Trešdiena, 04 Jūlijs 2018 09:06

Asfaltē Latvijas garāko reģionālās nozīmes autoceļu Krāslava-Preiļi-Madona no Steķiem līdz Atašienei (FOTO)

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Šogad noslēgsies pagājušajā gadā sāktie pārbūves darbi uz Latvijas garākā reģionālās nozīmes autoceļa Krāslava-Preiļi-Madona 11,5 kilometrus garā posmā no Steķiem līdz Atašienei, kurš līdz šim bija ar grants segumu, bet turpmāk to klās asfalts, portālu Radio1.lv informēja VAS "Latvijas valsts ceļi".

Līdz ar šo darbu pabeigšanu viss 148,3 kilometrus garais ceļš būs asfaltēts.

Pērn būvdarbus posmā no Steķiem līdz Atašienei apgrūtināja laika apstākļi. Lietavu dēļ Neretiņas upe bija pārplūdusi, līdz ar to nebija iespējams veikt vājas nestspējas grunts nomaiņu, un atkūdrošanas darbi tika veikti ziemas mēnešos - tehnoloģiskā pārtraukuma laikā. No 45 000 kubikmetru kūdras ziemas laikā tika izvesta aptuveni trešdaļa. Šogad darbi turpinājās.

Šajā autoceļa posmā vairākās vietās tika taisnota trase, izbūvēts salturīgais slānis, šķembu pamatne. Patlaban sešos kilometros ir ieklāts asfalts un no 16.jūlija asfaltēšana plānota arī pārējā posmā. Neretiņas upei ir izbūvēta jauna caurteka, bet vēl veicami dažādi apdares darbi. Darbus tur veic SIA "Binders", investīciju apmērs ir 9,5 miljoni eiro ar pievienotās vērtības nodokli, būvdarbus līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Būvdarbi turpinās arī uz šī paša ceļa posmā no Preiļiem līdz Bašķiem. Pērn veikta vājas nestspējas grunts nomaiņa - kopumā izvesti 86 000 kubikmetri kūdras. Šogad izvests pārējais - 31 000 kubikmetru. Ir veikti frēzēšanas darbi, izbūvēts salturīgais slānis un šķembu pamatne, jūlijā gaidāmi pirmie asfaltēšanas darbi. Tiek atjaunoti arī abi šajā posmā esošie tilti - pār Preiļupīti un Jašas upi. Darbus veic SIA "Lemminkainen Latvija". Projekta izmaksas ir 17,5 miljoni eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Būvdarbus līdzfinansē ERAF.

Foto: LVC

Lasīts 2830 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 04 Jūlijs 2018 09:30

Komentāri  

0 #4 Guest 2018-07-05 16:38
Citēju Suss:
Pilnìbà izsviesti miljoni.Transporta plùsma nekàda tur,ceĺs nekurienè.Prasam lai klàj asfaltu tieśàm kur vajag,jo deĺ lielàs kustíbas izdangá ceĺu un rijam putekĺus,nav protams lìdzekĺu.Neredzu ekonomisku pamatojumu izśķèrdètajiem miljoniem un neredzu transportu kas tur brauc tik intensìvi,lai klátu asfaltu.Kuram gan vajag no Kràslavas uz Ataśieni,kaut vai Madonu?

Kaut tur brauktu viens cilvēks dienā, tad viņam ceļu nevajag? Visus ceļus vajag noasvaltēt, nav ko te ,,isties ar badu!
Citēt
0 #3 Suss 2018-07-05 08:56
Pilnìbà izsviesti miljoni.Transpo rta plùsma nekàda tur,ceĺs nekurienè.Prasa m lai klàj asfaltu tieśàm kur vajag,jo deĺ lielàs kustíbas izdangá ceĺu un rijam putekĺus,nav protams lìdzekĺu.Neredz u ekonomisku pamatojumu izśķèrdètajiem miljoniem un neredzu transportu kas tur brauc tik intensìvi,lai klátu asfaltu.Kuram gan vajag no Kràslavas uz Ataśieni,kaut vai Madonu?
Citēt
0 #2 Bedre 2018-07-04 14:22
Vienu gadu asfalts,tad ielāpus saliks,un t.t :lol:
Citēt
0 #1 Guest 2018-07-04 10:42
Cerams, ka nenoasfaltēs viļņu viļņiem.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli