Trešdiena, 15 Novembris 2017 10:39

Austrumu slimnīcā sekmīgi piešūta Sankaļu HES slūžu norauta roka

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) mikroķirurgi 47 gadus vecam vīrietim no Jēkabpils replantējuši slūžu mehānisma norautu roku, ko vīrietis pats iznesis no ūdens, informēja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Laikraksts “Jaunais Vēstnesis” pagājušajā nedēļā vēstīja, ka negadījums noticis Salas novada Sankaļu HES. Par notikušo negadījumu policija uzsākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu negadījuma apstākļus. Tāpat arī laikraksts vēsta, ka cietušais nav bijis Sankaļu HES darbinieks, bet gan nejaušs garāmgājējs.

Savukārt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa stāsta, ka pēc pacienta teiktā, viņš ejot pa tiltiņu pāri Ziemeļsusējai, pamanījis Sankaļu HES slūžās iesprūdušu koku. Nolēmis to izvilkt, bet, kā rāvis, tā spēcīgā straume pašu ierāvusi slūžās. Vīrieša labā roka aizķērusies aiz slūžu mehānisma un apakšdelma vidū tikusi norauta. Neraugoties uz smago traumu, vīrietis nav apjucis - paņēmis norauto roku, paša spēkiem izrāpies no slūžu bedres, ticis krastā un piezvanījis sievai, kura nekavējoties izsaukusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādi.

Mediķi vīrieti nogādājuši RAKUS, kas ir vienīgā ārstniecības iestāde Latvijā, kur 24 stundas diennaktī iespējams saņemt mikroķirurgu palīdzību smagu traumu gadījumā.

Lietiņa informēja, ka vīrietis slimnīcā nonāca smagā stāvoklī, jo bija zaudējis daudz asiņu. Slūžu mehānisma norautā roka bija nopietni cietusi - muskuļi, asinsvadi un citas audu struktūras saplēstas. Lai vīrietis atgūtu savu labo roku, mikroķirurgs Ervīns Lavrinovičs kopā ar komandu viņam veica steidzamu operāciju, roku piešujot atpakaļ.

Lietiņa informēja, ka nākamajā rītā, kad vīrieša stāvoklis bija stabilizējies, viņam tika veikta vēl viena operācija, kuras gaitā replantētajai rokai tika uzlikts "ielāps" jeb ar audu lēveri no pacienta muguras aizklāts apjomīgs, ādas nesegts laukums.

Slimnīcā norāda, ka kopš rokas replantācijas pagājušas gandrīz divas nedēļas. Pacients joprojām atrodas Austrumu slimnīcas Mikroķirurģijas centrā, taču jūtas labi. Kā stāsta mikroķirurgs Lavrinovičs, dzīšanas procesi norit labi, pacients jau var pakustināt pirkstus, taču priekšā vēl ilgstoša rehabilitācija, lai roka atgūtu savas funkcijas.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Lasīts 1721 reizes

Komentāri  

0 #1 as 2018-01-13 00:07
otrā un trešā rindkopa, pilnīgs blefs...
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli