Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Valsts lielākajā daļā gaisa temperatūrai ceturtdien paaugstinoties līdz +18..+20 grādiem, 12 novērojumu stacijās labots 18.oktobra siltuma rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Zem +18 grādiem gaisa temperatūra saglabājās daļā Kurzemes un Vidzemes. +20 grādu atzīme sasniegta Dobelē un Daugavpilī. Galvaspilsētas centrā termometra stabiņš pakāpās līdz +19,4 grādiem.

18.oktobra maksimālās gaisa temperatūras rekords pārspēts Rīgā, Jelgavā, Dobelē, Saldū, Stendē, Kolkā, Zvejniekciemā, Rūjienā, Gulbenē, Rēzeknē, Jēkabpilī un Daugavpilī.

18.oktobris ir vēlākais datums Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē, kad sasniegta +20 grādu robeža. Šajā dienā 1949.gadā maksimālā gaisa temperatūra bija +20,3 grādi.

Kā ziņots, siltuma rekordi Latvijā pārspēti katru dienu kopš 11.oktobra, bet, sākot ar 19.oktobri, gaiss būs vēsāks un temperatūras rekordi vairs nav gaidāmi.

Šā gada 21.septembris kļuva par vēlāko datumu Latvijas vēsturē, kad gaisa temperatūra paaugstinājusies līdz +30 grādiem. Iepriekšējais rekords bija 7.septembris 2008.gadā.

Foto: jekabpils.lv

Jēkabpilietim, Krievijas mūziķu aprindās pazīstamajam, talantīgajam jaunietim Igoram Melkinam iznācis jauns albums “Bez liekvārdības” ("Без лишних слов").

Pagājušajā gadā, piedaloties pasākumā “Ielu blasis” ("Голос Улиц"), ko rīkoja pazīstamais reperis Basta ( Баста) no 42 000 dalībnieku Igors Melkins iekļuva 300 labāko skaitā un nominācijā Jager Music Awards hip-hop izpildītāju vidū ieguva piekto vietu.

Lūk, sejot šim linkam dziesmas var klausīties:
https://soundcloud.com/ 

Izmantojot šos linkus, dziesmas var augšupielādēt:
https://yadi.sk/d/ 

Šajās interneta adresēs ir iespēja, atbalstot jauno mūziķi, viņa skaņdarbus iegādāties:
https://itunes.apple.com/ru/ 
https://music.yandex.ru/album/ 

Ja ir vēlme ar mūziķi sadarboties, izteikt priekšlikumus vai uzdot jautājums, interesenti var rakstīt uz e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Trešdien, 17.oktobrī atklāja izstādi “Mantojums” par godu Jēkabpils Mākslas skolas 25 gadu jubilejai. Atklāšanā piedalījās Jēkabpils mākslas skolas pedagogi un audzēkņi.

Jau ieejot pa Jēkabpils Mākslas skolas durvīm ikviens nonāk jubilejas izstādē, kur daļa darbu izvietoti pirmā stāva foajē, bet daļa otrā stāva izstāžu zālē. Izstādē eksponēti 14 pedagogu un viņu bijušo skolēnu darbu saspēle. Kopā izstādē piedalās 28 autori ar gleznojumiem, grafikām, keramiku un stikla apgleznojumiem.

Izstādes atklāšanā skolotāja Ruta Štelmahere visus iepazīstināja ar izstādes ideju un tapšanas vēsturi. Viņa sacīja, ka 25 gadu laikā ir izaugusi paaudze, kas savulaik te mācījās un šobrīd ir atgriezušies kā pedagogi, savukārt citi strādā dažādās radošas profesijās, tāpēc Jēkabpils Mākslas skola jau var runāt par zināmu mantojumu. Katrs no pedagogiem īsumā pastāstīja par savu un audzēkņa darbu, atklājot, kāpēc izstādei izvēlēta konkrētā glezna vai autors. Jēkabpils Mākslas skolas dirtektors Ziedonis Bārbals sacīja, ka, sagaidot jubileju, ir mērķis apzināt, cik n o skolas absolventiem turpinājuši izglītoties un strādā radošajās profesijās. Pagaidām esot zināms, ka no 600 absolventiem tādu ir aptuveni 200.

Jēkabpils Mākslas skolas 25 gadu jubilejas izstāde “Mantojums” būs skatāma līdz 12.decembrim, skolas darba laikā to var apmeklēt ikviens interesents.

Sestdien, 20.oktobrī plkst.16 izglītības iestādē norisināsies absolventu salidojums, kurā būs iespēja piedalīties skolotāju piedāvātajās darbnīcās, atsvaidzinot atmiņas par skolā pavadīto laiku. Absolventi aicināti līdzi ņemt cienastu.

Jau ziņots, ka 25 gadi Jēkabpils Mākslas skolai apritēja 1.oktobrī.

Jēkabpilī trešdien tika svinīgi atklāts un darbu sācis Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs, kas ir ģimenes un audžuģimenes atbalsta biedrības "Domus" struktūrvienība.

Jēkabpils ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra vadītāja Kristīne Ozola stāsta, ka atbalsta centrs veiks Labklājības ministrijas deleģēto uzdevumu nodrošināt valsts atbalstu ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu sniegšanā, veicinot bez vecāku gādības palikušu bērnu labklājību, drošību, patstāvību, kā arī audžuģimeņu, jo īpaši specializēto audžuģimeņu, adoptētāju, aizbildņu, viesģimeņu skaita pieaugumu Jēkabpilī un blakus esošajos novados. Paredzēts, ka atbalsta centrs piesaistīs jaunas audžuģimenes, nodrošinās to apmācību, sniegs bāriņtiesā psihologa atzinumus, nodrošinās psihologa, jurista, sociālā darbinieka un citu speciālistu atbalstu, nodrošinās psihosociālo atbalstu un veiks citas funkcijas.

Kristīne Ozola atklāšanas pasākumā sacīja, ka iestādē pastāvīgi tiks nodarbināti seši speciālisti, bet vajadzības gadījumā tiks piesaistīti citi speciālisti. Atbalsta centrs sniegs individuālas konsultācijas, kā arī organizēs atbalsta grupas audžuvecākiem, aizbildņiem un adoptētajiem.

Jau novembrī ir paredzētas jaunu audžuģimeņu un specializētu audžuģimeņu apmācības, tāpēc atbalsta centrs jau tagad aicina ģimenes, kas vēlas uzņemt savā aprūpē bērnus, nākt uz centru un saņemt visu nepieciešamo informāciju.

Jau ziņots, ka 1.jūlijā spēkā stājās grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kā arī Audžuģimenes noteikumi un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra noteikumi, kuri paredz, ka Latvijā sāk darboties speciālās audžuģimenes un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri.

Izmaiņas likumā paredz Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru izveidi. Centri sniegs atbalstu ne tikai specializētajām audžuģimenēm, bet arī esošajām audžuģimenēm, viesģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem.

Jaunizveidotie Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri būs komersanta, biedrības vai nodibinājuma izveidotas institūcijas, kas piesaistīs jaunas audžuģimenes, aizbildņus, viesģimenes un adoptētājus, nodrošinās apmācības un psihosociālā atbalsta šīm grupām, nodrošinās audžuģimenes psiholoģisko izpēti, kā arī atlīdzības aprēķināšanu un izmaksu specializētajām audžuģimenēm un veiks citus atbalsta pasākumus.

Jēkabpils ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs atrodas Brīvības ielā 157 (2.stāvā), Jēkabpilī.

Darba laiks darbdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00

 

Speciālistu kontaktinformācija:

Amats,vārds/uzvārds Tālruņa nr. e-pasts

Pieņemšanas laiks

atbalsta centrā

Atbalsta centra vadītāja

Kristīne Ozola

22312018

(diennakts)

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Otrdiena 13.00 – 17.00

   Ceturtdiena 13.00 – 17.00

Atbalsta centra operatore

Ilona Rimeiķe

26618575

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pirmdiena 9.00 – 16.00

Trešdiena 9.00 – 16.00

Atbalsta centra operatore

Lilija Saviska

28443516

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

    Otrdiena 9.00 – 13.00

Piektdiena 9.00 – 13.00

Sociāla darbiniece

Natālija Jaudzema

29556920

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  Piektdiena 13.00 – 17.00

Psiholoģe

Inese Pūcīte

28448368

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pirmdiena 16.00 – 17.00

  Trešdiena 16.00 – 17.00

Finanšu speciāliste      Renāte Pokšta

22342248

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ceturtdiena 9.00 – 13.00

Psiholoģe

Dzintra Vanaga

26350461 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. pēc iepriekšēja pieraksta

Jēkabpilī notika Latvijas Būvinženieru savienības izbraukuma valdes sēde. To atklāja Latvijas Būvinženieru savienības valdes loceklis Mārtiņš Straume un domes priekšsēdētāja vietniece sociālos jautājumos Līga Kļaviņa. Pasākumā piedalījās Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekļi, Jēkabpils pilsētas pašvaldības vadība un atbildīgie darbinieki, kā arī vairāku būvfirmu pārstāvji. Jēkabpils dome no būvniekiem dāvanā saņēma fotoalbumu par skaistākajiem Eiropas tiltiem ar vēlējumu, lai nākamajā fotoalbumā būtu arī jaunais tilts pār Daugavu, ko plāno būvēt tuvāko gadu laikā. Tāpat arī pašvaldībai tika pasniegti jaunākie būvcniecības žurnāla numuri.

Sēdē informāciju par būvniecības aktivitātēm Jēkabpilī un ieceru realizācijas problēmām sniedza Jēkabpils pilsētas Būvvaldes vadītāja Inga Līce Vilciņa. Viņa arī pastāstīja par būvniecības plusiem un mīnusiem pilsētā, iepazīstināja ar pilsētas pēdējo gadu jaunbūvcēm un nākotnes iecerēm.

Sēdē informēja par būvniecības nozares nodrošinājumu ar būvspeciālistiem – projektētājiem, būvdarbu vadītājiem un būvuzraugiem, par gaidāmajām izmaiņām būvspeciālistu sertificēšanā, kā arī citi jautājumi.

Sēdes noslēgumā notika divu objektu apskate - “Krustpils pils A daļas un fasādes atjaunošana. Krustpils pils pagalma atjaunošana, strūklakas un dārza pārbūve Rīgas ielā 216B, Jēkabpilī” un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadiona pārbūve.

Foto: sandra Mikanovska un Jānis Lācis/jekabpils.lv

Šodien pirms pulksten astoņiem no rīta Jēkabpilī, Vienības ielā, taranējot cita citu, saskrējušās trīs automašīnas.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informē, ka trešdien 17.oktobrī pulksten 7.44 Jēkabpilī, Vienības ielā 1960.gadā dzimušais, vadot automašīnu MERCEDES BENZ uzbrauca stāvošai automašīnai NISAN, kuru vadīja 1947.gadā dzimis vīrietis, kas savukārt uztriecās virsū automašīnai CITROEN C5, kuru vadīja 1968.gadā dzimušais. Bojāti transporta līdzekļi.

Ieva Sietniece arī informē, ka vakar Jēkabpilī nozagts velosipeds, kuru īpašnieks uz neilgu laiku bija atstājis bez pieskatīšanas pie veikala. Zādzība notikusi Celtnieku ielā. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu.

Tāpat arī vakar kādu 1989.gadā dzimušu vīrieti Jēkabpils policija nogādājusi uz ekspertīzi aizdomās par narkotiku lietošanu.

Rudens ir ķirbju laiks. Ķirbī ir vairākas minerālvielas, kas nepieciešamas organismam – varš, dzelzs, magnijs un kālijs, sēkliņās cinks un selēns, kā arī B,C, E, PP vitamīni. Visi šie elementi ir ideāli sabalansēti, kas ir obligāts priekšnoteikums pareizai vielmaiņas procesu norisei. Tāpēc ķirbjus ieteicams izmantot uzturā gan svaigus, gan ceptus, gan vārīrtus vai sautētus. Piedāvājam pagatavot tasty.lv ieteikto kirbju kūku ar smilšu mīklu, kas īpaši garda ir kopā ar putukrējumu vai saldējumu.

Sastāvdaļas: smilšu mīkla, ķirbji, olas, cukurs, saldais krējums, ½ citrona sula, kanēlis, muskatrieksts, malts ingvers.

Pagatavošana: Apakšā apaļajā formā liek smilšu mīklu, to pirms pildīšanas ar ķirbju masu cepeškrāsnī cep gandrīz gatavu.

Ķirbju masa top “uz aci”, bet pamatā tā sastāv no tvaicētiem (vai vārītiem un kārtīgi notecinātiem) un sastampātiem ķirbjiem (kādas 2 glāzes ķirbju biezeņa lielajai cepamformai), pāris atsevišķi ar cukuru saputotām olām, saldā krējuma (nepilnas paciņas), puses citrona sulas un sarīvētas citrona miziņas, kā arī liek klāt bagātīgi kanēli, muskatriekstu, maltu ingveru, utml.garšvielas.

Ķirbju biezeni un visu pārējo sajauc kopā un pilda pusgatavajā smilšu mīklā. Tad šauj krāsnī un kādos 200 grādos cep, līdz masa sabiezē. Ēd ar putukrējumu, saldējumu, vai vienu pašu.

Jēkabpils pašvaldība pēc 500 eiro kompensācijas saņemšanas noslēgs izlīgumu ar kādu afišu staba bojātāju.

Jēkabpils domes lēmums paredz, ka izlīgumu noslēgs lietā, kas saistīta ar 2013.gada notikumiem, kad kāda persona Jēkabpilī, 4.jūnijā Pasta un Akmeņu ielu krustojumā, personu grupā tīši sabojāja ceļa malā novietoto afišu stabu. Tika norauts staba dekoratīvais jumts un sabojāta jumta pamatne.

Pašvaldībai tika nodarīts materiālais zaudējums gandrīz 212 eiro apmērā. Taču krimināllietā pašvaldība kā kaitējuma kompensāciju pieteica teju 1258 eiro, kas izlietoti jauna afišu stenda izgatavošanai un uzstādīšanai.

Persona, kas tiek apsūdzēta afišu staba sabojāšanā, ir gatava noslēgt izlīgumu un samaksāt 500 eiro kompensāciju pašvaldībai, kas lietā atzīta par cietušo. Lai pēc iespējas ātrāk saņemtu līdzekļus, dome piekritusi izlīgumam. Vienlaikus noteikts, ka šis lēmums tiks atcelts, ja mēneša laikā netiks saņemta kaitējuma kompensācija.

Jēkabpils pašvaldība Valsts kasē aizņemsies 810 000 eiro bērnudārza "Bērziņš" energoefektivitātes paaugstināšanai.

Jēkabpils domes lēmums paredz, ka 2019.gada februārī pašvaldība noslēgs līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru par Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta īstenošanu. Pašvaldības mērķis ir atjaunot bērnudārza ēku, kā arī paaugstināt tās energoefektivitāti, un projekta priekšfinansēšanai nepieciešams aizņēmums. Kredītu pašvaldība ņems uz 15 gadiem.

Pašvaldības noslēgtais iepirkums liecina, ka būvdarbus objektā veiks SIA SIA "Ošukalns celtniecība", kas iepirkumā uzvarēja ar 1 448 522 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), piedāvājumu. Savukārt būvuzraudzību par 20 812 eiro ar PVN nodrošinās IK "Būvzinis-J".

Foto: jekabpils.lv

Ilga1

Ilga: Es ļoti maz vakaros eju ārpus mājām, bet, manuprāt, pilsēta ir pietiekami izgaismota. Dzīvoju Brīvības ielā un tā ir ļoti labi izgaismota.

Monta1 

Monta: Domāju, ka nē, jo īpaši ārpus pilsētas centra ielas ir slikti izgaismotas. Piemēram, es bieži izmantoju pieturvietu “Vārpu iela” un tur diennakts tumšajā laikā apgaismojuma nav. Ir bijuši vairāki gadījumi, kad pilsētas satiksmes autobuss pabrauc garām, nepamana, lai apstātos jāmāj ar iedegtu kabatas lukturīti.

 Valdis1

Valdis: Manuprāt, ir pietiekami labi izgaismota. Es gan vairāk pa pilsētas centru braukāju un tur tiešām viss ir kārtībā.

 dzintra111111

Dzintra: Nav pietiekami izgaismota. Piemēram, Viestura iela varētu būt labāk izgaismota. Tāpat arī vairāk apgaismojuma nepieciešams dzīvojamo māju mikrorajonu pagalmos, jo nereti pie māju ieejām vispār nav apgaismojuma, vai ir nepietiekams un nākas iet pa tumsu.

 Aleksandra11

Aleksandra: Nav pietiekami izgaismota, jo īpaši mikrorajonos ar apgaismojumu ir lielas problēmas. Nereti dienas laikā deg ielas apgaismes spuldzes, laikam “ekonomijas” nolūkos, bet vakaros ir tumšs. Piemēram, Madonas, Ķieģeļu ielas mikrorajonos apgaismopjums ir nepietiekams. Arī pie Jēkabpils 3.vidusskolas ir nepietiekams izgaismojums, bērniem uz skolu un vēlāk arī no skolas nāksies iet pa tumšu ielu.

 

Page 1 of 765

Noskaties

Aktuāli