Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Ar Radio1.lv sazinājās vairākas jaunās māmiņas, kas sūdzējās, ka Jēkabpils Mežaparkā rotaļu laukumā smilšu kastē nav smilšu, tikai glīzdains māls, skujas un čiekuri un bērniem nav, kur rotaļāties. Tajā pašā laikā Radžu ūdenskrātuves galvenās peldvietas pludmalē stāv izgāztas divas lielas smilšu kravas. Bērnu vecāki bija neizpratnē, kāpēc vedot smiltis pludmalei, tās pie vienas reizes nav atvestas arī rotaļu laukuma smilškastei?

Jaunās māmiņas pibilda, ka arī pilsētas rotaļu laukumu smilšu kastēs šogad smiltis vēl nav pievestas.

Radio1.lv tiekoties preses konferencē ar Jēkabpils domes izpilddirektoru Guntaru Goguli, skaidroja, kad atvedīs smiltis rotaļu laukumu smilškastēm.

Viņš skaidroja, ka aprīlis vēl ir agrs pavasaris, kad daudzviet zeme vēl nav izlaidusies un smilškastēm smiltis tiekot pievestas maija sākumā. Esot paredzēts, ka turpmāk pilsētas rotaļlaukumu apsaimniekošanu uzņemsies SIA “JK “Namu pārvalde” un kolīdz uzņēmumam tiks deliģēts šis pienākums, tikšot domats arī par smilšu pievešanu visiem rotaļu laukumiem. Savukārt pludmalē esošās smilšu kaudzes sarūpējis SIA “Jēkabpils sporta centrs”, kura apsaimniekošanā ir pludmale, ne rotaļu laukums.

Guntars Gogulis prognozēja, ka līdz maija vidum gan Mežaparka, gan citos pilsētas rotaļu laukumu smilšukastēm, kur tas nepieciešams, tikšot pievestas smiltis.

Aculiecinieku foto

 

Vides izglītības fonda (VIF) sertifikācijas programmas "Zilais karogs" sertifikāts piešķirts visām 20 pieteiktajām peldvietām un trīs jahtu ostām, informē VIF pārstāvji.

Sertifikāts šogad piešķirts Engures novada kempinga peldvietai "Abragciems", Daugavpils pilsētas peldvietai "Stropu Vilnis" un Stropu ezera peldvietai, Jēkabpils pilsētas Radžu ūdenskrātuvei, Jūrmalas pilsētas Jaunķemeru, Bulduru, Dubultu, Dzintaru, Kauguru, Majoru un Mellužu peldvietām, Kuldīgas pilsētas Mārtiņsalas peldvietai, Liepāja pilsētas Dienvidrietumu un Beberliņu peldvietai, un "Peldvietai pie Stadiona", Limbažu pilsētas Lielezera peldvietai, Rīgas pilsētas Vakarbuļļu un Vecāķu peldvietām, Saulkrastu peldvieta "Centrs", kā arī Ventspils pilsētas pludmalei.

Savukārt jahtu ostu kategorijā sertifikāts piešķirts "Jūrmalas ostai", "Liepāja Marina" un "Pāvilosta Marina".

VIF pārstāvji norādīja, ka arī šogad, tāpat kā agrākos gados, sertifikāta saņēmēji īstenos izglītojošas un radošas aktivitātes vietējo izglītības iestāžu audzēkņiem, izmantojot dažādas radošas metodes. Piemēram, Kuldīgā skolēni iepazīs dabas daudzveidību, dodoties pārgājienā un piedaloties īpaši izveidotā spēlē, Ventspilī skolēni piedalīsies vizuālās mākslas konkursā un pilsētas vides olimpiādē, Liepājā radošo darbnīcu laikā pilsētā stādīs puķes, savukārt Limbažos gatavos putnu būrus, kopā ar speciālistiem vēros un iepazīs putnus, kā arī stādīs kokus.

Vairākās no "Zilā Karoga" izglītojošajām aktivitātēm tiks iesaistīti vietējie iedzīvotāji un pilsētas viesi - Jūrmalā vietējām biedrībām un nodibinājumiem tiks organizēts projektu konkurss, Jēkabpilī īpaša uzmanība tiks pievērsta makšķernieku un tūristu izglītošanā vides jomā, savukārt Kuldīgā radošajās un izglītojošajā vasaras skolā tiks aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem.

VIF pārstāvji arī skaidroja, ka gandrīz visi sertifikāta saņēmēji savās šī gada aktivitātēs iekļāvuši arī apkārtējās vides sakopšanas darbus. Engurē un Jūrmalā papildus izglītojošām aktivitātēm tiks nostiprinātas kāpas. Pirms darbu veikšanas tiks apsekota pludmale, lai saprastu, kur šādu darbu veikšana ir nepieciešama, pēc tam kopā ar speciālistiem pasākuma dalībnieki no apzāģēto pludmales kārklu zariem veidos kārklu pinuma žodziņus.

Kā ziņots, VIF sertifikācijas programmā "Zilais karogs" šosezon tika pieteiktas 20 peldvietas un trīs jahtu ostas.

Izskatot iepriekšējo gadu rezultātus un vērtējot nākamās sezonas pieteikumus, nacionālā žūrija apstiprināja arī virkni rekomendāciju, kas jāievieš, lai arī turpmāk pretendenti atbilstu "Zilā Karoga" standartiem, jo kritēriji katru gadu kļūst aizvien stingrāki. Šobrīd, lai iegūtu sertifikātu, peldvietām ir jāatbilst 33 kritērijiem, savukārt jahtu ostām - 36 kritērijiem.

Latvijā "Zilā karoga" kandidātus vērtē nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir pārstāvji dažādām ar ilgtspējīgu saimniekošanu un vides aizsardzību saistītām institūcijām un organizācijām. Nacionālo žūriju vada Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

Jau ziņots, ka pagājušajā sezonā 45 valstīs plīvoja 4423 "Zilie karogi", no tiem Latvijā - 21.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Šonedēļ, iespējams, katru dienu Latvijā būs lietus mākoņi, bet gaisa temperatūra - atšķirībā no iepriekšējām nedēļām - būs atbilstoša klimatiskajai normai, prognozē sinoptiķi.

Galvenokārt gaidāms īslaicīgs lietus no gubu mākoņiem, bet dažkārt valsti skars plašākas lietus zonas, var veidoties arī daži negaisi mākoņi un lokālas lietusgāzes ar krusu.

Valdošais būs mērens rietumu, dienvidrietumu vējš, tā ātrums brāzmās brīžiem pastiprināsies līdz 10-15 metriem sekundē.

Minimālā gaisa temperatūra naktīs gaidāma 0..+8 grādu robežās, pēcpusdienās gaiss iesils līdz +7..+15 grādiem, svētdien gaisa temperatūra var pakāpties nedaudz augstāk.

Foto: jekabpils.lv

No pirmdienas, 23.aprīļa līdz svētdienai, 29.aprīlim Latvijā norisināsies bibliotēku nedēļa. Tas parasti ir laiks, kad bibliotēkas ar dažāda veida norisēm un citām aktivitātēm pastiprināti pievērš uzmanību sev, savam darbam un bibliotēku nozīmei sabiedrībā. Bibliotēku nedēļas moto ir "Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība".

Latvijas Bibliotēku nedēļā ceturtdien, 26. aprīlī plkst.16.00 Jēkabpils Tautas namā norisināsies pasākums “Dzīvi izgaršojot” – saruna ar rakstniecēm Moniku Zīli un Annu Skaidrīti Gailīti par aktuāliem literatūras un sabiedrības dzīves jautājumiem.

Abu autoru darbi ir iecienīti un pieprasīti lasītāju lokā. Literātes dzimušas vienā dienā, vienā mēnesī, bet viņas spēj pagatavot literatūras virumu pēc tik dažādām receptēm!

Rakstnieces labprāt atbildēs uz pasākuma apmeklētāju jautājumiem, kurus aicina iepriekš iesniegt Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā vai uzdot tikšanās laikā.

Šodien, 21. aprīlī svinīgi tika atklātas Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas jaunās telpas Brīvības ielā 45.

Svinīgā pasākuma dalībniekiem bija arī iespēja doties nelielā ekskursijā pa jaunajām telpām, savukārt preses konferencē pašvaldības policija atbildēja uz jautājumiem un stāstīja par savu darbu.

Jau ziņots, ka no 19.marta Jēkabpils pilsētas pašvaldības policija atrodas jaunās telpās – Jēkabpilī, Brīvības ielā 45.

 Pašvaldības policijas pieņemšanas laiki: otrdienās no plkst. 09:00 līdz 12:00 un ceturtdienās no plkst. 13:00 līdz 16:00.. Kontakttālruņi: priekšnieks Indulis Surkulis, tālrunis 65283631, vecākā inspektore Inga Ostrovska un inspektors Jānis Voiko tālrunis 65283885, inspektors Deniss Borovkovs un vecākais kārtībnieks Ainārs Kapačs tālrunis 65231383,savukārt kārtībnieki jeb patruļa sazvanāma pa tālruni – 65283888.

