Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Jēkabpilī notika Latvijas Būvinženieru savienības izbraukuma valdes sēde. To atklāja Latvijas Būvinženieru savienības valdes loceklis Mārtiņš Straume un domes priekšsēdētāja vietniece sociālos jautājumos Līga Kļaviņa. Pasākumā piedalījās Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekļi, Jēkabpils pilsētas pašvaldības vadība un atbildīgie darbinieki, kā arī vairāku būvfirmu pārstāvji. Jēkabpils dome no būvniekiem dāvanā saņēma fotoalbumu par skaistākajiem Eiropas tiltiem ar vēlējumu, lai nākamajā fotoalbumā būtu arī jaunais tilts pār Daugavu, ko plāno būvēt tuvāko gadu laikā. Tāpat arī pašvaldībai tika pasniegti jaunākie būvcniecības žurnāla numuri.

Sēdē informāciju par būvniecības aktivitātēm Jēkabpilī un ieceru realizācijas problēmām sniedza Jēkabpils pilsētas Būvvaldes vadītāja Inga Līce Vilciņa. Viņa arī pastāstīja par būvniecības plusiem un mīnusiem pilsētā, iepazīstināja ar pilsētas pēdējo gadu jaunbūvcēm un nākotnes iecerēm.

Sēdē informēja par būvniecības nozares nodrošinājumu ar būvspeciālistiem – projektētājiem, būvdarbu vadītājiem un būvuzraugiem, par gaidāmajām izmaiņām būvspeciālistu sertificēšanā, kā arī citi jautājumi.

Sēdes noslēgumā notika divu objektu apskate - “Krustpils pils A daļas un fasādes atjaunošana. Krustpils pils pagalma atjaunošana, strūklakas un dārza pārbūve Rīgas ielā 216B, Jēkabpilī” un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadiona pārbūve.

Foto: sandra Mikanovska un Jānis Lācis/jekabpils.lv

Šodien pirms pulksten astoņiem no rīta Jēkabpilī, Vienības ielā, taranējot cita citu, saskrējušās trīs automašīnas.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informē, ka trešdien 17.oktobrī pulksten 7.44 Jēkabpilī, Vienības ielā 1960.gadā dzimušais, vadot automašīnu MERCEDES BENZ uzbrauca stāvošai automašīnai NISAN, kuru vadīja 1947.gadā dzimis vīrietis, kas savukārt uztriecās virsū automašīnai CITROEN C5, kuru vadīja 1968.gadā dzimušais. Bojāti transporta līdzekļi.

Ieva Sietniece arī informē, ka vakar Jēkabpilī nozagts velosipeds, kuru īpašnieks uz neilgu laiku bija atstājis bez pieskatīšanas pie veikala. Zādzība notikusi Celtnieku ielā. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu.

Tāpat arī vakar kādu 1989.gadā dzimušu vīrieti Jēkabpils policija nogādājusi uz ekspertīzi aizdomās par narkotiku lietošanu.

Rudens ir ķirbju laiks. Ķirbī ir vairākas minerālvielas, kas nepieciešamas organismam – varš, dzelzs, magnijs un kālijs, sēkliņās cinks un selēns, kā arī B,C, E, PP vitamīni. Visi šie elementi ir ideāli sabalansēti, kas ir obligāts priekšnoteikums pareizai vielmaiņas procesu norisei. Tāpēc ķirbjus ieteicams izmantot uzturā gan svaigus, gan ceptus, gan vārīrtus vai sautētus. Piedāvājam pagatavot tasty.lv ieteikto kirbju kūku ar smilšu mīklu, kas īpaši garda ir kopā ar putukrējumu vai saldējumu.

Sastāvdaļas: smilšu mīkla, ķirbji, olas, cukurs, saldais krējums, ½ citrona sula, kanēlis, muskatrieksts, malts ingvers.

Pagatavošana: Apakšā apaļajā formā liek smilšu mīklu, to pirms pildīšanas ar ķirbju masu cepeškrāsnī cep gandrīz gatavu.

Ķirbju masa top “uz aci”, bet pamatā tā sastāv no tvaicētiem (vai vārītiem un kārtīgi notecinātiem) un sastampātiem ķirbjiem (kādas 2 glāzes ķirbju biezeņa lielajai cepamformai), pāris atsevišķi ar cukuru saputotām olām, saldā krējuma (nepilnas paciņas), puses citrona sulas un sarīvētas citrona miziņas, kā arī liek klāt bagātīgi kanēli, muskatriekstu, maltu ingveru, utml.garšvielas.

Ķirbju biezeni un visu pārējo sajauc kopā un pilda pusgatavajā smilšu mīklā. Tad šauj krāsnī un kādos 200 grādos cep, līdz masa sabiezē. Ēd ar putukrējumu, saldējumu, vai vienu pašu.

Jēkabpils pašvaldība pēc 500 eiro kompensācijas saņemšanas noslēgs izlīgumu ar kādu afišu staba bojātāju.

Jēkabpils domes lēmums paredz, ka izlīgumu noslēgs lietā, kas saistīta ar 2013.gada notikumiem, kad kāda persona Jēkabpilī, 4.jūnijā Pasta un Akmeņu ielu krustojumā, personu grupā tīši sabojāja ceļa malā novietoto afišu stabu. Tika norauts staba dekoratīvais jumts un sabojāta jumta pamatne.

Pašvaldībai tika nodarīts materiālais zaudējums gandrīz 212 eiro apmērā. Taču krimināllietā pašvaldība kā kaitējuma kompensāciju pieteica teju 1258 eiro, kas izlietoti jauna afišu stenda izgatavošanai un uzstādīšanai.

Persona, kas tiek apsūdzēta afišu staba sabojāšanā, ir gatava noslēgt izlīgumu un samaksāt 500 eiro kompensāciju pašvaldībai, kas lietā atzīta par cietušo. Lai pēc iespējas ātrāk saņemtu līdzekļus, dome piekritusi izlīgumam. Vienlaikus noteikts, ka šis lēmums tiks atcelts, ja mēneša laikā netiks saņemta kaitējuma kompensācija.

Jēkabpils pašvaldība Valsts kasē aizņemsies 810 000 eiro bērnudārza "Bērziņš" energoefektivitātes paaugstināšanai.

Jēkabpils domes lēmums paredz, ka 2019.gada februārī pašvaldība noslēgs līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru par Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta īstenošanu. Pašvaldības mērķis ir atjaunot bērnudārza ēku, kā arī paaugstināt tās energoefektivitāti, un projekta priekšfinansēšanai nepieciešams aizņēmums. Kredītu pašvaldība ņems uz 15 gadiem.

Pašvaldības noslēgtais iepirkums liecina, ka būvdarbus objektā veiks SIA SIA "Ošukalns celtniecība", kas iepirkumā uzvarēja ar 1 448 522 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), piedāvājumu. Savukārt būvuzraudzību par 20 812 eiro ar PVN nodrošinās IK "Būvzinis-J".

Foto: jekabpils.lv

Ilga1

Ilga: Es ļoti maz vakaros eju ārpus mājām, bet, manuprāt, pilsēta ir pietiekami izgaismota. Dzīvoju Brīvības ielā un tā ir ļoti labi izgaismota.

Monta1 

Monta: Domāju, ka nē, jo īpaši ārpus pilsētas centra ielas ir slikti izgaismotas. Piemēram, es bieži izmantoju pieturvietu “Vārpu iela” un tur diennakts tumšajā laikā apgaismojuma nav. Ir bijuši vairāki gadījumi, kad pilsētas satiksmes autobuss pabrauc garām, nepamana, lai apstātos jāmāj ar iedegtu kabatas lukturīti.

 Valdis1

Valdis: Manuprāt, ir pietiekami labi izgaismota. Es gan vairāk pa pilsētas centru braukāju un tur tiešām viss ir kārtībā.

 dzintra111111

Dzintra: Nav pietiekami izgaismota. Piemēram, Viestura iela varētu būt labāk izgaismota. Tāpat arī vairāk apgaismojuma nepieciešams dzīvojamo māju mikrorajonu pagalmos, jo nereti pie māju ieejām vispār nav apgaismojuma, vai ir nepietiekams un nākas iet pa tumsu.

 Aleksandra11

Aleksandra: Nav pietiekami izgaismota, jo īpaši mikrorajonos ar apgaismojumu ir lielas problēmas. Nereti dienas laikā deg ielas apgaismes spuldzes, laikam “ekonomijas” nolūkos, bet vakaros ir tumšs. Piemēram, Madonas, Ķieģeļu ielas mikrorajonos apgaismopjums ir nepietiekams. Arī pie Jēkabpils 3.vidusskolas ir nepietiekams izgaismojums, bērniem uz skolu un vēlāk arī no skolas nāksies iet pa tumšu ielu.

 

Pagājušajā nedēļā Jēkabpils pilsētas pašvaldība sveica Valsts probācijas dienesta Jēkabpils teritoriālās struktūrvienības (TSV) kolektīvu dienesta 15 gadu jubilejā. Jēkabpils mēra vietniece Līga Kļaviņa, pasniedzot dāvanā gleznu, uzsvēra, ka pilsētas pašvaldībai ir laba sadarbība ar probācijas dienestu un vēlēja, lai arī turpmāk nodaļai ir ražīgs darbs prevencijas jomā, nepieļaujot noziedzīgu darbību veikšanu.

Valsts probācijas dienesta Jēkabpils teritoriālās struktūrvienības vadītāja Iveta Vilcāne savā uzrunā atgādināja probācijas dienesta izveidošanas vēsturi un uzsvēra darbības galvenos akcentus.

“Vislielākā vērtība ir cilvēks un tie ir mūsu darbinieki- kolektīvā ir 13 darbinieki, visi ir ar stāžu pieredzējusī, gan akadēmiski izglītoti, gan dzīves gudri cilvēki. Šogad ar atzinības rakstiem tika apbalvoti Jēkabpils TSV labākie darbinieki- A.Barkāne, I.Knodze, I.Straume. Esam saņēmām arī goda rakstu no Valsts policijas,” atzīmē Iveta Vilcāne.

Viņa atgādināja, ka 2003.gada 7.oktobrī, tika uzsākta Valsts probācijas dienesta darbība ar mērķi sekmēt noziedzības novēršanu valstī, nodrošināt sabiedrībā izciešamo sodu kvalitatīvu izpildi. Probācijas sistēmas izveide, ņemot vērā tās lielo apjomu, tika plānota pakāpeniski, apgūstot un sākot pildīt aizvien jaunas funkcijas.

2003.gadā VPD sāka savu darbu vien ar divām funkcijām (Postpeninenciārā palīdzība un Izvērtēšanas ziņojumi), 15 gadu laiku tas ir izaudzis par dienestu, kas izpilda 70 % kriminālsodu visā Latvijas teritorijā.

Iveta Vilcāne uzsvēra, ka ar dienesta izveidi Latvijā soda izpilde tika individualizēta, tiek strādāts ar likumpārkāpēja domāšanu, kriminālas uzvedības cēloņiem, lai tie tiktu izprasti un novērsti. Mainījies ir soda saturs.

Viens no jauninājumiem VPD ir tas, ka soda izpildē tiek iesaistīta arī sabiedrība. Ikviens noziedzīgais nodarījums, kas vērsts pret konkrētu indivīdu, ietekmē visu sabiedrību kopumā. Brīvprātīgo iesaiste noziedzības prevencijā ir būtisks resurss drošākas sabiedrības veidošanā. Brīvprātīgā darba veicēji ir patiesi entuziasti, kuri apzinās atbildību par notiekošajiem procesiem sabiedrībā un ir gatavi aktīvi līdzdarboties, lai veidotu drošāku sabiedrību. Arī Jēkabpils TSV ir šādi brīvprātīgie līdzgaitnieki, uz šo brīdi aktīvi darbojas viens līdzgaitnieks, bet ir pieteikušies vēl, kuri gaida mācības, lai varētu par tādiem kļūt. Informācija par iespējām kļūt par līdzgaitnieku ir pieejama VPD mājaslapā, un struktūrvienības darbinieki Jēkabpilī cenšas uzrunāt ieinteresētas personas. Minētās gaidāmās mācības notiks novembrī, un interesenti uz tām vēl var pieteikties probācijas dienestā.

Brīvprātīgie ir arī Izlīguma nodrošināšanā, kas veic starpnieka funkciju.

Iveta Vilcāne norāda, ka sabiedrības iesaiste vērojama arī tajā, ka gan Ēnu dienās, gan Atvērto durvju dienās VPD ir ļoti apmeklēts dienests, arī ikdienā šeit atnāk gan studenti, kas iziet savu praksi, gan struktūrvienības darbinieki iet uz mācību iestādēm un izglīto gan jauniešus, gan pedagogus un citus speciālistus, piemērām sociālos darbiniekus, bāriņtiesu darbiniekus.

“Mēs esam ļoti atvērts dienests, aktīvi organizējam Starpinstitūciju sadarbības sanāksmes, paši esam padomdevēji citiem speciālistiem un augstu novērtējam citu dienestu sniegtos padomus,” saka Iveta Vilcāne.

Nesen ir ieviesta arī Elektroniskā uzraudzība - no 2015.gada jūlija. Šajā laika periodā ir bijuši astoņi šādi klienti - šobrīd tie ir pieci.

Elektroniskā uzraudzība ir tiesas noteikta nosacīti pirms termiņa no brīvības atņemšanas soda izciešanas atbrīvoto kontrole ar tehniskiem līdzekļiem. Cilvēkam ap kāju tiek aplikta aproce, savukārt dzīvesvietā – ierīce, kas uztver aproces signālu. Šī sistēma ļauj noteikt, kad cilvēks ir mājās, kad – devies ārpus mājas. Turklāt klientam jāinformē Valsts Probācijas dienests par ikvienu savu soli.

“Klientam jāparedz savas aktivitātes veselu nedēļu uz priekšu,” skaidro Valsts Probācijas dienesta Jēkabpils teritoriālās struktūrvienības vecākā probācijas speciāliste Dace Jakovela. “Cilvēkam konkrētajā laikā, kad ir noteikts, jāiziet no dzīvesvietas, kā arī jāatgriežas dzīvesvietā tajā laikā, kad paredzēts grafikā, mainīt apstiprināto kārtību bez saskaņošanas ar probācijas dienestu viņš nedrīkst.”

Dace jakovela uzsver, ka nedēļas grafikā jābūt nosauktām konkrētām adresēm, kur klients grasās doties konkrētā laikā. Grafikā tiek paredzētas arī izvēles aktivitātes, kad klients var izvēlēties – iet uz šo aktivitāti vai palikt mājās. “Ja ir paredzēta pastaiga, bet ārā līst lietus, viņš var arī neiet ārā, tas nebūs pārkāpums,” skaidro Dace Jakovela. “Bet svarīgi ir tas, ka aktivitātē “Drīkst iziet ārā” klients var pieņemt lēmumu, vai iet, vai neiet, bet viņš nedrīkst mainīt saturu. Piemēram, ja paredzēta pastaiga, tad jābūt pastaigai. Viņš nedrīkst izdomāt, ka viņš ies uz kino.”

Dienesta darbinieki regulāri pārbauda, vai klients tiešām ir aizgājis uz kino, sporta zāli vai citu vietu, kas norādīta grafikā.

Turpinot sarunu par probācijas dienestu Iveta Vilcāne uzdod retorisku jautājumu: Kas būtu VPD bez sadarbības partneriem?- vislielākais paldies jāsaka tieši viņiem. Probācijas dienesta jomā tās ir pašvaldības, pašvaldības iestādes, NVO, baznīcas.

Paldies sociālajiem dienestiem, bāriņtiesām, tiesai, prokuratūrai. Ļoti laba sadarbība dienestam ir izveidojusies ar Valsts policijas Jēkabpils iecirkni, pašvaldības policiju, Jēkabpils cietumu.

Satiksmes negadījumos brīvdienās un pagājušās nedēļas nogalē Viesītes un Jēkabpils novados cietuši pieci cilvēki, tajā skaitā 14 gadīga pusaudze.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informē, ka sestdiern ap puspieciem pēcpusdienā autoceļa Vecumnieki- nereta-Subate 86 kilometrā Viesītes novada Elkšņu pagasta apserdē sadūrās divas automašīnas - NISSAN QASHQAI, kuru vadīja 1953.gadā dzimis vīrietis un AUDIA6, kuru vadīja 1998.gadā dzimis vīrietis. Jēkabpils slimnīcā nogādāti no automašīnas NISSAN 2004.gadā dzimusi pusaudze, 1953.gadā dzimusi sieviete. Tāpat arī slimnīcā nogādāti automašīnas AUDi vadītājs un pasažieris, 1996.gadā dzimis pasažieris. Policijai par satiksmes negadījumu un cietušajiem ziņoja mediķi.

Policija skaidro notikušā satiksmes negadījuma apstākļus.

Savukārt piektdien, 12.oktobrī ap pulksten puspieciem pēcpusdienā satiksmes negadījums ar cietušo notika Jēkabpils novada Zasas pagasta teritorijā autoceļa Baltraņi – Dignāja sestajā kilometrā. Ieva Sietniece informē, ka 1963.gadā dzimis autovadītājs, vadot automašīnu AUDI 80, nobrauca no ceļa un ietriecās kokā. Autovadītājs nogādāts slimnīcā.

Jēkabpils policijas iecirknī reģistrēto notikumu statistika no 12.līdz 15.oktobrim. Informāciju sagatavoja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

1978.G.DZIMUŠAIS VADOT A/M BMW X5 UZBRAUCA MEŽA DZĪVNIEKAM (STIRNAI), KURA PĒKŠŅI IZSKRĒJA UZ CEĻA. BOJĀTA AUTOMAŠĪNA.
Notikuma datums: 12/10/2018 08:45 - 12/10/2018 08:45
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,KRUSTPILS NOVADS,ATAŠIENES PAGASTS,CEĻŠ ATAŠIENE- TEIČU REZERVĀTS

1990.G.DZIMUŠAIS VADOT A/M MERCEDES BENZ ACTOR, VEICOT MANEVRU PA KREISI UZ BRĪVĪBAS IELU AIZĶĒRA MĀJAS NOTEKCAURULI UN JUMTA KORI.
Notikuma datums: 12/10/2018 - 12/10/2018 11:51
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,BRĪVĪBAS IELA

1963.G.DZIMUŠAIS, VADOT A/M AUDI 80 NOBRAUCA NO CEĻA UN UZBRAUCA KOKAM. VADĪTĀJS NOGĀDĀTS SLIMNĪCĀ.
Notikuma datums: 12/10/2018 - 12/10/2018 16:42
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS NOVADS,ZASAS PAGASTS,CEĻA BALTRAŅI- DIGNĀJA 6 KM

1963.G.DZIMUŠAIS VADĪJA A/M AUDI 80 BŪDAMS ALKOHOLA REIBUMĀ (1,7480 PROM.).
Notikuma datums: 12/10/2018 - 12/10/2018 16:43
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS NOVADS,ZASAS PAGASTS,CEĻŠ BALTMAŅI- DIGNĀJA

1998.G.DZIMUŠAIS VADOT A/M AUDI A6 SADŪRĀS AR A/M NISSAN QASHQAI, KURU VADĪJA 1953.G.DZIMUŠAIS .JĒKABPILS RS NOGĀDĀTI NO NISSAN 2004.G.DZIMUSĪ, 1953.G.DZIMUSĪ, UN AUDIA6 VADĪTĀJS 1998.G.DZIMUŠAIS, KĀ ARĪ 1996.G.DZIMUŠAIS PASAŽIERIS.
Notikuma datums: 13/10/2018 - 13/10/2018 16:37
Informācijas saņemšana: 13/10/2018 16:37 INFORMĀCIJA NO ĀRTSTNIECĪBAS IESTĀDES
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,VIESĪTES NOVADS,ELKŠŅU PAGASTS,APSERDE,Ceļš:VECUMNIEKI-NERETA-SUBATE 86 km
TIEK SKAIDROTI NOTIKUŠĀ CEĻU SATIKSMES NEGADĪJUMA APSTĀKĻI.

1986.G.DZIMUŠAIS VADOT A/M AUDI 80 AVANT NOBRAUCA NO CEĻA UN APGĀZĀS. VADĪTĀJS CIETA.
Notikuma datums: 13/10/2018 - 13/10/2018 22:12
Informācijas saņemšana: 13/10/2018 22:12 INFORMĀCIJA NO ĀRTSTNIECĪBAS IESTĀDES
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS NOVADS,ĀBEĻU PAGASTS,LAŠI,Ceļš:JĒKABPILS-DIGNĀJA-ILŪKSTE 7 km

SABOJĀTAS DZĪVOKĻA DURVIS UN KĀPŅU TELPĀ IZSISTI DIVI LOGA STIKLI
Notikuma datums: 14/10/2018 05:00 - 14/10/2018 05:00
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,NAMEJA IELA

NO A/M BMW 525 NOZAGTAS DAŽĀDAS DETAĻAS.
Notikuma datums: 14/10/2018 - 14/10/2018 11:10
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,PILS RAJONS

1992.G.DZIMUŠAIS LIETOJA ALKOHOLISKOS DZĒRIENUS SABIEDRISKĀ VIETĀ
Notikuma datums: 14/10/2018 - 14/10/2018 15:08
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,VIENĪBAS IELA

1996.G.DZIMUŠAIS LIETOJA ALKOHOLISKOS DZĒRIENUS SABIEDRISKĀ VIETĀ
Notikuma datums: 14/10/2018 - 14/10/2018 15:08
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,VIENĪBAS IELA

Pirmdiena, 15 Oktobris 2018 11:41

Nedēļas nogalē kļūs vēsāks

Tuvākajās dienās gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies tikai nedaudz, jūtami vēsāks laiks gaidāms no piektdienas, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".

Vairākās naktīs veidosies migla, kas vietām var saglabāties līdz dienas vidum. Pūtīs lēns dienvidu vējš, piektdien gaidāms ziemelis, nedēļas beigās var pastiprināties rietumu, dienvidrietumu vējš.

Nedēļas nogalē būs vairāk mākoņu un vietām nedaudz uzlīs.

Gaisa temperatūra no rītiem vietām noslīdēs līdz nulles atzīmei vai pat nedaudz zem tās. Līdz ceturtdienai gaisa temperatūra pēcpusdienās vēl daudzviet Latvijā pakāpsies krietni virs +15 grādiem, pārspējot siltuma rekordus. Sagaidāms, ka nedēļas nogalē vairs nekļūs siltāk par +10..+14 grādiem.

Nākamajā nedēļā ciklonu ietekmē gaidāms vēsāks un vējaināks laiks, kā arī nokrišņi - pārsvarā lietus, vietām īslaicīgi iespējams sniegs un slideni ceļi.

Foto: Jānis Lācis/jekabpils.lv

Jēkabpilī oktobrī sākusies suņu treniņu laukuma izbūve. Darbus veic SIA “D.D.Stars” par līgumsummu 15657,89 eiro bez PVN. Pirms laukuma izbūves, vietā, kur tas atradīsies septembra nogalē norisinājās talka (attēlos), kurā piedalījās jēkabpilieši, kuri mīl suņus un izvēlējušies tos, kā savu mājdzīvnieku.

