Pirmdiena, 15 Janvāris 2018 15:59

Salas novada pašvaldība neatstādina no amata aizdomās par vardarbību pret bērniem turēto Juri Boķi

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(4 balsis)

Salas novada domes mājaslapā šodien publicētā informācija liecina, ka tā nevar izpildīt Jurim Boķim noteiktās nodarbošanās aizliegumu, kā to pieprasījusi Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors Aivars Egle.

Salas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistes Jolantas Grandānes sagatavotā un publicētā informācija vēsta:

“Salas novada pašvaldība no Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja saņēma paziņojumu, kurā Jurim Boķim ir noteikts aizliegums pildīt direktora pienākumus Bāreņu namā "Līkumi", kā arī informēt, kas turpmāk pildīs Bērnu nama "Līkumi" direktora pienākumus.

Tā kā Salas novada pašvaldības aģentūrai "Bāreņu nams "Līkumi"" ar 2016.gada 1.novembri tika mainīts tiesiskais statuss un nosaukums - no pašvaldības aģentūras uz pastarpinātās pārvaldes iestādi, piešķirot iestādei nosaukumu Ģimenes atbalsta centrs "Saulstari" , Salas novada pašvaldība nevar izpildīt paziņojumu par J. Boķim piemēroto drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegumu, t.i. aizliegums pildīt neesošas iestādes direktora pienākumus.”

Tas nozīmē, ka par spīti Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora Aivara Egles rīkojumam,  no 11.janvāra bijušā bērnunama "Līkumi", tagad ģimenes atbalsta centra Saulstari vadītājam Jurim Boķim aizliegt ieņemt amatu, jo viņš tiek turēts aizdomās par iespējamo vardarbību pret bērniem, Juris Boķis turpina darbu savā amatā.

Jau ziņots, ka Lieta par iespējamo vardarbību ierosināta jau 2015.gadā un sākotnēji to izmeklēja Valts policijas (VP) Jēkabpils iecirknī, bet uzraudzību nodrošināja Jēkabpils rajona prokuratūra. Taču lietā pieļauta nepamatota novilcināšana, nenotika mērķtiecīga izmeklēšana, tāpēc lieta pagājušā gada beigās nodota VP Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kriminālpolicijas birojam un par uzraugošo prokuroru noteikts Egle.

"Uzskatu, ka divu gadu [izmeklēšanas] termiņš bija pietiekams, lai lieta jau būtu tiesā," izmeklēšanas novilcināšanu komentēja prokurors. Viņš pašlaik negrasās meklēt par novilcināšanu vainīgas personas, jo svarīgākais ir izmeklēt pašu lietu.

Pašlaik par aizdomās turamo lietā atzīts Boķis, krimināllieta ir ierosināta pēc diviem Krimināllikuma pantiem. Viņš tiek turēts aizdomās par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistītas ar vardarbību, kā arī par valsts amatpersonas bezdarbību. Par pirmo pārkāpumu var draudēt brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, bet par bezdarbību - līdz trim gadiem -, taču iespējami arī citi sodi.

Šodien Boķim piemēroti trīs drošības līdzekļi - aizliegums ieņemt noteiktu amatu, pamest valsti un pienākums uzturēties dzīvesvietā.

Pašlaik lietā ir identificēti vairāki cietušie, taču, iespējams, cietušo bērnu skaits vēl var augt.

Egle atteicās prognozēt, kad lieta varētu nonākt tiesā, jo vēl nav saņemti visu nepieciešamo ekspertīžu rezultāti, tāpat jāiztaujā liecinieki.

VP ZRP kriminālprocesu nekomentēja, tāpat arī to, vai lieta novilcināta apzināti.

Bāreņu nams "Līkumi" par ģimenes atbalsta centru "Saulstari" pārdēvēts 2016.gada septembrī.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2015.gadā Tiesībsarga birojs sagatavojis Ģenerālprokuratūrai plašu materiālu par pārkāpumiem bērnunamā "Līkumi".

Sagatavotā informācija pārsvarā atklāj darbinieku psihoemocionālu un fizisku vardarbību pret bērniem, sacīja tiesībsargs Juris Jansons, uzsverot, ka tam ir konkrēti pierādījumi. Ir fiksēti arī gadījumi, kad bērni paši vērsušies drošības iestādēs, tomēr uzsāktie procesi priekšlaikus izbeigti.

"Tā situācija ir diezgan traģiska, īpaši, ja darbinieku liecība ir viena, bet medicīnas ieraksts liecina pavisam ko citu," sacīja Jansons.

 

Lasīts 2337 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 15 Janvāris 2018 16:23

Komentāri  

+6 #10 Sel.. 2018-01-18 09:50
Salas pašvaldības darbinieki baidās pazaudēt savu darbu.Tāpēc viņi visi tura muti ciet.NE dod dievs kāds muti pavērs vaļā uzreiz lidosi no darba ārā
Citēt
+7 #9 Guest 2018-01-17 11:08
Citēju Veselais saprāts:
No juridiskā jautājuma Salas pašvaldība devusi pareizu atbildi: Kā var atstādināt no neeksistējošanas iestādes? Policija izlabos kļūdu ar iestādes nosaukumu un pašvaldības Boķi no amata atstādinās. Lūk tāda man prognoze. Citādi, ja Boķi pašvaldība atstādinātu jau tagad, Boķis iesniegtu iebildumus ka nepamatoti tiek atstādināts (jo Līkumi vairs nepastāv) un lieta vēl vairāk ieilgtu...kauns policijai, ka neapjēdz kādā iestādē aizdomās turētais ieņem amatu..

Beidz Irēna gvelzt. Tev vajadzēja uzreiz atcelt no darba ar bērniem nevis vilkt garumā. Nav nozīmes nosaukumam, bet faktam, ka darbs ar bērniem (lieciniekiem!)
No guļamistabas vadīs iestādi, ja jau viņam noteikts uzturēties mājās?
Es arī prognozēju, ka b/n ieliks par direktoru kārtējo bērnu meklētāju
Citēt
-4 #8 Veselais saprāts 2018-01-17 09:30
No juridiskā jautājuma Salas pašvaldība devusi pareizu atbildi: Kā var atstādināt no neeksistējošana s iestādes? Policija izlabos kļūdu ar iestādes nosaukumu un pašvaldības Boķi no amata atstādinās. Lūk tāda man prognoze. Citādi, ja Boķi pašvaldība atstādinātu jau tagad, Boķis iesniegtu iebildumus ka nepamatoti tiek atstādināts (jo Līkumi vairs nepastāv) un lieta vēl vairāk ieilgtu...kauns policijai, ka neapjēdz kādā iestādē aizdomās turētais ieņem amatu..
Citēt
+9 #7 криминал 2018-01-16 16:46
всем устроить проверку-куда идут деньги людей -апсаймниекс-до ма бомжацкие-с Советских времен не делается ремонт?дорога перед граванами размоется-ником у дела!
Citēt
+8 #6 Guest 2018-01-15 19:59
Citēju Guest:
Sproģe palikusi sev apakšā www.jekabpilslaiks.lv, jo tur atkal raksts nolaists uz leju.

Ziņa tikko atlikta atpakaļ portālā
Citēt
+9 #5 Bārda 2018-01-15 19:30
Atlaist visu Salas pašvaldību, kura tur sēž jau gadiem un viens otru piesedz, it sevišķi šādā problēmā. Pilnīgi nav nekādas saprašanas tiem vecajiem cilvēkiem. Dzīvo kaut kāda 20.gs.vel, kur viss bija atļauts.
Citēt
+8 #4 Guest 2018-01-15 19:27
Sproģe nekad nedod nekādu informāciju, bet te tik plaši jāziņo?Mērķis saprotams - iebiedēt bērnus un darbiniekus, lai neliecina pret.
Situācija ir loti smaga.
Ietekmēšana un iebiedēšana
Citēt
+4 #3 Guest 2018-01-15 17:16
Sproģe palikusi sev apakšā www.jekabpilslaiks.lv, jo tur atkal raksts nolaists uz leju.
Citēt
+11 #2 A 2018-01-15 17:15
Sproģe piesedz Boķi, lai neviens neuzdrošinās liecināt pret direktoru.
Un kā viņš vadīs bāreņu namu no savas mājas, jo viņam prokurors noteicis uzturēties dzīvesvietā?
Citēt
+15 #1 Ansis 2018-01-15 17:05
Sproģe pamatīgi piesedz Boķi, kas met sliktu ēnu uz novada tēlu kopumā!
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli