Pirmdiena, 02 Maijs 2016 11:36

Atpūtas daudzās sejas

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Parasti atpūta tiek saprasta tikai kā veids atgūties no monotonijas, rutīnas, garlaicīgās ikdienas, aizbēgot no darba un stresa. Bieži vien šis mēģinājums atpūsties – tā nav pat atpūta ar nakšņošanu vietā, kur ir mājīgi, mierīgi un labi, bet visparastākā vakara pavadīšana pie vecas kā pasaules karš televīzijas programmas uz krietni nobružāta dīvāna. Taču mums, kā īstiem eiropiešiem, ir pienācis laiks uz atpūtu, kaut arī īslaicīgu, paskatīties atvērtāk.

Uzskatu par atpūtu maiņa

Pastāv stereotipisks uzskats, ka atpūta ir vien tas laiks, kad tiek piešķirts ikgadējais atvaļinājums. To vajadzētu izmantot sen iekavēto darbu paveikšanai, nu, varbūt vēl īsam brīdim pie jūras un dažādu citu lietu kārtošanai. Vakari un nedēļas nogales, šķiet, netiek iekļauti jēdzienā „atpūta“. Atpūta ar nakšņošanu diviem cilvēkiem, kas ir noilgojušies pēc miera, alkstoši pēc vieglas avantūras un bēgoši no garlaicīgās ikdienas, ir visdrīzāk utopija nekā viegli realizējama ideja. Tomēr šādu uzskatu vajadzētu strauji mainīt. Par atpūtas daudznozīmīgumu runā fakti, kas ir daudzu zinātnisku pētījumu apstiprināti.

Ieguldījums veiksmīgās attiecībās

Cilvēki, kam ir nopietns skatījums uz attiecībām un kas ir noskaņoti pie tām krietni piestrādāt, kā arī baidās kļūt par vēl vienu briesmīgās latviešu statistikas daļu, zina, ka atpūta ir neatņemams palīgs un svarīga veiksmīgu attiecību detaļa. Kopā pavadot laiku, cilvēki atpūšas un viņiem ir neierobežotas iespējas, lai censtos dziļāk ielūkoties viens otrā, rastu aizvien jaunus kontaktpunktus, kas palīdz vairāk saskatīt viņu apkārtējā vidē, izvairīties no garlaicības - daudzu draudzību iznīcinātāja. Romantiska nakšņošana divatā jaukā viesnīcā jūras krastā, nelielā mājiņā meža pavēnī vai jebkur, kur vien jūs iztēlojaties, var radīt brīnumus, pat tad, ja tam varat veltīt tikai vienu vai divas dienas.

Lielākā manta - veselība

Tautas gudrība no seniem laikiem liecina, ka veselība – vislielākā cilvēka manta. Zinātniskie pētījumi rāda, ka savu ritmu sabalansējušai un darbu ar atpūtu saskaņojušai personai vienmēr ir labāka veselība nekā tam, kas par daudz strādā un par maz atpūšas, vai otrādi. Atrast zelta vidusceļu, zināms, nav viegli, bet tas nav neiespējami. Iespējams, ka ir grūti noticēt, bet pat romantiska nakts divatā var būt kā stipra vitamīnu injekcija – svarīgākais ir izrauties no ik dienu jums apkārt esošās vides, pievērt acis uz darbiem – lai cik milzīgs daudzums to būtu, neaizmirst, ka darbi nekad nebeidzas, tādēļ atpūtas atlikšana un mēģinājums atrast laiku, kad būsiet patiesi brīvi un nesaistīti ar darbiem, ir bezjēdzīgs.

Dubults ieguvums

Saskaņot savu un mīļotā cilvēka saspringto darba grafiku bieži vien nav viegli, tomēr ir iespējams, bet vissvarīgākais, ka, pieliekot pavisam nedaudz pūļu, jūs iegūstat patiesi daudz. Lai uzturētu labu pašsajūtu, ļoti svarīgi ir būt kopā ar jums tuviem cilvēkiem un atpūsties, izraujoties no ierastās vides. Atpūta pie jūras vai atpūta Druskininkos var būt lieliska iespēja apvienot šos abus faktorus. Turklāt, atpūšoties pie jūras, elpojat ar jodu piesātinātu gaisu, priecājaties par skaistas panorāmas skatiem, pat saņemat dabisko masāžu pēdām, staigājot pa siltajām smiltīm ar kailām pēdām. Atpūšoties Druskininkos, varat netraucēti izklaidēties, tajā pašā laikā arī mierīgi atpūsties. Blakus esošais cilvēks tikai pastiprina tādas patīkamas atpūtas iedarbību uz jums. Izklausās lieliski, vai ne?

Ir laiks mainīt savus uzskatus par atpūtu un saprast, ka tādējādi jūs rūpējaties par sevi, savu veselību. Kaut arī šī jūsu atpūta vien būs pavisam īsa ar nakšņošanu kaut kur turpat tuvumā, tam vienalga būs nozīme, savukārt rezultāti būs manāmi uzreiz: uzlabosies jūsu attiecības ar apkārtējiem, sajutīsiet jaunas enerģijas, pozitīvisma uzplūdus, uzlabosies medicīniskie rādītāji un, zināms, jutīsieties daudz laimīgāki. 

Foto: shutterstock

Lasīts 1556 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 02 Maijs 2016 12:14

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Kā vērtējat 13.Saeimas vēlēšanas?