Ceturtdiena, 31 Augusts 2017 13:12

Likteņdārza tradicionālā Ābolu balle iekrāsos rudeni 9.septembrī

Informācijas avots:  Valda Auziņa
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Sestdien, 9.septembrī, no pulksten 11 līdz 15 Likteņdārzā, Koknesē, norisināsies rudens noskaņām un garšām bagātā diena, kad visas aktivitātes plānotas saistībā ar vispopulārāko Latvijas rudens dabas velti. Ar interesantām ierīcēm tiks spiesta sula no Likteņdārza ābeļu alejas un Latvijas zemnieku audzētajiem āboliem, ko gādās Latvijas Zemnieku federācija. Būs radošas aktivitātes bērniem un ģimenēm, gardumu baudīšana un interesantas sarunas par āboliem.

Likteņdārza ābeļu aleja tika izveidota 2008. gadā, un tajā aug Latvijā populāro šķirņu āboli - Cukuriņš, Baltais dzidrais, Sīpoliņš, Rīgas rožābele, Auksis, Konfetnaja un citas. Ābeles kopš pašiem pirmsākumiem aprūpē Dārzkopības institūta vadošā pētniece Māra Skrīvele, sākotnēji darbojoties tandēmā ar kolēģi Edgaru Rubauski. Šī gada Ābolu ballē Māra ar kolēģi Lailu Ikasi stāstīs par jaunākajām ābolu šķirnēm un jaunumiem šajā jomā.

Ikviens Likteņdārza apmeklētājs no pulksten 11:30 varēs piedalīties Likteņdārza ābeļu alejas ābolu novākšanā kopā ar Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas “Award” dalībniekiem. Vēlāk - ap pulksten 14 - apmeklētāji varēs baudīt svaigo ābolu sulu un citus no šiem augļiem gatavotos gardumus - Latvijas Lauku sieviešu apvienības pavāru gatavoto ābolu ievārījumu, ugunskurā ceptus vai karamelizētus ābolus, kā arī “Road Cafe” šefpavāra pankūkas, kas ar SIA “Gemoss” atbalstu tiks ceptas uz īpašas pannas.

Jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties Latvijas Zemnieku federācijas organizētajā zīmēšanas konkursā “Skaistākais ābols”, ripināšanas sacensībās un citās interesantās nodarbēs, savukārt ģimenēm patiks aktīvāka apkārtnes iepazīšana ekspedīcijā “Likteņdārzs”. Padomāts arī par nelielu koncertu, ko sniegs bērnu deju kolektīvs “Vizmiņa” (Jūrmala) un jauniešu deju kolektīvi “Zālīte” (Jūrmala) un “Delveri” (Krustpils).

Dalība pasākumā ir bez maksas, degustācija - 1 eiro, ieeja Likteņdārzā - par ziedojumiem.

Informācija arī Likteņdārza sociālo tīklu profilos (Facebook, draugiem.lv, Instagram un Twitter).

Par Likteņdārzu. Likteņdārzs ir unikāls vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņumu. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija "Kokneses fonds”, ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.

Papildu informācija:

Valda Auziņa

Nodibinājuma "Kokneses fonds”

Valdes priekšsēdētāja

+371 29476146, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Informācija medijiem:

Sanita Heinsberga, 29660153, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Informāciju sagatavoja Valda Auziņa, Nodibinājuma "Kokneses fonds” Valdes priekšsēdētāja.

Lasīts 649 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli