Piektdiena, 25 Novembris 2016 15:52

AKCIJA "ZVAIGZNE AUSTRUMOS" – maza dāvana, kas sasildīs kara skarto bērnu sirdis

Informācijas avots:  Pēteris Eisāns
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Akcijas "Zvaigzne austrumos" mērķis ir līdz 5. decembrim savākt 6000 kurpju kastes ar dāvanām sīriešu, irākiešu un sudāniešu bēgļu bērniem, kas šobrīd patvērumu atraduši Jordānijā un Ēģiptē. Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dati liecina, ka pasaulē ir vairāk kā 10 miljoni bērnu, kas karadarbības dēļ palikuši bez mājām. ANO to nodēvējusi par lielāko humāno krīzi pēdējās dekādēs.

Kopš 21. novembra ir atvērti 45 akcijas dāvaniņu pieņemšanas punkti 25 Latvijas pilsētās visos novados - Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Saldū, Siguldā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē, Daugavpilī. Dāvaniņu nodošanas vietas ir atrodamas veikalos, kafejnīcās, muzejos, bibliotēkās, grāmatnīcās, dievnamos. Pirmās 411 kastītes jau nogādātas līdz Rīgai. Akcija notiek arī Igaunijā un Lietuvā. Par akciju informē arī Īrijas latviešu portāls www.baltic-ireland.ie.

Akcija atsaucību atradusi visās vecuma grupās.

“Es gribu saviem bērniem iemācīt līdzjūtību, cilvēcīgumu.Kopā veidojot kastītes un runājot par karu atvērt viņu prātus tam, kas notiek pasaulē. Iemācīt ieraudzīt, cik mums ir labi un cik mums visa ir daudz - pat tad, ja dzīvoklis vēl remontā un mantas stāv kastēs, ka savas mājas un būt kopā ar ģimeni ir vērtība. Iemācīt būt darītājiem, ka prieks rodas dodot, nevis tikai saņemot”- saka divu bērnu māmiņa Naula Dannenberga no Cēsīm.

Priekules novada Gramzdas pamatskolas direktors Henrijs Ķeružis saka: “Es domāju, ka akcija ir pozitīva. Katrs savu atsaucību ir realizējis un tur rodas tas gandarījums, ko cilvēks pēc tam sajūt. Es domāju, ka bērni sajūtas ļoti labi - pielikuši roku labam darbam. Tas ir viens mazs solis pretī personības veidošanai.”

“Starp akcijas dalībniekiem ir visu vecumu un sociālo slāņu cilvēki.” Akcijas vadītājs Pēteris Eisāns - “Mums uz info tālruni zvana arī pensionāri, lai jautātu un precizētu kā vislabāk sagatavot dāvaniņu. Pirms pāris dienām viena 82 gadus veca sieviete, uzzinājusi par akciju, gribēja jau meklēt kastīti un apstaigāt veikalus, bet rūpīgāk iepazinusies ar akcijas noteikumiem, nopriecājās, ka var arī noziedot, lai kastīti sagatavo viņas vietā akcijas brīvprātīgie palīgi.”

Viena kurpju kaste ar dāvanām nav daudz

Akcijā var iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas vēlas iepriecināt kara šausmas piedzīvojušos bērnus. Jāņem tukša kurpju kaste un jāieliek tajā mīkstā rotaļlieta, citas mantiņas, higiēnas piederumi, cimdiņi, zeķītes un citas noderīgas lietas. Jāziedo 5 eiro ceļa naudai un jānogādā kastīte kādā no 45 pieņemšanas punktiem Latvijā. Visas kasīties nonāks Rīgā un tālāk tiks nosūtītas ar konteineru uz Jordāniju. To izdalīšanu klātienē pārraudzīs akcijas pārstāvji no Latvijas.

Kā sagatavot kastīti

Pirmkārt, izdomājiet, kāda vecuma un dzimuma bērnam dāvaniņu gatavosiet (2-4 g., 5-9 g. vai 10-14 g. zēnam vai meitenei). Tad kastīti piepildiet tikai ar jaunām lietām – ar kādu mīksto mantiņu, higiēnas un kancelejas precēm, brīvā laika pavadīšanas līdzekļiem, ledenēm - tām ir jābūt lietām, kas nebojājas un nesatur šķidrumu. Lai smeltos idejas kastītes saturam, iesakām apmeklēt mājas lapu www.zvaigzneaustrumos.lv. Šajā mājas lapā varēsiet arī izdrukāt uzlīmējamu etiķeti, kurā norādīts, kādam vecumam un dzimumam kastīte domāta. Ja vēlaties uzzināt, kā dāvaniņas saņemtas Jordānijā, ielieciet lapiņu ar vārdu, uzvārdu un e-pastu virspusē un pārsieniet ar lenti vai 2 punktos ar līmlenti viegli aizlīmējiet kastes vāku (dāvanu kastītei jābūt viegli atveramai).

Kā nogādāt savu sagatavoto dāvanu kastīti

Šobrīd ir 45 veikali un organizācijas, kas atbalsta akciju kā kastīšu savākšanas punkti. Pilnu sarakstu atradīsiet kartē akcijas mājas lapā. Ziedojiet 5 eiro par katru kastīti ceļa naudai biedrības "Baltic Global Initiative" kontā ar norādi "Zvaigzne austrumos". Ziedojums nodrošina ne tikai akcijas izdevumus Latvijā un konteinera nosūtīšanu līdz Akabas ostai, bet arī atmuitošanas, transportēšanas, noliktavas u. c. organizatoriskos izdevumus Jordānijā.

Akciju "Zvaigzne austrumos" rīko biedrība "Baltic Global Initiative". Akciju starplaikā biedrība sūta brīvprātīgos uz Jordāniju darbā ar bēgļu bērniem. Brīvprātīgā darbiniece Ingūna Raudiņa par tur pieredzēto saka: "Jau pirmajās dienās kopā ar bēgļu bērniem Jordānijā skaidri ieraudzīju, ka viņu nākotni apzīmogo statuss – bēglis. Viņi ik dienas atceras savas zaudētās mājas, draugus, nereti arī daļu no ģimenes. Dāvanu kastīte nenodrošinās šiem bērniem drošu nākotni, izglītību vai siltas mājas, bet tā uz brīdi iepriecinās un dos bērniem un viņu vecākiem apziņu, ka tālā svešā zemē, Latvijā, ir cilvēki, kuriem rūp viņu liktenis."

Jūsu sarūpētās kurpju kastītes līdz 5. decembra vakaram varat nodot 45 vietās visā Latvijā (karte atrodama www.zvaigzneaustrumos.lv). Pēc tam tās tiks iekrautas jūras konteinerā un transportētas uz Tuvajiem Austrumiem, kur jau 2017. gada janvārī tās sasniegs galamērķi un tiks izdalītas karā cietušajiem bērniem. Ja kāds atrodas ārpus Latvijas vai arī laika trūkuma dēļ nevar pašrocīgi piepildīt kastīti ar dāvaniņām, tad par 25 eiro ziedojumu akcijas brīvprātīgie sagatavos kastīti jūsu vietā. Par akcijas tālāko gaitu ziņosim sociālajos tīklos Facebook, Draugiem.lv un Twitter.

Pēteris Eisāns

Akcijas “Zvaigzne austrumos” vadītājs +371-27799666 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lasīts 884 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 27 Novembris 2016 16:36

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt