Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

18.marts ir pirmā diennakts šajā gadā, kad dienas garums jeb saules spīdēšanas ilgums pārsniedz nakts garumu, liecina astronomu sniegtā informācija.
Pavasara ekvinokcija un astronomiskā pavasara sākums būs otrdien, 20.martā, plkst.18.15. Ņemot vērā gaismas laušanu atmosfērā, jau īsi pirms ekvinokcijas diena kļūst garāka par nakti.


Saules spīdēšanas ilgums svētdien Rīgā ir 12 stundas un viena minūte. Katra nākamā diena kļūs par nepilnām piecām minūtēm garāka.
Pavasara ekvinokcija ir laika moments, kad Saules diska centrs šķērso debess ekvatoru un nonāk debess ziemeļu puslodē.
Naktī uz 25.martu sāksies vasaras laiks, pulksteņa rādītāji tad būs jāpagriež stundu uz priekšu.


Astronomiskā vasara iestāsies 21.jūnijā, savukārt 25.-26.septembrī nakts atkal kļūs garāka par dienu.


Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs vēsta, ka saskaņā ar tautas tradīcijām pavasara ekvinokciju atzīmē kā Lielo dienu, jo diena kļūst lielāka par nakti.
Lielās dienas svinības Brīvdabas muzejā norisināsies svētdien no plkst.12 līdz 16, iedzīvotāji aicināti atgriezties pie senajām latviešu tradīcijām – šūpoļu kāršanas un šūpošanās, olu krāsošanas un ripināšanas, kā arī spēlēm, rotaļām un putnu dzīšanas dziesmām kopā ar folkloras kopu "Skandinieki".

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Sestdiena, 17 Marts 2018 17:17

Krabju nūjiņu un siera kotletes

Ja gaļas vai zivju kotletes jau apnikušas, iesakam izcep zeltainas kotletītes no siera un krabju nūjiņām. Tās ir ātri pagatavojamas vien no četrām sastāvdaļām un vienlīdz labi garšos gan siltas, gan kā aukstā uzkoda.

Sastāvdaļas: 400g krabju nūjiņas, 300 g siers, 3 olas, 4 ķiploku daiviņas, milti vai rīvmaize panēšanai, eļļa cepšanai.

Pagatavošana: Krabju nūjiņas sarīvē uz rupjās rīves vai samaļ virtuves kombainā. Sieru sarīvē uz rupjās rīves, pievieno krabju nūjiņām. Masai pievieno olas un caur spiedi izspiestas ķiploka daiviņas. Masu samīca, līdz tā ir viendabīga. Ja vēlas, var pievienot un iemaisīt arī sīki sakapātus zaļumus. Pannā uzkarsē eļļu. No masas veido kotletītes, apviļā tās miltos vai rīvmaizē un apcep pannā no abām pusēm, līdz kotletes ir zeltainas.

Lai labi garšo!

Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem februārī bezdarba līmenis Līvānu novadā turpināja pazemināties un ir sasniedzis zemāko rādītāju pēdējos 20 gados - 12,5%,  informē Līvānu novada pašvaldība.

Februārī bez darba Līvānu novadā bija 867 cilvēki, tai skaitā 465 sievietes. Kā bezdarbnieki reģistrēti arī 56 jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem.
Stabila tendence bezdarba līmenim pakāpeniski samazināties novadā ir vērojama jau vairākus pēdējos mēnešus. Salīdzinājumam pirms gada, 2017.gada janvārī bezdarba līmenis Līvānu novadā bija 15,4%.

Lai arī Līvānu novadā, līdzīgi kā daudzos citos Latvijas novados un pagastos, ir vērojama iedzīvotāju skaita samazināšanās, šeit tā bijusi viena no mazākajām Latgales reģionā.

Pērn Līvānu novadā bija vērojams bērnu un pensionāru skaita samazinājums, savukārt darbspējīgo iedzīvotāju skaits ir palielinājies.

Raksturojot ar bezdarba līmeņa samazināšanos un pozitīvās demogrāfiskās tendences, Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods atzina, ka tas ir rezultāts mērķtiecīgam vairāku gadu darbam, kas bijis vērsts uz uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās infrastruktūras sakārtošanu, ielu un pagalmu sakārtošanu, izglītības iestāžu, sporta bāžu un kultūras dzīves attīstīšanu, lai iedzīvotāji šeit gribētu dzīvot un lai viņiem šeit būtu darbs.

Patlaban Līvānos veiksmīgi strādā, attīstās un jaunas darba vietas rada optiskās šķiedras, metālapstrādes un citi uzņēmumi. Uz Līvāniem brauc un šeit savu dzīvesvietu deklarē jaunas ģimenes. Strādāt uz Līvāniem dodas pat cilvēki no tuvumā esošajām lielajām pilsētām. Pozitīvu iespaidu ir atstājušas arī jaunas iespējas studentiem iegūt zināšanas mašīnbūves jomā, studējot Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas filiālē Līvānos.

Tāpat pašvaldība pie atbilstošu prasību izpildes jau vairāk nekā desmit gadus piešķir dzīvokļus jaunajiem speciālistiem un jaunajām ģimenēm. Tādā veidā minētajām iedzīvotāju kategorijām pilsētā piešķirti vairāk nekā 200 dzīvokļi.

Kā ziņots, februārī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā sasniedzis 7,1%, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Evita Simsone. Lai gan februārī novērots neliels bezdarba kāpums, Latvijā ir tendence bezdarba līmenim samazināties, kam par iemeslu ir augošā ekonomika. "Ne tikai mūsu dienesta, bet arī Ekonomikas ministrijas informācija liecina, ka nodarbinātība valstī pieaug un tā ir pozitīva tendence," sacīja Simsone.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Foto: livani.lv

Īstenojot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstītu projektu, Jēkabpilī tiks rekonstruētas Pasta un Ausekļa iela, portālu Radio1.lv informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Pasta ielas pārbūves projekts paredz darbus arī Zaļās, Jēkaba, Akmeņu, Katoļu un Viestura ielā. Plānots rekonstruēt ielu brauktuves un ietves, lietus ūdens kanalizāciju, ūdensvadu, sadzīves kanalizāciju, siltumtrasi, kā arī ielu apgaismojumu. Projektā paredzēts izbūvēt Jēkaba un Riekstu skvērus, kā arī uzstādīt strūklaku un vides dizaina objektu. Ausekļa ielā plānota braucamās daļas, ietvju un komunikāciju izbūve.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP) uzsver, ka Pasta iela ir viena no Jēkabpils centrālajām ielām, kas šķērso daļu vecpilsētas. Diendienā šeit pārvietojas skolēni, liela daļa Jēkabpils iedzīvotāju dodas uz darbu, šeit atrodas arī vairāki uzņēmumi un potenciālās teritorijas jaunas uzņēmējdarbības sākšanai.

Līdz šim ielā bija problēmas ar ūdens novadi. Nokrišņu gadījumā tika apgrūtināta satiksme, apšļakstīti cilvēki, kā arī nopietni bojātas ēku fasādes. Ielas un tai piegulošo teritoriju sakārtošana ļaus uzlabot Jēkabpils iedzīvotāju ikdienas gaitas, kā arī veicinās uzņēmējdarbības attīstību šajā pilsētas daļā.

Iepirkumā par tiesībām rekonstruēt Pasta un Ausekļa ielu uzvarējusi SIA "Ošukalns". Darbus plānots uzsākt jau pavasarī.

Minēto ielu rekonstrukcija Jēkabpilī tiks finansēta no ERAF projekta “Jēkabpils Daugavas kreisā krasta degradēto teritoriju atjaunošana un publiskās infrastruktūras uzlabošana uzņēmējdarbības attīstībai” līdzekļiem. Darbu kopējās izmaksas - 3,6 miljoni eiro.

Foto: jekabpils.lv

SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” piektdien, 16.martā saņēma Rotari dāvinājumu – iekārtas Dzemdību nodaļai.

Sarunā ar Radio1.lv slimnīcas direktors Ivars Zvīdris sacīja, ka tiek īstenots Rotari klubu Global Grant projekts - “R 10 Latvija 100 Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļa” nr.GG 1759820. Vadošie partneri šajā projektā ir Anders Svensson no Zviedrijas pisētas Lindesberg Rotari kluba un Inese Priedniece no Rotari kluba „Rīga”.

Taču šī projekta īstenošanā ir iesaistījušies ļoti daudzi citi Rotari klubi, tajā skaitā arī Jēkabpils Rotari klubs Jēkabpils pašvaldība, un kopā savākti ir 116 tūkstoši 355 ASV dolāri jeb aptuveni 94 tūkstoši eiro. Par šiem līdzekļiem tiek iegādātas iekārtas astoņās pozīcijās. Šodien Jēkabpils slimnīcai viens no piegādātājiem - “NMS-Elpa” atveda jaundzimušo kardiotokogrāfu, ar kuru iespējams uzraudzīt jeb monitorēt bērniņa sirdsdarbību māmiņas grūtniecības periodā un dzemdību laikā, turklāt šī iekārta dod iespēju monitorēt arī dvīņu attīstību. Šodien piegādāta arī fototerapijas lampa, kas nepieciešama gadījumos, kad pēc dzemdībām bērniņiem novērota ta dēvētā dzelte, ar šo lampu iespējams risināt šo problemu. Atvesta arī ultrasonogrāfijas iekārta, ar kuru var izvērtēt jaundzimušo stāvokli gan grūtniecības peiodā, gan dzemdību procesā. Saņemta arī mākslīgās plaušu ventilācijas iekārta un jaundzimušo inkubators.

Vakar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma divus izsaukumus par bērniem uz nedroša ledus. Kā informēja VUGD, ap plkst.16 tika saņemts izsaukums Jēkabpilī, Rīgas ielā, bet ap plkst.18 - Rīgā, Balsta dambī. Abos gadījumos pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās bērnus no ledus jau bija nocēluši policijas darbinieki.

Sarunā ar Radio1.lv Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis sacīja, ka Jēkabpilī uz Daugavas ledus pie krasta iepretim Kuģu ielai pastaigājušies pamatskolas vecuma divi bērni, kurus bija pamanījuši cilvēki no tilta un zvanījuši pašvaldības policijai. Tika saņemti vairāki aculiecinieku zvani. Pašvaldības policija tajā brīdī strādājusi kopā ar bāriņtiesu un uz notikuma vietu devušies valsts policijas pārstāvji, izsaukts arī glābšanas dienests. Ierodoties notikuma vietā, secināts, ka bērni atrodas Daugavas krastā pie ledus, bet ne pa to pastaigājoties, kā tas tika novērots. Indulis Surkulis sacīja, ka notikušas pārrunas gan ar bērniem, gan viņu vecākiem un šajā gadījumā protokols par pārkumu neticis sastādīts, jo svarīgāks esot preventīvais darbs nevis sodīšana.

Glābšanas dienests aicina vecākus ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus, lai tie neriskētu ar savu veselību un dzīvību. Līdztekus ugunsdzēsēji glābēji aicina iedzīvotājus, arī pieaugušos, nedoties uz ledus, jo tas var būt bīstami un var apdraudēt cilvēka veselību un dzīvību.

Foto: Ilustratīvs attēls

Avots: jekabpils.lv

Rudenī, 6.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas, kurās jau šobrīd ir pieņēmuši lēmumu startēt divi Jēkabpils domes deputāti – Kaspars Ģirģens (KPV LV) un Mārtiņš Svilis (LRA), savukārt vēl divi deputāti – Leonīds Salcevičs (JRP) un Nikolajs Anuškevičs (LP) lēmumu pieņems tuvāko divu nedēļu laikā.

Sarunā ar Radio1.lv Kaspars Ģirģens sacīja, ka ir nolēmis kandidēt 13. Saeimas vēlēšanās partijas KPV LV Zemgales sarakstā, kurā viņam esot piedāvāts startēt ar pirmo kārtas numuru. Sarunā ar Radio1.lv viņš sacīja, ka ir vēlme darboties plašāk nekā ir iespēja pašvaldības līmenī. Tāpat arī svarīgi, ja viņš tikšot ievēlēts, radīsies iespēja pašvaldībā iedzīvotāju labā strādāt vēl kādam jaunam un aktīvam cilvēkam no KPV LV Jēkabpils nodaļas saraksta.

Mārtiņš Svilis sacīja, ka gan viņš, gan viņa Latvijas reģionu apvienības biedre no Jēkabpils nodaļas – Zane Ozola kandidēšot 13.Saeimas vēlēšanās Latvijas reģionu apvienības Zemgales sarakstā. Mārtiņš Svilis atklāja, ka viņiem tiks doti kārtas numuri no “saraksta augšgala”, viņa uzstādījums bijis, ka noteikti nevēlas startēt ar pirmo kārtas numuru.

Jēkabpils domes deputāts Leonīds Salcevičs sacīja, ka viņš šobrīd apdomā iespēju kandidēt 13.Saeimas vēlēšanās, lai ievēlēšanas gadījumā turpinātu darbu jēkabpiliešu labā Saeimā. Salcevičs uzsvēra, ka “Jēkabpils reģionālajai partijai” ir saistošs līgums ar “Vienotību”, taču esot saņemti piedāvājumi kandidēt arī no citiem politisko spēku sarakstiem. Galīgo lēmumu – kandidēt vai nekandidēt 13.Saeimas vēlēšanās Leonīds Salcevičs pieņemšot divu nedēļu laikā un lēmumu paziņošot pēc Lieldienām.

Jēkabpils domes deputāts Nikolajs Anuškevičs sacīja, ka viņam ir izteikts piedāvājums kandidēt Latgales partijas Zemgales sarakstā 13. Saeimas vēlēšanās. Viņš vēl neesot devis piekrišanu, lēmumu pieņemšot tuvāko divu nedēļu laikā.

Radio1.lv noskaidroja, ka pārējie Jēkabpils domes deputāti neplāno startēt 13.Saeimas vēlēšanās.

Jēkabpiliešiem februārī vidēji par vienu apkures kvadrātmetru jāmaksā 1,56 eiro, kas ir par 16 eirocentiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad viens apkures kvadrātmetrs vidēji izmaksāja 1,40 eiro. Vienas megavatstundas (MWh) siltumenerģijas cena bez PVN (EUR) ir 56,20 eiro. Visdārgākā apkure pagājušajā mēnesī bijusi Jēkabpilī, Brīvības ielā 286a, kur viens apkures kvadrātmetrs izmaksājis 2,11 eiro, Celtnieku ielā 5c, kur apkures kvadrātmetra cena bijusi – 2,06 eiro un Brīvības 2g/11, kur apkures kvadrātmetra izmaksas ir 2,02 eiro. Savukārt vismazākos rēķinus kā ierasts saņems renovēto ēku īpašnieki. Bet daudzdzīvokļu ēku vidū, kas nav renovētas, zemākie rēķini ir mājai Ziemeļu ielā 6, kur apkures kvadrātmetra izmaksas bija 97 eirocenti, Viesītes ielā 41, kur apkures kvadrātmetrs maksājis 1,05 eiro un Slimnīcas ielā 12, kur apkures kvadrātmetra izmaksas bija 1,10 eiro.

Plašāk skatieties SIA “Jēkabpils siltums” sagatavotajā izmaksu tabulā.

1  m² apkures izmaksas 2018.g. februārī bez PVN    
           
Dabasgāzes tirdzniecības gala tarifs bez PVN (EUR/tūkst.nm³) 257.68  
           
Vienas MWh siltumenerģijas cena bez PVN (EUR) 56.20    
           
Iela Mājas Nr. Siltumenerģija apkurei, MWh  Apkurināmā platība, m² 1m² apkures izmaksas, EUR/m²  
Auseklīša 3 47,938 1988,41 1,3549  
Auseklīša 15 52,397 1967,1 1,4970  
Auseklīša 21 66,570 2677,1 1,3975  
Bebru 1 25,639 949,5 1,5175  
Bebru 2 24,927 948,8 1,4765  
Bebru 5 55,667 1880,2 1,6639  
Bebru 6 20,336 666,33 1,7152  
Bebru 7 43,447 1956,5 1,2480  
Bebru 8 22,384 771,1 1,6314  
Bebru 9 48,851 1946,2 1,4107  
Bebru 11 53,950 1932,1 1,5693  
Bebru 12 20,155 769,6 1,4718  
Bebru 15 16,653 567,1 1,6503  
Bebru 16 54,605 1895,18 1,6193  
Bebru 18 16,150 591 1,5357  
Bebru 22 45,127 1837,12 1,3805  
Bebru 23 47,474 1957,9 1,3627  
Bebru 26 26,391 1007,39 1,4723  
Bebru 27 33,260 1159,9 1,6115  
Bebru 28 21,366 782 1,5355  
Bebru 31 24,530 771,83 1,7861  
Bebru 33 27,360 1014,07 1,5163  
Brīvības 2g/1 8,494 235,5 2,0270  
Brīvības 2h/2 3,589 129,3 1,5601  
Brīvības 5a-1 39,693 1417,2 1,5741  
Brīvības 5a-2 35,174 1367,5 1,4455  
Brīvības 5a-3 45,141 1478,09 1,7163  
Brīvības 7 42,840 1792,11 1,3434  
Brīvības 9 24,400 876,6 1,5643  
Brīvības 140 8,701 268,02 1,8245  
Brīvības 286a 17,292 459,76 2,1137  
Brīvības 286v 21,510 639,1 1,8915  
Celtnieku 3 26,364 790,59 1,8741  
Celtnieku 5c 55,836 1520,1 2,0643  
Celtnieku 7 34,748 1168,5 1,6713  
Celtnieku 11 34,242 1298,34 1,4822  
Celtnieku 11a 15,363 618,2 1,3967  
Celtnieku 13 27,552 1158,75 1,3363  
Celtnieku 15 88,560 3103,11 1,6039  
Celtnieku 17/17a 92,449 2916,2 1,7817  
Celtnieku 19(I) 39,953 1513,3 1,4837  
Celtnieku 19(II) 61,635 1992,92 1,7381  
Celtnieku 21 42,473 1483,5 1,6090  
Dārza  1 39,835 1128,18 1,9844  
Dārza  2 17,513 493,11 1,9960  
Dārza  4 43,094 1747,59 1,3858  
Dārza  6 46,953 1735,42 1,5205  
Dārza  7 47,027 1576,28 1,6767  
Dārza  8 44,114 1664,43 1,4895  
Dārza  10 52,537 1755,29 1,6821  
Draudzības aleja 8 72,956 2562,53 1,6000  
Draudzības aleja 10 65,164 2556,03 1,4328  
Draudzības aleja 11 39,710 1327,1 1,6816  
Draudzības aleja 12 14,415 493,1 1,6429  
Draudzības aleja 13 39,309 1215,86 1,8169  
Draudzības aleja 14 13,520 451 1,6848  
Draudzības aleja 15 38,168 1253,57 1,7111  
Draudzības aleja 16 13,516 384,68 1,9747  
Draudzības aleja 18 19,866 554,3 2,0142  
Draudzības aleja 19 105,699 4023,25 1,4765  
Draudzības aleja 20 34,137 1322,5 1,4507  
Draudzības aleja 21 37,577 1434 1,4727  
Draudzības aleja 23/1 39,936 1435,2 1,5638  
Draudzības aleja 23/2 56,820 2147,3 1,4871  
Draudzības aleja 24 51,430 2180,81 1,3254  
Draudzības aleja 24 48,921 2124,61 1,2940  
Draudzības aleja 26 95,665 3102,7 1,7328  
Jaunā 22 62,008 2657,78 1,3112  
Jaunā 24 103,577 3933,16 1,4800  
Jaunā 31c 38,087 1172,3 1,8259  
Jaunā 34 92,697 3822,07 1,3630  
Kaļķu  1 30,331 815,93 2,0892  
Krasta 61 166,599 5755,6 1,6267  
Krasta 63 88,278 3185,76 1,5573  
Liepu 22 34,195 928,03 2,0708  
Meža 6 24,500 828,43 1,6621  
Meža 10 30,400 860,4 1,9857  
Mežrūpnieku 8 32,200 1109,75 1,6307  
Mežrūpnieku 10 27,220 992,99 1,5406  
Nameja 14 89,619 3860,75 1,3046  
Nameja 16 97,257 3975,75 1,3748  
Nameja 18 137,985 4994,75 1,5526  
Nameja 20c 62,280 2629,2 1,3313  
Nameja 24 56,592 1911,5 1,6639  
Nameja 26 106,240 3956,4 1,5091  
Nameja 26a 104,783 3008,4 1,9574  
Nameja 30 100,807 3877,8 1,4610  
Nameja 32 55,160 2634,9 1,1765  
Nameja 34 62,570 2607 1,3488  
Nameja 36(I) 79,522 3015,98 1,4818  
Nameja 36(II) 52,222 2010,14 1,4600  
Palejas  9 79,275 2585,98 1,7229  
Palejas  11 71,593 2569,01 1,5662  
Palejas  13 48,479 1702,18 1,6006  
Rīgas 104 15,457 454,87 1,9097  
Rīgas  175 3,317 104,9 1,7771  
Rīgas 190a 67,713 2934,44 1,2968  
K.Skaubīša 14 46,976 1637,4 1,6123  
K.Skaubīša 20 51,300 1715,72 1,6804  
Slimnīcas 2 41,240 1977,8 1,1719  
Slimnīcas 3 33,712 1175,67 1,6115  
Slimnīcas 12 49,738 2525,48 1,1068  
Viesītes 18 63,175 2621,28 1,3545  
Viesītes 18a 52,570 1945,7 1,5184  
Viesītes 18b 54,624 1961,5 1,5651  
Viesītes 39 70,582 3431,93 1,1558  
Viesītes 41 72,133 3851,09 1,0527  
Viesītes 47 104,042 3984,01 1,4677  
Viesītes 49 98,778 3865,06 1,4363  
Viesītes 51 92,330 3978,1 1,3044  
Viestura 12a 20,230 542,7 2,0949  
Viestura 12b 1,183 42,6 1,5607  
Viestura 12c 21,074 556,99 2,1264  
Viestura 13b 13,153 397,4 1,8600  
Viestura 14 66,851 2405,31 1,5620  
Viestura 14b 61,690 2850,43 1,2163  
Viestura 16 66,970 2413,95 1,5592  
Viestura 26 37,452 1210,44 1,7389  
Viestura 31 47,144 1998,1 1,3260  
Viestura 36a 95,709 3884,05 1,3849  
Viestura 38a 96,506 3953,58 1,3718  
Viestura 38c 93,469 3788,04 1,3867  
Viestura 41 93,768 3646,97 1,4450  
Zīlānu 4 24,155 665,38 2,0402  
Zemgales 7 59,621 2652,1 1,2634  
Ķieģeļu 1 56,331 2109,2 1,5009  
Ķieģeļu 5 49,510 1696,53 1,6401  
Ķieģeļu 7 48,160 1697,96 1,5940  
Ķieģeļu 11 54,400 2170,88 1,4083  
Ķieģeļu 13 57,250 2581,41 1,2464  
Ķieģeļu 13b 53,702 2641,85 1,1424  
Ķieģeļu 13c 52,300 2630,65 1,1173  
Ziemeļu 6 46,020 2658,01 0,9730  
Ziemeļu 22 56,480 2635,5 1,2044  
      Vidējais: 1,5602  
           
           
Bebru 30 14,221   0.4598-1.1509 *
Dārza  5 16,354   0.2657-2.3745 *
Nameja 1 28,285   0.1799-1.8968 *
Slimnīcas 4 20,240   0.2392-0.8084 *
           
           
    * renovētās mājas  

Foto: jekabpils.lv

 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informē, ka atradusies bez vēsts pazudusī nepilngadīgā meitene Anastasija Krastiņa. meitene ir sveika un vesela, policija pateicas iedzīvotājiem, kuri nepalika vienaldzīgi un ziņoja par meitenes iespējamo atrašanās vietu. 

jau ziņots, ka Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknis meklēja bezvēsts prombūtnē esošo 2004.gadā dzimušo Anastasiju Krastiņu.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece iepriekš informēja, ka meitene 9.martā pulksten 15.00 izgāja no savas dzīvesvietas Jēkabpilī, Ķieģeļu ielā, aizbrauca uz Rīgu un līdz 14.martam nebija atgriezusies savā dzīvesvietā.

 

Lai uzlabotu situāciju mājokļu jomā, dzīvojamā fonda kvalitāti un pieejamību, Jēkabpilī izstrādās mājokļu politikas koncepciju. Par to domes sēdē informēja Jēkabpils mēra vietnieks Andris Rutko (Saskaņa).

Pēc domes sēdes, uz žurnālistu jautājumu, kas noticis ar jau tikpat kā izstrādāto majokļa politikas koncepciju, ja nepieciešams veidot darba grupu jaunas izstrādei, Rutko kungs sacīja, ka viņa izstrādātā mājokļu politikas koncepcija esot nepabeigta un nepilnīga un to nepieciešams papildināt un pārstrādāt, šo jautājumu skatot, daudz plašāk un kompleksāk nekā sākotnēji tas darīts. Tāpēc tiks izveidota darba grupa, kas izstrādās Jēkabpils pilsētas mājokļu politikas koncepciju.

Jau ziņots, ka Andris Rutko medijiem par mājokļu koncepcijas izveides sākumu ziņoja jau pagājušās vasaras nogalē, stāstot, ka viņš to veido kopā ar jauno SIA “JK namu pārvalde” priekšnieku Ainaru Vasili, savukārt rudenī tika solīts, ka šī gada martā būs jaunās koncepcijas prezentācija.

Arī Jēkabpils mērs Raivis Ragainis (LZP) sarunā ar Radio1.lv sacīja, ka Rutko kunga iesākto mājokļu politikas koncepciju esot jāizstrādā daudz plašāk, ne tikai saimnieciskā līmenī, tāpēc divu cilvēku spēki bijuši nepietiekami tās izveidei, nepieciešama speciālistu komanda, kas to paveiks.

Savukārt pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sagatavotajā prese relīzē Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis mājokļu politikas koncepcijas nepieciešamību skaidro: "Tā kā saskaramies ar labiekārtotu dzīvokļu trūkumu, ko varētu piešķirt jaunajām ģimenēm, kā arī jaunajiem speciālistiem, piemēram, ārstiem, skolotājiem, radās nepieciešamība izstrādāt vienotu ilgtermiņa attīstības plānu šajā jomā."

Mājokļu politikas mērķis ir veicināt mājokļa kvalitāti un pieejamību, nodrošinot normatīvo bāzi efektīvai dzīvojamo māju pārvaldīšanai, sekmējot īres dzīvojamā fonda izveidi pašvaldības teritorijā un atbalstot enerģiju taupošos pasākumus dzīvojamās mājās.

Koncepcijas izstrādes darba grupu vadīs Andris Rutko. Darba grupā paredzēts iekļaut pašvaldība deputātus, sociālā dienesta darbiniekus, JK "Namu pārvalde" un pašvaldības Pilsētsaimniecības departamenta pārstāvjus.

Jēkabpils pilsētas mājokļu politikas koncepcija 2018.-2022.gadam izveidotajai darba grupai jāizstrādā un apstiprināšanai Attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejā jāiesniedz līdz 1.jūnijam.

Foto: jekabpils.lv

Page 1 of 721

Koncertieraksts

Aktuāli