Pēdējās dienās uz gājēju pārejām Zemgalē notriekti divi cilvēki, kas palīdzības sniegšanai nogādāti medicīniskajās iestādēs, portālu Radio1.lv informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.


Viens no negadījumiem noticis vakar Jēkabpilī, Neretas ielā, kad 1971.gadā dzimušais, braucot ar automašīnu "GAZ", uz gājēju pārejas notriecis 2000.gadā dzimušu puisi.


Savukārt šorīt Bauskā notriekta kāda 1944.gadā dzimusi sieviete. Viņai uz gājēju pārejas Īslīces ielā uzbraucis 1942.gadā dzimis "Volkswagen Golf" vadītājs. Policija skaidro notikušā apstākļus.

SIA “Jēkabpils reģionālās slimnīcas” valdes priekšsēdētājs būs Gvido Liepiņš, galvenais ārsts - Andrejs Miļčevskis un komunikācijas jautājumus valdē risinās Inna Budovska, informē Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP).

Viņš sacīja, ka šie trīs pretendenti uz slimnīcas valdes amatiem bijuši spēcīgākie un viņu sniegtās prezentācijas par slimnīcas attīstību pārliecinošākās. Gvido Liepiņš ir jēkabpilietis ar pieredzi finansu un apdrošināšanas jomā. Raivis Ragainis (LZP) uzsvēra, ka Jēkabpils reģionālās slimnīcas attīstībai ir svarīga, ka tās vadībā būs finansists.

Galvenā ārsta amatā būs rīdzinieks Andrejs Miļčevskis, kas ir sertificēts ķirurgs ar darba pieredzi stacionāros Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī un Gulbenē, kā arī praktizējis Maskavā, stāsta Raivis Ragainis (LZP). Dakteris ir absolvējis Latvijas Medicīnas akadēmiju, kā arī papildinājis zināšanas Latvijas Universitātes Medicīnas pēcdiploma izglītības institūtā, specializējoties vispārīgajā un krūšu kurvja ķirurģijā.

Savukārt Inna Budovska ir rīdziniece, nāk no farmaceitu aprindām, ar Oksfordas un Rīgas Stradiņu universitātes izglītību un, kā uzsver Jēkabpils mērs Raivis Ragainis (LZP), ir vērsta uz komunkāciju. Tieši viņu pilsētas mērs saskata kā cilvēku, kas komunicēs slimnīcas vārdā ar sabiedrību.

Raivis Ragainis (LZP) piebilda, ka visiem trim valdes locekļiem darba algas paliks šobrīd esošo valdes locekļu algu apmērā, proti – valdes priekšsēdētājam 3465 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet galvenajam ārstam un valdes loceklei – 3119 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Raivis Ragainis (LZP) sacīja, ka nākamajā nedēļā jaunā valde iepazīsies ar Jēkabpils reģionālā slimnīcas kolektīvu un katras nodaļas darbu.

Jau vēstīts, ka Jēkabpils pilsētas pašvaldība nolēma izsludināt konkursu uz slimnīcas valdes locekļu amatiem, lai realizētu jaunu Jēkabpils reģionālās slimnīcas attīstības stratēģiju un slimnīcas valde atkāpās.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP) iepriekš skaidroja, ka lēmums meklēt slimnīcai jaunu valdi pieņemts, lai ierobežotā finansējuma apstākļos ar jaunām un mūsdienīgām idejām spētu nodrošināt slimnīcas pamatuzdevumu izpildi - kvalitatīvu un modernu ārstniecības pakalpojumu sniegšanu, ārstniecības personāla piesaisti un mūsdienīga klientu apkalpošanas kultūru.

Tāpat arī ziņots, ka SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca" ārsti atklātā vēstulē aicināja domes vadību detalizētāk skaidrot iemeslus, kāpēc tiek mainīta slimnīcas valde un kāda būs iestādes turpmākā attīstības stratēģija.

Pašreizējā valde turpinās darbu līdz 30.aprīlim, savukārt jaunā valde darbu sāks no 1.maija.

Jēkabpils reģionālā slimnīcā strādā 65 ārsti, 199 vidējā ārstniecības personāla un 122 jaunākā ārstniecības personāla pārstāvji. Slimnīca nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību 24 stundas diennaktī un septiņu ārstu-speciālistu diennakts dežūras. Slimnīcā ir 15 nodaļas un 277 gultas vietas stacionārā.

Jēkabpils reģionālā slimnīca ir vienīgā ārstniecības iestāde Jēkabpils apkaimē, kas sniedz asins sagatavošanas pakalpojumu, nieru aizstājterapiju, otolaringoloģiskās operācijas, visai Austrumlatvijas zonai nodrošina jaundzimušo reanimāciju un aprūpi. Slimnīcā patlaban ir arī viens no labākajiem operāciju blokiem valstī gan medicīniskā aprīkojuma, gan telpu ziņā.

Slimnīcā tiek izmantotas tādas diagnostikas metodes kā datortomogrāfija, ultrasonogrāfija, tai skaitā asinsvadu dupleksā doplerogrāfija, ehokardiogrāfija, endoskopijas, osteodensitometrija, funkcionālā diagnostika un elektroencefalogrāfija.

Jēkabpils domes deputātiem šodien, balsojot par deputāta Edgara Lambas pilnvaru izbeigšanu Jēkabpils domē, lēmums netika pieņemts un lambas demisija netika atbalstīta. Šodien sēdē piedalījās 11 deputāti, nebija Aigara Nitiša, kas sēdei mēģināja pieslēgties attālināti, bet interneta problēmu dēļ tas neizdevās un Edgara Lambas.

“Par” Edgara Lambas, kā deputāta pilnvaru izbeigšanu balsoja: Leonīds Salcevičs, Māris Dimants, Nikolajs Anuškevičs, Aivars Kraps, Kristīne Ozola, “Pret” balsoja; Raivis Ragainis, Līga Kļaviņa, Andris Rutko un Mārtiņš Svilis, “Atturējās”: Andrejs Gavrilovs un Kaspars Ģirģens. Līdz ar to lēmums netika pieņemts.
Sēdē tika skaidrots, ka, protams, ja deputāts nolicis mandātu neviens viņu ar varu noturēt nevar. Taču, ja lēmums netiek pieņemts, tad viņa demisijas pieteikums pēc šī balsojuma, saskaņā ar likumu, iestājas 24 stundu laikā. Pēc tam, kad šo lēmuma projektu piecu dienu laikā būs parakstījis Jēkabpils mērs Raivis Ragainis un tas stāsies spēkā, Jēkabpils pilsētas vēlēšanu komisija sasauks sēdi, kurā lems par nākamo kandidātu, kuram pēc saraksta ir visvairāk vēlētāju balsu un kurš var ieņemt deputāta amatu. Vēlēšanu komisija ar šo informāciju iepazīstinās Jēkabpils domes vadību un centrālo vēlēšanu komisiju. Savukārt Jēkabpils mērs Raivis Ragainis uzrunās deputāta amata kandidātu un, ja viņš piekritīs, tad tiks lemts par viņa deputāta mandāta apstiprināšanu.

Pēc balsojuma Jēkabpils mērs Raivis Ragainis izteica viedokli par presē pausto informāciju saistībā ar Edgara Lambas demisiju.

“Pēdējās dienās medijos izskanējušas dažādas spekulācijas ap Edgara Lambas vārdu un iemesliem, kas pamudinājušas kolēģi nolikt deputāta mandātu. Vispirms gribu pateikt, ka es ļoti aicinātu kolēģus deputātus neizteikt paziņojumus, kas nekādi neatbilst patiesībai. Piemēram, par koalīcijas izdarīto spiedienu uz deputātiem, par atbalstītāju vervēšanu. Koalīcijā ir apvienojušies tie Jēkabpils domes deputāti, kuri atbalsta mūsu kopīgi izstrādāto programmu un darbu plānu.

Paldies Edgaram Lambam par viņa darbu domē. Paldies Edgaram par viņa atbalstu daudzos jautājumos, kas izskatīti domes sēdēs un lēmumiem, kas realizēti domē. Es varu tikai piekrist viņa teiktajam un arī medijos citētajam, ka darbs domē un sadarbība ar pašreizējo opozīciju ir ļoti saspringta, taču šajā ziņā tas noteikti nav koalīcijas vainas dēļ. Un mēs vienmēr esam gatavi sadarboties ar visiem deputātiem, arī tiem, kas bija vai ir opozīcijā, ja tas sekmē izstrādātās pilsētas attīstības vīzijas realizēšanu.

Tomēr gribu vēl piebilst, ka mani personiski ļoti aizskar šādas “vārdu cīņas” medijos – īpaši, ja tiek izplatīta galēja nepatiesība. Acīmredzot, runājot par “spiedienu uz deputātiem”, labumu solīšanu vai draudēšanu, atsevišķi kolēģi mēra visu saskaņā ar savām darbības metodēm un pieredzi, kā būtu jāstrādā. Bet varu pilnīgi droši teikt, ka koalīcija šādus paņēmienus nepiekopj.

Visbeidzot retorisks jautājums – kāpēc gan Edgaram būtu jāsniedz iesniegums par izstāšanos no Jēkabpils Reģionālās partijas, ja tā sauktais “spiediens” ir nācis no koalīcijas puses? Nav šajā apgalvojumā loģikas,” sacīja Raivis Ragainis.

Jau ziņots, ka Edgars Lamba deputāta mandātu nolika 13.aprīlī un kā izrādās tajā brīdī viņš jau bija bezpartejisks deputāts, jo iesniegumu par izstāšanos no Jēkabpils reģionālās partijas viņš uzrakstījis 3.aprīlī un saskaņā ar likumu, no iesnieguma brīža vairs nav šī politiskā spēka biedrs, neatkarīgi no tā vai partija ir vai nav apstiprinājusi šo iesniegumu. JRP valdes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs Radio1.lv sacīja, ka šodien valdes sēdē tikšot lemts par Edgara Lambas iesnieguma apstiprināšanu.

Foto; No arhīva

(Papildināts ar policijas sniegto infomāciju, sākot no 2.rindkopas)

Aculiecinieki informē, ka šorīt Rīgas ielā redzamas naktī notikuša ceļu satiksmes negadījuma pēdas: notriekts ielu apgaismes stabs, iebraukts veikala ķieģeļu sienā, tad vēl vienā apgaismes stabā un ēkas sienā. Iespējams negadījums noticis saistībā ar vakar visā Eiropā un Latvijā rīkoto ātruma kontroles reidu un šajā gadījumā ceļu policija ir mēģinājusi aizturēt un dzinusies pakaļ ātruma pārkāpējam. negadījuma vietai līdzās dzīvojošie cilvēki zināja teikt, ka tūlīt pēc atiksmes nagadījuma piebraukusi arī ceļu policija. 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece informē, ka Jēkabpilī kāds 1987.gadā dzimis automašīnas "VW Passat Variant" vadītājs būdams alkohola reibumā un bez tiesībām nav pakļāvies policijas prasībām apstāties, bēdzis, nobraucis no brauktuves un ietriecies divos apgaismes stabos tos bojājot un ēku sienā.

Negadījums noticis vakar, 18.aprīlī, plkst.23.26 Jēkabpilī, Rīgas ielā.

Pārbaudes gaitā autovadītāja organismā konstatētas 1,44 promiles alkohola.

 

Aculiecinieka foto: Naktī notikušās avārijas atstātās pēdas Jēkabpilī, Rīgas ielā.

Piektdien ar brāzmainu rietumvēju Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss, savukārt brīvdienās gaisa temperatūra pazemināsies, prognozē "Global Forecast System".
Ceturtdien vietām Austrumlatvijā nedaudz līs, citviet spīdēs saule un, pūšot brāzmainam ziemeļrietumu vējam, gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +6..+9 grādiem piekrastē un +10..+16 grādiem pārējā valstī.

Naktī uz piektdienu gaisa temperatūra noslīdēs līdz 0..+5 grādiem un vietām veidosies migla, bet dienas gaitā, ja mākoņi ļaus saulei sildīt gaisu, termometra stabiņš pakāpsies līdz +17..+22 grādiem, vēsāks laiks saglabāsies jūras tuvumā.

Sestdien valsti šķērsos aukstā atmosfēras fronte, un gan sestdien, gan svētdien iespējams īslaicīgs lietus un citi nokrišņi, īpaši valsts austrumos. Pūtīs brāzmains rietumu, ziemeļrietumu vējš. Gaisa temperatūra svētdien nepārsniegs +9..+14 grādus, vietām piekrastē nebūs siltāk par +6 grādiem, un naktī uz pirmdienu prognozēta gaisa temperatūras pazemināšanās līdz +2..-4 grādiem.

"Global Forecast System" ir ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodelis, kas, ik pēc sešām stundām veicot aprēķinus, prognozē laikapstākļus visā pasaulē.

Foto: jekabpils.lv

Page 1 of 727

Noskaties

Aktuāli