Sestdiena, 04 Augusts 2018 15:00

Izdevies ierobežot ugunsgrēku Salas novada Gargrodes purvā

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Izdevies ierobežot ugunsgrēku Salas novada Gargrodes purvā, informē Valsts meža dienesta (VMD) pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis.

Savukārt aizvien nav izdevies ierobežot ugunsgrēku Mazsalacas novada Ramatas pagasta Saklaura (Oļļas) purvā, tomēr VMD pārstāvis apgalvoja, ka "ir ļoti tuvu tam".

Tikmēr Valdgales pagasta kūdras purvā palikušas atsevišķas gruzdošas vietas, kas regulāri tiek apsekotas. Situācija paliek arvien labāka, teica Jaunķiķis.
Kā ziņots, ugunsgrēks Salas novada Gargrodes purvā izcēlās 1.augustā, skarts tika gan mežs, gan purvs. Tā platība pagaidām tiek lēsta 20-30 hektāru apmērā.

Tāpat 31.jūlija vēlā vakarā ugunsgrēks izcēlās Mazsalacas novada Ramatas pagasta purvā, kur pārsvarā gan deg tikai purvs. Tā platība sasniegusi aptuveni 220 hektārus. Dzēšanas darbos palīdz arī Lietuvas un Igaunijas kolēģi.Valdgales kūdras purva un meža ugunsgrēks izcēlās 17.jūlija pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā. Patlaban ugunsgrēka platība aplēsta virs 1000 hektāriem. Dzēšanas darbos tika iesaistīts arī Lietuvas bruņoto spēku helikopters, kā arī Baltkrievijas dienestu helikopters, kurš nu jau ir atgriezīsies Baltkrievijā, jo purvā vairs nenotiek degšana ar atklātu liesmu.

Lasīts 584 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli