017, šogad oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām un jau pēc gada - Eiropas vēlēšanām.


"Pārmaiņas ir iespējamas. Jaunatnes līdzdalības pasākumu mērķis mudināt gūt pieredzi un izprast kāpēc, par ko un kā balsot. Piedaloties vēlēšanās, izlemjam savu, Latvijas un Eiropas nākotni," uzsvēra biroja vadītāja Marta Rībele.


"Vēlētāju līdzdalība ir jautājums, kas katrās vēlēšanās ir sabiedrības dienas kārtībā. Pirms vēlēšanām var novērot vēlmi prognozēt iespējamo vēlētāju līdzdalību, pēc vēlēšanām to apspriež un analizē. Uzskats, jo vairāk pilsoņu piedalās vēlēšanās, jo labāk, ir kļuvis par vēlēšanu aksiomu. Tomēr, manuprāt, uz vēlēšanām nedrīkstam attiecināt sportisko tēzi "galvenais ir piedalīties". Ar to ir par maz. Latvijai un Eiropai mūsdienās ir vajadzīgi zinoši un līdzdomājoši vēlētāji, un šīs debates ir viens no instrumentiem, kas jaunajiem vēlētājiem var palīdzēt par tādiem kļūt," skaidroja Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.


Pirmais pasākums "#BalsoTu - Kāpēc?", norisinājās 14.aprīlī Jelgavas Valsts ģimnāzijā, kur notika debates, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās, savukārt trešais pasākums "#BalsoTu - Par ko?" norisināsies maijā, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" un Latgales reģiona jauniešu centros Daugavpilī, Krāslavā, Ludzā un Līvānos, kura laikā jaunieši spriedīs "par ko mēs, latgalieši, neesam vienaldzīgi un ko vēlamies mainīt?" Pasākuma dalībnieki gūs prasmes līdzdalības iniciatīvu uzsākšanai un virzīšanai, kā arī izzinās balsošanas procesu - skolēni kopā ar skolotājiem lems par sev aktuāliem jautājumiem, balsojot par labākajiem risinājumiem.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Foto: jekabpils.lv

Page 1 of 743

Aktuāli