Otrdiena, 20 Februāris 2018 15:45

Policija atgādina ceļu satiksmes dalībniekiem par drošību uz ceļiem

Informācijas avots:  Ieva Sietniece
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Vakar, pulksten 20.25, Kandavas novadā, Kandavas pagastā, ceļa posmā Rīga-Ventspils 95 kilometrā, automašīna “Renault Master”, kuru vadīja 1991.gadā dzimusī sieviete, uzbrauca uz ceļa braucamās daļas guļošam 1975.gadā dzimušajam vīrietim. Vīrietis ceļu satiksmes negadījumā gāja bojā. Sākotnēji, izvērtējot visus lietas apstākļus, var secināt, ka šis gājējs jau bija cietis no sadursmes ar citu automašīnu, kas aizbraukusi no notikuma vietas. Šobrīd policija skaidro visus notikušā apstākļus un lūdz atsaukties aculieciniekus, kas minētajā laikā varēja atrasties notikuma vietā. Lūgums zvanīt policijai pa tālruņiem: 110, 6300202 vai 63004200.

Lai mazinātu riskus iekļūt ceļu satiksmes negadījumā, jo īpaši diennakts tumšajā laikā, gājējiem un velosipēdistiem ir jābūt labi pamanāmiem. Diemžēl ir gadījumi, kad šīs prasības tiek ignorētas, tādējādi tiek apdraudēta gan sava, gan arī citu cilvēku dzīvība. Svarīgi atcerēties, ka ārpus apdzīvotām vietām, gājējiem jāpārvietojas pa ceļa kreiso pusi. Vēršam uzmanību uz to, ka diennakts tumšajā laikā autovadītājiem ir grūtāk pamanīt tos gājējus un velosipēdistus, kuri ir ģērbušies tumšās drēbēs un nelieto atstarojošos elementus (atstarojošās vestes) vai lukturīti.

Policija atgādina autovadītājiem ievērot ceļu satiksmes noteikumus un būt modriem, jo īpaši ārpus apdzīvotām vietām, vēršot pastiprinātu uzmanību uz ceļu, lai savlaicīgi pamanītu gājēju vai velosipēdistu. Sakarā ar ziemas periodu autovadītājiem nebūt pārgalvīgiem, jo ceļš var būt slidens, līdz ar ko, braukšanas ātrums un distance ir jāizvēlas atbilstoši ceļa apstākļiem.

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece

Valsts policijas

Zemgales reģiona pārvaldes

vecākā speciāliste

Tālr. 63004302, 20293472

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lasīts 233 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties