Pirmdiena, 26 Marts 2018 18:48

Valsts policija atgādina: pirms piekrīti darījumam, rūpīgi iepazīsties ar visiem darījuma nosacījumiem!

Informācijas avots:  Simona Grāvīte
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa aicina komersantus un sabiedrību būt piesardzīgiem, saņemot pastā vēstules no "EBN-European Business Number Latvija" departamenta vai citām līdzīgām Eiropas organizācijām, kuras piedāvā reģistrēt uzņēmumu apšaubāmas kompetences un izcelsmes Eiropas biznesa reģistrā.

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa ir konstatējusi, ka personas, kuras ir saņēmušās piedāvājumus no šādām organizācijām, maldīgi uzskata tos par bezmaksas un, rūpīgi neiepazīstoties ar pielikumā esošās veidlapas saturu, neapzināti piekrīt izvirzītajiem maksas nosacījumiem. Šādām vēstulēm parasti tiek pievienota veidlapa ar atpakaļ sūtīšanai apmaksātu aploksni, kuras teksta daļā grūti uztveramā veidā norādīts, ka par minēto pakalpojumu tiks iekasēta ikmēneša maksa.

Saņemot šādu vai līdzīgus piedāvājumus, aicinām būt piesardzīgiem un rūpīgi izlasīt piedāvājumā norādītos nosacījumus. Atgādinām – pirms piekrist darījumam, pārliecinieties par vairākām būtiskām darījuma detaļām, galvenokārt, par darījuma samaksu.

Slēdzot darījumus interneta vidē, aicinām pieprasīt no darījuma partneriem darījumu apliecinošus dokumentus, kuros ir skaidri norādīta darījuma maksa. Savukārt, ja darījums ir bezmaksas, aicinām lūgt to nepārprotami norādīt.

Tāpat Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa aicina iedzīvotājus biznesa darījumu sarakstei izmantot šifrētas jeb ar paroli aizsargātas vēstules vai ar paroli aizsargātus pievienotos dokumentus, tādējādi pasargājot sevi no iespējas, ka kādā sarakstē prettiesiski var iejaukties trešā persona.

Sagatavoja:

Simona Grāvīte

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā speciāliste

Mob.tālr. 29900345

Tālr. 67075014

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Lasīts 516 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 27 Marts 2018 14:17

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties