Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Pēc dažiem lietus mākoņiem, kas šur tur Latvijā gaidāmi šodien, turpmāk šomēnes lielākajā valsts daļā, visticamāk, nelīs nemaz un gaidāms liels sausums, liecina prognozes.


Nedēļas otrajā pusē laiks būs saulains un bez lietus, gaisa temperatūra pēcpusdienās paaugstināsies līdz +20..+25 grādiem, brīvdienās vietām līdz +28 grādiem, arī naktīs nedēļas nogalē kļūs siltākas - temperatūra lielākoties +9..+14 grādu robežās.


Arī nākamnedēļ laiku pie mums turpinās noteikt plašs un spēcīgs anticiklons, kas nodrošinās vasarīgu karstumu un joprojām pārsvarā sausu laiku. Lai arī kādā dienā vietām var veidoties nelieli negaisa mākoņi, tie skars niecīgu Latvijas daļu. Laiks joprojām saglabāsies silts un pat karsts, pastāv liela iespējamība, ka maija pēdējās dienās temperatūra sasniegs +30 grādu atzīmi.


Sausā laika dēļ ievērojami pieaugs ugunsbīstamība mežos, sausums sāks negatīvi ietekmēt lauksaimniecību.


Jau vēstīts, ka šis maijs, visticamāk, kļūs par siltāko meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Foto: jekabpils.lv

Jēkabpilī, Pormaļa ielā šorīt no rīta atrastas automašīnas atslēgas ar pulti. Īpašnieks atradējam var zvanīt pa tālruni 27166125.

Foto: Ilustratīvs attēls

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā otrdien, 22. maijā notika “Rotari” klubu “Global grand” projekta “R 10 Latvija 100 Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļa” nr. GG 1759820 noslēguma ceremonija, prezentējot vairāk nekā 100 000 eiro vērtu aparatūru, kas saņemta ar “Rotari” klubu atbalstu.

“Jau pagājušā gada oktobrī pašvaldība saņēma vēstuli no “Rotari” kluba, ka tas vēlas apgādāt mūsu slimnīcu ar aparatūru, kas nepieciešama bērniem, 80 tūkstoši eiro apmērā, un lūdza pašvaldības līdzfinansējumu 20 procentu apmērā. Jēkabpils dome piešķīra līdzfinansējumu. Klāt ir tā diena, kad “Rotari” klubs oficiāli dāvina šo dāvinājumu slimnīcai. “Rotari” ir ieguldījis mūsu bērnu veselībā diezgan nopietnus līdzekļus, un tas darīts, lai mūsu bērni būtu veseli un piedzimtu veseli. Liels paldies “Rotari' klubam!” saka Jēkabpils mērs Raivis Ragainis.

Svētku pasākumā uzrunas un laba vēlējumus sacīja pārstāvji no dažādiem “Rotari” klubiem, savstarpēji apmainoties ar simboliskām dāvanām un vimpeļiem.

Svinīgais projekta noslēguma pasākums otrdien noritēja visas dienas garumā. Pēc svinīgas daļas un Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņu koncerta slimnīcas konferenču zālē visi devās uz slimnīcas dzemdību nodaļu. Tur notika plāksnes atklāšana un nodaļas apskate. Pēc tam notika perinatālā centra plāksnes atklāšana un nodaļas apskate. Pēc iepazīšanās ar Jēkabpils slimnīcu “Rotari” klubu pārstāvji devās ekskursijā ar autobusu pa Jēkabpili. Prezentācijas pasākums noslēdzās ar goda mielastu Krustpils pilī, pils un izstāžu apskati, pilī viesiem muzicēja “Kreicburgas ziķeri”.

Vadošie partneri šajā projektā ir Anders Svensons (Anders Svensson) no Zviedrijas pilsētas Lindesbergas “Rotari” kluba un Inese Priedniece no Rotari kluba „Rīga”. Taču šī projekta īstenošanā ir iesaistījušies ļoti daudzi citi “Rotari” klubi, tajā skaitā arī Jēkabpils “Rotari” klubs, Jēkabpils pašvaldība, un kopā savākti ir 116 355 ASV dolāri. Par šiem līdzekļiem iegādātas iekārtas astoņās pozīcijās.

Otrdien slimnīcas dzemdību un perinatālā nodaļa dāvinājumā mazuļiem saņēma adītus zābaciņus, zeķītes un citas noderīgas lietas.

Iekārtas jau martā Jēkabpils slimnīcai atveda viens no piegādātājiem – “NMS-Elpa”. Projektā Jēkabpils slimnīcai piegādāts jaundzimušo kardiotokogrāfs, ar kuru iespējams uzraudzīt bērna sirdsdarbību māmiņas grūtniecības periodā un dzemdību laikā, turklāt šī iekārta dod iespēju monitorēt arī dvīņu attīstību. Tāpat piegādāta fototerapijas lampa, kas nepieciešama gadījumos, kad pēc dzemdībām bērniem novērota tā dēvētā dzelte. Nodaļā saņemta arī ultrasonogrāfijas iekārta, ar kuru var izvērtēt jaundzimušo stāvokli gan grūtniecības periodā, gan dzemdību procesā, tāpat mākslīgās plaušu ventilācijas iekārta un jaundzimušo inkubators. Ārstniecības iestādei piegādātas arī trīs funkcionālās gultas pēcdzemdību rehabilitācijai.

Foto: Sandra Mikanovska un jekabpils.lv (Jānis Lācis)

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, turpinot Jaunatnes līdzdalības pasākumus, šodien rīkos tikšanos Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.


Pasākums "#BalsoTu - Kā?" norisināsies plkst.15 Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā, kur jaunieši no Jēkabpils pilsētas un novada, kā arī Krustpils un Salas novada zīmējumos un skicēs attēlos, kā viņi vēlas izmainīt savu pilsētu. Radošās idejas vērtēs un komentēs mākslinieki un pilsētas arhitekti.


Jaunieši dažādos Latvijas reģionos tiek aicināti atraktīvi iesaistīties, gan attīstot prasmes paust viedokli, vienlaicīgi ieklausīties un argumentēt, gan praktiski īstenot pašu iniciatīvas. Jaunatnes līdzdalības pasākumu ciklu birojs aizsāka pērn, pirms trīs vēlēšanu maratona: pašvaldību vēlēšanām 2017, šogad oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām un jau pēc gada - Eiropas vēlēšanām.


"Pārmaiņas ir iespējamas. Jaunatnes līdzdalības pasākumu mērķis mudināt gūt pieredzi un izprast kāpēc, par ko un kā balsot. Piedaloties vēlēšanās, izlemjam savu, Latvijas un Eiropas nākotni," uzsvēra biroja vadītāja Marta Rībele.


"Vēlētāju līdzdalība ir jautājums, kas katrās vēlēšanās ir sabiedrības dienas kārtībā. Pirms vēlēšanām var novērot vēlmi prognozēt iespējamo vēlētāju līdzdalību, pēc vēlēšanām to apspriež un analizē. Uzskats, jo vairāk pilsoņu piedalās vēlēšanās, jo labāk, ir kļuvis par vēlēšanu aksiomu. Tomēr, manuprāt, uz vēlēšanām nedrīkstam attiecināt sportisko tēzi "galvenais ir piedalīties". Ar to ir par maz. Latvijai un Eiropai mūsdienās ir vajadzīgi zinoši un līdzdomājoši vēlētāji, un šīs debates ir viens no instrumentiem, kas jaunajiem vēlētājiem var palīdzēt par tādiem kļūt," skaidroja Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.


Pirmais pasākums "#BalsoTu - Kāpēc?", norisinājās 14.aprīlī Jelgavas Valsts ģimnāzijā, kur notika debates, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās, savukārt trešais pasākums "#BalsoTu - Par ko?" norisināsies maijā, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" un Latgales reģiona jauniešu centros Daugavpilī, Krāslavā, Ludzā un Līvānos, kura laikā jaunieši spriedīs "par ko mēs, latgalieši, neesam vienaldzīgi un ko vēlamies mainīt?" Pasākuma dalībnieki gūs prasmes līdzdalības iniciatīvu uzsākšanai un virzīšanai, kā arī izzinās balsošanas procesu - skolēni kopā ar skolotājiem lems par sev aktuāliem jautājumiem, balsojot par labākajiem risinājumiem.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Foto: jekabpils.lv

Sākot no 22.maija Latvijā mazināsies anticiklona ietekme un vietām līs, valsts lielākajā daļā saglabāsies mitruma trūkums, liecina "Global Forecast System" prognoze.

Pirmdiena būs saulaina un silta, otrdien debesis aizklās mākoņi un daudzviet uzlīs, gaisa temperatūra dienā būs zemāka.

Turpmākajās dienās lielāka cerība sagaidīt lietu būs valsts dienvidu un austrumu daļā, vietām gaidāmas pērkona lietusgāzes. No jauna pastiprināsies anticiklons, laiks bieži būs saulains.

Naktī uz pirmdienu vietām vēl iespējama neliela salna, turpmākajās naktīs salnu risks mazināsies, minimālā gaisa temperatūra pārsvarā gaidāma +4..+13 grādu robežās.

Siltākajās pēcpusdienās gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +20..+25 grādiem, vēsāks laiks saglabāsies daļā piekrastes. Nākamās nedēļas vidū un otrajā pusē brīžiem iespējams brāzmains ziemeļu un austrumu vējš.

Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka nākamās nedēļas sākumā laiks vēl saglabāsies sauss, tomēr pakāpeniski palielināsies mākoņu daudzums. Pūtīs mērens ziemeļu puses vējš un gaisa temperatūra dienas laikā būs +15…+22 grādu, bet naktī +8…+13 grādu robežās.

Nedēļas vidū un otrajā pusē vietām sagaidāms neliels lietus, bet gaisa temperatūrā nav gaidāmas būtiskas izmaiņas.

Daudzviet Latvijā pastiprināsies sausums un pieaugs ugunsbīstamība mežā.

Radio1 Līvānu novada ziņas pulksten 11.00 un 16.00

Rīt un parīt Līvānos norisināsies 34. Bērnu un jauniešu folkloras svētki Pulkā eimu, pulkā teku 2018. Šogad, dziedot, dejojot, muzicējot, stāstot stāstus un piedaloties interaktīvās darbnīcās, īpaši tiks izzinātas latviešu kāzu tradīcijas. Svētku notikumos ieeja ir bez maksas. Svētki Līvānos ir plašāks Pulkā eimu, pulkā teku programmas noslēguma sarīkojums nacionālā līmenī. Dalībnieki visa mācību gada garumā ir apguvuši dziesmas, dejas, rotaļas un stāstus, - tradicionālās dziedāšanas konkursā “Dziesmu dziedu, kāda bija 2018”, tradicionālās muzicēšanas konkursā “Klaberjakte 2018”, tradicionālās dejošanas konkursā “Vedam danci 2018”, stāstnieku festivālā „Ziv zup’ 2018” un stāstnieku konkursā “Anekdošu virpulis 2018”, kā arī reģionālajos folkloras kopu sarīkojumos. Svētku atklāšanas koncerts „Vysi muni gosti beja” notiks sestdien, 19. maijā, plkst. 11.00 pie Līvānu novada Kultūras centra.

Svētdien, 20.maijā, atzīmējot latviešu komponista, grupu "Pērkons" un "Menuets" dalībnieka Jura Kulakova 60 gadu jubileju, Līvānos notiks festivāls "Kulakova nakts". Šogad "Kulakova naktī" tiks svinētas četras jubilejas - mūziķes Ievas Akurateres un Kulakova 60.dzimšanas diena, "Menueta" 50 gadi un "Trīs Latvijas tenoru" 20.dzimšanas diena. Festivāla koncertā savu dalību apstiprinājušas grupas "Pērkons", "Menuets", "Rusted Wheel", "Justine" (Šveice), "Rīgas Modes", "Dabasu Durovys", "Laimas Muzykanti", "Borowa MC", "Jauda", trīs Latvijas tenori - Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs, "Sovvaļnīks", Rihards Saule un citi. Astoņdesmitajos gados Kulakovs komponējis dziesmas aktiera Edgara Liepiņa koncertprogrammām "Pasmaidi, sirds gaiša kļūs", "Ārprāc 88" u.c., daudz rakstījis mūziku teātrim un filmām, 1984.gadā kopā ar Imantu Kalniņu un Juri Sējānu sarakstījis rokoratoriju "Kā jūra, kā zeme, kā debess". Deviņdesmitajos gados Kulakovs pievērsies lielākas formas vokāli instrumentālu skaņdarbu komponēšanai.

Turpinām ziņas

Līvānos sākta Kohēzijas fonda atbalstīta siltumenerģijas ražošanas efektivitātes paaugstināšanas projekta īstenošana. Projekta "Siltuma ražošanas efektivitātes paaugstināšana Līvānu pilsētā" gaitā SIA "Līvānu siltums" katlumājā paredzēts uzstādīt jaunu ar šķeldu kurināmu ūdenssildāmo katlu ar jaudu trīs megavati. Projekta mērķis ir paaugstināt siltumenerģijas ražošanas efektivitāti SIA "Līvānu siltums" katlu mājā. Tā darbību īstenošanas laiks pēc līguma noslēgšanas - deviņi mēneši. Būvdarbu veicējs tiks noteikts pamatojoties uz iepirkuma procedūras "Siltumenerģijas ražošanas efektivitātes paaugstināšana SIA "Līvānu siltums" katlu mājā" rezultātiem. Projekta kopējie izdevumi ir 465 tūkstoši 487 eiro, no kuriem attiecināmie izdevumi - 321 tūkstoti 700 eiro. Kohēzijas fonda finansējums ir 128 tūkstoši 680 eiro, kas ir 40% no attiecināmajiem izdevumiem. Līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta Siltuma ražošanas efektivitātes paaugstināšana Līvānu pilsētā" īstenošanu SIA "Līvānu siltums" parakstīja šī gada 12.februārī. Projekts ir atbalstīts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitāti un vietējo AER izmantošanu centralizētajā siltumapgādē" pirmajā projektu atlases kārtā.

Lai veicinātu novadā uzņēmējdarbības attīstību, Līvānu novada dome sākusi jaunu iniciatīvu, kuras gaitā Līvānu novada uzņēmējiem būs iespēja iesniegt projektu pieteikumus konkursam "Līvānu novads VAR!" un saņemt pašvaldības līdzfinansējumu biznesam nepieciešamo iekārtu, aprīkojuma un inventāra iegādei. Konkursa mērķis ir sniegt pašvaldības finansiālu atbalstu Līvānu novadā reģistrēto mazo un vidējo komercsabiedrību un saimnieciskās darbības veicēju projektiem, kas saistīti ar uzņēmējdarbības attīstību, produkcijas un pakalpojumu klāsta pilnveidošanu, jaunu darba vietu veidošanos Līvānu novadā. Pašvaldība līdzfinansējumu piešķirs konkursa kārtībā. Šim mērķim pašvaldības budžetā šogad atvēlēti 5000 eiro, bet turpmākajos gados šo summu plānots palielināt. Uzņēmumi var pieteikties finansiālam atbalstam un saņemt līdz pat 2000 eiro. Konkursu rīko Līvānu uzņēmējdarbības atbalsta centrs sadarbībā ar Līvānu novada domi. Pieteikumi konkursam jāiesniedz personīgi Līvānu novada domes kancelejā vai sūtot pa pastu līdz 30.jūnijam. Konkursa komisija izvērtēs projekta pieteikumus divās nedēļās pēc projektu dokumentu iesniegšanas beigu termiņa, rezultāti tiks publicēti pašvaldības mājas lapā.

Un vēl

Šodien pulksten piecos pēcpusdienā Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā viesosies ģenerālis, profesors, sporta meistars, 12. Saeimas deputāts un Viestura ordeņa kavalieris Kārlis Krēsliņš. Tikšanās laikā Kārlis Krēsliņš iepazīstinās ar savu jaunāko grāmatu “No lauku puikas līdz ģenerālim”. Kārlis Krēsliņš ir Latvijas Šaušanas federācijas prezidents, Džordža Maršala centra Latvijas biedrības prezidents, Latvijas Aizsardzības spēku apvienības goda prezidents, Latvijas Ģenerāļu kluba valdes loceklis, Latvijas rezerves virsnieku asociācijas loceklis. Autors un autoru kolektīvu dalībnieks apmēram 90 dažādiem zinātniskiem pētījumiem un rakstiem par radiolokācijas problēmām, NBS izveides un attīstības problēmām un vietu Latvijas drošības sistēmā, kā arī par militārās izglītības jautājumiem. Zinātniskā žurnāla par drošību un aizsardzību „Militārais Apskats” redakcijas kolēģijas priekšsēdētājs. Grāmatā „Gods kalpot Latvijai” apkopotas ģenerāļa Kārļa Krēsliņa atmiņas par Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku izveidi un attīstību no 1991.gada līdz pat mūsdienām.

Piektdiena, 18 Maijs 2018 14:51

Jēkabpils Radio1 ziņas 2018.gada 18.maijā

Radio1 ziņas pulksten 7.00-8.00
Radio1 ziņās klausieties: Jēkabpilī Radžu ūdenskrātuves galvenajā peldvietā šodien mastā pacels Zilo karogu; No šodienas stājas spēkā noteikumi, kas paredz, ka bankām jāziņo par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 tūkstoši eiro; un Šodien notiks Likteņdārzam veltītās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs šodien dosies darba vizītē uz Jēkabpili. Šeit viņš tiksies ar Jēkabpils pilsētas Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes un Aknīstes novadu vadītājiem un uzņēmējiem. Turpinot darba vizīti pēcpusdienā, zemkopības ministrs tiksies arī ar Latgales lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem no Zilupes un kaimiņu novadiem. Zemkopības ministrs ar Sēlijas un Latgales uzņēmējiem un pašvaldību vadītājiem pārrunās vasarāju sējas sekmes un to, kā zemniekiem izdevies ar ministrijas atbalstu pārvarēt postošo lietavu smagās sekas pagājušā gada rudenī. Tāpat Dūklavs informēs par Lauku attīstības programmas atbalsta piedāvājumu lauksaimniekiem un reģionu uzņēmējiem pērn, kā arī par diskusijām un atšķirīgajiem dalībvalstu un Eiropas Komisijas (EK) viedokļiem Briselē jautājumā par to, kādai ir jābūt Eiropas Savienības (ES) Kopējai lauksaimniecības politikai pēc 2020. gada.

Šodien pulksten 12.00 Jēkabpilī Radžu ūdenskrātuves galvenās peldvietas mastā jau devīto gadu pēc kārtas svinīgi tiks pacelts Zilais karogs. Svinīgajā pasākumā piedalīsies Jēkabpils domes vadība, deputāti, pašvaldības darbinieki, SIA “Jēkabpils sporta centrs” pārstāvji, kā arī Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Pasākumā aicināti piedalīties visi interesenti. Jau ziņots, ka Vides izglītības fonda (VIF) sertifikācijas programmas "Zilais karogs" sertifikāts šogad piešķirts visām 20 pieteiktajām peldvietām un trīs jahtu ostām.

Turpinām ziņas

Bankām būs jāziņo par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro, paredz otrdien Ministru kabinetā atbalstītā kārtība, kādā Valsts ieņēmumu dienestam (VID) sniedzama informācija par fiziskās personas kontu apgrozījumu un atlikumu. Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie noteikumi paredz kārtību, kādā kredītiestāde un maksājumu pakalpojumu sniedzējs līdz katra gada 1.februārim iesniegs VID informāciju par klientiem, kuru pieprasījuma noguldījuma kontu un maksājumu kontu iepriekšējā gada kopējā debeta vai kredīta apgrozījuma summa vienas kredītiestādes vai maksājumu pakalpojuma sniedzēja ietvaros ir 15 000 eiro vai vairāk.
Informācija sniedzama elektroniski par fiziskām personām, kas ir Latvijas rezidenti.Noteikumi stājas spēkā no šodienas. Informācija būs jāiesniedz katru gadu līdz 1.februārim, savukārt pirmo reizi informācija VID tiks sniegta līdz šā gada 1.septembrim par klientiem, kuru pieprasījuma noguldījuma kontu un maksājumu kontu kopējā atlikuma summa 2018.gada 1.janvārī bija 15 000 eiro vai vairāk.

Piena pārstrādes uzņēmums AS "Preiļu siers" plāno ieguldīt 140 tūkstoši eiro jaunā rūpnieciskajā iekārtā - tvaika kaloriferā - jeb ierīcē gaisa sasildīšanai piena produktu kaltē, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Investīciju projektu plānots īstenot līdz 2019.gada 30.jūnijam Preiļos, Daugavpils ielā 75, piesaistot Eiropas Savienības (ES) finansējumu programmā "Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē". Šodien ir pēdējā diena, kad pretendenti var iesniegt pieteikumus uzņēmuma izsludinātajā iepirkumu konkursā par tvaika kalorifera piegādi. Jau ziņots, ka "Preiļu siers" pērn strādāja ar 59,913 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 6% - līdz 1,107 miljoniem eiro.

Un vēl

VAS "Latvijas pasts" izdevis jaunu pastmarku "Likteņdārzs - tautas dāvana Latvijai", kas veltīta Likteņdārzam. Pastmarka izdota 80 tūkstoši eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 61 cents, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas dizainu veidojis Arvils Feldmanis, un tās vizuālajā noformējumā izmantots aerofotogrāfa jēkabpilieša Gata Baloža fotouzņēmums. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne tūkstoš eksemplāru tirāžā, kuras dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota šodien Likteņdārzā, Koknesē, no plkst.10 līdz 17. Savukārt plkst.11 turpat paredzēta svinīga pastmarkas prezentācija ar "Latvijas pasta", biedrības "Kokneses fonds" un Kokneses novada domes pārstāvju piedalīšanos.

Radio1 ziņas pulksten 9.00-10.00
Radio1 ziņās klausieties:SIA “JK namu pārvalde” klientiem būs jāmaksā par rēķina piegādi papīrformātā; Strauji pieaugusi ērču aktivitāte; un Neizpratni izraisa privilēģijas bankas darbiniekiem auto novietošanā Vecpilsētas laukumā.

Jēkabpiliešiem, kuri ikmēnesi savās pastkastītēs saņem papīrformāta rēķinus no SIA “JK namu pārvalde”, no septembra par to piegādi būs jāmaksā. Savukārt, ja klients vēlēsies, lai rēķinu piegādā elektroniski, šis pakalpojums būs bez maksas. SIA “JK Namu pārvalde” sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece informē, ka izmaiņas reķinu saņemšanā saistītas ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas ieviešanu Latvijā no 25.maija. Tā paredz, ka katram klientam rēķins jāsaņem aizlīmētā aploksnē. Minēto prasību izpildīšana rada papildus izdevumus, tāpēc no 1.septembra šāda rēķinu saņemšana būs maksas pakalpojums, un klientam katrs Namu pārvaldes papīra formātā sagatavots rēķins izmaksās 1,21 EUR (tajā skaitā PVN). Tādēļ iedzīvotāji aicināti izvērtēt iespēju mainīt rēķinu saņemšanas veidu, pārejot tikai uz elektroniskā rēķina saņemšanu e-pastā, kas tiks piesūtīts bez maksas. Kā pieteikties elektroniskajam rēķinam lasiet portālā radio1.lv vai namu pārvaldes mājaslapā.

Preses konferencē, Jēkabpils domes vadībai tiekoties ar vietējiem masu medijiem, Jēkabpils NVO resursu centra vadītāja Agita Pleiko vērsa pašvaldības atbildīgo darbinieku uzmanību uz nepieciešamību ierīkot pagaidu soliņus maršruta autobusu pieturvietās, kas no Pasta ielas pārceltas uz Pormaļa ielu. Viņa norādīja, ka ir novērojusi, ka gados veciem cilvēkiem grūti pieturvietā ilgstoši nostāvēt kājās. Jēkabpils mēera vietnieks An dris Rutko solīja, ka risinās šo jautājumu, lai rastu iespēju pieturvietās Pormaļa ielā ierīkot pagaidu soliņus.

Turpinām ziņas

Vairāki jēkabpilieši vēlējās zināt, kā gadījumos, kad ir piesūkusies ērce iespējams kukaini nogādāt Slimību pofilakses un kontroles centrā, lai to pārbaudītu vai nav ērču encefalīta pārnēsātāja. Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš informē, ka slimnīca šādu pakalpojumu nesniedz. Ja kāds vēlas pārliecināties vai ērce, kas viņam piesūkusies nav inficēta ar ērču encefalītu, tad tā uz laboratoriju Rīgā jānogādā pašu spēkiem. Turklāt jāņem vērā, ka pārbaudīt un analīzes veikt var tikai dzīvai ērcei. Jēkabpils slimnīcas uzņemšanas nodaļā iespējams izvilkt piesūkušos ērci, bet tas arī viss. Gvido Liepiņš piebilda, ka arī tad, ja cilvēkam piesūkusies inficēta ērce vēl nenozīmē, ka cilvēks noteikti saslims, jo to nosaka vēl vairāki citi faktori no kuriem noteicošais ir cilvēka imunitāte, organisma aizsargspējas pet infekciju. Turklāt Jēkabpils nav to Latvijas reģionu vidū, kur ir paaugstināta saslimšana ar ērču encefalītu.

Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti vakar nāca klajā ar paziņojumu, ka novērojumi liecina, ka strauji pieaugusi ērču aktivitāte. Ērču monitoringa vietās Rīgas un Latgales reģionā to aktivitāte ir līdzīga kā iepriekšējā gada maijā, atsevišķās vietās mežā un krūmājos to relatīvais blīvums ir ap 20-30 ērcēm kilometrā. Epidemiologi atgādina, ka vakcinācija nodrošina aizsardzību tikai pret ērču encefalītu, bet nepasargā no citām ērču pārnestām slimībām, piemēram, Laimas boreliozi jeb "Laimas slimību" un ērlihiozi. Lai pasargātu sevi no ērces piesūkšanās dodoties brīvā dabā - krūmājos, mežā, un garā zālē, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt. Pārnākot mājās no pastaigas, pieaugušajiem un bērniem rūpīgi jāpārbauda, vai uz drēbēm un ķermeņa nav ērces. Ja ērce tomēr piesūkusies, tā jānoņem pēc iespējas drīzāk. Tās noņemšanu vislabāk uzticēt ārstniecības personai. Statistika liecina, ka 2016.gadā un 2017.gadā Latvijā reģistrēti 230 un 214 saslimšanas gadījumi ar ērču encefalītu.

Un vēl

Jēkabpils domes finanšu komitejas sēdē deputāts Kaspars Ģirģens vēlējās noskaidrot, kāpēc Vecpilsētas laukumā automašīnas novietošanai priviliģētas tiesības ir SEB bankas darbiniekiem, paredzot šim nolūkam speciāli iezīmētu teritoriju. Ģirģens sacīja, ka tas apgrūtina auto novietošanu citiem Vecpilsētas laukuma izmantotājiem. Kaspars Ģirģens norādīja, ja jau laukumā paredzēta teritorija SEB bankas darbinieku un klientu auto, tad tādu pat teritoriju sev var pieprasīt arī citi Vecpilsētas laukumā strādājošo uzņēmumu un iestāžu darbinieki, tad laukums tiks sadalīts auto novietošanas zonās un nebūs vietas novietot auto tiem, kuriem šeit nav sava uzņēmuma vai biroja. Arī deputāts Aigars Nitišs izteica repliku, ka šāda kārtība šķietot gana dīvaina un būtu jānoskaidro, kāpēc SEB bankai ir tādas privilēģijas. Domes izpilddirektors Guntars Gogulis sacīja, ka noskaidros, kāpēc izveidojusies šāda situācija.

Radio1 ziņas pulksten 12.00-13.00
Radio1 ziņās klausieties:Baltijas valstis lūdz pastiprināt tajās dislocētos starptautiskos NATO bataljonus ar gaisa un jūras spēkiem; Vai bērnudārza izlaidumā drīkst fotogrāfēt jeb datu aizsardzības regula; un Kādu laiku sinoptiķi prognozē brīvdienām?

Baltijas valstis lūdz pastiprināt tajās dislocētos starptautiskos NATO bataljonus ar gaisa un jūras spēkiem, pastāstījis Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs, kas trešdien Vašingtonā kopā ar kolēģiem no Latvijas un Igaunijas Edgaru Rinkēviču un Svenu Mikseru tikās ar ASV prezidenta nacionālās drošības padomnieku Džonu Boltonu. Gatavojoties jūlijā gaidāmajam NATO samitam, Baltijas valstu ministri ar Boltonu pārrunāja iespējas paātrināt lēmumu pieņemšanu aliansē un karaspēka pārvietošanos bloka valstīs, un lūdza ASV arī pievērst lielāku uzmanību Baltijas valstu pretgaisa aizsardzībai. Baltijas valstīm nav nedz savu iznīcinātāju, nedz uz zemes bāzēto tāla darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības raķešu, tādēļ tās lūgušas ASV biežāk sūtīt uz mūsu reģionu raķešu sistēmas "Patriot" un vēlas panākt, lai pašreizējā NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misija tiktu pārveidota par pretgaisa aizsardzības misiju.

Eiropas Savienības aizliegums lietot trīs insekticīdus, kurus vaino bišu populāciju iznīkšanā, ir paturams spēkā, tā vakar, lēmusi Eiropas Savienības tiesa, noraidot ķimikāliju ražotāju Bayer un Syngenta iesniegtās pārsūdzības. Beļģijā strādājošais ziņu portāls EurActiv vēsta, ka tiesa paziņojumā norādījusi: «Vispārējā tiesa apstiprina, ka 2013.gadā ES līmenī ieviestie ierobežojumi insekticītu klotianidīna, imidakloprīda un tiametoksāma lietošanā paturami spēkā, jo tie ir bīstami bitēm». Trīs kukaiņu indēšanai paredzētās vielas ir veidotas pēc nikotīna ķīmiskās struktūras, un tās uzbrūk kaitēkļu nervu sistēmai. Attiecībā uz bitēm atklāts, ka šīs vielas var tām atņemt spēju orientēties un atrast ceļu atpakaļ uz stropu, kā arī mazina bišu organisma norutību pret slimībām.

Turpinām ziņas

Sabiedrībā daudz nezināma un neskaidra saistībā ar Vispārīgo datu aizsardzības regulu. Šobrīd aktualizēts jautājums par tiesībām bērnus fotografēt bērnudārza izlaidumā. Speciālisti norāda, ka par bērnu atbild viņa vecāki, viņi ir noteicēji, kur atļauj, kur liedz izmantot bērna fotogrāfiju – piemēram, mācību iestādes informatīvajā avīzē atļauj, bet skolas mājaslapā ne. Vispārīgā datu aizsardzības regula nosaka, ka vienmēr ir jāinformē par datu vākšanu – fotografēšanu un filmēšanu. Pat ja persona ir parakstījusi dokumentu par atļauju fotografēt vai filmēt, vienmēr šai personai ir tiesības mainīt savu lēmumu un lūgt publicētāju šo materiālu izņemt no publiskās telpas. Arī klases skolēnu fotogrāfija, kurai blakus ir publicēts skolas nosaukums, ir uzskatāma par personu identificējošu attēlu. Tātad - atbildot uz jautājumu "Vai bērnudārza izlaidumā bērnus drīkst fotografēt?", var teikt, ka viss atkarīgs no fotografēšanas mērķa un attēlu izmantošanas. Vecākiem ir tiesības zināt, kur bērna fotogrāfijas tiks izmantotas, atļaut vai aizliegt to izmantošanu, tāpat - atļaut vai aizliegt bērnu fotografēt.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula pieņemta 2017.gadā, bet piemērot to sāks no 25.maija. Dažādas ar tās piemērošanu saistītas nianses plānots noteikt Personas datu apstrādes likumā. Regula uzliek par pienākumu datu vācējiem un apstrādātājiem būt godprātīgiem pret tiem, kuru dati tiek vākti - izstāstīt un informēt par nosacījumiem. Tā paredz, ka personas dati nav uzņēmuma īpašums, ar kuriem tas var rīkoties, kā vēlas. Tāpat regula tiek uztverta kā motivācija sakārtot savu darbu, lai personas dati tiktu pienācīgi aizsargāti. Uzņēmumiem tīri praktiski tas paredz dažādu līgumu un dokumentu maiņu, kā arī personu datu drošības uzlabošanu.

Un vēl

Brīvdienās lietus mākoņi Latviju pametīs, laiks būs saulains, taču sestdiena būs vējaina, liecina prognozes. Sestdienas naktī vēl līs daudz Vidzemē un Latgalē, bet diena būs saulaina, bez nokrišņiem. Naktī gaiss atdzisīs līdz +6..+12 grādiem, bet diena būs vēsākā šajā nedēļā - maksimālā temperatūra +15..+19 grādi, daudzviet piekrastē ap +13 grādiem.
Ziemeļu vējš brāzmās visā valstī 10-15 metri sekundē. Svētdienas nakts būs dzestra, gaisa temperatūra noslīdēs līdz +3..+8 grādiem, piekrastē līdz +10..+12 grādiem, bet diena vasarīgi silta - +17..+22 grādi, turklāt ziemeļu vējš arī būs lielākoties lēns. Nākamnedēļ mūsu reģionā nostiprināsies spēcīgs anticiklons, kura ietekmē laiks būs sauss, dienas saulainas un siltas, temperatūra pārsvarā ap +20..+25 grādiem. Lielā valsts daļā atgriezīsies sausums, bet vietām, kur šajās dienās lijis maz vai pat nemaz, sausums būs sevišķi liels.

Radio1 ziņas pulksten 14.00-15.00
Radio1 ziņās klausieties: Rīt uz muzeju nakti aicina Krustpils pils; Ar Sama modināšanas svētkiem Koknesē rīt atklās tūrisma sezonu; un Kopējie nodokļu parādi Latvijā maija sākumā - 1,23 miljardi eiro.

Muzeju nakts pasākumi rīt, 19.maijā, notiks 204 vietās visā Latvijā. Pasākums šogad notiks 14.reizi, un tajā piedalīsies rekordliels Latvijas muzeju un sabiedriskās dzīves veidotāju skaits. Arī šogad Muzeju naktī piedalās gan muzeji, gan vairāk nekā 40 dažādi sabiedriskās dzīves veidotāji, pastiprinot pasākuma nozīmību kultūrvēsturiskā mantojuma izziņā. Iesaistīties paredzējušas arī valsts pārvaldes institūcijas, piemēram, Latvijas Valsts prezidenta rezidence, Latvijas Republikas Saeima un citas. Arī uzņēmumi aizvien aktīvāk izmanto Muzeju nakts sniegtās iespējas mārketingā, piemēram, izdevniecības "Zvaigzne ABC" grāmatnīcas un "Aldara" Alus darbnīca gaidīs ciemiņus. Reģionos interesantas aktivitātes rīko pašvaldības, mākslas galerijas un izstāžu nami, kā arī nevalstiskās organizācijas.

Rītdien arī Krustpils pilī notiks ikgadējā starptautiskā akcija „Muzeju nakts”. Pasākums sāksies plkst. 19:00 un ilgs līdz 1:00. Latvijas simtgades reizē Muzeju nakts tēma ir „Šūpulis”, tādējādi iekļaujoties valsts simtgades stāstā, kas sākās 2017. gadā un turpināsies līdz 2021. gadam. Šī gada vadmotīvs ir „Dzimšana”. Muzeju nakts apmeklētāji laikā no pulksten septiņiem vakarā līdz vieniem naktī varēs piedalīties radošajās darbnīcas Krustpils pils iekšpagalmā, atvērts būs arī pils pagrabs un vārtu tornis. Pils vārtu tornī apskatāma Latvijas Tekstilmākslas asociācijas tekstīliju izstāde “Sakņu sistēma”. Muzeja Izstāžu zālē būs skatāma izstāde „100 iemesli lepoties ar Jēkabpili”. Pils Marmora zālē varēs aplūkot mākslinieces Sandas Mālnieces gleznas izstādē “Iespaidu varā”. Muzeju naktī atvērta būs arī grāmatnīca „Zvaigzne ABC”, kas atrodas Rīgas ielā 175. Ieeja Muzeju nakts pasākumos ir bezmaksas.

Turpinām ziņas

Sestdien, 19.maijā, ar Sama modināšanas svētkiem Kokneses novadā tiks atklāta jaunā tūrisma sezona. Svētku rosība sāksies jau rīta agrumā ar pavasara gadatirgu Blaumaņa un Parka ielās, bet Kokneses parks būs galvenā svētku mājvieta. Kokneses novada dome pirms gada sāka kopīgu sadarbības projektu tūrisma pakalpojumu attīstībā ar Jēkabpils pašvaldību un divām Lietuvas pašvaldībām Pluņģi un Rokišķiem. Turpinot veiksmīgi iesākto sadarbību, amatnieku tirdziņā līdzās vietējiem amatniekiem varēs sastapt sava amata meistarus arī no Pluņģes, Rokišķiem un Jēkabpils, bet laukumiņā pie "Fauna galvas" un pie skulptūras "Mūžībai" dienas pirmajā pusē koncertēs Kokneses novada pašdarbnieki un viesu kolektīvi no Lietuvas un Krustpils. Jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja izklaidēties piepūšamajās atrakcijās, kā arī iesaistīties sportiskās un radošās aktivitātēs. Retro tērpu un velosipēdu parāde jeb iecienītais Tvīda brauciens plkst.12 sāksies Blaumaņa laukumā. Savukārt Kokneses parkā būs iespēja gardi pamieloties ar SIA "Kūpiņsala" vārīto sama zupu, biedrības "Baltaine" Radošās mājas saimnieces gādās par sava kulinārā mantojuma piedāvājumu, darbosies vietējie ēdināšanas uzņēmumi. Par neatņemamu svētku sastāvdaļu ir kļuvis Mūku futbols ar uzticīgo līdzjutēju pulku, un tā būs arī šajā reizē.

Svētdien, 20.maijā, Daugavpils novada Naujenes pagastā, Slutišķu sādžā norisināsies Starptautiskais tautas mākslas festivāls "Augšdaugava". Festivāla moto šogad ir "Simtiem loku izlocīju", simboliski iezīmējot Latvijas valsts simtgades svinēšanu gleznainos Daugavas lokos. Festivāla gaitā dažādas aktivitātes norisināsies Slutišķu vecticībnieku sētā. Šeit muzicēs folkloras ansamblis "Iļjinskaja pjatņica", kas popularizē Latgales vecticībnieku materiālo un garīgo kultūru, izpilda autentiskus dziedājumus un horeogrāfiju. Naujenes novadpētniecības muzejs Slutišķu vecticībnieku sētā atklās izstādi "Kaimiņu stāsts. Jaunā sādža", kas tapusi zinātniskajā ekspedīcijā, pētot Nīcgales pagasta Jaunās sādžas vecticībnieku kopienas vēsturi un kultūras mantojumu.

Un vēl

Latvijā šogad maija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,23 miljardu eiro apmērā, kas ir par 2% mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati. Atbilstoši VID datiem aktuālie parādi, kuriem tiek aprēķināta nokavējuma nauda, šogad 1.maijā bija 64,1% no kopējās parādu summas jeb 788,282 miljoni eiro. Tāpat VID dati liecina, ka par nepiedzenamiem 2018.gada 1.maijā bija atzīti parādi 7,321 miljona eiro apmērā - šie parādi izveidojušies likvidējamiem uzņēmumiem līdz likvidācijas procedūras pabeigšanai. Savukārt par piedzenamiem šogad maija sākumā bija atzīti parādi 780,96 miljonu eiro apmērā.

Radio1 Dienas ziņu apskats pulksten 17.00-18.00
Radio1 ziņās klausieties: Pie Radžu ūdenskrātuives mastā pacelts Zilais karogs; Ērces laboratoriskai pārbaudei uz Rīgu jānogādā iedzīvotājiem; un Kādu laiku brīvdienās prognozē sinoptiķi?

Šodien Jēkabpilī Radžu ūdenskrātuves galvenās peldvietas mastā jau devīto gadu pēc kārtas svinīgi pacēla Zilo karogu. Svinīgajā pasākumā piedalījās Jēkabpils domes vadība – Raivis Ragainis, Līga Kļaviņa un Andris Rutko, deputāti – Aigars Nitišs un Leonīds Salcevičs, pašvaldības darbinieki, SIA “Jēkabpils sporta centrs” direktors Juris Bobrovs, kā arī Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Pēc pasākuma svinīgās daļas visus cienāja ar zivju zupu, kas bija vārīta turpat katlā uz ugunskura. Jau ziņots, ka oficiālā peldsezona Latvijā sākās šajā nedēļā – 15.maijā. Radžu ūdenskrātuves pludmale ir labiekārtota, ūdenī peldvieta iezīmēta ar bojām, izvietoti atpūtas krēsli, dežūrē glābēji.

Jēkabpiliešiem, kuri ikmēnesi savās pastkastītēs saņem papīrformāta rēķinus no SIA “JK namu pārvalde”, no septembra par to piegādi būs jāmaksā. Savukārt, ja klients vēlēsies, lai rēķinu piegādā elektroniski, šis pakalpojums būs bez maksas. SIA “JK Namu pārvalde” sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece informē, ka izmaiņas reķinu saņemšanā saistītas ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas ieviešanu Latvijā no 25.maija. Tā paredz, ka katram klientam rēķins jāsaņem aizlīmētā aploksnē. Minēto prasību izpildīšana rada papildus izdevumus, tāpēc no 1.septembra šāda rēķinu saņemšana būs maksas pakalpojums, un klientam katrs Namu pārvaldes papīra formātā sagatavots rēķins izmaksās 1,21 EUR (tajā skaitā PVN). Tādēļ iedzīvotāji aicināti izvērtēt iespēju mainīt rēķinu saņemšanas veidu, pārejot tikai uz elektroniskā rēķina saņemšanu e-pastā, kas tiks piesūtīts bez maksas. Kā pieteikties elektroniskajam rēķinam lasiet portālā radio1.lv vai namu pārvaldes mājaslapā.

Turpinām ziņas

Jēkabpils domes finanšu komitejas sēdē deputāts Kaspars Ģirģens vēlējās noskaidrot, kāpēc Vecpilsētas laukumā automašīnas novietošanai priviliģētas tiesības ir SEB bankas darbiniekiem, paredzot šim nolūkam speciāli iezīmētu teritoriju. Ģirģens sacīja, ka tas apgrūtina auto novietošanu citiem Vecpilsētas laukuma izmantotājiem. Kaspars Ģirģens norādīja, ja jau laukumā paredzēta teritorija SEB bankas darbinieku un klientu auto, tad tādu pat teritoriju sev var pieprasīt arī citi Vecpilsētas laukumā strādājošo uzņēmumu un iestāžu darbinieki, tad laukums tiks sadalīts auto novietošanas zonās un nebūs vietas novietot auto tiem, kuriem šeit nav sava uzņēmuma vai biroja. Arī deputāts Aigars Nitišs izteica repliku, ka šāda kārtība šķietot gana dīvaina un būtu jānoskaidro, kāpēc SEB bankai ir tādas privilēģijas. Domes izpilddirektors Guntars Gogulis sacīja, ka noskaidros, kāpēc izveidojusies šāda situācija.

Šonedēļ preses konferencē, Jēkabpils domes vadībai tiekoties ar vietējiem masu medijiem, Jēkabpils NVO resursu centra vadītāja Agita Pleiko vērsa pašvaldības atbildīgo darbinieku uzmanību uz nepieciešamību ierīkot pagaidu soliņus maršruta autobusu pieturvietās, kas no Pasta ielas pārceltas uz Pormaļa ielu. Viņa norādīja, ka ir novērojusi, ka gados veciem cilvēkiem grūti pieturvietā ilgstoši nostāvēt kājās. Jēkabpils mēera vietnieks An dris Rutko solīja, ka risinās šo jautājumu, lai rastu iespēju pieturvietās Pormaļa ielā ierīkot pagaidu soliņus.

Vairāki jēkabpilieši vēlējās zināt, kā gadījumos, kad ir piesūkusies ērce iespējams kukaini nogādāt Slimību pofilakses un kontroles centrā, lai to pārbaudītu vai nav ērču encefalīta pārnēsātāja. Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš tiekoties ar vietejiem medijiem preses konferencē informēja, ka slimnīca šādu pakalpojumu nesniedz. Ja kāds vēlas pārliecināties vai ērce, kas viņam piesūkusies nav inficēta ar ērču encefalītu, tad tā uz laboratoriju Rīgā jānogādā pašu spēkiem. Turklāt jāņem vērā, ka pārbaudīt un analīzes veikt var tikai dzīvai ērcei. Jēkabpils slimnīcas uzņemšanas nodaļā iespējams izvilkt piesūkušos ērci, bet tas arī viss. Gvido Liepiņš piebilda, ka arī tad, ja cilvēkam piesūkusies inficēta ērce vēl nenozīmē, ka cilvēks noteikti saslims, jo to nosaka vēl vairāki citi faktori no kuriem noteicošais ir cilvēka imunitāte un organisma aizsargspējas pet infekciju. Turklāt Jēkabpils nav to Latvijas reģionu vidū, kur ir paaugstināta saslimšana ar ērču encefalītu.

Un vēl

Brīvdienās lietus mākoņi Latviju pametīs, laiks būs saulains, taču sestdiena būs vējaina, liecina prognozes. Sestdienas naktī vēl līs daudz Vidzemē un Latgalē, bet diena būs saulaina, bez nokrišņiem. Naktī gaiss atdzisīs līdz +6..+12 grādiem, bet diena būs vēsākā šajā nedēļā - maksimālā temperatūra +15..+19 grādi, daudzviet piekrastē ap +13 grādiem.
Ziemeļu vējš brāzmās visā valstī 10-15 metri sekundē. Svētdienas nakts būs dzestra, gaisa temperatūra noslīdēs līdz +3..+8 grādiem, piekrastē līdz +10..+12 grādiem, bet diena vasarīgi silta - +17..+22 grādi, turklāt ziemeļu vējš arī būs lielākoties lēns. Nākamnedēļ mūsu reģionā nostiprināsies spēcīgs anticiklons, kura ietekmē laiks būs sauss, dienas saulainas un siltas, temperatūra pārsvarā ap +20..+25 grādiem. Lielā valsts daļā atgriezīsies sausums, bet vietām, kur šajās dienās lijis maz vai pat nemaz, sausums būs sevišķi liels.

Radio1 Jēkabpils novada ziņas pulksten 11.00 un 16.00

Ar Jēkabpils novada domes 2018.gada 29.marta sēdes lēmumu Nr.64 “Par biznesa ideju konkursa ”Atbalsts uzņēmējdarbībai Jēkabpils novadā 2018” nolikuma un vērtēšanas komisijas apstiprināšanu” ir apstiprināts nolikums biznesa ideju konkursam “Atbalsts uzņēmējdarbībai Jēkabpils novadā 2018”. Konkursā savas biznesa idejas var iesniegt uzņēmumi, kas ir reģistrēti LR Uzņēmumu reģistrā ar juridisko adresi Jēkabpils novadā un savu faktisko darbību veic Jēkabpils novada teritorijā, kā arī fiziskas personas – Jēkabpils novadā deklarēti iedzīvotāji, kuri uzvaras gadījumā apņemas reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicēji vai nodibināt un reģistrēt uzņēmumu LR Uzņēmumu reģistrā, un attīstīt uzņēmējdarbību Jēkabpils novadā, sava biznesa idejas pieteikuma ietvaros. Pieteikumu iesniegšanas termiņš – līdz 18.jūnijam. Pašvaldības līdzfinansējuma summa ir 5000 EUR (pieci tūkstoši euro), ko piešķir Konkursa uzvarētājam šādā apmērā: 1.vietas ieguvējam – 2500EUR (divi tūkstoši pieci simti euro); 2.vietas ieguvējam – 1800EUR ( viens tūkstotis astoņi simti euro); 3.vietas ieguvējam – 700EUR (septiņi simti euro). Ar konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapām var iepazīties novada mājas lapā.

Maija ziedonī ir pienācis laiks sanākt kopā ne tikai partnerības Sēlija zinošajām un čaklajām rokdarbniecēm, bet arī ieinteresētiem partnerības biedriem, lai kopīgi izspriestu par vietējo amatnieku – tradīciju tālāknesēju – lomu un vietu partnerības daudzveidīgajās aktivitātēs. Tāpat – domāt par Gārsenes radošās rezidences satura attīstību un citām interesantām lietām. Seminārs notiks trešdien, 30. maijā Gārsenes pilī. Semināra programma ir Jēkabpils ovada mājaslapā. Amatniekus, rokdarbniekus, visādu brīnumdarbu darītājus aicina iesniegt savus darbus zīmola “Lauku partnerības “Sēlija” kvalitātes zīme” saņemšanai līdz 30. maijam, iepriekš sazinoties ar Ievu Jātnieci vai Skaidrīti Medvecku. Taču vislabāk, ja ieradīsieties uz semināru līdzi ņemot savus izstrādājumus un nelielu to aprakstu. Vairāk informācijas par šo zīmolu, kā arī tā nolikums ir atrodams jēkabpilsnovada mājaslapā.

18. maijā plkst. 18.00 atklās Sēlijas prasmju muzeja vasaras sezonu un jaunizveidoto Jēkabpils novada Tūrisma informācijas punktu. Sezonu atklāsar Ievas Jātnieces darbu izstādi “Aiziet dziļi asā zālē”.

Turpinām ziņas

19. maijā no 19.00 līdz pat 22.00 atzīmēs Muzeju nakti ar tēmu “Šūpulis”. Tadenavā – vietā, kur kārts latviešu dzejas dižgara Raiņa šūpulis – notiks radošs ceļojums mākslā, mūzikā un prozā. Kā bērnības muzejam pienākas, pasākums būs ar bērniem un priekš bērniem un visiem, visiem, kuriem prieks, daba un saule ir sirdī!19.00 sāks ar Jēkabpils mākslas skolas Zasas filiāles audzēkņu keramikas darbu izstādes “ŠŪPUĻA PASAKAS” atklāšanu. Bērni izgatavojuši vairāk kā 100 keramikas darbu – latviešu tautas pasaku tēlus. Un šī būs reize, kad ar lepnumu viņi prezentēs savu paveikto skolotājas, keramiķes Andas Svarānes vadībā. Katrs audzēknis izvēlējies vienu latviešu tautas pasaku, iemūžinot mālā piecus sešus tēlus no pasakas. Atklāšanas reizē uzzināsim, kā viņiem ir veicies un kā top darbi – no idejas līdz rezultātam. No 20.00 notiks Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras ilustrācijas kursa studentu un pasniedzēju izstādes “JAUNVĀRDI” atklāšana. Rakstniece LAURA VINOGRADOVA būs sarūpējusi radošu aktivitāti gan maziem, gan lieliem – būs iespēja iesaistīties Lauras jaunās grāmatas ilustrāciju un vizuālo tēlu tapšanā. Pasākumu noslēgs mūziķe ANNELI ARRO ar savu koncertprogrammu. Pasākuma apmeklējums BEZ MAKSAS, un vakarā muzejs apmeklētājiem atvērts līdz plkst. 23.00. Pasākums tiek īstenots ar Zemgales plānošanas reģiona Kultūras programmas, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Valsts mežu finansiālu atbalstu.

Biedrības “Udenszīmes vadītāja Ieva Jātniece informē, ka piektdien, 25. maijā, pl. 19 00 visi aicināti uz museju nakts turpinājumu Kaldabruņā, kur Pļavas muzeja telpās izšūpos šīgada tēmu „Šūpulis”. Ieva Jātnieceinformē, ka pasākumā dziedās gan latviešu, gan cittautu tautasdziesmas kopā ar Laumu Kazāku;Cienāsies ar magoņmaizītēm un medus tēju;Sarunāsies un atcerēsies tās maigās dziesmiņas, ko jel kad esam dziedājuši kādai mīļai būtnei pirms aizmigšanas. Taču galvenais – iedziedās jaunu skaņu mūsu „Pusnakts pļavas” ekspozīcijai. Šeit nav nozīmes balss skanīgumam, vai arī tam, ka zināsim vien pāris rindiņas no senās dziesmas. Tā var būt tikai dungošana. Galvenais ir dzīvās balsis, kas saglabās patiesuma elpu. Un arī pēc vairākiem gadiem „Pusnakts pļavā” būs dzirdamas šīvakara balsis. Viesiem dziedātājiem – īpašā Šūpuļdziesmas balva.

27. maijā Rubeņos – parkā un brīvdabas estrādē notiks tradicionālais pasākums – ģimeņu festivāls. Aicinām izglītības iestāžu un kultūras namu bērnu un jauniešu kolektīvus piedalīties koncertā “Zem zilajām debesīm”. Gaidīti visi – gan individuāli, gan ģimenes. Darbosies spēļu ciems pašiem mazākajiem apmeklētājiem, radošais ciems, sporta ciems. Būs iespēja vizināties zirga mugurā, darbosies pozitīvo sajūtu foto automāts un citi pārsteigumi. Koncertam savu dalību kolektīviem pieteikt līdz 22. maijam.

Un vēl

26. maijā plkst. 10.00 Dignājas pamatskolas sporta laukumā Jēkabpils novada SPORTA SVĒTKI.
Disciplīnas komandām: volejbols 4:4 (+1),traktora stumšana 4,florbols 3:3 (+1),gladiatoru cīņas 1:1, pašvaldības darbinieku stafetes,sumo 1:1,zolītes turnīrs. Reģistrācija komandu sporta veidiem no plkst. 9.00. Individuālās disciplīnas: basketbola sodiņi, šautriņas,sauszemes makšķerēšana,pēdošanas sacensības u.c. + disciplīnas bērniem, + radošās darbnīcas. Makšķerēšana: reģistrācija no plkst. 6.00 pie Dignājas skolas, makšķerēšana Daugavā no plkst. 6.45 – 13.00. Dalība sporta svētkos – bez maksas. Plašāka informācija – Jēkabpils novada mājaslapā.

26. maijā plkst. 20.00 Dignājas brīvdabas estrādē norisināsies MAZIE DZIESMUSVĒTKI “Daugava vieno”. Piedalās Jēkabpils novada kolektīvi: Rubenes VPDK ”Rasa”, JDK ”Laude”, Zasas JDK ”Landi”, VPDK ”Solis”, Leimaņu VPDK ”Deldze”, Ābeļu VPDK ”Kaupre”, Dignājas folkloras kopa ”Dignōjīši”, Ksenija Šulte un Rēzija Ērgle (Dunavas pamatskola), Jēkabpils novada jauktais koris “Putni”. Plkst. 22.00 balle, spēlē ”Ballīšu orķestris”. Ieeja: EUR 4.00.

Ceturtdiena, 17 Maijs 2018 14:40

Jēkabpils Radio1 ziņas 2018.gada 17.maijā

Radio1 ziņas pulksten 7.00-8.00
Radio1 ziņās klausieties: Sabrukušā veikala "Maxima" apsargs nesaskata savu atbildību cilvēku neevakuēšanā un prasa nepilna miljona eiro kompensāciju; un 53% iedzīvotāju ikdienas vajadzību apmierināšanai atalgojumā vēlētos saņemt vismaz tūkstoš eiro mēnesī.

Lēmumu par veikala evakuāciju varēja pieņemt tikai veikala vadība, vakar Zolitūdes traģēdijas krimināllietas lietas skatīšanā liecināja traģēdijā cietušais bijušais SIA "Maxima Latvia" apsargs Igors Vītols. Viņš norādīja, ka gados pirms sabrukuma signalizācija ieslēdzās bieži, dažādu iemeslu dēļ, piemēram, to izraisījis sadūmojums no virtuves. Vītols skaidroja, ka gadījumos, kad atskanēja signalizācija, apsardzes darbinieki, ievadot četru ciparu kodu, apturēja signalizācijas darbību un veica objekta apsekošanu, lai konstatētu jebkādus draudus. Viņš skaidroja, ka bieži tika saukta firma, kas veica signalizācijas apkopi, taču situācija nemainījās. Bijušais apsargs arī uzsvēra, ka traģēdijas dienā, kad ap plkst.16 atskanēja signalizācija, netika konstatēts tās ieslēgšanās cēlonis, un tika izsaukta firma, kas veica signalizācijas apkopi. Viņš arī skaidroja, ka īsi pēc signalizācijas nostrādāšanas pie apsargiem ieradās celtniecības firmas "Re&Re" pārstāvis, kurš skaidroja, ka pagrabā tika veikti metināšanas darbi, kas varēja radīt sadūmojumu.Vītols tiesai arī uzsvēra, ka turpinās uzturēt savu prasības pieteikumu morālā un fiziskā kaitējuma kompensācijai 900 tūkstoši eiro apmērā. Viņš skaidroja, ka sagruvuma rezultātā guva ilgtermiņa traumas, tajāskaitā hroniskas sāpes un psihosomatiskus traucējumus.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neatbalsta pašreizējo piedāvājumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, kamēr netiek novērstas strīdīgās lietas. Maija beigās iecerēta ZZS frakcijas tikšanās ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (V), lai pārrunātu šo jautājumu. Pirms tam ieceri sīkāk pārrunās arī Zaļo un zemnieku savienības iekšienē, uzklausot savus ekspertus un deputātus. ZZS līderis Augusts Brigmanis norādīja, ka svarīgākais ir gūt skaidrību par apmācības programmu, tāpat arī par atalgojumu un citām lietām. Politiskajam spēkam nav principiālu iebildumu skolas gaitu sākšanai no sešu gadu vecuma, un frakcijas vadītājs neizslēdz iespēju atbalstīt tādu jaunu risinājumu, kurā fundamentāli ir novērstas konstatētās bažas. Tāpat ZZS nav iebildumi, ka tiek turpināts īstenot sāktās pilotprogrammas.

Turpinām ziņas

Jēkabpils pilsētas pašvaldība līdz 1.jūnijam aicina nevalstiskās organizācijas iesniegt projektus konkursam, atbilstoši nolikumam “Par kārtību, kādā nevalstiskās organizācijas iesniedz projektus konkursam”. Nolikumā noteiktas vairākas projektu mērķu prioritātes: sociālās atstumtības riska mazināšana konkrētām sabiedrības grupām; pilsētas vēstures izzināšana, popularizēšana un saglabāšana; vides aizsardzības un vides izglītības veicināšana Jēkabpils sabiedrībā; pilsoniskās sabiedrības veidošana un stiprināšana; sabiedrības veselības un aktīva dzīvesveida veicināšanas pasākumu organizēšana; bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas dažādošana; neformālās izglītības, tajā skaitā mūžizglītības, nodrošināšana; tautas mākslas un nemateriālā kultūras mantojuma pētīšana, aizsardzība un popularizēšana. Atbilstoši nolikumam, viena projekta realizācijai pašvaldība var piešķir finansējumu ne vairāk 1000,00 (viens tūkstotis eiro, 00 centi). Ar vienu NVO pašvaldība var noslēgt līgumu ne vairāk kā divu projektu konkursā iesniegto projektu realizēšanu kārtējā gada laikā. Projekti jāiesniedz Jēkabpils pilsētas pašvaldības Vienas pieturas aģentūrā, Brīvības ielā 120, Jēkabpilī, slēgtā aploksnē ar atsauci uz iesniedzēju NVO un ar norādi “NVO projektu konkursam”. Ar pilnu nolikuma tekstu var iepazīties pašvaldības mājas lapā www.jekabpils.lv.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība, kā viens no sadarbības partneriem Latvijas – Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu projektā “Nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana, pieejamība un izmantošana kvalitatīvas dzīves vides veidošanā un iedzīvotāju piederības stiprināšanā Latvijas – Lietuvas - Baltkrievijas pierobežā” organizē koktēlniecības plenēru “Seno rotaļlietu skvērs”. Plenēra mērķis ir, nezaudējot saikni ar tradicionālām kultūras mantojuma vērtībām, pakārtojot tās mūsdienu mākslas tendencēm radīt vides objektus pēc divdesmitā gadsimta sākuma 20.-30.gadu rotaļlietu parauga, transformējot mūsdienu laikmeta iezīmēm raksturīgo. Rosība plānota Jēkabpils pilsētā Mežaparka teritorijā sadarbībā ar Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas tēlniekiem veidojot koka objektus gan funkcionālai lietošanai, gan estētiskās vides dizaina elementus. Lai noteiktu labāko idejisko risinājumu, mākslinieki tiek aicināti piedalīties Jēkabpils pilsētas pašvaldības organizētajā konkursā. Mākslinieku atlase notiek konkursa kārtībā uz iesūtīto pieteikumu pamata. Starptautiskajā koktēlniecības plenērā “Seno rotaļlietu skvērs” dalībnieku skaits ir ierobežots. Dalībnieki konkursam aicināti pieteikties līdz 31.maijam.

Un vēl

Ikdienas vajadzību apmierināšanai 53% Latvijas iedzīvotāju vēlētos ik mēnesi saņemt neto atalgojumu vismaz 1000 eiro apmērā, liecina darba portāla "CV Market" aptauja. No tiem 14% respondentu norādījuši, ka ikdienas vajadzībām tiem būtu nepieciešama summa 1200 eiro mēnesī, 18% aptaujāto nepieciešami vairāk nekā 1200 eiro, bet 21% aptaujāto kā ikdienas vajadzībām nepieciešamo atalgojuma apmēru atzīmējuši 1000 eiro. Tikmēr ceturtdaļa jeb 25% respondentu būtu apmierināti ar mēneša algu 800 eiro apmērā, 17% aptaujāto norādījuši, ka viņu vajadzību nodrošināšanai neto atalgojumam jābūt sākot no 600 eiro, bet 5% respondentu pilnībā samierinātos ar algu sākot no 400 eiro mēnesī. Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā vidējā mēneša alga ir viena no zemākajām to vidū. Tiešsaistes darba sludinājumu portāla "Jobseurope.net" apkopotie dati par vidējās algas apmēru Eiropas galvaspilsētās 2017.gadā liecina, ka Rīgu tas ir 631,53 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, tādējādi tai ierindojoties 25.vietā no kopumā 28 Eiropas galvaspilsētām.

Radio1 ziņas pulksten 9.00-10.00
Radio1 ziņās klausieties: Mācībās Latvijā piedalīsies tūkstošiem sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika; "Latvijas Goda ģimenes gadā" tiks izveidoti 33 infrastruktūras objekti ģimenēm visā Latvijā; un Noskaidrots, ka ikdienā maizi patērē 83% Latvijas iedzīvotāju.

Vasaras un rudens periodā Latvijā paredzētas trīs vērienīgas mācības, kurās piedalīsies vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. No 3. līdz 15.jūnijam Latvijas teritorijā notiks ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības "Saber Strike 18". Šīs mācības norisināsies arī Igaunijas un Polijas teritorijā. Latvijā mācībās piedalīsies vairāk nekā 3000 karavīru no 13 dažādām NATO valstīm, tajā skaitā no Latvijas. Mācības notiks Ādažu poligonā un Dienvidkurzemē. Vienlaikus ar "Saber Strike" notiks ASV spēku Eiropā vadītās mācības "Swift Response". Šīs mācības norisināsies Latvijā, Lietuvā un Polijā. Savukārt līdz šim lielākās NBS organizētās mācības "Namejs 2018" norisināsies no 20.augusta līdz 2.septembrim visā Latvijas teritorijā. Mācībās piedalīsies Latvijas karavīri, zemessargi, rezerves karavīri, Iekšlietu ministrijas personāls un sabiedrotie. "Namejs 2018" būs noslēdzošais vingrinājums četru gadu mācību ciklam. Lai stiprinātu nacionālās aizsardzības spējas mācības notiks poligonos, pilsētās, arī Jēkabpilī un pagastu centros.

Rīgā, Citadeles ielā 1, nākamnedēļ, 22.maijā atklās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja jauno ēku. Atklāšanas pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās Ministru prezidents Māris Kučinskis. Svinīgajā pasākumā piedalīsies un uzrunas teiks arī KNAB priekšnieks Jēkabs Straume, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs un "Valsts nekustamie īpašumi" valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis. Pasākuma laikā paredzēta KNAB karoga simboliska iesvētīšana. Jau ziņots, ka biroja juridiskā un faktiskā adrese no 2.maija ir Citadeles iela 1.

Turpinām ziņas

Nedēļas nogalē, 19. un 20.maijā, Līvānos norisināsies 34.Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētki "Pulkā eimu, pulkā teku". Bērnu un jauniešu folkloras kopas ik gadu izzina kādu no tautas tradīcijām, kas ir veltīta konkrētai tēmai. Šogad dalībnieki turpināja pētīt tēmu "Zinu, zinu tēva sētu", padziļināti izzinot latviešu kāzu tradīcijas. Piedaloties gandrīz 1500 bērniem un jauniešiem no visiem Latvijas novadiem, svētku koncerti un norises ļaus iepazīt Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma daudzpusīgumu un Latvijas folkloras kopu devumu tā iedzīvināšanā šodien.Svētki Līvānos ir plašākas "Pulkā eimu, pulkā teku" programmas noslēguma sarīkojums. Tā ir vienīgā nacionāla mēroga programma, kurā bērni un jaunieši no visiem Latvijas novadiem apgūst latviešu nemateriālo kultūras mantojumu, to izzinot un praktizējot visa mācību gada garumā. Dalībnieki ir apguvuši dziesmas, dejas, rotaļas un stāstus, piedaloties "Pulkā eimu, pulkā teku" programmas notikumos – tradicionālās dziedāšanas konkursā "Dziesmu dziedu, kāda bija 2018", tradicionālās muzicēšanas konkursā "Klaberjakte 2018", tradicionālās dejošanas konkursā "Vedam danci 2018", stāstnieku festivālā "Ziv zup’ 2018" un stāstnieku konkursā "Anekdošu virpulis 2018", kā arī reģionālajos folkloras kopu sarīkojumos. Svētku pasākumos ieeja - bez maksas.

"Latvijas Goda ģimenes gadā" tiks izveidoti 33 infrastruktūras objekti ģimenēm visā Latvijā. Plānoto 33 infrastruktūras objektu izveide saistīta ar pašvaldībām izsludināto konkursu par ģimenēm draudzīgas infrastruktūras izveidi un ģimenēm nepieciešamo pakalpojumu nodrošināšanu novados. Tiks veidoti bērnu spēļu, sporta laukumi vai citi objekti, kas domāti ģimenēm vai bērniem. Plānotas arī septiņas vasaras nometnes bērniem un 44 pasākumi ģimenēm ar bērniem visā Latvijā, kuros ietilpst arī sporta dienas. "Latvijas Goda ģimenes gada” mērķis ir pateikt paldies visām ģimenēm. Kā gada moto izsludināts "Laiks bērniem! Latvija ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību".

Un vēl

Ikdienā maizi patērē 83% Latvijas iedzīvotāju, liecina "Latvijas Maiznieka" veiktā aptauja par maizes lietošanas paradumiem un patēriņa tendencēm. Vienlaikus 79% respondentu ir svarīgi, lai maize ir ražota Latvijā, savukārt 71% atzīst, ka ir svarīgs arī tās sastāvs. Vērtējot iezīmes, kurām iedzīvotāji pievērš uzmanību maizes sastāvā, 68% aptaujāto ir svarīgi, lai tā būtu gatavota no pilngraudu miltiem, 55% ir būtiski, lai maizē būtu maz cukura, 51% pievērš uzmanību maizē esošajam šķiedrvielu daudzumam, bet 32% ir svarīgi, lai tā saturētu maz sāls. Respondentu vidū trīs vispopulārākie maizes veidi ir sēklu maize (67%), kam seko klasiskās garšas maize (41%), trešajā vietā ierindojoties kliju maizei (34%).

Radio1ziņas pulksten12.00-13.00
Radio1ziņās klausieties:Līdz nākamās nedēļas beigām Jēkabpils domes vadība izlems, kā reaģēt uz mediķu protesta vēstuli; Saeima šodien pirmajā lasījumā skata likumprojektu trauksmes cēlēju aizsardzībai; un Rīt Jēkabpilī Radžu ūdenskrātuvē svinīgā pasākumā pacels Zilo karogu.

Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Rutko, tiekoties ar vietējo mediju žurnālistiem sacīja, ka domes vadība vēl nav izlēmusi vai un kādā veidā atbildēs uz mediķu protesta vēstuli,kurā tika pausta neapmierinātība ar diviem valdes locekļiem – Andreju Miļčevski un Innu Budovsku, norādot, ka saskaņā ar publiski pieejamu informāciju viņiem nav saskaņā ar konkursa nolikumu prasītās triju gadu darba pieredzes vadošā amatā. Andris Rutko norādīja, ka vēl arī pašvaldības juristi vērtēs vai uz šādu vēstuli vispār esot jāatbild, jo vēstulē neesot norādīts, nedz kas to rakstījis, nedz kam tā adresēta, kā arī nav minēta adrese, kam un kur sniegt atbildi. Neesot minēta nedz elektroniskā, nedz kāda cita adrese uz kuru sūtīt atbildi. Uz žurnālistu iebildumu, ka ir iesniegta atkārtota vēstule ar mediķu parakstiem, Andris Rutko sacīja, ka tā ir viena skenēta lapa unnav iesniegta vēstule ar oriģināliem parakstiem, kas nesniedzot pārliecību, ka vēstuli ir rakstījuši mediķi un arī parakstījušies. Rutko piebilda, ka drīzumā no atvaļinājuma iznāks domes piekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa un līdz nākamās nedēļasbeigām tiks izlemts, kā reaģēt uz minēto protesta vēstuli – sniegt atbildi vai ignorēt.

Jau iepriekš ziņots, ka Jēkabpils domes vadība un pašvaldības personāldaļa nesaskata, ka izvērtējot pretendentus konkursā uz Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdi būtu pārkāpts konkursa nolikums. Tāpat arī vēstīts, ka mediķi ir gatavi tiesāties, lai panāktu, ka Jēkabpils slimnīcas vadībā ir cilvēki ar nepieciešamo pieredzi un profesionālajām kompetencēm.

Kokapstrādes uzņēmums "Jēkabpils kokapstrāde" iepriekš "Jēkabpils mežrūpniecība" plāno ieguldīt 3,4 miljonus eiro zāģmateriālu žāvēšanas iekārtas iegādē, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Investīciju projektu plānots īstenot līdz 2019.gada 31.decembrim, piesaistot Eiropas Savienības (ES) finansējumu programmā "Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē II kārtā". Uzņēmuma izsludinātajam iepirkumu konkursam pievienotajā tehniskajā specifikācijā skaidrots, ka "Jēkabpils kokapstrāde" plāno iegādāties kopumā divas nepārtrauktas darbības tuneļa tipa zāģmateriālu žāvēšanas iekārtas ar rekuperāciju. Pretendenti savus pieteikumus iepirkumu konkursā var iesniegt līdz šā gada 30.maijam.Jau ziņots, ka 2017.gadā "Jēkabpils kokapstrāde" strādāja ar 23,668 miljonu eiro apgrozījumu un 634 tūkstoši 405 eiro zaudējumiem.

Turpinām ziņas

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 153.gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau septīto gadu pēc kārtas šodien rīkoja Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, arī Jēkabpilī, Viesītē, Aknīstē, Preiļos, Līvānos, Pļaviņās un Aizkrauklē. Šajā dienā mazos un lielos apmeklētājus iepazīstināja ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīja ugunsdzēsēju depo un parādīja VUGD tehniku, kā arī ļāva izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju aizsargtērpu, sniedza atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādinot par drošību un pastāstīja par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.

Saeima šodien pirmajā lasījumā skata likumprojektu trauksmes cēlēju aizsardzībai. Tas paredz, ka trauksmes cēlējiem tiktu nodrošināta aizsardzība no darba devēju vai citu iesaistīto pušu atriebības, tajā skaitā, sniedzot trauksmes cēlējiem valsts juridisko palīdzību. Paredzēts, ka pirmajā gadā pēc likuma stāšanās spēkā būs nepieciešami 91 tūkstotis 507 eiro, no kuriem atlīdzība Trauksmes cēlēju kontaktpunkta darbiniekiem būtu ap 44 tūkstoši 145 eiro, informatīvā kampaņa izmaksātu ap 20 tūkstoši eiro un tīmekļa vietnes jeb mājaslapas izveide un tās tehniskais nodrošinājums izmaksātu 16 tūkstoši 940 eiro. Savukārt turpmāk ik gadu izdevumi būtu 55 tūkstoši 967 eiro. Paredzēts, ka celt trauksmi varēs par korupciju, krāpšanu, amatpersonu bezdarbību, nolaidību vai ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, izvairīšanos no nodokļu nomaksas, valsts naudas un mantas izšķērdēšanu, sabiedrības veselības, būvniecības, vides, pārtikas, darba drošības, sabiedriskās kārtības apdraudējumu, kā arī cilvēktiesību pārkāpumiem un pārkāpumiem publisko iepirkumu jomā un finanšu un kapitāla tirgus sektorā. Par trauksmes celšanu neuzskatīs ziņojumu, kurā sniegtas nepatiesas ziņas, informāciju, kas satur valsts noslēpumu, kā arī personīgu interešu aizskārumu.

Un vēl

Rīt,18.maijā pulksten 12tos Jēkabpilī Radžu ūdenskrātuves galvenajā peldvietā svinīgi tiks pacelts Zilais karogs. Jau ziņots, ka arī šogad, tāpat kā agrākos gados, sertifikāta saņēmēji īstenos izglītojošas un radošas aktivitātes vietējo izglītības iestāžu audzēkņiem, izmantojot dažādas radošas metodes. Jēkabpilī īpaša uzmanība tiks pievērsta makšķernieku un tūristu izglītošanā vides jomā, savukārt Kuldīgā radošajās un izglītojošajā vasaras skolā tiks aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem.

Radio1 ziņas pulksten 14.00-15.00
Radio1 ziņās klausieties: Jēkabpilī, Rīgas un Kurzemes ielas krustojumā atjaunots pulkstenis; Latvijā šī gada četros mēnešos straujāks jauno auto reģistrācijas pieaugums nekā vidēji Eiropas Savienībā; un Uzdodoties par «Latvijas gāzes» darbiniekiem, atkal uzdarbojas zagļi.

Lai gan Rīgas iela Jēkabpilī pirms nepilniem sešiem gadiem tika nodota ekspluatācijā pēc rekonstrukcijas, tai jau vairākkārt veikti remontdarbi. Šā gada maijā tika izfrēzēti asfalta posmi gan pie Krustpils Kultūras nama un Krustpils pils, gan pie pilsētas robežas virzienā uz Līvāniem. Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko skaidro, ka šajās vietās jau pērn tika konstatēti asfalta defekti, bet remonts sākts šogad maijā. Par Rīgas ielas defektiem, proti, norādot ka tā pēc veikatajiem remontdarbiem izskatās neglīti kā ar ielāpiem, Jēkabpils domes Finanšu komitejā jautājumu aktualizēja deputāts Kaspars Ģirģens. Viņš rosināja defektus novēršot , noasfaltēt no jauna ielas posmu kopumā nevis veidot raibus ielāpus. Deputāts Aigars Nitišs norādīja, ka tas prasa daudz lielākas izmaksas un tās līgumā neesot paredzētas.

Finanšu komitejas sēdē deputāts Kaspars Ģirģens informēja, ka ir atjaunots pulkstenis Jēkabpilī, Rīgas un Kurzemes ielas krustojumā. Kā zināms jau ilgāku laiku laikrādis nedarbojās un iepriekš, lai to atjaunotu Pilsētsaimniecības departaments bija izveidojis tāmi 4 tūkstoši 500 eiro. Savukārt izrādot personisku inciatīvu Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniekam Tautsaimniecības jautājumos Andrim Rutko un deputātam Kasparam Ģirģenam izdevies panākt, ka šie darbi tiek veikti par 500 eiro. Pagaidām gan pulkstens nav izgaismots diennakts tumšajā laikā, jo ielu remontdarbos ir pārrauts elektrokabelis, kas jāatjauno. Kaspars Ģirģens sacīja, ka tuvākajā laikā tas tikšot izdarīts.

Turpinām ziņas

Aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju neko nezina par Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas praktiskajiem aspektiem, liecina Tiesībsarga biroja sadarbībā ar pētījumu aģentūru SKDS veiktās aptaujas dati. Tā veikta, lai noskaidrotu, kāda ir sabiedrības informētība par Vispārīgās datu aizsardzības regulas praktiskajiem aspektiem. Līdz 25.maijam, kad regula stājas spēkā, atlikušas vien dažas dienas. Tiesībsargs lūdza iedzīvotājus novērtēt vairākus apgalvojumus saistībā ar regulu. Aptaujā noskaidrots, ka 35,9% iedzīvotāju ir informēti par tās būtību, piemēram, ko tā paredz, aizliedz un tamlīdzīgi, savukārt 35,6% aptaujāto zina, ar kuru datumu regulu sāk piemērot. Aptuveni katrs ceturtais respondents jeb 24,4% zina, kur atrast informāciju par regulu, tās prasībām, bet 22,3% zina, kādās situācijās ir jābūt uzmanīgam, lai nepārkāptu regulas un ar to saistīto normatīvo aktu prasības. Gandrīz piektdaļa jeb 17,4% iedzīvotāju ir informēti par to, kā regula ietekmēs viņu ikdienas dzīvi, bet 10,2% aptaujāto ir informēti par ieguvumiem no šīs regulas ieviešanas. Taču vairāk nekā trešdaļa jeb 36,6% iedzīvotāju nezina neko no augstākminētā, proti, nezina neko par Vispārīgās datu aizsardzības regulas praktiskajiem aspektiem.
Jau ziņots, ka regula paredz stingrākas prasības piekrišanai kā personas datu apstrādes pamatam. Līdz ar to izmaiņas būs jāveic dažādās iesniegumu formās, piemēram, anketās, kuras tiek izmantotas klienta kartes iegūšanai, anketās, ar kurām persona izsaka piekrišanu piedalīties klientu pētījumā vai saņemt reklāmu.

Latvijā šā gada pirmajos četros mēnešos bijis straujāks jaunu vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina šodien publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati. Saskaņā ar šiem datiem šogad janvārī-aprīlī mūsu valstī reģistrēja 5 tūkstoši 650 jaunus vieglos automobiļus, kas bija par 3,1% vairāk nekā 2017.gada pirmajos četros mēnešos. ES vidēji janvārī-aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija gada griezumā pieauga par 2,7%. No 30 Eiropas valstīm lielākais jauno vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums janvārī-aprīlī gada izteiksmē bijis Ungārijā (+32,2%), Grieķijā (+26,1%), Rumānijā (+25,4%), Lietuvā (+23,5%), Bulgārijā (+23,1%), Horvātijā (+22,6%), Nīderlandē (+14,4%) un Igaunijā (+13,9%). Jaunu vieglo auto reģistrācijas kritums janvārī-aprīlī reģistrēts Dānijā (-2,4%), Norvēģijā (-3,5%), Islandē (-4,2%), Īrijā (-4,7%) un Lielbritānijā (-8,8%), bet Šveicē jaunu vieglo automašīnu reģistrācija saglabājusies nemainīga.

Un vēl

Maijā ir bijuši vairāki gadījumi, kad viltvārži, uzdodoties par “Latvijas gāzes” darbiniekiem, ir apzaguši cilvēkus, vēsta Valsts policija. Likumsargi norāda, ka reizēm viltvārži apgalvo, ka viņi ir arī kādas citas iestādes vai uzņēmuma pārstāvji, un tādā veidā iekļūst cita cilvēka privātīpašumā, pēc tam to aplaupot vai apzogot. Policija atzīmē, ka visbiežāk garnadži par saviem upuriem noskata cilvēkus gados, kurus ir vieglāk apvārdot. Jau iepriekš policija par līdzīgiem noziegumiem aizturējusi vairākus cilvēkus. Valsts policija aicina atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no šāda nozieguma, vēršoties tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai zvanot pa tālruņa numuru 110. Tikmēr “Latvijas gāze” atgādina, ka tā vairs neapseko mājsaimniecības. To dara akciju sabiedrība “GASO”. Dabasgāzes sadales sistēmas apsekošanas gadījumos, iedzīvotāji tiek aicināti pieprasīt apsekotājus uzrādīt “GASO” darbinieku apliecības. Šaubu gadījumā, lai pārliecinātos, ka jūsu īpašumā darbus veic “GASO” darbinieks, jāzvana darba dienās no plkst. 8 līdz plkst. 17 pa tālruņa numuru 155 pēc plkst. 17 un brīvdienās – 114.

Radio1 dienas notikumu apskats pulksten 17.00-18.00
Radio1 ziņās klausieties: POagaidām nav zināms vai tiks sniegta Jēkabpils pilsētas pašvaldības oficiāla atbilde uz mediķu protesta vēstuli; Konstatētie defekti Jēkabpilī, Rīgas ielā beidzot salaboti; un Uzdarbojas krāpnieki, kas uzdodas par Latvijas gāzes darbiniekiem.

Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Rutko, tiekoties ar vietējo mediju žurnālistiem sacīja, ka domes vadība vēl nav izlēmusi vai un kādā veidā atbildēs uz mediķu protesta vēstuli,kurā tika pausta neapmierinātība ar diviem valdes locekļiem – Andreju Miļčevski un Innu Budovsku, norādot, ka saskaņā ar publiski pieejamu informāciju viņiem nav saskaņā ar konkursa nolikumu prasītās triju gadu darba pieredzes vadošā amatā. Andris Rutko norādīja, ka vēl arī pašvaldības juristi vērtēs vai uz šādu vēstuli vispār esot jāatbild, jo vēstulē neesot norādīts, nedz kas to rakstījis, nedz kam tā adresēta, kā arī nav minēta adrese, kam un kur sniegt atbildi. Neesot minēta nedz elektroniskā, nedz kāda cita adrese uz kuru sūtīt atbildi. Uz žurnālistu iebildumu, ka ir iesniegta atkārtota vēstule ar mediķu parakstiem, Andris Rutko sacīja, ka tā ir viena skenēta lapa unnav iesniegta vēstule ar oriģināliem parakstiem, kas nesniedzot pārliecību, ka vēstuli ir rakstījuši mediķi un arī parakstījušies. Rutko piebilda, ka drīzumā no atvaļinājuma iznāks domes piekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa un līdz nākamās nedēļasbeigām tiks izlemts, kā reaģēt uz minēto protesta vēstuli – sniegt atbildi vai ignorēt.

Jau iepriekš ziņots, ka Jēkabpils domes vadība un pašvaldības personāldaļa nesaskata, ka izvērtējot pretendentus konkursā uz Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdi būtu pārkāpts konkursa nolikums. Tāpat arī vēstīts, ka mediķi ir gatavi tiesāties, lai panāktu, ka Jēkabpils slimnīcas vadībā ir cilvēki ar nepieciešamo pieredzi un profesionālajām kompetencēm.

Lai gan Rīgas iela Jēkabpilī pirms nepilniem sešiem gadiem tika nodota ekspluatācijā pēc rekonstrukcijas, tai jau vairākkārt veikti remontdarbi. Šā gada maijā tika izfrēzēti asfalta posmi gan pie Krustpils Kultūras nama un Krustpils pils, gan pie pilsētas robežas virzienā uz Līvāniem. Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko skaidro, ka šajās vietās jau pērn tika konstatēti asfalta defekti, bet remonts sākts šogad maijā. Par Rīgas ielas defektiem, proti, norādot ka tā pēc veikatajiem remontdarbiem izskatās neglīti kā ar ielāpiem, Jēkabpils domes Finanšu komitejā jautājumu aktualizēja deputāts Kaspars Ģirģens. Viņš rosināja defektus novēršot , noasfaltēt no jauna ielas posmu kopumā nevis veidot raibus ielāpus. Deputāts Aigars Nitišs norādīja, ka tas prasa daudz lielākas izmaksas un tās līgumā neesot paredzētas.

Finanšu komitejas sēdē deputāts Kaspars Ģirģens informēja, ka ir atjaunots pulkstenis Jēkabpilī, Rīgas un Kurzemes ielas krustojumā. Kā zināms jau ilgāku laiku laikrādis nedarbojās un iepriekš, lai to atjaunotu Pilsētsaimniecības departaments bija izveidojis tāmi 4 tūkstoši 500 eiro. Savukārt izrādot personisku inciatīvu Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniekam Tautsaimniecības jautājumos Andrim Rutko un deputātam Kasparam Ģirģenam izdevies panākt, ka šie darbi tiek veikti par 500 eiro. Pagaidām gan pulkstens nav izgaismots diennakts tumšajā laikā, jo ielu remontdarbos ir pārrauts elektrokabelis, kas jāatjauno. Kaspars Ģirģens sacīja, ka tuvākajā laikā tas tikšot izdarīts.

Kokapstrādes uzņēmums "Jēkabpils kokapstrāde" iepriekš "Jēkabpils mežrūpniecība" plāno ieguldīt 3,4 miljonus eiro zāģmateriālu žāvēšanas iekārtas iegādē, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Investīciju projektu plānots īstenot līdz 2019.gada 31.decembrim, piesaistot Eiropas Savienības (ES) finansējumu programmā "Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē II kārtā". Uzņēmuma izsludinātajam iepirkumu konkursam pievienotajā tehniskajā specifikācijā skaidrots, ka "Jēkabpils kokapstrāde" plāno iegādāties kopumā divas nepārtrauktas darbības tuneļa tipa zāģmateriālu žāvēšanas iekārtas ar rekuperāciju. Pretendenti savus pieteikumus iepirkumu konkursā var iesniegt līdz šā gada 30.maijam.Jau ziņots, ka 2017.gadā "Jēkabpils kokapstrāde" strādāja ar 23,668 miljonu eiro apgrozījumu un 634 tūkstoši 405 eiro zaudējumiem.

Un vēl

Maijā ir bijuši vairāki gadījumi, kad viltvārži, uzdodoties par “Latvijas gāzes” darbiniekiem, ir apzaguši cilvēkus, vēsta Valsts policija. Likumsargi norāda, ka reizēm viltvārži apgalvo, ka viņi ir arī kādas citas iestādes vai uzņēmuma pārstāvji, un tādā veidā iekļūst cita cilvēka privātīpašumā, pēc tam to aplaupot vai apzogot. Policija atzīmē, ka visbiežāk garnadži par saviem upuriem noskata cilvēkus gados, kurus ir vieglāk apvārdot. Jau iepriekš policija par līdzīgiem noziegumiem aizturējusi vairākus cilvēkus. Valsts policija aicina atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no šāda nozieguma, vēršoties tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai zvanot pa tālruņa numuru 110. Tikmēr “Latvijas gāze” atgādina, ka tā vairs neapseko mājsaimniecības. To dara akciju sabiedrība “GASO”. Dabasgāzes sadales sistēmas apsekošanas gadījumos, iedzīvotāji tiek aicināti pieprasīt apsekotājus uzrādīt “GASO” darbinieku apliecības. Šaubu gadījumā, lai pārliecinātos, ka jūsu īpašumā darbus veic “GASO” darbinieks, jāzvana darba dienās no plkst. 8 līdz plkst. 17 pa tālruņa numuru 155 pēc plkst. 17 un brīvdienās – 114.

Radio1 Preiļu novada ziņas pulksten 11.00 un 16.00

Noslēgusies SIA “Preiļu saimnieks” rīkotā stikla iepakojuma šķirošanas un nodošanas akcija. Tajā piedalījās 23 dalībnieki un kopā tika nodotas 5 tonnas un 850 kilogrami stikla taras. Apkopotie rezultāti liecina, ka visvairāk stikla nodevis Juris Birzāks (1 106 kg), otrajā vietā ar 1 016,5 kg nodotā stikla – Valija Plivda, savukārt 3. vietā ar 672 kg – Antons Valainis. Akcija tika rīkota, lai veicinātu stikla šķirošanu Preiļu novadā. Arī ikdienā preilieši tiek aicināti šķirot stiklu, lai mazāk stikla iepakojuma nonāktu sadzīves atkritumu konteineros. Lielāku daudzumu stikla iepakojuma un logu stiklu var nogādāt SIA «Preiļu saimnieks» Atkritumu šķirošanas laukumā Preiļos, Rīgas ielā 4, kur tas tiks pieņemts bez maksas. Tāpat Preiļu novadā gan daudzdzīvokļu dzīvojamo māju mikrorajonos, gan arī privātmāju sektorā ir izvietoti zaļie konteineri stiklam. Taču stikls ir jāšķiro atbildīgi un iedzīvotājiem jāņem vērā, ka stiklam paredzētajos konteineros drīkst mest vienīgi izskalotas un tīras stikla pudeles un burkas!

5. un 6. maijā Preiļu džudisti piedalījās VII starptautiskajā kyodai džudo turnīrā Rīgā - vērienīgākajā bērnu un jauniešu džudo turnīrā Baltijas valstīs - kas vienlaikus pulcēja 1200 augsta līmeņa sportisti no 15 valstīm. Sacensības apliecināja, ka jauno džudistu treniņos pieliktās pūles nav bijušas veltīgas un tās vainagojās ar panākumiem. Savā vecuma grupā sīvā konkurencē preilietis Roberts Gžibovskis tika nepārspēts un mājās pārbrauca ar zelta medaļu, savukārt Iļja Volkovs un Arturs Valters savās vecuma grupās izcīnīja augstās otrās vietas. Preiļu džudo klubs “Jaunība LV” aicina pieteikties bērnus un jauniešus, kuri vēlas trenēties džudo un attīstīt sevi. Interesenti tiek aicināti griezties pie džudo kluba trenera Alekseja Sapegina personīgi vai zvanīt pa tālr. 26546518.

Preiļu novada dome informē, ka sakarā ar projekta “Preiļu novada domes ēkas atjaunošanas un teritorijas labiekārtošanas 1., 2., un 3. kārtas būvdarbi” realizāciju, domes ēkā Raiņa bulvārī 19 un laukumā pretī domei norisinās pārbūves darbi. No 14. maija pašvaldības speciālisti iedzīvotājus apkalpo Raiņa bulvārī 24. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Rēzeknes reģionālās nodaļas Preiļu klientu apkalpošanas punkta un Nodarbinātības Valsts aģentūras Preiļu filiāles darbinieki klientus turpinās apkalpot Raiņa bulvārī 19. Būvdarbu laikā ieeja Preiļu novada domes ēkā - no pagalma puses.

Turpinām ziņas

Preiļu novada dome izsludina konkursu uz Preiļu novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja amatu uz nenoteiktu laiku. Amatam ir noteikts valsts amatpersonas statuss. Ar amata pienākumiem un prasībām pretendentiem iepazīstieties pašvaldības mājas lapā www.preili.lv. Dokumentus (motivētu pieteikuma vēstuli; īsu dzīves un darba gaitu pārstāstu (Europass CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas) ar norādi “Pieteikums uz Preiļu novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja amatu” lūdzam iesniegt līdz 18.maijam plkst.15.00. Preiļu novada apmeklētāju pieņemšanas un informācijas centrā 5. kabinetā (1.stāvā), Raiņa bulvārī 19, Preiļos, vai elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Papildu informācija pa tālruni 26682971.

Atzīmējot savu piecpadsmitgadi, Labklājības pārvalde aicina Preiļu novada bērnus un jauniešus piedalīties iestādes Logo konkursā, zīmējumos attēlojot savu redzējumu par pārvaldes būtību, sniedzot palīdzību ģimenēm ar bērniem, pensionāriem un invalīdiem. Ar konkursa palīdzību Labklājības pārvalde vēlas aktualizēt un popularizēt sociālo darbu kā nozīmīgu ieguldījumu sabiedriskā taisnīguma attīstībā. Aicinām klātienē apmeklēt Labklājības pārvaldi un tās struktūrvienības, lai gūtu priekšstatu par to darbību (apmeklējumu lūgums iepriekš saskaņot). Konkursa nolikums ir pieejams pašvaldības mājaslapā www.preili.lv. Labākos darbu autorus plānots sumināt valsts simtgades pasākumā.

17., 22., 24., 29. un 31. maijā aktivitātes “Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros, iedzīvotāji ir aicināti nūjot fizioterapeita vadībā. Pirmā grupa (seniori) aicināti vingrot plkst. 16:00 – 17:00, savukārt otra grupa plkst. 17:30 – 18:30. Dalība pasākumā ir bez maksas. Notiek dalībnieku reģistrācija, pieteikšanās un sīkāka informācija pa tālruni 65307748 vai 26413288 (Vita).

Un vēl par kultūras pasākumiem

19. maijā plkst. 20.00 Aizkalnes Tautas namā notiks starptautiskās Muzeju nakts pasākums “Jasmuižas šūpulī”. Plkst. 20.30 notiks Viļānu kultūras nama amatierteātra „Kas ir, tas ir” izrādes „Kur valnam līta gryuta, tur jys bōbu syuta” un “Čygōni” (Tōlivaldis, režisore Ināra Grietiņa). No plkst. 22.00 līdz plkst. 24.00 Raiņa muzejs „Jasmuiža” atvērts apmeklētājiem. Skatāmas ekspozīcijas: „Raiņa ģimnāzijas un studiju gadi” un „Latgales keramika”, izstādes: „Mana daba” (mākslinieka Aivja Pīzeļa gleznas), „Gaismas laiks” (Jāņa Ziemeļa un Ingas Salmiņas darbi), „Mana Latvija Raiņa dzejā” (vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursa dalībnieku izstāde). Ieeja pasākumos un muzejā bez maksas.

19. maijā plkst. 18.00 Preiļu kultūras namā Preiļu novada bērnu un jauniešu centra popgrupa “Lāsītes” ielūdz uz savu 20 gadu jubilejas koncertu. Ieeja – bez maksas.

25.maijā Preiļu parka estrādē notiks brīvdabas festivāls “MAIJA ZVAIGŽŅU LAIKS”:* plkst. 19.00 AIJAS ANDREJEVAS jaunā albuma ,,Mēs pārejam uz Tu‘’ prezentācijas koncerts kopā ar pavadošo sastāvu, * plkst. 21.00 mūzikas grupas “ElektroFolk” koncerts, * plkst. 23.00 mūzikas grupas “MĀKOŅSTŪMĒJI” koncerts - balle* DJ MARTINS līdz plkst. 04.00. Akcija - pilnā loze, kulinārijas šedevri, svaigs gaiss, daudz mūzikas un lieliska atmosfēra garantēta! Biļešu cena: iepriekšpārdošanā uz visu pasākumu - EUR 5.00, pasākuma dienā - EUR 7.00. Biļešu iepriekšpārdošana Preiļu kultūras nama kasē un pasākuma dienā norises vietā. Bērniem līdz 12 gadiem ieeja – bez maksas. Senioriem biļetes cena - EUR 3.00.

Page 1 of 743