Šāda laukuma izveides iniciators ir kinologs Aleksandrs Marjonovs, kurš jau sešus gadus, kopš 2012.gada cīnās, lai šāds laukums pilsētā būtu, vairākkārt ir ticies ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības dienestu atbildīgajiem darbiniekiem. Viņš ap sevi ir pulcinājis domubiedrus, cilvēkus, kuriem ir suņi un nodarbojas ar dzīvnieku apmācīšanu un trenēšanu. Rezultātā viņa treniņu skolu ir izgājuši daudzi dzīvnieki un pilsētas iedzīvotāji ar tiem sekmīgi piedalās suņu sacensībās, gūstot godalgotas vietas. Līdz šim trenēties nācās dažādās gadījuma vietās, bez piemērota laukuma un aprīkojuma.

SIA “D.D. Stars” uzņēmuma valdes loceklis Voldemārs Vaivods stāsta, ka laukums ir 78x78 metri platībā, tas tiks ar ekskavatoru izlīdzināts, uzstādīts žogs, ievilkta elektrība. To paredzēts paveikt līdz novembra beigām. Vēlāk tiks uzstādītas iekārtas treniņiem, sacensībām, tiks uzstādītas arī urnas atkritumiem, paredzēta arī nojume. Voldemārs Vaivods izsaka pateicību Jēkabpils pilsētas domei, ka piešķirti līdzekļi šī laukuma izveidei.

Kinologs Aleksandrs Marjonovs atzīst, ka šeit varēs labāk sagatavot suņus sacensībām, jo ir paredzēts izveidot šķēršļu joslu, un šķēršļi būsm tādi paši kā sacensībās. Šeit varēs arī atnākt ar savu suni un vienkārši pastaigāties bez pavadiņas, jo pilsētas teritorijā ir aizliegts staigāt ar suni bez pavadas. Laukums būs iežogots, te varēs palaist suni skriet, spēlēties, satikt citus suņus un ar tiem kopā skraidot rotaļāties. Paredzēts izveidot arī ringu, kur varēs sagatavot suni izstādēm, jo daudzi jēkabpilieši ar suņiem piedalās izstādēs un sagatavošanās tām ir aktuāla. Kinologs uzsver, ka svarīgākais, pavadot laiku kopā ar suni, ir to darīt ar prieku, jo, izlemjot ņemt sev suni, ir jāsaprot, ka ar mīluli vajag nodarboties, tas nedrīkst viens pats būt mājās un dzīvot dīkā bezdarbībā. Ja saimniekam nav laika sunim, viņš sastrādās blēņas, būs neaudzināts. Tas viss motivē rūpēties par suņiem, redzot, ka vienam suns ir paklausīgs, nerej, arī cits saprot, ka viņam ar suni ir vairāk jānodarbojas, jāmāca. Kinologs atzīst, ka viņam būtu kauns iet pa ielu ar suni, kurš rej uz visiem, neprot uzvesties, izrāda agresivitāti, nedzird savu saimnieku, kurš ir izvedis pastaigā savu saimnieku, nevis otrādi.

Aleksandrs Marjanovs ir pārliecināts, ka pēc suņu treniņu laukuma izveides, cilvēku skaits, kas vēlas apmācīt un trenēt savu mājdzīvnieku un nākt uz šo laukumu pieaugs. Viņš piebbilst, ka motivēs arī cilvēkus, trenējot suni arī pašiem sākt sportot un kopā ar to doties skrējienā. Aleksandrs Marjanovs uzsver, ka suņu treniņu laukumam izvēlēta laba vieta, līdzās ir Radžu ūdenskrātuve, kalns, kuru var izmantot treniņiem un mežs. Šajā laukumā jēkabpilieši varēs organizēt sacensības un pirmās paredzēts rīkot jau nākamajā gadā. Lai pasargātu laukumu no vandaļiem, tiks uzstādītas novērošanas kameras, kuras ierakstīs visu laukumā notiekošo. Laukuma izmantošana suņu ‘īpašniekiem un viņu mīluļiem būs bezmaksas un tas taps vēl šoruden.

Page 1 of 765

Noskaties

Aktuāli