Ceturtdiena, 05 Jūlijs 2018 21:12

Iedzīvotāji: Cik īsti izmaksāja puķu dobe Jēkabpilī Rīgas–Kurzemes ielas karoga aplī pie tilta? (FOTO)

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(4 balsis)

Radio1.lv ir saņēmis daudzu jēkabpiliešu paustu neizpratni un pat sašutuma pilnus viedokļus: vai tiešām puķu dobe Jēkabpilī Rīgas-Kurzemes ielas aplī pie tilta ir izmaksājusi vairāk nekā 48 tūkstošus eiro, jo vizuāli tā ir vienkārša apļveida dobe ar tradicionālām vasaras puķēm, kurā nav veikti lieli labiekārtošanas darbi, kas, viņuprāt, nevarētu maksāt tik lielu naudu. Jāteic, ka iedzīvotājiem taisnība, šī puķudobe nav izmaksājusi tādus milzu līdzekļus.

Radio1.lv, sazinoties ar Jēkabpils pilsētas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietnieci Ievu Lapiņu, noskaidroja, ka puķudobe, kas šobrīd ir ierīkota aplī pie karoga Rīgas ielā pašvaldībai izmaksāja ap 2000 eiro. Šo iepirkumu uzvarēja SIA “Sedumi”, kas ierīkoja puķu dobi, piegādāja un iestādīja vasaras ziedus, kā arī veic stādījumu kopšanu.

Iemesls tam, ka liela daļa pilsētas iedzīvotāju kļūdaini uzskata, ka patlaban ierīkotā puķu dobe aplī pie tilta izmaksāja vairāk nekā 48 tūkstošus eiro, ir deputāta Kaspara Ģirģena paziņojums sociālajā vietnē Facebook par pašvaldības plānotajiem tēriņiem, kas tika publicēts jūnijā, tajā pašā laikā, kad ierīkoja šo dobi. To vidū bija arī minēts, ka pašvaldība plāno tērēt 48 385 eiro puķu dobes ierīkošanai. Deputāta publikācijā nebija sniegts plašāks skaidrojums, kad šo puķudobi veidos, tāpēc daudzi, iepazīstoties ar publicēto informāciju un redzot stādām puķes, kļūdaini secināja, ka tiek īstenots dārgais projekts. Pagaidām darbi pie puķudobes, kurai atvēlēti vairāk nekā 48 tūkstoši eiro, vēl nav sākti, nav noticis arī iepirkums un no šiem darbiem atvēlētās summas pašvaldības budžetā pagaidām vēl nav iztērēts ne cents.

Jāatgādina, ka ierīkot greznu puķudobi karoga aplī pie tilta bija paredzēts  Kurzemes-Vienības ielu rekonstrukcijas projektā vēl pirms septiņiem gadiem. Puķudobes ierīkošanai bija paredzēti arī līdzekļi un A/S “Ceļu projekts” veica tās projekta izstrādi. Taču noslēdzoties ielu rekonstrukcijas projektam, puķudobe netika ierīkota un šos darbus atlika uz vēlāku laiku, kas tā arī netika veikti. Aplī pie tilta iecerēts veidot ziemciešu stādījumu īpašā krāsu rakstā, veicot šeit vērienīgus labiekārtošanas darbus, līdzīgi, kā tas tika darīts aplī Brīvības un Vienības ielas krustojumā. Kā informē Jēkabpils pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa, puķudobes izmaksas, atbilstoši izstrādātajam projektam, tika rēķinātas 2017.gadā, veicot tirgus izpēti, pēc tā brīža šādu darbu un nepieciešamo ziemciešu tirgus cenām. Summa – 48 385 eiro ir provizoriskā summa, kas veicot iepirkumu var tikt samzināta, precizēta.

Attēlos: Pašlaik esošā puķu dobe Jēkabpilī, Rīgas-Kurzemes ielas karoga aplī pie tilta, kā arī vēl tikai plānotās greznās puķu dobes skices un vizualizācijas, kuras ierīkošanai pašvaldības budžetā paredzēti vairāk nekā 48 tūkstoši eiro.

Vizualizācijas izstrādāja SIA TP aģentūra.

Lasīts 4041 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 11 Jūlijs 2018 16:26

Komentāri  

0 #23 Vietējais 2018-07-14 00:14
Es priecātos par kādu puķīti Kena parkā, kaut vai ziedu piramīdu, citādi ir tikai divas apstādījumu dobes un tās pašas solu aizmugurē, sēdot skatu tās nepriecē....
Citēt
+1 #22 ah haah ha 2018-07-07 13:38
No defekta uz efektu. Tā turpināt! Bet tam cilvēkam, nu tam pašam, nu tam ar lielo naudas kuli, ka beigās nesanāk kā Ansim pasakā par Zelta vērdiņu.
Citēt
+8 #21 viedoklis 2018-07-06 18:03
Kasparam vajag P.R, tāpat kā Kaimiņam, kura lielākais sasniegums pēdējo gadu laikā ir... ARESTS un izlaišana no izolatora! Vai Kaspars dara ko sliktu? Noteikti nē! Viņš tikai Daļēji informē iedzīvotājus! Apzināti? Domāju jā - bet uz HAIPA jau arī turās popularitāte!
P.S.
Bet varbūt labāk vairāk Ģirgenu, nekā citu deputāteļu, kuri vispār nekomunicē ar tautu!
Citēt
-6 #20 Žanete 2018-07-06 12:33
Citēju tere:
Tas, ka Radio1 mani nobloķēja no datora, nenozīmē, ka es nevaru komentēt no telefona!


Ja esi tāds cīnītājs par taisnību, tad aizej uz redakciju un runā, ierosini, dari kko jēdzīgu, nevis anonīmi te izgāz savu negāciju šļuru. Pretīgi paliek no tādiem komentētājiem. Bet ja komentē, tad dari to cienīgi.
Citēt
+1 #19 tere 2018-07-06 10:49
Tas, ka Radio1 mani nobloķēja no datora, nenozīmē, ka es nevaru komentēt no telefona!
Citēt
-5 #18 KK 2018-07-06 10:19
Ģirģens melo un nesarkst! Un tajā brīdī, kad saprot, ka ir auzas, dzēš savus feisbuk ierakstus ārā.
Citēt
+3 #17 Zane Bērziņa 2018-07-06 09:45
Citēju radio 1:
Lūdzu citātu studijā, kur Kaspars Ģirģens apgalvo, ka tieši šī dobe šobrīd ir izmaksājusi 48 000 eiro??? Tikai noteikti citējiet, gaidīsim!


Citēju radio 1:
Lūdzu citātu studijā, kur Kaspars Ģirģens apgalvo, ka tieši šī dobe šobrīd ir izmaksājusi 48 000 eiro??? Tikai noteikti citējiet, gaidīsim!


Jūs tiešām esat jocīgi vai kā? Lielākā daļa bija pārpratusi un bija sašutusi par itkā naudas izsaimniekošanu , un tagad te tas tiek izskaidrots, lai tauta beidzot nomierinās, bet te komentāros atrodas pa kādam gudrajam, viedajam, kas tagad radio mēģina aizskart. Paldies viņiem, ka pacentās izskaidrot, bet nevis ''citātu studijā'' un ''ko tad tikai tagad pamodās''. Ja jau tik gudrs, tad nākošreiz aizej pie radio ļaudīm un ierosini lai parisina kādu konkrētu situāciju, nevis vēlāk komentāros stulbi gudrojies.
Citēt
-2 #16 Vietējais 2018-07-06 09:35
Citēju radio 1:
Lūdzu citātu studijā, kur Kaspars Ģirģens apgalvo, ka tieši šī dobe šobrīd ir izmaksājusi 48 000 eiro??? Tikai noteikti citējiet, gaidīsim!

Vai rakstā kaut kas tāds minēts? Lasi uzmanīgāk!
Citēt
+5 #15 Guest 2018-07-06 09:25
Bebrovkas 2 caurumu aiztaisīšanai bija nepieciešami 5 tūkstoši. Tā summa šķiet ir drusku par traku. Cilvēki medijiem prasīja izmaksu tāmi. Mediji klusē. Tad pie Nameja Maximas dome uzlēja tirgus placi bez būvprojekta, tad asfaltu lauza ārā, ūdens noteci taisīja. Tas radīja papildus izmaksas. Uzvārds, kas pie tā vainīgs netika pieminēts. Vai par to kāds atbildēja? Cilvēki vaicāja medijiem noskaidrot. Mediji klusē. Un tā ir visu laiku. Dome var darīt da jeb ko, mediji klusē.
Citēt
0 #14 radio 1 2018-07-06 08:40
Lūdzu citātu studijā, kur Kaspars Ģirģens apgalvo, ka tieši šī dobe šobrīd ir izmaksājusi 48 000 eiro??? Tikai noteikti citējiet, gaidīsim!
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Kurš, Jūsuprāt, ir labākais kandidāts Latvijas premjera amatā?

Vjačeslavs Dombrovskis (Saskaņa) - 12.5%
Aldis Gobzems (KPV LV) - 11%
Jānis Bordāns (JKP) - 47.6%
Atis Pabriks (AP) - 6.8%
Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) - 6.1%
Māris Kučinskis (ZZS) - 3.1%
Krišjānis Kariņš (JV) - 2.2%
Neviens no minētajiem - 6%
Vienaldzīgi - 3.3%

Kopā balsojumi: 735
Balsošana par šo anketu ir beigusies on: Novembris 5, 2018