Ceturtdiena, 14 Decembris 2017 07:18

Jaunumi Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Informācijas avots:  Zooloģiskā dārza informācijas dienests
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Paslēpju grāmata šogad atklāj Ziemas naktis Zoodārzā

Slēpšanās jeb paslēpes ir viena no biežāk izmantotajām stratēģijām dzīvnieku pasaulē, lai izdzīvotu. To nereti ievērojuši zoodārza apmeklētāji, kuri dzīvās radības nākuši vērot karstā vasaras dienā ap pusdienlaiku – vienreiz tīģeris izlaidies laiskojas koka paēnā, otrreiz nīlzirgs baseinā pārvērties par nekustīgu akmeni un paretam laiž burbuļus, citreiz ķengurs smilšu vannā dīki sauļo vēderu, vēl kādreiz pūce kā nokaltis koka stumbenītis sēž zarā.

Bet pavisam savādāk ir agri no rīta vai vēlu vakarā – krēslas aizsegā. Tādēļ iespēju vērot dzīvnieku darbošanos šajās stundās piedāvā Ziemas naktis Zoodārzā. Un gluži loģiski, ka šis laiks ir vispiemērotākais, lai tautās laistu grāmatiņu “Kas dzīvo Umbrijas mežā?”. Tā piemērota mazākajiem lasītājiem un zīmētājiem.

Grāmata par slēpšanos

15. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Zoodārza Latvijas abinieku un rāpuļu zālē notiks mākslinieces Maijas Rezenbergas pirmās ilustrāciju grāmatas “Kas dzīvo Umbrijas mežā?” atvēršana. Piedalīties šajā pasākumā aicināts ikviens apmeklētājs.

Pati māksliniece par grāmatu stāsta: “Šogad sešus mēnešus pavadījām Itālijā Umbrijas mežos. Tālu no cilvēkiem, augstu kalnos, meža mājā bez elektrības, interneta un telefona, bet… mums bija klusums, sveču gaisma, siltums kamīnā un laiks radošam darbam. Bija sajūta, ka mani nepārtraukti vēro ziņkārīgas meža zvēru acis. Šeit es tos arī ieraudzīju un uzzīmēju. Visas grāmatā attēlotās ainavas ir reālas.”

Kādi dzīvnieki Umbrijas mežos vērojuši ciemiņus no Latvijas? Izrādās, tādi paši kā mūsu pusēs sastopamie: lapsa, āpsis, vanags, pūce un vēl virkne citu. Grāmata patiks mazām krāsot gribošām rociņām, jo gan noskatītās ainavas, gan arī tajās paslēptie dzīvnieki prasīt prasās pēc krāsām.

Ziemas naktis Zoodārzā ar 1188 atbalstu

Arī šogad no 15. decembra līdz 28. janvārim notiks Ziemas naktis Zoodārzā. Vakara stundās zooloģiskais dārzs ietērpjas Ziemassvētku noskaņās, aicinot apmeklētājus atslēgties no ikdienas skrējiena un nesteidzīgi vērot dzīvnieku darbošanos izgaismotos aplokos. Zooloģiskā dārza kases būs atvērtas līdz plkst. 19.00, bet dzīvniekus vērot varēs līdz plkst. 21.00.

Izņēmums ir 24. un 31. decembris, kad zoodārza kases strādās līdz plkst. 14.00 un Ziemas naktis Zoodārzā nenotiks. Toties 1. janvārī visi laipni aicināti vērot dzīvniekus gan dienā, gan arī vakarā.

Tradicionāla lieta ir Ziemas nakšu īpašā cena. Pērkot ieejas biļeti no plkst. 16.00-19.00, tā gan lieliem, gan maziem nācējiem maksās tikai 2,00 €. Atliek vien izdrukāt vai uzrādīt viedtelefonā kuponu, kas pasūtināts no Ziemas nakšu sadarbības partnera uzziņu dienesta 1188 mājaslapas. Plašāk par Rīgas Zooloģiskā dārza ziemas īpašajiem piedāvājumiem sadarbībā ar 1188 varat izlasīt zoodārza mājaslapā – šeit: http://rigazoo.lv/public/31348.html . Atgādinām, ka bērniem, kuri vēl nav sasnieguši 4 gadus, un senioriem, kam jau ir vismaz 70 gadi, ieeja zoodārzā ir bez maksas.

Ģērbjamies silti un dodamies baudīt Ziemas nakti Zoodārzā!

 

Zooloģiskā dārza informācijas dienests

Tālr. 67518669, Māris Lielkalns mob. 26334154, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lasīts 443 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties