Pirmdiena, 30 Jūnijs 2014 21:53

Kā izsargājaties no infekcijām, vai potējaties pret difteriju?

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Rīgā kādā slimnīcā pēdējā laikā ievests trīs gadus vecs zēns, kuram ārsti konstatēja difteriju. Viņa vecākiem kāds alternatīvās medicīnas pārstāvis bija ieteics bērnu nepotēt un ārstēt mājās. Trīs dienas zēns bija mājās, līdz viņam kļuva sliktāk, un mediķi tik tikko izglāba bērna dzīvību reanimācijas nodaļā. Portāls Radio1 jautāja jēkabpiliešiem, ko viņi domā par potēšanos un kā vispār sevi pasargā no infekcijām.

vitalijs1

Vitālijs:

Mēs, protams, potējamies, arī bērnu potējam, vēl nesen vedām vakcinēt. Potējamies pret difteriju, ērču encefalītu. Uzskatu, ka šīs arī ir bīstamākās infekcijas, sevišķi bērniem.

 

 

galina

Gaļina:

Pret difteriju noteikti jāpotējas, tas ir nepieciešams organisma aizsardzībai, jo nekad nevar zināt, vai infekcijas avots nav tepat blakus. Arī pret ērču encefalītu esmu potējusies. Uzskatu, ka potes pret vēzi sievietēm gan nav vajadzīgas, jo tās tāpat no šīs kaites nepasargā.

 

konstantins

Konstantīns:

Es nekā īpaši no infekcijām neizsargājos, vitamīnus nepērku, vienīgi vasarā ēdu ogas un augļus. Potēties neesmu gājis ne pret difteriju, ne pret kādu citu kaiti. Nevarētu teikt, ka es to neatzīstu, vienkārši es neslimoju, man ir stiprs organisms.

 

ieva

Ieva:

Pārsvarā ēdu ķiplokus, daudz augļu, sevišķi citronus, dzeru C vitamīnu, medu, lietoju visu to, ko iesaka vecmāmiņa. Potējusies kādu laiku neesmu, bet pirms vairākiem gadiem esmu potējusies pret ērču encefalītu. Pret difteriju neesmu potējusies, bet laikam vajadzētu padomāt arī par to.

 

valda

Valda:

Es nepotējos. No infekcijām izsargājos vienkārši: ēdu visu svaigu, vingroju, sportoju iespēju robežās, un viss. Pret difteriju gan vajadzētu potēties, jo tas var būt ļoti bīstami.

 

 

Sandra Mikanovska, Māra Grīnberga

Lasīts 3019 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 01 Jūlijs 2014 08:26

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Kurš, Jūsuprāt, ir labākais kandidāts Latvijas premjera amatā?