Pirmdiena, 06 Augusts 2018 09:37

Krustpils novada Mežārē zibensspēriena izraisītā ugunsgrēkā cieš dzīvojamā māja, saimniecības ēka un iet bojā mājlopi

Informācijas avots:  Ilze Dāme Birziņa
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 3.augusta plkst. 6.30 līdz 6.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 33 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 18.37 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Krustpils novada Mežāres pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūnī. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka iespējams zibens izlādes rezultātā deg vienstāvu dzīvojamās mājas jumts un ārsiena 90m2 platībā un saimniecības ēka 210m2 platībā. Divi cilvēki no ēkas saviem spēkiem evakuējās pirms VUGD ierašanās. Ugunsgrēkā gāja bojā govs, divas kazas un 23 vistas. Plkst. 3.25 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros Neretas novada Neretas pagastā dega sausā zāle, krūmi un zaru kaudze 500m2 platībā, Bērzu ielā Bauskā dega atkritumi 2m2 platībā, Dārza ielā Aizkrauklē dega dārza māja 30m2 platībā un atkritumi 5m2 platībā, Jelgavas novada Valgundes pagastā dega siena kaudze 50m2 platībā, Engures novada Lapmežciema pagastā dega sausā zāle 1000m2 platībā, Kurzemes ielā Tukumā dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,2m2 platībā, Pļaviņu novada Klintaines pagastā dega traktors 8m2 platībā un sausā zāle 40m2 platībā, Jaunjelgavas novada Sērenes pagastā dega sausā zāle 1000m2 platībā, Bauskas novada Vecsaules pagastā dega labības rugāji 10 hektāru platībā, Jelgavas novada Līvbērzes pagastā dega sausā zāle 1000m2 platībā, Jelgavas novada Sesavas pagastā dega vienstāvu neapsaimniekota ēka 90m2 platībā, bet Kokneses novada Kokneses pagastā dega zaru kaudze 150m2 platībā.

Sestdien plkst. 17.50 VUGD steidzās uz peldvietu Jēkabpilī, kur Daugavā slīka cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji izmantoja glābšanas dēli, lai nokļūtu līdz vietai, kur pēdējo reizi bija redzēts cilvēks – glābēji noslīkušo cilvēku atrada, nogādāja krastā, kur Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi konstatēja viņa nāvi.

Svētdien plkst. 14.22 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Aizkraukles novada Aizkraukles pagastu, kur peldēt devies cilvēks, bet nav atgriezies. Ar laivu pārmeklējot vietu, kur cilvēks devies peldēt, glābēji noslīkušo cilvēku atrada, nogādāja krastā, kur NMPD mediķi konstatēja viņa nāvi.

Brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Kurzemes ielā Tukumā, kur sabiedriskā ēkā atrodas iršu pūznis un tas apdraud cilvēkus. Ugunsdzēsēji glābēji iršu pūzni likvidēja.

Vēl ugunsdzēsēji glābēji saņēma piecus izsaukumus, kur pēc ceļu satiksmes negadījumiem sakārtoja ceļa braucamo daļu. Izsaukumi saņemti uz Krustpils novada Kūku pagastu, Liepu ielu Jaunjelgavā, Tukuma novada Slampes pagastu, Skolas ielu Aknīstē un Tukuma novada Džūkstes pagastu. Kā arī vēl četros gadījumos ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu - izsaukumi saņemti saistībā ar nolūzušiem kokiem.

Plašākai informācijai:
Ilze Dāme Birziņa
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Lasīts 2250 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli