Trešdiena, 20 Decembris 2017 14:05

Pēc veiktajām pārbaudēm anulētas OIK atļaujas trijām elektrostacijām, arī Līvānos

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Pēc Ekonomikas ministrijas (EM) izveidotās Kontroles grupas veiktajām pārbaudēm obligātā iepirkuma komponentes (OIK) saņēmējiem trijām atjaunojamo energoresursu (AER) koģenerācijas elektrostacijām anulētas atļaujas, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Atļaujas anulētas SIA "E Strenči" Strenčos, SIA "Elektro Rīdzene" Cēsu novadā un SIA "Energo Fortis" Līvānos.

Viņš stāstīja, ka kopumā no 400 Latvijā darbojošām stacijām, 40 stacijas identificētas kā problemātiskas, tostarp 20 gadījumos atklātas ļoti nopietnas problēmas. Šajos gadījumos uzņēmējiem ir uzdots sniegt paskaidrojumus. Pēc paskaidrojumu saņemšanas varēs lemt par tālākajiem soļiem.

Ašeradens arī atzina, ka, izvērtējot sistēmu kopumā, secināts, ka uzraugošajām iestādēm trūkst instrumentu, lai kontrolētu un uzraudzītu sistēmu. Tādējādi EM virzīs grozījumus noteikumos, lai šo situāciju mainītu.

Jau vēstīts, ka šodien Ašeradens Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē informēs par īstenotajām pārbaudēm un to rezultātiem, izvērtējot AER koģenerācijas elektrostacijas, kas uzsākušas darbību ar pazeminātu jaudu, tajā skaitā arī tādas, kas nav noslēgušas līgumu par obligāto iepirkumu.

Tāpat ministrs informēs par tālākajiem soļiem OIK saņēmēju un kopējās OIK sistēmas auditēšanā, kā arī izstrādātajiem grozījumiem normatīvajos aktos, lai pastiprinātu valsts atbalstu saņemošo elektrostaciju kontroli.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde notiks plkst.10, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.

Pēc publiski izskanējušās informācijas par iespējamām neatbilstībām vairākās koģenerācijas stacijās, EM izveidotā Kontroles grupa īstenoja pirmo astoņu koģenerācijas elektrostaciju ārkārtas elektrostacijas pārbaudes. Kontroles grupa veica pārbaudes uzņēmumos SIA "Briedis būve", SIA "Madonas Eko", SIA "Tektus", SIA "E Strenči", SIA "Elektro Rīdzene", SIA "E Seda", SIA "Rīgas Enerģija", kā arī SIA "M parks".

Notikušās pārbaudes apliecina, ka elektroenerģijas ražošana koģenerācijas elektrostacijās pašlaik nenotiek un pamatoti ticams, ka elektroenerģija tikusi ražota vienīgi uz 72 stundu pārbaudes laiku, secinājusi ministrija.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Foto: diena.lv

Lasīts 850 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli