Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Pirmdiena, 20 Februāris 2017 10:48

Atrasta invalīda apliecība

Jēkabpils Sarkanajā Krustā atrasta invalīda apliecība, kas pieder Armandam Aleksandrovam. Var saņemt Brīvības ielā 258a no 9.00. līdz 15.00.

 

Ilustratīvs attēls

Tuvojoties bērzu sulu tirdzniecības laikam, to ieguvējiem un pārdevējiem jārēķinās, ka produkciju nepieciešams atbilstoši marķēt, savukārt pircējiem pirms sulu iegādes ieteicams novērtēt, vai uz trauka ir norādes "Izlietot līdz .." vai "Ieteicams līdz..", informē Zemkopības ministrija.

Latvijā bērzu, kā arī kļavu sulas ir populārs produkts, taču atšķirībā no augļu sulām, šīm sulām Eiropas Savienības (ES) normatīvajos aktos prasības nav noteiktas. Tomēr, lai patērētājs būtu drošs, ka šis produkts ir kvalitatīvs, atsevišķas prasības sulu iegūšanai un tirdzniecībai ir noteiktas Ministru kabineta noteikumos.

Noteikumu izpratnē bērzu un kļavu sula ir svaiga nepasterizēta sula, kurai var būt pievienotas rozīnes, augu daļas, dažādas garšvielas, cukurs un medus. Bērzu un kļavu sulu, kas atbilst minētajai definīcijai, nereģistrējoties Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD), nelielā apjomā - līdz 300 litriem gadā - drīkst realizēt pats sulu ieguvējs. Ja minētais apjoms ir pārsniegts vai arī sulu termiski apstrādā, ražotājam ir jāreģistrējas.

Saskaņā ar noteikumiem bērzu un kļavu sulu fasē vienreizlietojamā iepakojumā vai tīros stikla traukos un uz etiķetes norāda tirdzniecības nosaukumu "Bērzu sula" vai "Kļavu sula", pievienotās sastāvdaļas, ja tādas ir, kā arī tilpumu.

Tāpat uz iepakojuma jānorāda derīguma termiņš "Izlietot līdz.." (svaigai sulai) vai "Ieteicams līdz.." (raudzētai sulai), uzglabāšanas apstākļus, produkta ražotāja vārdu, uzvārdu un adresi. Raudzētas bērzu un kļavu sulas tirdzniecības nosaukumam pievieno papildu norādi "raudzēta".

Savukārt nefasētas bērzu un kļavu sulas realizācijas vietā ir šādas norādes: "Bērzu sula" vai "Kļavu sula", derīguma termiņš "Izlietot līdz..", produkta ražotāju vārds, uzvārds un adrese.

Lai novērtētu bērzu sulas ķīmisko un mikrobioloģisko sastāvu, novērtējot iespējamos riskus patērētājiem Latvijā, institūts "Bior" divus gadus veica bērzu sulu pētījumu, kura laikā ievāca bērzu sulas paraugus no privātpersonām, kas tās tecina pašpatēriņam, kā arī ņēma paraugus no tirdzniecībā esošajām bērzu sulām. Pētījums apstiprina, ka sulas var izcelt kā labu kālija, mangāna, cinka un dzelzs avotu.

Vienlaikus norādīts, ka sulas var saturēt arī piesārņotājus, piemēram, toksiskus elementus un smagos metālus no apkārtējās vides. Sulas, kas paredzētas tirgošanai, nedrīkst ievākt vietās, kas atrodas blakus potenciālajiem piesārņojuma avotiem, piemēram, lielceļu tuvumā vai pilsētās. Šādās vietās iegūtās sulās visvairāk atrasti tādi vides piesārņotāji kā bārijs, alumīnijs, rubīdijs un stroncijs.

"Par laimi, neviens no analizētajiem piesārņotājiem nesasniedza patērētājam bīstamu daudzumu un ir būtiski zemāks par pieļaujamo robežu, līdz ar to var teikt, ka līdz šim Latvijā analizētajās bērzu sulās nav patērētājam kaitīgu elementu. Tomēr, lai izvairītos no iespējama ķīmiska piesārņojuma, aicinām pirms bērzu un kļavu sulas tecināšanas izvērtēt apkārtējās vides kvalitāti," norāda ministrijā.

Bērza un kļavu sulu ražošanas reģistrācijas kārtība aprakstīta PVD mājaslapā. No šīs sadaļas arī pieejamas saites uz veidlapām, uzņēmuma darbības veidu klasifikatoru un pārējo informāciju, kas nepieciešama reģistrācijas procesa veikšanai.

Materiāls tapis sadarbībā ar BNS

Pirmdiena, 20 Februāris 2017 08:33

Jēkabpils tirgū atsavina lielu daudzumu cigaretes

Jēkabpils policija, veicot reidu pilsētas tirgū, atsavināja 4060 nelegālo cigarešu.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes galvenā speciāliste Ieva Sietniece informē, ka tirgū atrastās cigaretes - “Metro red line” - 1260 gabalu un “Premier” - 2800 gabalu bija ar Baltkrievijas akcīzes markām. Par šo nelegālo cigarešu glabāšanu vai tirdzniecību policija pagaidām nav aizturējusi nevienu personu.

Ieva Sietniece informē, ka policija turpina pastiprināti strādāt nelegālo akcīzes preču aprites jomā.

 

 

Vakar Jēkabpils novadā avārijā, ko izraisījis iereibis vīrietis, turklāt bez vadītāja apliecības, cietuši četri cilvēki,portālu Radio1.lv informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes galvenā speciāliste Ieva Sietniece.

Avāriju izraisījis 1991.gadā dzimušais, braucot ar "Opel Vectra", kas sadūrās ar tajā pašā gadā dzimuša vīrieša vadīto "Volkswagen Touran".

Jēkabpils slimnīcā ar traumām nonākuši gan abi autovadītāji, gan "Opel" pasažieri - 1992. un 1984.gadā dzimušas personas.

Policija noskaidrojusi, ka avārijas izraisītājs bija gandīz vienas promiles reibumā, turklāt auto vadījis bez transportlīdzekļa vadītāja apliecības.

Jau vēstīts, ka vakar Latvijā reģistrēti 29 ceļu satiksmes negadījumi, kas ir ievērojumi mazāk nekā ikdienā. Avārijās Latvijā cieta seši cilvēki, tostarp divi gājēji. Avārijās četri cilvēki cieta Zemgalē, bet pa vienam - Vidzemē un Latgalē.

Jēkabpils Sporta skolas handbolistes sestdien izcīnīja negaidītu uzvaru Latvijas sieviešu virslīgas mačā, jo savā laukumā ar 35:28 (19:13) pieveica pagājušās sezonas valsts vicečempiones Ludzas "Latgolu".

Jēkabpils SS vienības rindās sešus vārtus iemeta uzreiz četras handbolistes - Laura Meņģele, Kristīne Dzenīte, Jūlija Damenauska, Gita Kaulakane. Tikmēr "Latgols" sastāvā deviņus vārtus iemeta Laura Rutkovska.

Mača sākums starp abām komandām aizritēja līdzīgā cīņā, lai gan vadībā lielākoties atradās Jēkabpils vienība. Pirmā puslaika beigās tai izdevās veikt lielāku atrāvienu un izvirzīties vadībā ar 19:13. Arī spēles otrajā pusē mājinieces turpināja būt veiksmīgākas, turklāt vienubrīd Latvijas vicečempiones atradās iedzinējos ar vairāk nekā desmit vārtu starpību.

Zīmīgi, ka abās abu komandu iepriekšējās šīs sezonas spēlēs uzvaras bija guvušas "Latgols" handbolistes.

Kopvērtējumā valsts čempionei Stopiņu NHK ir 29 punkti 15 mačos, bet par astoņiem punktiem atpaliek Dobeles REIR.

Trešā ar 16 punktiem ir Ludzas "Latgols", Jēkabpils SS vienība tagad iekrājusi 14 punktus, bet Salaspils SS un LSPA handbolistes guvušas pa četriem punktiem.

Šosezon Latvijas sieviešu virslīgā sacenšas sešas komandas, kas regulārajā turnīrā četros apļos aizvadīs pa 20 spēlēm.

Izslēgšanas turnīra pusfinālam automātiski kvalificēsies regulārā turnīra divas labākās komandas, bet vienības, kas izcīnījušas no trešās līdz sestajai vietai, aizvadīs ceturtdaļfinālu.

Iepriekšējā sezonā Stopiņu NHK vienība Latvijas čempionāta finālsērijā ar 2-1 pieveica Ludzas "Latgols" handbolistes.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Piektdien Krustpils novadā gājis bojā vīrietis, kuru notriekusi automašīna, informē Valsts policija.

Negadījums noticis vakar ap plkst.20, kad vieglā automašīna uzbraukusi gājējam. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā aģentūru BNS informēja, ka 22 gadus veca vīrieša gūtās traumas nebija savienojamas ar dzīvību, un viņš gājis bojā negadījuma vietā.

Kopumā pagājušajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos cietuši 15 cilvēki, tajā skaistā trīs gājēji vai velosipēdisti.

Latvijā vakar reģistrēts 81 ceļu satiksmes negadījums.

 SIA "Pļaviņu Komunālie pakalpojumi" varēs iegādāties atkritumu vedēju par cenu, kas nepārsniedz 15 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, lēmusi Pļaviņu novada dome.

Domes deputāti lēmumu pieņēma, pamatojoties uz "Pļaviņu Komunālo pakalpojumu" iesniegumu ar lūgumu atļaut iegādāties transportlīdzekli.

Informācija iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka komunālais uzņēmums plāno iegādāties lietotu atkritumu vedēju. Piedāvājumus piegādātāji var iesniegt līdz 20.februārim.

Foto: Ilustratīvs attēls

Raidījumā "Atbild Jēkabpils pilsētas pašvaldība" saruna ar Jēkabpils domes priekšsēdētāju Leonīdu Salceviču par Jēkabpils domes 2017.gada budžeta prioritātēm, lielākajiem veicamajiem darbiem un jaunām pozicijām pašvaldības sniegtajā atbalstā iedzīvotājiem.

FK Jēkabpils spēlētāji pagājušā gada nogalē un šī sākumā, piedaloties vairākos turnīros guvuši panākumus. Plašāk par tiem lūdzām pastāstīt FK Jēkabpils valdes locekli, Jēkabpils domes deputātu Andri Rutko.

- Kā vērtējat Jēkabpils futbola jauno paaudzi?

- Kā FK Jēkabpils valdes loceklis vēlos vēlreiz atgādināt tiem skeptiķiem, kuri neredz un nedzird, vai arī negrib dzirdēt un redzēt, ka mūsu pilsētā aug spēcīga un spēlēt griboša jauno futbolistu maiņa. Vēlos sniegt plašāku informāciju par mūsu jauno futbolistu panākumiem pēdējo triju mēnešu laikā piedaloties dažādos turnīros.

- Pagājušā gada nogalē FK Jēkabpils organizēja Ziemassvētku turnīru futbolā. Kā veicās spēlēs?

- No 17. līdz 18.decembrim Jēkabpils 3. vidusskolas sporta hallē notika Ziemassvētku turnīrs futbolā, kuru organizēja Jēkabpils FK sadarbībā ar Jēkabpils sporta skolu. Pirmie uz laukuma devās 2008.-2009.gadā dzimušie futbolisti. Cīņā par medaļām iesaistījās astoņas komandas no Rēzeknes, Sēlijas SS, Jelgavas, Ilūkstes un Jēkabpils. Visas dienas garumā notika sīvas cīņas, kur pārtraukumos varēja redzēt gan asaras, gan prieku. Spēlē par pirmo vietu uz laukuma izgāja Jēkabpils 1 un Jelgavas 2 komandas. Spraigā cīņā Jelgavas komandai pienācās atzīt Jēkabpils jauno futbolistu pārākumu. Jēkabpils 2 komanda ieņēma septīto vietu.

18.decembrī uz laukuma devās 2006. - 2007.gadā dzimušie futbolisti. Arī šajā dienā cīņā par medaļām iesaistījās astoņas komandas no Rēzeknes, Sēlijas SS, Lietuvas Raseiniu KKSC, Ilūkstes, Krāslavas un Jēkabpils. Diemžēl šajā vecuma grupā mūsu futbolistiem bija jāatzīst FK Krāslava jauno futbolistu pārākums. Jēkabpils 1 komanda ieņema otro vietu, bet Jēkabpils 2 ceturto vietu.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Kristiāna Ustiņenkova.

- Kāds bija šī turnīra mērķis?

- Šī turnīra mērķis nebija sarīkot elitāro futbola komandu turnīru, bet gan iesaistīt pēc iespējas vairāk Latvijas futbola komandas dažādās vecuma grupās. Arī skatītājiem bija emociju pārpilnība, jo spēlēja taču mūsu bērni, un varējām pārliecināties, ka arī talantu mums netrūkst. Šajā turnīrā zaudētāju nebija, un, lai arī ne visiem izdevās tikt godalgotās vietās, medaļas un gardu piccu no Jēkabpils gaļas nama bērni saņēma neatkarīgi no izcīnītās vietas. Bērnu un jaunatnes futbola turnīru rīkotāju atbalstīšana ir viens no svarīgākajiem Jēkabpils FK uzdevumiem.

- Kā jēkabpiliešiem veicās Latgales jaunatnes čempionātā futbolā?

- No 28. līdz 29.janvārim Jēkabpils 3. vidusskolas sporta hallē notika 2017.gada Latgales jaunatnes čempionāts futbolā 2005.gadā dzimušiem futbolistiem. Turnīrā piedalījās deviņas komandas no Rēzeknes, Sēlijas SS, Preiļu NBJSS, Ilūkstes, Krāslavas un Jēkabpils. Mūsu zēni cīnijās godam. Tikai finālā piekāpjoties Rēzeknes futbolistiem ierindojās godpilnajā otrajā vietā..

Par vienu no labākajiem futbolistiem ar gūtajiem 15 vārtiem tika atzīts Rinalds Sola.

- Kā jēkabpiliešiem veicās spēlēs Latgales jaunatnes čempionātā futbolā Rēzeknē?

- 5.februārī Rēzeknē notika Latgales jaunatnes čempionāts futbolā 2006.gadā dzimušiem futbolistiem. Šajā turnīrā piedalījās desmit komandas no Rēzeknes, Sēlijas SS, Preiļu NBJSS, Ilūkstes, Krāslavas, Līvānu un Jēkabpils. Arī šā turnīra finālā tikās Rēzeknes FA un Jēkabpils SS futbolisti. Jēkabpiliešiem pienācās atzīt Rēzeknes FA futbolistu pārākumu un samierināties ar otro vietu.

Kārtējo reizi par vienu no labākajiem futbolistiem ar atkal gūtajiem 15 vārtiem tika atzīts Rinalds Sola.

- Kam Jūs gribētu pateikties par jauno futbolistu sagatavošanu spēlēm?

Man ir liels prieks par jauniešu lielo aktivitāti un darboties gribu. Ļoti ceru, ka labi iesāktais turpināsies un kopā piedzīvosim daudz vērtīgu brīžu kā treniņu darbā, tā spēļu laukumos, dodot mūsu jauniešiem iespēju augt kā cilvēkiem, interesantām personībām un labiem sportistiem. Paldies gribu teikt gan treneriem Raimondam Gailim un Dzintaram Zvaigzne, gan arī bērnu vecākiem, kuri nāk un atbalsta mūs visus, jo tieši vecāku atbalsts ir tas, kas bērnam ir vajadzīgs.

Paldies par sarunu!

 

Piektdiena, 17 Februāris 2017 05:52

Nākamnedēļ daudz līs un snigs

Nākamnedēļ katru dienu Latvijā gaidāmi nokrišņi un palaikam pūtīs spēcīgs vējš, prognozē "Global Forecast System".

Pirmais lielais ciklons Latviju sasniegs svētdien, 19.februārī, kad gaidāmas dienvidrietumu vēja brāzmas līdz 13-18 metriem sekundē un lietus.

Nākamnedēļ brīžiem iespējams stiprāks vējš vai pat vētra, kā arī intensīvs lietus un sniegs. Gaisa temperatūra dažās dienās pakāpsies līdz +3..+7 grādiem, dažās naktīs noslīdēs zem nulles.

Sagaidāms, ka kopējais nokrišņu daudzums mēneša atlikušajā daļā būs 120-200 procentu no februāra normas. Līdz šim februārī nav bijis lielu nokrišņu, arī janvārī un decembrī sniga un lija mazāk nekā ierasts.

Materiāls tapis sadarbībā ar BNS

Page 1 of 636