Piektdiena, 12 Oktobris 2018 11:57

“Līvānu kūdras fabrika” piedāvā kurināmo kūdru

Informācijas avots:  Radio 1
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Sākoties apkures sezonai, aktuāls kļūst jautājums par kurināmā izvēli un sagādi katlumājām gan uzņēmumiem, gan individuāliem patērētājiem. Pērnā gada “šķeldas krīze”, kad koksnes kurināmā veids slikto laika apstākļu dēļ kļuva nepieejams un dārgs, mudina lūkoties pēc alternatīvas. Viena no tām – siltumenerģijas ražošana, izmantojot kurināmo kūdru.

 SIA “Līvānu kūdras fabrika” līdztekus kūdrai dārzkopības vajadzībām, piedāvā arī briketes, granulas un sīkgabalkūdru siltumenerģijas ražošanai. Salīdzinoši cena kūdrai kā kurināmajam materiālam ir par 30-40% zemāka nekā šķeldai vai malkai. Kurināmo kūdru var iegādāties, sazinoties ar uzņēmumu pa tālruni 653 07123 vai arī uz vietas – Līvānu novada Rožupē, Stirnu ielā 6.

 Aprēķināts, ka kopumā kurināmās kūdras krājumi Latvijā ir ap 1,1 miljardu tonnu, t. sk. 230 miljoni jau ir gatavi kurināšanai, tādēļ šķiet nepiedodami ar šo apjomu nerēķināties energoresursu ražošanā.

Kūdras ieguvei un izmantošanai Latvijā ir vairāk nekā 200 gadu pieredze. Pirmās ziņas par kūdras ieguvi ir pieejamas jau no 17. gadsimta beigām, kad hercogs Jēkabs deva rīkojumu vietās, kur ir maz mežu, kopā ar malku dedzināt arī kūdru. Latvijā kūdru enerģētikas vajadzībām vislielākajā apjomā ieguva pagājušā gadsimta 70. gados, savukārt reizē ar Krievijas gāzes izmantošanu apkurē 80. gados enerģētiskās kūdras ieguve un izmantošana izsīka.

Kūdra ir organisks materiāls, kurš rodas no augu veģetācijas nepilnīgas sadalīšanās un kurš ir uzkrājies dažādās pasaules vietās, kur ir traucēta vai kavēta dabiskā ūdens novadīšana. Kūdra ir viens no retajiem resursiem, kura daudzums nevis samazinās, bet pieaug – kūdras krājumi pasaulē katru gadu palielinās par vismaz 200 miljoniem tonnu. Parasti kūdras augšējais slānis lielākajā skaitā atradņu ir ar nelielu sadalīšanās pakāpi, un šā slāņa biezums mainās atkarībā no atradnes atrašanās vietas. Šim vāji sadalījušās kūdras slānim piemīt īpašības, kuras to padara vēl derīgāku, proti, tas ir visvairāk lietotais un tirgotais dārzkopības materiāls visā pasaulē. Savukārt slānis, kurš atrodas zem augšējā, satur kūdru ar lielāku sadalīšanās pakāpi un lielāku sadegšanas siltumu un ir vairāk piemērots enerģētikas vajadzībām. Latvijā vidējais kūdras slāņa biezums ir aptuveni 1,6-1,8 metri. Tā kā kūdra, līdzīgi enerģētiskajai koksnei, ir augu izcelsmes cietais kurināmais, to sastāvs un īpašības ir līdzīgas: sadegšanas siltums, mitrums, īpatnējais svars un sadedzināšanas tehnoloģijas.

Līvānu novada Rožupes pagastā reģistrētā kūdras ieguves un aglomerācijas SIA "Līvānu kūdras fabrika" apgrozījums pērn bija 3,51 miljons eiro, kas ir par 37,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,3 reizes un sasniedza 505 347 eiro.

Uzņēmuma vadība norāda, ka aizvadītais gads kompānijai bija veiksmīgs, jo uzņēmuma apgrozījums palielinājās par 959 964 eiro. Kompānijas vadība uzņēmuma finansiālo stāvokli vērtē kā stabilu.

Šogad SIA “Līvānu kūdras fabrika” turpināt rezultatīvi strādāt, saglabājot apgrozījumu un ražošanas apmēru, kā arī cilvēku resursus.

Pasūtijumus pieņem pa tālruni: 65307123

Kūdras briketes (sīkgabala) - 45,-/t + PVN

Kūdras granulas - 100,- /t + PVN

 

 

 

Lasīts 2113 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli