Trešdiena, 31 Janvāris 2018 12:06

Labākie veidi, kā apmaksāt rēķinus

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Kuram gan patīk ik mēnesi saņemt rēķinus, lai kārtējo reizi šķirtos no naudas līdzekļiem, kurus labprāt paturētu sev? Rēķinu apmaksāšana laikā ir grūts, bet būtisks uzdevums un tā ir arī svarīga prasme, ko iemācīties. Ja jums šī prasme nepiemīt, jūs varētu sākt atlikt maksājumus un atpalikt no to uzliktajiem termiņiem, un tas beigu beigās varētu jūs novest nevēlamos parādos, kur aizdevumu ar sliktu kredītvēsturi reģistrēšana (lån trods rki registrering dk) var kļūt par jums nepatīkamu realitāti. Laikā nenomaksāti rēķini var arī pamatīgi ietekmēt jūsu kredītreitingu un pat apturēt iespēju tikt pašam pie sava nekustamā īpašuma, kad nolemsiet pieteikties hipotēkai.

Lai no šādas nepatīkamas situācijas izvairītos, esam apkopojuši labākos rēķinu apmaksas veidus, lai sniegtu jums padomus pat to, kā rīkoties, ja jūs knapi savelkat galus kopā, bet tomēr cenšaties nomaksāt rēķinus savlaicīgi.

Rēķinus var būt grūti pārvaldīt, jo īpaši, ja tie sāk uzkrāties lielos daudzumos. Tāpēc jums būtu jāsāk ar visu rēķinu saorganizēšanu pa kategorijām. Iekārtojiet speciāli šim nolūkam paredzētu dokumentu mapi, kurā jūs turpmāk glabāsiet visus ienākošos rēķinus. Ja visi jūsu rēķini ir digitālā formātā, šādu dokumentu mapi virtuāli varat izveidot arī savā datorā. Sekojiet līdzi rēķinu apmaksas termiņiem, kad tieši tie ir jāsamaksā. Izvēlieties jums vispiemērotāko maksājumu veidu. Tiešais debets jeb bankas pārskaitījums parasti ir lētākais un vienkāršākais veids, kā apmaksāt rēķinus, bet ir arī citas iespējas (par to vairāk lasiet zemāk).

Regulāri pārbaudiet savus rēķinus un izsekojiet to apmaksai. Tādā veida jūs laicīgi atklāsiet kļūdas apmaksā un pamanīsiet, ja kāds no rēķiniem ir palaists garām, pirms vēl tie pieaugs skaitā. Katru mēnesi izvēlieties vienu konkrētu dienu, kurā plānojat veikt rēķinu apmaksu (vislabāk – tajā pašā dienā, kad saņemat algu). Izmantojiet kalendāru vai mobilās lietotnes atgādinājumu iestatījumus, lai pārliecinātos, ka nepalaižat šo datumu garām un neatstājat rēķinus nenomaksātus. Jūs jums rodas šaubas, vai esat kādu no rēķiniem jau samaksājuši, to mierīgi varat pārbaudīt sava bankas konta maksājumu izrakstā.

Neļaujiet rēķiniem sakrāties neapmaksātiem. Ja jūs knapi varat savilkt galus kopa un katru mēnesi kāds no rēķiniem paliek neapmaksāts, neignorējiet problēmu, jo tā var tikai pasliktināsies. Lai gan aizdevumi šodien (lån i dag) ir vairāk nekā vienkārši pieejami, tam nevajadzētu būt jūsu risinājumam ikmēneša nenomaksāto rēķinu summas segšanai. Un noteikti ir vērts pārliecinieties, ka jūs nemaksājat pārāk daudz par kādu konkrētu pakalpojumu, jo varbūt pakalpojuma sniedzēja konkurenti piedāvā labāku cenu.

Veidi, kā samaksāt rēķinus:

  1. Tiešais debets. Maksājums ar tiešo debetu un automātisko maksājumu iestatījumiem nozīmē, ka jūsu rēķini tiks samaksāti laicīgi un jūs pilnība izvairīsieties no maksājumu kavējumiem. Daži uzņēmumi pat piedāvā atlaides klientiem, kas maksā ar automātisko maksājumu starpniecību.

  1. Maksājiet internetā vai ar telefonbankas starpniecību. Ja jūs lietojat savas bankas pakalpojumus tiešsaistē vai pa tālruni, tad nav nekā vienkāršāka kā izmantot šo iespēju jūsu rēķinu nomaksai. Tas ir ātri un nesarežģīti, un jūs kontrolējat, cik daudz un cik bieži jūs veicat maksājumus. Bet jums būs pašiem jāatceras savlaicīgi nomaksā rēķinus.

  1. Citas maksājumu metodes var iekļaut pasta nodaļas izmantošanu un priekšapmaksas veikšanu. Jūs varat iemaksāt saviem pakalpojuma sniedzējiem noteiktas summas uz priekšu, bet tas ne vienmēr ir labākais risinājums, ja kaut kādu iemeslu dēļ izvēlēsieties atteikties no pakalpojuma, bet nauda jau būs avansā iemaksāta. To reti kad var atgriezt atpakaļ.

 

Lasīts 629 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Kurš, Jūsuprāt, ir labākais kandidāts Latvijas premjera amatā?