Trešdiena, 03 Oktobris 2018 12:41

Atklāts Līvānu peldbaseins “Upe” (FOTO)

Informācijas avots:  Jānis Vaivods
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

30. septembra pēcpusdienā svinīgi tika atklāts jaunais Līvānu 1.vidusskolas peldbaseins “Upe”. Šis ir nozīmīgs un gaidīts notikums Līvānu novadā, jo par to, ka Līvānos ir nepieciešams peldbaseins, iedzīvotāji bija daudzkārt rakstījuši dažādās pašvaldības veiktajās aptaujās.

Atklāšanā simbolisko sarkano lentu pārgrieza Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods, baseina ģenerālbūvnieks SIA “Jēkabpils PMK” valdes loceklis Māris Dimants un Līvānu 1.vidusskolas direktors Gatis Pastars. Peldbaseinu iesvētīja Romas katoļu Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis. Pēc svinīgās daļas ikvienam interesentam bija iespēja apskatīt baseina kompleksa telpas un aprīkojumu.

Peldbaseina ēkas kopējā platība ir 1100m2, tajā ietilpst sporta baseins 11 x 25 metri (4 celiņi), bērnu baseins 5 x 7 metri, SPA zona (sauna, tvaika pirts, hidromasāžas vanna, aukstais baseins), ģērbtuves, dušas. Ēka ir aprīkota ar audio un videonovērošanas sistēmu. Apmeklētāju kontrolei iegādāta un uzstādīta aproču sistēma. Baseina ēka, iekštelpas un pats peldbaseins ir piemērots arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem (tas ir aprīkots ar speciālu, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām domātu pacēlāju).

Būvniecība veikta par pašvaldības līdzekļiem projekta “Līvānu 1.vidusskolas peldbaseina jaunbūve un sporta zāles – angāra pārbūve” ietvaros. Līvānu peldbaseina būvniecības un vieglatlētikas manēžas pārbūves būvdarbu izmaksas ir 1 996 742 eiro ar PVN 21%. Pašvaldība šim nolūkam ņēma aizņēmumu Valsts kasē. Daļu līdzekļu ziedoja arī vairāki Līvānu novada uzņēmumi: SIA “Līvānu kūdras fabrika” un SIA “Zelta zeme”, SIA “Ceram Optec”, SIA “Grīva L”, SIA “Granvia”, SIA “Baltik sistēm”, SIA “Līvānu mājas un logi”, SIA “Mežrozīte HES”.

Peldbaseina būvniecības veikšanai iepirkuma rezultātā tika izraudzīts būvuzņēmums SIA "Jēkabpils PMK". Šī gada 19. martā Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma būvi ekspluatācijā. Pavasarī baseins darbojās gandrīz mēnesi, un šajā laikā to apmeklēja aptuveni 2240 skolēni no visām Līvānu novada izglītības iestādēm. Vasaras periodā tika pabeigta visa nepieciešamā inventāra un aprīkojuma uzstādīšana, lai tagad kompleksu varētu izmantot ikviens interesents.

Sākot ar 4. oktobri peldbaseina komplekss uzsāks darbu pilnā apjomā. Peldbaseins atrodas Rīgas ielā 101, Līvānos (pie Līvānu 1. vidusskolas). Mācību procesa ietvaros novada izglītības iestāžu audzēkņiem pēc noteikta grafika peldbaseins būs pieejams bez maksas. Savukārt par maksu ikvienam peldbaseins un SPA būs pieejams no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 16.00 līdz plkst. 21.00, bet sestdienās un svētdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 21.00. Pirmdienās baseins apmeklētājiem būs slēgts.

Ar peldbaseina sniegto maksas pakalpojumu cenrādi varat iepazīties Līvānu novada domes mājaslapā www.livani.lv.

Jāņa Magdaļenoka foto

 

Lasīts 750 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli