Piektdiena, 10 Augusts 2018 14:22

Krustpils novadā notikušas sešas bērnu un jauniešu vasaras nometnes (FOTO)

Informācijas avots:  Inita Gādmane
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Laikā, kad mūs tik reti sasniedz ziņas par patīkamiem notikumiem, Krustpils novadā bērniem un jauniešiem jūnijā un jūlijā tika sagādāta iespēja piedalīties atpūtas, dzirkstošu smieklu un prieka pilnās dienas nometnēs, ko katrā pagastā organizēja Sociālais dienests.

„Kūku vasara” (Kūku pagastā, pie Sūnu pamatskolas, 25.06.2018.-29.06.2018.) dalībnieku skaits- 27
„Vilinājums” (Atašienē- pie kultūras nama, Atašienes pagastā, 25.06.2018.-29.06.2018.) dalībnieku skaits- 12,
„Mežāres elpa” (Mežāres pagastā. Mežārē- pie kultūras nama, 16.07.2018.- 20.07.2018.) dalībnieku skaits- 14,
„Vīpes akmentiņi” (Vīpes pagastā- pie kultūras nama, 16.07.2018.- 20.07.2018.) dalībnieku skaits- 22,
„Aicinājums” (Spunģēnos- pie sporta zāles, Krustpils pagastā, 23.07.2018.- 29.07.2018.), dalībnieku skaits- 14,
„Varieši var!” (Variešu pagastā, pie kultūras nama, 23.07.2018.- 29.07.2018..) dalībnieku skaits- 24.

Vasaras atskaņās vēlos pateikties par brīnišķīgi pavadīto laiku bērnu un jauniešu nometnēs Krustpils novada Atašienes, Mežāres un Krustpils pagastos. Nometņu ietvaros esam apguvuši sporta deju soļus, iemācoties valsi un čaču, gājuši pārgājienā, braukuši ekskursijā, spēlējuši dažādas spēles, piedalījušies talantu šovā un ēduši garšīgas pusdienas. Mani, kā nometnes vadītāju, ļoti pārsteidza Atašienes nometnes dalībnieku saliedētība un prasme strādāt komandā. Bija patīkami novērot, kā kopīgiem spēkiem tika veikts darbs pie Jēkaba un Annas siena skulptūrām, pārsteidza dalībnieku zināšanas, pārvarot trasi ar erudīcijas jautājumiem par Latviju. Mežāres pagasta nometņu dalībnieki bija īsti darba rūķi, kas cītīgi un ar prieku zīmēja uz asfalta klasītes un pēdiņas, apgleznoja logu, kā arī ļoti palīdzēja man, kā nometnes vadītājam, dažādos darbos un bija izpalīdzīgi un radoši. Savukārt, Variešu nometnes dalībnieki priecēja ar savu izturību, veicot aptuveni 10 km garu pārgājienu, aktīvi piedaloties bērnu laukumiņa labiekārtošanā un parādot savas spējas talantu šovā. Pēc kopīgās filmas noskatīšanās bija patīkami un interesanti piedalīties aktīvās diskusijās un sirsnīgās sarunās.

Sirsnīgi vēlos pateikties katram bērnam un jaunietim, kā arī viņu vecākiem par iespēju pavadīt laiku kopā, gūstot savstarpēju pieredzi. Uz tikšanos arī nākamgad!  Nometnes vadītāja Marija Goršelatova.

Nometņu darbība tiek balstīta uz dabas procesu izzināšanu, atjaunošanu, vides sakopšanu. Nometnēs piedalījās visjaukākie un čaklākie bērni un jaunieši, kuri uzkopa gājēju celiņus, ravēja un veidoja arī jaunus vides objektus, tādējādi priecējot ciemu iedzīvotājus ar sava darba rezultātu, bet pēcpusdienās piedalījās jautros sporta pasākumos, pilnveidoja savas radošās spējas.

Pārgājienos nometnes dalībniekiem patika dažādas spēles, brīvā laika pavadīšana mežā, bet bērnu pacietību mērīja svelmaini karstā saule un asie kazenāji taciņu brikšņos. Nometņu pēdējās dienas ekskursijās bērni iepazinās ar Vīngliemežu audzētavu Preiļu novadā, izpētīja Varakļānu pils ēku un apkārtni, aplūkoja un iepazina Viļānu baznīcu un tās dārzu, atpūtās pludmalē Preiļos.

Nometņu dalībnieki piedalījās saturīgos jaunrades, atpūtas, kultūras, sporta un izglītojošos pasākumos, kas nodrošina bērnu personības vispusīgu attīstīšanos, ļauj attīstīt spējas, paaugstināt pašvērtējumu. Nometņu darbība Kūkās, Vīpē un Spunģēnos aizritēja kopā ar Pepiju Garzeķi. Pepija pati gan neieradās uz nometnes nodarbībām, taču ar savām idejām noteikti bija klāt visos pasākumos un galvenokārt nometnes sagatavotajās muzikālajās teātra izrādēs.

Liels gandarījums, ka ir izveidojusies laba nometņu audzinātāju komanda, kurā radoši strādā jaunieši- Rolands Laguns no Variešu pagasta, Darja Semjonova no Vīpes pagasta, Māra Gādmane un Jana Lukjanova no Jēkabpils.

Nometņu dalībnieki ir priecīgi par iespēju kopā interesanti pavadīt brīvo laiku, un gaida nākamo vasaru, kad cer atkal satikties vēl kuplākā skaitā, lai īstenotu atkal jaunas un aizraujošas idejas!

Inita Gādmane, nometņu vadītāja

Lasīts 615 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 10 Augusts 2018 14:38

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli