Trešdiena, 12 Novembris 2014 17:54

Ķīnas medicīna pēta cilvēku kā Visuma daļu

Informācijas avots:  Aleksands Petļura
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
Laiks krasi kļuvis aukstāks. Arī no vasaras uz rudeni pāreja bija diezgan krasa. Gados vecāki cilvēki un tie, kas slimo ar hroniskām kaitēm, šo pāreju jūt diezgan saasināti. Cieš tie, kas slimo ar sirds un asinsrites traucējumiem, dažādiem artrītiem, reimatismu. Nav noslēpums, ka Latvijā un citur pasaulē pirmajā vietā ir sirds un asinsvadu slimības, otrajā — onkoloģiskās. Labāk, protams, ir nesaslimt un par savu veselību rūpēties savlaicīgi, bet ne vienmēr tas izdodas.
 
Rudenī zaudējam dzīvības enerģiju
 
Speciālists, adatu terapeits Aleksandrs Petļura (attēlā) stāsta, ka rudenī aktivizējas cilvēka veselībai kaitīgie faktori — aukstums, mitrums, kas nāk no zemes. Šos kaitīgos faktorus pat desmit reizes pastiprina vēja pūsmas un brāzmas, caurvējš. Tie ir gandrīz visu slimību cēloņi. Cilvēki zaudē dzīvības enerģiju. To var atjaunot Ķīnas medicīna. Ilgus gadu simtus Ķīnu no pārējās pasaules atdalīja lielais Ķīnas mūris, un ķīnieši savus atklājumus gribēja paturēt slepenībā. Laiki mainījušies, bet arī tagad ķīniešu medicīna Rietumos ir maz zināma, un to apgūt nav vienkārši. Ķīniešu tradicionālā medicīna (meditācija, akupunktūra, moxa terpaija, Kun - fu u. c.) pastāv jau 5000 gadu, un tas ir ļoti ilgs laiks, kas pārsniedz jau gadsimtu robežas, tajā skaitā akmens, bronzas, zelta un mūsu — elektronikas un interneta — laikmetu. — Bieži saslimšanas skar ne tikai ķermeni, bet arī tā enerģētiku jeb cilvēka enerģētisko ķermeni, — skaidro ārsts. — Ne nazis, ne tabletes šajā sfērā nebūs diez ko efektīvi, bet tam var līdzēt Austrumos praktizētā akupunktūra jeb adatu terapija, kura medicīnas profesiju reģistrā tika iekļauta arī Latvijā 1993. gadā.
To izmanto, lai vairotu dzīvības enerģiju un atjaunotu kaut kāda iemesla dēļ izjaukto līdzsvaru organismā, iedarbojoties uz kaitīgo, slimību izraisošo faktoru un spēcinot cilvēka pašaizsardzības spējas. Tā der visām tām slimībām, kas saasinās rudenī: kaulu un locītavu saslimšanām (artrītiem, osteohondrozei, radikulītam), dažāda veida galvassāpēm, sirds un asinsvadu saslimšanām — hipertonijai, hipotonijai, stenokardijai, hroniska noguruma simptomam, vīrusu infekcijām, elpceļu iekaisumiem, bronhiālajai astmai un citām saslimšanām. — Ārstēšana notiek kursu veidā, kas ilgst no 3 līdz 10 reizēm. Ārējie simptomi ārstēšanai pakļaujas ātrāk, nekā iekšējie. Akupunktūra pamatojas uz bioloģiski aktīvo punktu noteikšanu uz cilvēka ķermeņa un reakcijas novērtēšanu. Adata tiek iedurta lokāli kādā noteiktā punktā. Tā ir pilnīgi nekaitīga, saudzīga pret organismu, lētāka, nekā citas ārstēšanas metodes, un dod iespēju katram pacientam piemērot individuālu ārstēšanu, — uzsver A. Petļura. — Tiek izmantotas īpašas netraumatiskas adatas, ar kuru palīdzību stimulē bioloģiski aktīvos punktus un līdzvaro ķermeņa enerģiju.
 
Austrumu medicīna meklē cēloņus
 
Ar ko tad atšķiras Austrumu medicīna no Rietumu? Ārsts, adatu terapeits skaidro, ka Rietumu klasiskā medicīna vairāk ārstē sekas, pieklusina simptomus, bet Austrumu — meklē cēloņus un novērš simptomus, ņem vērā cilvēku kā Visuma daļu, kā fiziskā un garīgā kopumu, kas atrodas starp debesīm un zemi, starp enerģiju un matēriju. Ķīnas medicīna ir speciāla filozofija. Vērojot pacienta izskatu, gaitu, kustības, sejas krāsu, rodas priekšstats par viņa iespējamajām veselības problēmām. Turklāt, ja slimības skarts ir viens orgāns, iespējams, problēma jāmeklē pavisam citur. Ja cilvēks slikti redz vai ir kādas citas problēmas ar acīm, cilvēks iet pie acu ārsta, ja sievietei ir ginekoloģiska kaite, viņa apmeklē ginekologu. Bet patiesībā, ja redze pasliktinās, vainīgas ir aknas.
Par dzirdi ir atbildīgas nieres. Gūžas sāp, ja ir problēmas ar aizkuņģa dziedzeri, sāpes ceļgalos var liecināt par aknu kaiti. Tātad — vispirms vajag iedarboties uz galveno orgānu, un tad otrās pakāpes orgāns, kas pakļauts galvenajam, atveseļosies adatu terapijas ietekmē. Cilvēkam, saskaņā ar ķīniešu medicīnas nostādnēm, ir pieci galvenie orgāni — aknas, sirds, aizkuņģa dziedzeris, plaušas un nieres, kuriem ir pakļauti pieci citi, kurus ķīniešu medicīna neuzskata par orgāniem. Aknas ir «saimnieks» žultspūslim, sirds —tievajai zarnai, aizkuņģa dziedzeris — kuņģim, plaušas — resnajai zarnai, nieres — urīnpūslim.
 
Līdzeklis pret atkarībām
 
Aleksandrs Petļura stāsta, ka akupunktura jeb adatu terapija palīdz arī pret dažādām atkarībām. Kādi ir to veidi? Izplatīta atkarība — smēķēšana. Nikotīns uzsūcas ikvienā ķermeņa šūnā un kļūst par tā sastāvdaļu. Tas rada skābu vidi, kas veicina vēža attīstību. Smēķētāji mirst no plaušu vēža 10 — 12 reizes biežāk nekā nesmēķētāji. Arī alkohols rauj iekšā atkarības purvā. Cilvēkam, kas atkarīgs no alkoholiskajiem dzērieniem, pats galvenais ir iegādāties stiprās dziras pudeli, pārējais viņu vairs neinteresē. Reizē ar to cieš arī viņa ģimene, tuvinieki. Vēl viena būtiska problēma — pārmērīga apetīte, kas rada lieko svaru. Šādiem cilvēkiem ir iestājusies vēlme nobaudīt kaut ko garšīgu, no kā viņi nespēj atteikties. Sievietēm reizēm ir tā, ka viņas kaut ko saldu un garšīgu ēd pēc dažādiem stresa stāvokļiem, tādējādi sevi no tiem it kā atbrīvojot. Bet tas viss ir par iemeslu liekajiem kilogramiem.
Arī te risinājums ir adatu terapija. Tās seansu laikā tiek radīta sāta sajūta, kas palīdz atturēties no pārmērīgas ēšanas, kā arī mazina tieksmi pēc alkohola un cigaretēm.
 
Cilvēks ir tas, ko viņš ēd
 
Ķīnas medicīna uzskata, ka veselīgs uzturs un pareizi ēšanas ieradumi ir garantija veselībai un ilgdzīvošanai. Tā īsti cilvēks var būt vesels no dzimšanas brīža līdz 16 — 20 gadiem, pēc tam var rasties problēmas. Līdz 30 gadiem kaut ko vēl var mainīt, bet pēc šī vecuma sasniegšanas tas ir grūti, jo organisms jau ir izveidojies. Savukārt 50 — 60 gadu vecumā cilvēkam bieži vien ir dažādas veselības problēmas.Aleksandrs Petļura uzsver, ka mēs bieži vien pat neapzināmies, cik liela nozīme veselības saglabāšanai ir pareiziem ēšanas ieradumiem.
Ķīniešu medicīna saka: «Cilvēks ir tas, ko viņš ēd», tāpēc jau daudziem ir liekais svars. Taču šo problēmu nevar atrisināt badojoties. Pēc tam zaudētie kilogrami tiek uzēsti atpakaļ. Ķīniešu medicīna iesaka badošanās vietā ēst regulāri, nelielos daudzumos — vismaz 3 līdz 4 reizes dienā. Galvenā ēdienreize, kuru nevajadzētu izlaist, ir brokastis, un tajā būtu ieteicams uzturā lietot graudaugu putru. Pēdējā ēdienreize jāplāno pulksten 18.00.Ārsts norāda, ka normāls uzturs ir līdzsvars starp enerģijas uzņemšanu ar ēdienu kaloriju veidā un to izlietošanu. Noteikti ir jāizlieto vairāk kaloriju, nekā dienā uzņemts, lai būtu enerģijas līdzsvars ķermenī un svars kristos. Pareizi ir tad, ja cilvēki, kas strādā garīgu darbu bez fiziskas slodzes, diennaktī uzņem 2200 kilokaloriju, bet zaudē 2800, izmantojot vieglu fizisku slodzi. Pielietojot vidēju fizisku slodzi, var zaudēt 3300 kilokaloriju. Ja ir liela fiziskā slodze — 4000 kilokaloriju, bet pie īpaši lielas slodzes — 5000 kcal.
Gadījumā, ja cilvēks ar pārtiku dienā uzņem enerģijas vairāk, nekā iztērē, tad viņam katru dienu uzkrājas enerģijas rezerves, kas pārvēršas liekajos taukos. Uzturam jābūt sabalansētam tā, lai olbaltumvielas, tauki un ogļhidrāti būtu attiecībās 1:1:3.No kalorijām bagāta uztura, kas tomēr ir nepietiekams pēc apjoma, cilvēks nejutīsies paēdis. Uzturam jābūt attiecīgi sabalansētam. Cilvēkam obligāti vajadzīgas minerālvielas un mikroelementi. Piemēram, grūtniecei nepieciešams uzturs, kurā ir daudz kalcija. Vēlams, lai uzturā tomēr vairāk dominētu produkti, kas satur olbaltumvielas. Tās satur: liesa gaļa, treknas zivis, biezpiens, olas, pupiņas, zirņi, soja.
Taukus satur cūkgaļa, saldkrējuma sviests, krējums, siers līdz 65 procentiem tauku, saldais krējums, putukrējums. Ogļhidrātus satur kartupeļi, putraimi, milti, makaroni, bulciņas, baltmaize. Sliktākais variants, ko varam lietot uzturā: cepti kartupeļi, sviestmaizes ar sviestu un desu, čebureki, pončiki, hamburegeri, mannas biezputra u. tml. Ja gribat, lai jūsu bērnam izveidojas rahīts, agrā bērnībā dodiet viņam biezputru ar cukuru! Lai tiktu vaļā no liekajiem kilogramiem, jālieto pareizs uzturs, jābūt fiziski aktīvam, un kā ārstniecības metodes līdzēs adatu terapija un fitoterapija. Par to visu jums pastāstīs un veselības problēmas palīdzēs atrisināt ārsts, adatu terapeits, speciālists tradicionālajā Ķīnas medicīnā un ausu mikrosistēmas diagnostikā Aleksandrs Petļura.
 
Ko par ārstu saka viņa pacienti?
 
Jēkabpiliete Biruta: — Ārsts Aleksandrs Petļura ir apbrīnojams dakteris, kas paver slimniekam durvis uz laimi un veselību. Ja cilvēks nonācis bezizejā, iesaku vērsties pie viņa. Es 70 gadus nodzīvoju, iztiekot bez mediķu apmeklējuma un bez medikamentu lietošanas. Taču viss kādreiz notiek pirmo reizi, daudz kas izmainās, un es pamazām sāku zaudēt dzirdi. Laikrakstā «Brīvā Daugava» izlasīju rakstu par adatu terapiju, par tās speciālistu A. Petļuru un nolēmu pie viņa vērsties pēc palīdzības. Dzirde man sāka uzlaboties pēc trešā seansa. Izgāju pilnu desmit seansu kursu un pēc pārtraukuma — vēl 10. Rezultāts ļoti labs — dzirdu bez speciālā aparāta. Turklāt uzlabojās arī redze, apetīte, miegs, fiziskā forma, tagad dzīvoju pilnvērtīgi un jūtu pat radošu fantāzijas lidojumu. Novēlu to visiem citiem arī!Jēkabpiliete
Ārija: — Mans organisms ir tāds, kas nepieņem tradicionālās ārstēšanas metodes, tradicionālos medikamentus. Pretsāpju līdzekļus es vispār nevaru lietot, jo tad man bojājas gremošanas orgāni. Es tikai par velti esmu tērējusi savu naudu. Arī no potēm man paliek tikai sliktāk. Adatu terapija ir lieliska alternatīva un man palīdz. Jutu veselības uzlabojumus. Šī terapija ir arī lielisks līdzeklis depresīvam noskaņojumam. Tā ir nekaitīga metode, bez blaknēm, ar ilgstošu, pozitīvu iedarbību. Taču pašam arī vajadzētu strādāt ar sevi, vingrot, pareizi ēst. Tomēr, ja tam visam neatliek laika, šī Austrumu medicīnas metode palīdz radīt līdzsvaru un sevi sabalansēt.Jēkabpilietis Jurijs: — Man bija problēmas ar alkoholu. Pēc astoņiem ārstēšanas seansiem es tiku no šīs atkarības vaļā. Uzskatu, ka Austrumu medicīnas speciālists A. Petļura ir sava amata meistars, zinošs un prasmīgs ārsts.
Pieteikties pie speciālista Aleksandra Petļuras iespējams, zvanot pa tālruni 29714901.
Lasīts 3990 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 12 Novembris 2014 18:09

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Aptauja

Vai apmeklēsiet Jēkabpils pilsētas svētkus 2018 - "Radi Jēkabpili"?