Pirmdiena, 02 Aprīlis 2018 11:58

Dzeja, anekdotes un filmas kopā ar rakstnieku Arnoldu Auziņu un režisori Ingu Nesteri (FOTO)

Informācijas avots:  Agrita Laudurga
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

7. aprīlī plkst. 14.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā zālē notiks tikšanās ar rakstnieku, dzejnieku un publicistu Arnoldu Auziņu, kura bagātīgā daiļrade ir asprātībām un gaišām domām piepildīta. Dzejas lasījumus, aizraujošus pieredzes stāstus un anekdotes papildinās režisores Ingas Nesteres jaunākā veikuma – Arnolda Auziņa dzejoļa “Vecmāmuļa” ekranizējuma pirmizrāde un filmas “Zilie zvaniņi” skate.


Kā piemiņas veltījumu savām vecmāmiņām, režisore Inga Nestere ekranizējusi dzejoli “Vecmāmuļa”, kurā atklājas vecmāmiņu gādīgā un darbu mīlošā daba un tā piemēra nozīmība, ko mūsu vecā paaudze spēj rādīt saviem mazbērniem.


Galvenajās lomās – Rita Seņkova (vecmāmuļa) un Emīlija Ivanova (mazmeita Pārsla).


Darba tikuma un paaudžu savstarpējo attiecību problemātiku, ko ietekmējis mūsdienu dzīves straujais ritums, risina arī Arnolda Auziņa stāsts “Zilie zvaniņi”, kuru Inga Nestere ir ekranizējusi īsmetrāžas spēlfilmā ar šādu pašu nosaukumu. Galvenajās lomās – Amanda Ozoliņa (mazmeita Dace), Inita Beinaroviča (ome) un Ainis Zālītis (opis).


Apmeklētāju priekam pasākuma ietvaros tiks demonstrēta arī 1971. gadā radītā Valda Sakara filma “Balāde manam vectēvam”, kas tapusi pēc Arnolda Auziņa dzejoļa motīviem. Dzejnieks šo darbu veltījis savam vectēvam un tajā satiekas cieņa, gaišs smaids, mazliet bijība un arī nolemtība. Šī paša dzejoļa tekstu izmantojis arī maestro Raimonds Pauls komponējot dziesmu “Balāde manam vectēvam”, kuras noskaņu paspilgtina tās izpildītāja - aktiera Valdemāra Zandberga vīrišķīgā balss.

Pasākuma laikā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties arī ar tematiskās literatūras izlasi, kurā iekļauti Arnolda Auziņa dzejas krājumi, stāsti un anekdotes.

Informāciju sagatavoja:
Agrita Laudurga
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Norišu projektu vadītāja
Foto: publicitātes

Lasīts 728 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties