22.maijā Jēkabpils reģionālajā slimnīcā notika Rotary Projekta “R10 Latvia 100 Jekabpils hospital Maternity” noslēguma svinīgais pasākums. Projekta ietvaros Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļai tika piegādāta aparatūra par summu, kas pārsniedz EUR 100 000. Jēkabpils slimnīcai piegādāts jaundzimušo kardiotokogrāfs, kā arī fototerapijas lampa, ultrasonogrāfijas iekārta, mākslīgās plaušu ventilācijas iekārta un jaundzimušo inkubators, kā arī vēl citas iekārtas. Plašāk par to "Aktuālajā komentārā" stāsta Jēkabpils mērs.
Jēkabpils pilsētas pašvaldības finansētais raidījums "Jēkabpils laikmeta griežos" stāsta par pilsētas attīstību un tās ļaudīm, sagaidot valsts 100gadi. 2.raidījumā - saruna ar Jēkabpils vēstures muzeja mākslas eksperti un arhitekti Daci Lukšēvicu un Jēkabpils Goda pilsoni, rakstnieci, krustpilieti Annu Skaidrīti Gailīti par Krustpils pirmsākumiem un Krustpils pilsētas veidošanos, kā arī par pilsētas senāko daļu un vēsturiskajām liecībām mūsdienās.
Jēkabpili piektdien, 18.maijā apmeklēs Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, lai tiktos ar pilsētas un apkārtējo novadu pašvaldību darbiniekiem. Viņš arī piedalīsies pasākumā - Zilā karoga pacelšana mastā pie Radžu ūdenskrātuves. Plašāk par vizīti un Zilā karoiga pacelšanas pasākumu "Aktuālajā komentārā" stāsta Jēkabpils mērs Raivis Ragainis.
Jēkabpils vēstures muzeja direktore Inese Berķe "Aktuālajā komentārā" stāsta par muzeja aktualitātēm - izstādēm, kas tiek atklātas, par to kā noritēs muzeju nakts un, kādus projektus īsteno muzeja kolektīvs.
Piektdien, 4.maijā visā valstī, arī Jēkabpilī svinēs Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas dienu, ko svinam kā Baltā galdauta svētkus. Jēkabpilī šogad šajos svētkos tiks aizsākta jauna tradīcija. Plašāk par to "Aktuālajā komentārā" stāsta Jēkabpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Druviniece.
Page 1 of 14