Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Svētdien, 12.augustā, policijā saņemta informācija par trīs cilvēku nogalināšanu Zemgalē, un, izmeklējot notikušo, iespējamie vainīgie ir aizturēti, portālu Radio1.lv informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Pļaviņu novada Klintaines pagastā kādā mājā ar vardarbīgas nāves pazīmēm atrasts 1940.gadā dzimis vīrietis. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policijas darbinieki aizturēja divus vīriešus. Tiesa abiem aizturētajiem piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Arī Kokneses novadā, Iršu pagastā, kādā privātmājā ar vardarbīgas nāves pazīmēm tika atrasta 1960.gadā dzimusī sieviete un 1953.gadā dzimis vīrietis. Arī šajā gadījumā aizdomās par slepkavībām aizturēti divi vīrieši, kuri ir apcietināti.

Policija uzsver, ka abi noziedzīgie nodarījumi nav savstarpēji saistīti. Policija sākusi kriminālprocesus, nozīmētas vairākas ekspertīzes. Izmeklēšanas interesēs plašāki komentāri pašlaik netiek sniegti.

Noziegumu atklāšanu un aizdomās turēto personu aizturēšanu veica Aizkraukles iecirknis sadarbībā ar VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldi, Latgales reģiona pārvaldi un citām VP Zemgales reģiona pārvaldes struktūrvienībām.

Otrdiena, 14 Augusts 2018 13:19

Kādus krājumus gatavojat ziemai?

Silvija1

Silvija: Jā, vāru ievārījumus un konservējam dārzeņus. Sākām ar zemeņu ievārījumu, tad aveņu ievārījumu, patlaban konservējam gurķus un taisam dažādus gurķu salātus, piemēram, Latgales. Gaidu kāpostu ražu, taisīsim ziemai salātus no kāpostiem un bietītēm. Ziemā viss noderēs. Ievārījumus un konservus galvenokārt gatavo mana meita, es palīdzu.

Jenss1

Jenss: Viskautko gatavojam. Saldējam dārza un meža ogas, skābējam, marinējam gurķus, gatavojam gurķu salātus ar etiķi un eļļu. Šogad bija bagātīga ķiršu raža,vārījām ievārījumu, gatavojām kompotu.

Tatjana1

Tatjana: Gatavoju gurķus, tomātus, ievārījumus. Ģimenē iecienītākie ir marinēti tomāti diļļu uzlējumā, šos konservus apēd pirmos. Tos gatavo šādi: uzvāra stipru, koncentrētu diļļu uzlējumu un to ņem kā pamatu marinādei. Litram šķidruma pievieno četras ēdamkarotes cukura un vienu līdz divas ēdamkarotes sāls. Tomātus liek burkās, pievieno uz puslitra burciņu vienu krustnagliņu un dažus smaržīgos piparus, kā arī pāris daiviņu ķiploka. Visu pārlej ar karstu diļļu marināti, burciņas pasterizē un aizvāko.

Aina1

Aina: Vārīju zemeņu un melleņu ievārījumus. Gatavoju plūmju kompotu. Konservēju gurķus un tomātus. Bērniem vislabāk garšo kompoti, savukārt man gurķu konservi.

Maija11

Maija:Patlaban darbojamies ar gurķiem, ļoti daudz ievārījumu savārīts un kompotu ielikts. Ar krājumu gatavošanu ziemai galvenokārt ņemas mans vīrs, viss kas ir pagrabā ir viņa gatavots. Man no vasarā gatavotā mīļākais ir aveņu ievārījums.

FOTO: Jēkabpils kultūras pārvalde/Facebook.com

Valsts policija (VP) Zemgalē pagājušajā nedēļā sākusi trīs administratīvās lietvedības par bērnu nepieskatīšanu, kā rezultātā bērni cietuši vai noklīduši. VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece informē, ka viena administratīvā lieta sākta pār bērna nepieskatīšanu Jēkabpilī.

Ceturtdien, 9.augustā Jēkabpilī, agrā rīta stundā, bija noklīdusi trīs gadus veca meitenīte. Ģimene pārcēlās uz citu dzīvokli, meitenes māte pamazām pārnesa mantas uz jauno dzīvokli, bet vecajā dzīvoklī gulēja trīs bērni. Māte bija pārliecināta, ka neviens no bērniem vēl nepamodīsies, taču mazākā pamodās un izgāja no dzīvokļa uz ielas. Sietniece skaidroja, ka kāds vērīgs iedzīvotājs meitenīti pamanīja, izsauca policiju un mediķus.

"Redzot bērnu saldi čučam, nedrīkst viņu atstāt vienu, jo mēs nevaram būt pārliecināti, kad tieši viņš pamodīsies. Nedrīkst bērnus atstāt bez pieskatīšanas arī pie ūdenstilpnēm un atvērtiem logiem, kā arī neturēt ķīmiskus līdzekļus bērnam pieejamās vietās," atgādināja policijas pārstāve.

Savukārt 8.augustā Jelgavā, krītot no privātmājas balkona, smagi cieta nepilnus trīs gadus veca meitenīte. Nelaime notika laikā, kad uzmanība uz īsu brīdi bija novirzīta no bērna. Meitenīte tika nogādāta slimnīcā.

Tajā pašā dienā smagus ķīmiskus apdegumus guva divus gadus vecs puisēns Iecavas novadā. Negadījums notika, kamēr puisēna vecāmāte izgāja pagalmā izkārt veļu, bet viņš pamodās un zem gultiņas atrada stikla burciņu ar stipru ķīmisku tīrīšanas līdzekli. Puisēns ar ķīmiskiem apdegumiem nonāca slimnīcā.

Par notikušo ir sāktas administratīvās lietvedības, tiks skaidroti visi notikušā apstākļi un vērtēta vecāku atbildība. Atbilstoši kārtībai, par notikušo ir informēta arī Bāriņtiesa un Sociālais dienests.

Tāpat VP vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu nebūt vienaldzīgiem un gadījumā, ja tiek pamanīts bērns, kurš viens klīst pa pilsētu vai kur citur, vai arī, ja viņš atrodas apstākļos, kas var viņam kaitēt, nekavējoties par to ziņot policijai, zvanot pa tālruni 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

 

Piektdien, 10.augustā aprit 100 dienas, kā darbu sāka SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” jaunā valde, kurā konkursa kārtībā iecelti – valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš, galvenais ārsts Andrejs Miļčevskis un valdes locekle Inna Budovska.

Sarunā ar Radio1.lv valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš sacīja, ka nākamotrdien, 14.augustā slimnīcā ir paredzēta jaunās valdes 100 dienu laikā paveiktā un turpmāk iecerētā prezentācija, uz kuru tikšot aicināti arī masu mediji.

SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” mājaslapā jūlija nogalē publicētais starpperioda pārskats par paveikto pirmajā pusgadā liecina, ka šajā laikā, janvārī – jūnijā, sniegta stacionārā palīdzība 4931 pacientam, tajā skaitā gada pirmajā ceturksnī - 2622, bet otrajā - 2309 pacientiem, tajā skaitā - 303 gadījumos sniegta dzemdību palīdzība. Ssavukārt gada pirmajos sešos mēnešos ambulatorā palīdzība sniegta 55 654 pacientiem, tajā skaitā piurmajā ceturksnī - 22 693 un otrajā ceturksnī – 32 961 pacientam. Tikmēr dienas stacionāra pakalpojumus izmantojuši 1015 pacienti, tajā skaitā pirmajā ceturksnī 524, bet otrajā – 491 pacientam.

Pārskata periodu jeb pirmo pusgadu SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” noslēgusi ar zaudējumiem – mīnus 261 202 eiro. Apgrozījums palielinājies par 473 446 eiro jeb 8,8%, kas saistīts ar to, ka palielinājies Nacionālā veselības dienesta finansējums salīdzinot ar 2017.gada sešiem mēnešiem. Pamatdarbības rentabilitāte jeb BRUTTO peļņa/NETO apgrozījums, ir mīnus 4,8% - iepriekšējais periods 0,15%. Likvidātes koeficients jeb apgrozāmie līdzekļi/īstermiņa saistības ir 0,5, kas ir nepietiekams, liecina publicētais pārskats par atskaites periodu.

No lielākām investīcijām, tajā skaitā, piesaistot ERAF finansējumu 5,009 milj. eiro, 2018.-2019.gadā slimnīca plāno ambulatorās daļas un uzņemšanas nodaļas renovāciju, lai uzlabotu klientu pieejamību un apkalpošanu.

Jau ziņots, ka viena no Jēkabpils slimnīcas jaunās valdes iecerēm ir vērienīga rekonstrukciju poliklīnikas ēkā, paredzot gan telpu pārplānošanu un remontu, gan esošo speciālistu pārvietošanu. Iepriekš preses konferencē sarunā ar žurnālistiem Gvido Liepiņš stāstīja, ka poliklīnikas ģimenes ārstus, kuri specializējušies darbā ar bērniem, plānots pārcelt no telpām pirmajā stāvā uz telpām otrajā stāvā, lai pilnvērtīgāk izmantotu poliklīnikas infrastruktūru un radītu kabinetiem noslodzi, lai tie daļu laika nebūtu tukši.

Pašlaik Jēkabpils poliklīnikas ģimenes ārsti ar specializāciju pediatrijā pacientus pieņem ēkas 1.stāva kreisajā spārnā, kas savulaik speciāli tika projektēts mazo pacientu vajadzībām. Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes plāns ir pēc telpu remonta pārcelt šos ģimenes ārstus uz 2.stāva kreiso spārnu, kur pašlaik atrodas asins sagatavošanas centrs. Uz žurnālistu jautājumu vai oitrā stāva telpas, kur nav tik plašu gaiteņu un savstarpēji nodalītu kabinetu, kādi ir pašreizējās telpās būs piemēroti mazajiem pacientiem. Turklāt nokļūšana 2.stāvā māmiņām ar ratiņiem būs apgrūtinoša un, lai ar tiem nokļūtu otrajā stāvā ir jādodas uz liftu, kas atrodas līdzās pieaugušo reģistratūrai un vai tas nepaaugstinās mazo pacientu infekciju risku. Gvido Liepiņš sacīja, ka speciālisti ir izvērtējuši pacientu plūsmas un infekciju riskus un tie poliklīnikā neesot augsti, jo bērni pie ārsta dodoties cauri visai pilsētai un bieži ar sabiedrisko transportu, kur visur esot infekciju risks. Savukārt tas, ka 2.stāvā gaiteņi nav tik plaši, kā pirmajā problēmas neradīšot, jo līdztekus telpu rekonstrukcijai poliklīnikā plāno ieviest modernu rindu vadības sistēmu, kas ļaus samazināt pacientiem gaidīšanas laiku. Gvido Liepiņš sarunā ar žurnālistiem sacīja, ka, pēc viņa domām, ieviešot rindas vadības sistēmu, kas samazinās cilvēku daudzumu koridoros. Ģimenes ārstiem būs instruments, ar kuru viņi varēs papildus plānot vēl precīzāku pacientu ierašanās laiku, un vīrusu izplatība līdz ar to noteikti samazināšoties. Tāpat valde sola mazajiem pacientiem sarūpēt rotaļu stūrīti, kur spēlēties, ja tomēr kāds laiks būs jāpavada rindā.

Tāpat arī vēstīts, ka SIA “Jēkabpils reģionālās slimnīcas” valde darbu sāka šī gada 2.maijā. Valdē iecelts un strādā Gvido Liepiņš, kas ir speciālists ar pieredzi finansu un apdrošināšanas jomā. Galvenā ārsta amatā ir rīdzinieks Andrejs Miļčevskis, kas ir sertificēts ķirurgs ar darba pieredzi stacionāros Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī un Gulbenē, kā arī praktizējis Maskavā. Dakteris ir absolvējis Latvijas Medicīnas akadēmiju, kā arī papildinājis zināšanas Latvijas Universitātes Medicīnas pēcdiploma izglītības institūtā, specializējoties vispārīgajā un krūšu kurvja ķirurģijā. Arī trešā valdes locekle Inna Budovska ir rīdziniece, kas nāk no farmaceitu aprindām, ar Oksfordas un Rīgas Stradiņu universitātes izglītību. Visiem trim valdes locekļiem darba algas atstātas iepriekšējo valdes locekļu algu apmērā, proti – valdes priekšsēdētājam 3465 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet galvenajam ārstam un valdes loceklei – 3119 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pēc karstuma, kas Latvijā turpināsies līdz piektdienai, sestdien un svētdien gaidāms mākoņaināks un vēsāks laiks, bet nākamnedēļ gaisa temperatūra no jauna paaugstināsies, prognozē sinoptiķi.

Ceturtdien karstums pastiprināsies līdz +28..+33 grādiem, bet piektdien atbilstoši jaunākajām prognozēm plosīsies dienvidu vējš un gaisa temperatūra pazemināsies par vienu vai diviem grādiem. Stiprais vējš radīs īpaši augstu ugunsbīstamību, un vēja dēļ būs jāatturas ne tikai no ugunskuru kurināšanas, bet arī došanās jūrā ar nelieliem peldlīdzekļiem.

Piektdien galvenokārt Kurzemē, vakarā arī valsts centrālajā daļā iespējams lietus un pērkona negaiss. Sestdiena varētu būt mākoņaina, daudzviet arī lietaina. Visticamāk, gaisa temperatūra gan sestdien, gan svētdien nepārsniegs +19..+24 grādus.

Saskaņā ar pašreizējo "Global Forecast System" prognozi no pirmdienas kļūs siltāks, nākamās nedēļas pirmajā pusē gaisa temperatūra atkal var pārsniegt +30 grādu robežu, bet arī jaunais karstuma vilnis gaidāms īss, drīz vien gaisa temperatūra pazemināsies, brīžiem līs, dārdēs pērkons un pūtīs brāzmains vējš.

Foto: jekabpils.lv

Skaisti pasniedzami un gardi, ka mutē kūst ir āboli kārtainajā mīklas groziņā. Šobrīd, kad dārzos jau ienākusies vasaras ābolu raža ir īstais brīdis šī našķa pagatavošanai.

Sastāvdaļas: 1kg āboli, 1 glāze cukurs, 1 ola, 3 ĒK pūdercukurs. Kārtainajai mīklai: 400 g milti, 1 glāze ūdens, 1 ola, 3 ĒK sviets, sāls, citronskābe.

Pagatavošana: Pagatavo kārtaino mīklu un izveltnē to apmēram 1 cm biezumā, sagriež tik lielos četrstūra gabalos, lai varētu ietīt ābolu. Ābolus nomizo, nesagriežot izņem serdes. Ābolus liek uz mīklas kvadrātiņiem, serdes vietu pilda ar cukuru. Ja vēlas ābolus var arī sagriezt un apbērt ar cukuru. Katra mīklas kvadrāta stūrus paceļ uz augšu un saspiež kopā virs ābola. Apber ar cukuru un liek uz cepešpannas, kas samitrināta ar ūdeni. Veidojumus pārziež ar olu un liek karstā krāsnī. Cep apmēram 10-15 minūtes, kamēr cepumi apbrūnējuši, karstumu samazina un turpina vēl cept 8-10 minūtes. Gatavos ābolus pārkaisa ar pūdercukuru.

Lai labi garšo!

Gunita1

Gunita: Jā, es zinu par ko balsošu vēlēšanās. Tie ir vietējie cilvēki, kas startē uz saeimu, kurus pazīstu, kuriem uzticos. Tiem, kas būs ievēlēti Saeimā vairāk uzmanības jāpievērš ceļiem, laukiem un skolām. Tagad daudzas skolas likvidē. Latvijas laikos bija pretēji, atvēra skolu laukos un pamazām tā piepildījās ar bērniem, cilvēki nāca, dzīvoja un strādāja laukos. Toreiz tas izdevās. Varbūt mums jāmācās no vēstures?

Ivars1

Ivars: Godīgi sakot, nezinu. Partiju savstarpējās attiecībās ir juceklis. Reklāmās klausīties nav vērts, jo tur daudz tukšu runu un solījumu. Nāks tuvāk jāskatās kādi cilvēki kandidē, kurus pazīstu un tad jau arī izvēlēšos.

Jelena2

Jeļena: Vēl nezinu. Nāks tuvāk vēlēšanas, būs daudz reklāmu, partiju avīžu pastkastītēs, tad varēs lasīt, domāt un izvēlēties. Visticamāk, ka skatīšos kādi pazīstami cilvēki kanbdidē un par kādu no tiem tad arī balsošu.

Vija1

Vija: Nē, vēl nezinu par ko balsot. Uz vēlēšanām iešu, bet par ko atdot savu balsi vēl domāšu. Nāks tuvāk, varēs vēlēšanu iecirkņos iepazīties ar deputātu kandidātu sarakstiem, programmām un tad jau arī izvēlēties.

Vilmars1

Vilmārs: Nezinu, nav ne jausmas par ko balsot. Uz vēlēšanām iešu, bet visticamāk izlemšu pēdējā brīdī. Partiju un deputātu solījumiem neticu, pienāks vēlēšanu diena, kurš saraksts labāk patiks vai kurā būs kāds pazīstams cilvēks, par to arī balsošu.

 

Jēkabpils policijas iecirknī reģistrētos notikumus no 2.līdz 7.augustam apkopoja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

1996.G.DZIMUŠAIS VADĪJA NEREĢISTRĒTU MOTOCIKLU "YAMAHA R6"BEZ TRANSPORTLĪDZEKĻA VADĪŠANAS TIESĪBĀM ATKĀRTOTI GADA LAIKĀ.
Notikuma datums: 02/08/2018 21:54 - 02/08/2018 21:54
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,KRUSTPILS NOVADS,KŪKU PAGASTS

MĀJAI IZSISTI DIVI LOGA STIKLI.
Notikuma datums: 03/08/2018 - 03/08/2018 07:51
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,AKNĪSTES NOVADS,ASARES PAGASTS

AUTOMAŠĪNAS AUDI VADĪTĀJS IEPILDĪJA DĪZEĻDEGVIELU UN AIZBRAUCA PAR TO NESAMAKSĀJOT.
Notikuma datums: 25/07/2018 19:21 - 25/07/2018 19:21
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,RĪGAS IELA

1986.G.DZIMUŠAIS VADĪJA MOPĒDU BŪDAMS ALKOHOLA REIBUMĀ (1.6376 PROMILES) UN BEZ LIKUMĀ NOTEIKTAJĀ KĀRTĪBĀ IEGŪTAS VADĪTĀJA APLIECĪBAS.
Notikuma datums: 03/08/2018 - 03/08/2018 12:07
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,ĀBEĻU IELA,NO J.AKURATERA IELAS UZ KLINTS IELU

IZSISTS A/M VOLVO V70 AIZMUGURĒJAIS STIKLS
Notikuma datums: 03/08/2018 20:20 - 03/08/2018 20:20
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,BRĪVĪBAS IELA
Pēdējais lēmums: UZSĀKTS KRIMINĀLPROCESS (KPL)

NO A/M VW GOLF NOZAGTS NAUDASMAKS AR DOKUMENTIEM.
Notikuma datums: 04/08/2018 09:00 - 04/08/2018 09:00
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,VIESTURA IELA
Pēdējais lēmums: UZSĀKTS KRIMINĀLPROCESS (KPL)

1992.G.DZIMUŠAIS BŪDAMS ALKOHOLA REIBUMĀ (0,9476 PROMILES) UN BEZ VADĪTĀJA APLIECĪBAS VADĪJA A/M VW GOLF.
Notikuma datums: 04/08/2018 23:29 - 04/08/2018 23:29
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,SLIMNĪCAS IELA

1993.G.DZIMUŠAIS VADOT A/M VW GOLF NOBRAUCA NO CEĻA BRAUCAMĀS DAĻAS UN UZBRAUCA ŠĶĒRSLIM- BARJERĀM, KĀ REZULTĀTĀ CIETA.
Notikuma datums: 05/08/2018 05:45 - 05/08/2018 05:45
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,AKNĪSTES NOVADS,AKNĪSTE,SKOLAS IELA

1987.G.DZIMUŠAIS VADOT A/M VOLVO FH SASTĀVĀ AR PIEKABI UZBRAUCA ŠĶĒRSLIM (DZELZCEĻA BARJERAI).
Notikuma datums: 05/08/2018 - 05/08/2018 08:35
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,ZĪLĀNU IELA,DZELZCEĻA PĀRBRAUKTUVE

1996.G.DZIMUŠAIS ATKĀRTOTI GADA LAIKĀ BEZ TRANSPORTLĪDZEKĻU VADĪŠANAS TIESĪBĀM VADĪJA A/M VW GOLF
Notikuma datums: 05/08/2018 20:54 - 05/08/2018 20:54
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,NERETAS IELA

1985.G.DZIMUŠAIS VADOT A/M BMW SADŪRĀS AR TAJĀ PAŠĀ VIRZIENĀ BRAUCOŠO A/M NISSAN, KURU VADĪJA 1968.G.DZIMUSĪ, KĀ REZULTĀTĀ A/M NISSAN NOBRAUCA NO CEĻA UN APGĀZĀS.
Notikuma datums: 06/08/2018 - 06/08/2018 08:19
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,SALAS NOVADS,SĒLPILS PAGASTS,Ceļš:AIZKRAUKLE-JĒKABPILS 31 km

1985.G.DZIMUŠAIS VADOT A/M BMW SADŪRĀS AR TAJĀ PAŠĀ VIRZIENĀ BRAUCOŠO A/M NISSAN NOTE, KURU VADĪJA 1968.G.DZIMUSĪ, KĀ REZULTĀTĀ A/M NISSAN NOBRAUCA NO CEĻA UN APGĀZĀS.
Notikuma datums: 06/08/2018 - 06/08/2018 08:19
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,SALAS NOVADS,SĒLPILS PAGASTS,Ceļš:AIZKRAUKLE-JĒKABPILS 31 km

SABOJĀTAS DĀRZA MĀJIŅAS DURVIS
Notikuma datums: 06/08/2018 09:11 - 06/08/2018 09:11
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS NOVADS,ĀBEĻU PAGASTS

NO PAGRABA KOPLIETOŠANAS TELPAS NOZAGTS SIEVIEŠU DIVRITENIS
Notikuma datums: 06/08/2018 07:00 - 06/08/2018 07:00
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,KRUSTPILS NOVADS,KŪKU PAGASTS,ZĪLĀNI,ZĪLĀNU IELA

1978.G.DZIMUŠAIS VADĪJA AUTOMAŠĪNU VW PASSAT VARIANT BŪDAMS ALKOHOLA REIBUMĀ (1.8758 PROMILES).
Notikuma datums: 07/08/2018 - 07/08/2018 00:04
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,SALAS NOVADS,CEĻŠ AIZKRAUKLE -JĒKABPILS 43KM

Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā sasniedza +19,8 grādus jeb 2,4 grādus virs 1981.-2010.gada vidējā rādītāja, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Siltāko jūliju sarakstā šis gads dala otro un trešo vietu ar 2011.gadu; pirmo vietu ieņem 2010.gads, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra pakāpās līdz pat +21,5 grādiem.

Šī gada jūlijā kopumā tika pārspēti 23 karstuma rekordi, tajā skaitā 30.jūlijā Ainažos ar +33,7 grādiem sasniegts novērojumu stacijas absolūtais rekords, bet šajā dienā Bauskā, gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz +34,2 grādiem, reģistrēts jauns mēneša trešās dekādes rekords Bauskā, kā arī līdz šim lielākā tveice Latvijā šajā gadā.

Savukārt mēneša zemākā gaisa temperatūra bija +7,3 grādi 5.jūlijā Pāvilostā. Jūlija pirmā dekāde valstī kopumā bija 1,4 grādus vēsāka par normu, turpretī mēneša otrajā un trešajā dekādē gaisa temperatūra pakāpās attiecīgi 3,8 un 4,9 grādus virs klimatiskās normas.

Mēneša kopējais nokrišņu daudzums Latvijā bija 52 milimetri jeb 31% zem mēneša normas, kļūstot par sausāko jūliju kopš 2006.gada, kad nokrišņu daudzums bija vien nepilni 19 milimetri. Pagājušajā gadsimtā vēl vismaz desmit gados nokrišņu daudzums jūlijā bija mazāks nekā šogad.

Kā ierasts vasarā, nokrišņu daudzuma sadalījums pagājušajā mēnesī bija nevienmērīgs. Lielākais lietus daudzums reģistrēts Krāslavas novada Piedrujā, kur tas sasniedza 112,6 milimetrus, bet mazākais - Kolkā, kur bija tikai 14,5 milimetri nokrišņu.

Lai gan pērkona negaiss vietām atnesa vētrainu vēju, LVĢMC novērojumu stacijām stiprākie vēji gāja secen - brāzmu spēks tajās nepārsniedza 19 metru sekundē.

Kā ziņots, jūnijs šogad Latvijā bija grādu siltāks par normu, savukārt maijs, mēneša vidējai gaisa temperatūrai pakāpjoties teju četrus grādus virs ierastā līmeņa, kļuva par siltāko pavasara mēnesi valsts vēsturē.

Kopš pavasara lielā valsts daļā turpinās sausums - šogad tikai janvārī un aprīlī nokrišņu daudzums sasniedza normu. Šī gada nokrišņu deficīts pieaudzis līdz 110 milimetriem.

Page 1 of 755

Noskaties

Aktuāli