Pirmdiena, 15 Oktobris 2012 16:38

Akupunktūra – cilvēka veselībai un dzīvībai

Informācijas avots:  Radio1
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Akupunktūra jeb adatu terapija, kas raksturīga ķīniešu tradicionālajai medicīnai, kļūst aizvien populārāka arī Rietumu pasaulē, tajā skaitā Latvijā. Daļa sabiedrības šo ārstniecības metodi uztver piesardzīgi vai arī par tās efektivitāti nav informēti, tomēr arvien vairāk cilvēku, kam radušās nopietnas veselības problēmas, vēršas pēc palīdzības pie ķīniešu tradicionālās medicīnas speciālista  jautājumos un dažiem akupnktūra pat glābusi dzīvību.

Tablešu vietā – adatu terapija

Taču akupnktūra ir tikai daļa no ķīniešu tradicionālās medicīnas, kas savā pamatnostādnē ir tik atšķirīga no Rietumu medicīnas. Ķīniešu tradicionālā medicīna pastāv vairāk nekā 5000 gadu. Tas ir ļoti ilgs laiks, kas pārsniedz daudzu gadsimtu robežas, tajā skaitā akmens laikmetu, bronzas laikmetu, zelta laikmetu un mūsu – elektronikas un interneta laikmetu.

Ar ko ķīniešu medicīna atšķiras no Rietumu medicīnas? Rietumeiropas medicīnā ārsti vēlas likvidēt slimības sekas, jo iedarboties uz slimības cēloņiem vai tās gaitu gandrīz nav iespējams. Viņi ārstē slimības sekas ar medikamentiem – tabletēm un injekcijām. Ķīniešu tradicionālajā medicīnā viss ir citādi. Tā meklē un likvidē saslimšanas iemeslu, līdz ar to iejaucas arī slimības gaitā, un visbeidzot novērš  slimības sekas – sāpes, sliktu pašsajūtu. Nav ne tablešu, ne injekciju, ir adata, kas iedarbojas uz aktīvajiem punktiem. Adatu terapija ir ārstniecības metode, kas stimulē ķermeņa bioloģiski aktīvos punktus, tādējādi atbrīvojot un līdzsvarojot enerģijas plūsmu un uzlabojot un atjaunojot veselību. Adatu terapija tiek veikta ar īpašām, netraumatiskām adatām.

Ir divi sindromi – ārējais, vieglākais sāpju sindroms, kad tiek novērstas sāpes vienas līdz trīs procedūru laikā, retāk nepieciešamas sešas procedūras, un iekšējais sindroms, kas ir saistīts ar iekšējo orgānu veselības stāvokli – jo sliktāks tas ir, jo grūtāk arī cilvēku izārstēt, tomēr ķīniešu medicīna iedarbojas arī uz iekšējiem orgāniem, likvidējot saslimšanas iemeslus.

Cilvēkam saskaņā ar ķīniešu medicīnas nostādnēm ir pieci orgāni – aknas, sirds, aizkuņģs dziedzeris, plaušas un nieres -, kuriem ir pakļauti pieci citi orgāni, ko ķīniešu medicīna neuzskata par orgāniem. Noteicošie ir orgāni, piemēram, aknas ir "saimnieks" žultspūslim, sirds – tievajai zarnai, aizkuņģa dziedzeris – kuņģim, plaušas – resnajai zarnai, nieres – urīnpūslim.

Tātad iedarboties vajag uz galveno orgānu, bet otrās pakāpes orgāns atveseļojas adatu terapijas ietekmē. Jebkura tablete – tā ir inde, kas vispirms iedarbojas uz aknām, tātad, ir hepatotropās indes, un nefrotropās indes, no kurām cieš nieres. No adatām orgāni necieš.

Tās tiek liktas bioloģiski aktīvajos punktos, no tiem pa kanāliem impulss nonāk līdz orgāniem un moksoterapijas jeb siltumenerģijas veidā nonāk līdz iekšējam orgānam, uzlabo asinsriti, un asinsapgādi. Pēc ķīniešu medicīnas principa, cilvēka organismu kaitīgi ietekmē vairāki faktori:  aukstums, karstums, mitrums un vējš. Tie ir gandrīz visu slimību cēloņi. Sirdij un aknām raksturīgi ir karstuma sindromi, aizkuņģa dziedzerim un nierēm – aukstuma sindroms, vējš ir visur un vienmēr un desmitkārtīgi pastiprina ikvienu no šiem patogēnajiem faktoriem.

Palīdz izārstēties un glābj dzīvību

Adatu terapijas pamatprincipa pamatā ir teorija, ka cilvēks ir viens vesels organisms. Akupunktūra ir dabīga un droša ārstēšanas metode, kurai nav blakņu, bet tas nav brīnumlīdzeklis ar ko var atrisināt pilnīgi visas problēmas. Nopietnāku saslimšanu gadījumos ir nepieciešamas papildus darbības arī uztura jomā, fizisko aktivitāšu un organisma imunitātes stiprināšanā. Adatu terapijai ir nomierinoša iedarbība, kas noņem sāpes. Akupunktūra palīdz atlabt no daudzām slimībām un problēmām.

Procedūras nav sevišķi dārgas, maksa par vienu procedūru ir10 latu. Ar piecām – desmit procedūrām var likvidēt piemēram, ceļu locītavu saslimšanu gadījumos, kad traumatologi un ortopēdi piedāvā operāciju, kas izmaksā ap 1000 latiem,  turklāt nav nekādas garantijas, ka locītava, kas darināta no sintētikas un metāla, darbosies labi. Bez tam šādas locītavas ik pa laikam ir jāmaina, jo tās nolietojas. Savukārt ķīniešu medicīna izārstē ceļa locītavu saslimšanas – kā iekaisumus, tā distrofiska rakstura saslimšanas. Pēc ceturtās procedūras cilvēkiem kļūst labāk. Ļoti labi rezultāti ir elpceļu slimību, bronhiālās astmas, deguna gļotādas saslimšanu, osteohondrozes, dažādu nervu sāpju, miega traucējumu, dzirdes traucējumu, vielu maiņas un hormonālo traucējumu, migrēnas, potences traucējumu vīriešiem ārstēšanā, palīdz, ja ir liekais svars, smēķēšanas un alkohola atkarība un daudzos citos gadījumos.

Akupunktūra – arī Jēkabpilī

Es praktizēju medicīnas centrā "Katarse, kas atrodas Jēkabpilī, Brīvības ielā 169/171, 3.kabinetā. Nevajag braukt uz Rīgu. Ja cilvēkam jāmeklē speciālists Rīgā, ir jāzaudē visa diena un diezgan daudz naudas ceļam, bet te viss ir uz vietas. Metode ir ļoti efektīva – no 95 līdz 99 procentiem ir labi rezultāti. Ļoti reti ir tādi gadījumi, kad adatu terapija kādam nepalīdz. Jau pēc pirmajām procedūrām cilvēks jūt, ka viņa veselības stāvoklis uzlabojas. Naudas ziņā tā ir ļoti draudzīga  samaksa. Pie manis uz pieņemšanu nāk cilvēki ar ļoti dažādām saslimšanām – ar urīnpušļa saslimšanām, piemēram, urīna nesaturēšana, dzirdes traucējumiem, atkarībām no alkohola, nikotīna, sāpēm mugurkaulā, mugurā, galvassāpēm, locītavu sāpēm. Visos šajos un citu sāpju gadījumos var vērsties pie ķīniešu medicīnas speciālista.

Adatu terapija ir ļoti noderīga arī profilaksei. Ķīniešu medicīna māca, ka visu hronisko slimību saasinājumi parasti ir pavasarī un rudenī, jo parādās papildu faktori – pavasarī vējš un mitrums, rudenī – mitrums, jo bieži līst. Profilaktiska ārstēšana nepieciešama divreiz gadā. Ja ir ārējais sāpju sindroms, to var likvidēt diezgan ātri, ja iekšējais –, tad nepieciešamas vismaz 10 procedūras, pēc tam pārtraukums un tad vēl 5-6 procedūras, lai iekšējo orgānu veselības uzlabojums būtu stabils.

Ir tādi pacienti, kuri nevar apmeklēt medicīnas iestādes, jo ir guļoši. Eiropas medicīna viņiem var mazināt sāpes tikai ar injekcijām vai narkotiskām vielām. Ķīniešu medicīna var piedāvāt ko vairāk, protams, izārstēt pavisam nevar, bet vismaz atvieglot šo pacientu stāvokli ir iespējams. Ik gadu 3-4 slimniekus izdodas glābt no drošas nāves gadījumos, kad Eiropas medicīna ir bezspēcīga. Ir iespējamas mājas vizītes, tās tikai iepriekš jāpiesaka.

 

Pieteikties akupunktūras procedūrām var pa tālruņiem 29714901, 65231589. Būsiet laipni gaidīti medicīnas centrā "Katarse" Jēkabpilī, Brīvības ielā 169/171 katru otrdienu, ceturtdienu un sestdienu 3.kabinetā. Rūpējieties par savu organismu un dāvājiet tam veselību ar adatu terapijas palīdzību!

Aleksandrs Petļura,

sertificēts tradicionālās Ķīnas medicīnas speciālists, akupnktūras ārsts

Lasīts 8004 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 02 Aprīlis 2013 10:39

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Koncertieraksts

Aptauja

Vai uzticaties Latvijas banku sistēmai?

Jā - 9.4%
Drīzāk jā - 7.4%
Daļēji - 19.7%
Drīzāk nē - 16.8%
Nē - 46.5%

Kopā balsojumi: 340
Balsošana par šo anketu ir beigusies on: Marts 19, 2018