Trešdiena, 07 Decembris 2016 13:34

Vai uzticēties un iepirkties interneta veikalā?

Informācijas avots:  Radio 1
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Pirms svētku laikā arvien biežāk dažādos avotos parādās informācija par to, ka jābūt uzmanīgiem ar iepirkšanos internetā. Tiesa gan, vairāk šāda informācija attiecināma uz ārzemju, ne pašmāju interneta veikaliem. Sociālajos tīklos un dažādās interneta lapās parādās interneta veikalu reklāmas, kur, dodoties uz reklāmai piesaistīto mājas lapas adresi, varam atrast preces neticami zemās cenās un neiedomājami labus piedāvājumus, lai iegādātos gan dāvanas svētkos, gan dažādus apģērbus, lai sapostos svētkiem. Tomēr ar šādiem interneta veikaliem jābūt uzmanīgiem – bieži vien šādas mājas lapas ir izveidotas tikai uz īsu laika posmu, pasūtot un apmaksājot preci, pēc neilga laika mājas lapa vienkārši pazūd, atstājot pircēju bez saņemtas preces un samaksātās naudas summas. Vai tas nozīmē, ka iepirkties interneta veikalos ir bīstami un tā nevajadzētu darīt? Nebūt nē – vienkārši jābūt uzmanīgam un jāpārliecinās, ka interneta veikals ir reāls un uzticams!

Ne tikai ar neeksistējošu lapu, bet arīdzan ar preču kvalitātes trūkumu var nākties saskarties tiem, kas mēdz iepirkties internetā. Tāpēc uzmanīgi un rūpīgi jāizvēlas interneta veikali, kuros vēlamies iepirkties. Pirmkārt, izvēloties ārzemju interneta veikalu ir jābūt divtik uzmanīgam, nekā iepērkoties latviešu interneta veikalos. Ārzemju interneta veikalus, problēmu gadījumos (nekvalitatīva prece, nepareizi atsūtīta prece, neatsūtīta prece un tā tālāk) ir grūtāk sakontaktēt un veikt preču apmaiņu vai citus labojumus, nekā interneta veikalam, kas ir Latvijā. Turklāt, vienmēr jāatceras, ka visdrošāk izvēlēties tikai atpazīstamus un zināmus interneta veikalus (gan ārzemju, gan latviešu), kas jau ieguvuši savu pircēju pozitīvās atsauksmes un labu reputāciju pircēju vidū. Atsauksmes par konkrēto interneta veikalu, preču kvalitāti un piegādi itin viegli iespējams atrast internetā. Savukārt, ja atsauksmju nav – ne labu, ne sliktu – tas nenozīmē, ka ar interneta veikalu viss ir kārtībā. Patiesībā, šāds atsauksmju un pircēju reakcijas trūkums ar norādīt vien uz to, ka interneta veikals pastāv ļoti īsu laika posmu un, iespējams, ir mānīga lapa, kas pēc svētku iepirkšanās laika vienkārši pazudīs no tīmekļa.

Apmeklējot interneta veikala mājaslapu nepieciešams rūpīgi iepazīties ar kontaktinformāciju, kā sazināties ar pārdevēju neskaidrību gadījumā. Tāpat, rūpīgi jāizlasa piegādes, preču atgriešanas, samaksas un naudas atmaksas noteikumi, kas uzticamam un zināmam interneta veikalam būs rūpīgi atrakstīti. Jebkurš uzņēmējs vēlas ne tikai nodrošināt klientus ar labu un kvalitatīvu preci, bet arī pasargāt sevi no nepatīkamām situācijām un neapmierinātiem klientiem – respektīvi – tāpēc arī tiek atrunātas noteikumos dažādas neskaidrību un problēmu situācijas, kā rīkoties pircējam, kā arī, kādi pienākumi un tiesības ir preču pārdevējam. Turklāt, ja mēs, kā pircēji, iepazīstamies ar “lietošanas” noteikumiem, kā iepirkties konkrētajā interneta veikalā, būsim zinošāki kā pareizi un droši iepirkties. Tāpat, varam iepazīties ar piegādes informāciju un noteiktajām piegādes maksām, lai saprastu – vai izvēlētā prece, plus piegāde, nesanāks dārgāk, kā meklēt alternatīvu preci ne interneta veikalā. Īpaši uzmanīgam ar piegādes maksu jābūt, ja pasūtam preces no ārzemju interneta veikaliem – noteikti jāiepazīstas ar visu nepieciešamo informāciju, lai pirkums nepārvērstos par īstu murgu un pagrūtinājumu.

Izvēloties konkrētas preces, varam pameklēt un palasīt atsauksmes arī par tām. Interneta veikals, kā jebkurš cits veikals, preces pats neražo, tāpēc kļūdas un nepilnības var gadīties no ražotāja puses, kas piegādā preces. Tāpēc, pirms iegādājamies noskatīto preci, uzmeklējam informāciju par konkrētās preces kvalitāti un izpildījumu no tiem pircējiem, kas šādu preci jau iegādājušies un dalījušies ar savu pieredzi – lai, iegādājoties preci, nebūtu vilšanās sajūta.

Iepirkšanās internetā ir ērtāka, vienkāršāka un daudzreiz izdevīgākā, nekā došanās uz veikalu, lai iegādātos konkrētās preces, tomēr iepērkoties internetā jābūt nedaudz uzmanīgākiem – jāizvēlas zināmi un atpazīstami interneta veikali, jāiepazīstas ar visu informāciju, kas mums, kā pircējam, ir būtiska un nepieciešama, kā arī jāuzmeklē citu pircēju atsauksmes par interneta veikalu, lai pārliecinātos par piegādāto preču kvalitāti un atbilstību, ka saņemsim to, kas redzams attēlos interneta veikala mājas lapā. Tomēr iepirkties internetā nevajadzētu baidīties – vien jārīkojas pārdomāti un vērīgi!

 

Lasīts 3699 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Vai iepazīstaties un vērtējat partiju pirmsvēlēšanu programmas?