Trešdiena, 10 Janvāris 2018 07:20

Līvānu novada dome: MK lēmums par skolotāju algu paaugstināšanu, neparedzot finansējumu, ir skolu likvidācija

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Ministru kabineta (MK) lēmums par pedagogu darba atalgojuma paaugstināšanu, neparedzot šīm vajadzībām papildus finansējumu, ir skolu likvidācijas plāna izpilde, šādu viedokli aģentūrai LETA paudusi Līvānu novada pašvaldība.

Uzdodot MK izstrādāt skolu optimizācijas kritērijus, Saeima ir atteikusies uzņemties politisko atbildību par minētā jautājuma risināšanu. Tas būtu tāpat, kā, piemēram, Līvānu novada dome nolemtu ieviest maksu par tranzīta ielas izmantošanu, bet to, cik no kura iekasēt, ļautu izlemt domes izpilddirektoram.

Pašvaldībā uzskata, ka izglītības jomā realizējamo reformu rezultātā patlaban ir izveidojusies bēdīga situācija - skolotāji ir sanaidoti savā starpā, pašvaldības - savā un iedzīvotāji - savā starpā.

Bieži vien notiek arī cilvēku maldināšana, sakot, ka pašvaldību - donoru nauda tiek izsaimniekota laukos. Faktiski 60%-70% no Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fona nonāk nacionālās nozīmes pilsētās, 15% - reģionu attīstības centros un tikai - 15% laukos.

Jau vēstīts, ka MK otrdien apstiprināja pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, apņemoties pakāpeniski celt zemāko algas likmi pedagogiem, taču izmaiņu apmēru faktiski piesaistot skolu tīkla sakārtošanas rezultātiem.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegtais pedagogu darba samaksas grafiks paredzēja jau no 2018.gada 1.septembra celt zemāko darba algas likmi no 680 eiro līdz 710 eiro, vienlaikus gan paredzot, ka šogad likmes palielinājums jānodrošina no apstiprinātajiem budžeta līdzekļiem.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Saistīta ziņa: Valdība apņemas celt zemāko algas likmi pedagogiem, izmaiņu apmēru piesaistot skolu tīkla sakārtošanas rezultātiem

Lasīts 730 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 10 Janvāris 2018 07:30

Komentāri  

+1 #1 Latvietis 2018-01-10 08:05
Tāds valdībai mērkis....Humān i atbrīvot Latvijas teritoriju no dzīviem cilvēkiem.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli