Ceturtdiena, 25 Oktobris 2018 07:58

Viesītes muzejā stāstīs par digitalizētajiem novada un Sēlijas folkloras materiāliem

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Šodien plkst.13 Viesītes muzeja "Sēlija" Paula Stradiņa skolā viesosies "garamantas.lv" redaktore Justīne Jaudzema un iepazīstinās klausītājus ar Viesītes un Sēlijas puses folkloras materiāliem, kas digitalizēti un brīvi pieejami, portālu Radio1.lv informēja muzeja pārstāvis Jānis Dzimtais.

Latviešu folkloras krātuves digitālais arhīvs "garamantas.lv" ir atvērts ikvienam interesentam kopš 2014.gada nogales un ir pieejams bez maksas. Pašlaik digitalizēti ap 350 000 manuskriptu failu, ap 15 000 ilustrāciju, kā arī apmēram 5000 vēsturisku audio failu - tautasdziesmas, ziņģes, nostāsti. Krātuve piedāvā iespēju iepazīties ar folkloras materiālu, kā arī piedalīties tā satura pilnveidošanā - materiālu šifrēšanā, teicēju un pierakstītāju atpazīšanā, informācijas precizēšanā, fotogrāfijās redzamo personu un vietu noskaidrošanā.

Seminārā Viesītē klausītājiem būs iespēja uzzināt, kādi folkloras materiāli ir savākti tieši Viesītes un Sēlijas pusē - gan tautasdziesmas, gan teikas un pasakas, gan sadzīves ieražu apraksti un fotogrāfijas. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Lasīts 105 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli