Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Sestdien Jēkabpils novadā, automašīnai "Gaz" nobraucot no ceļa un apgāžoties, divi cilvēki cietuši un viens gājis bojā, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Negadījums noticis ap plkst.17.50. Avārijā cietis automašīnas vadītājs un viens pasažieris, bet cits pasažieris - 1980.gadā dzimusi persona - notikuma vietā gājis bojā.

Aizvadītajā diennaktī valstī kopumā reģistrēts 81 ceļu satiksmes negadījums, kurā cietis 31 satiksmes dalībnieks, bet viens gājis bojā. Cietušo vidū bijis viens gājējs un seši velosipēdisti.

Kopumā par dažādiem Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem policisti aizvadītajā diennaktī noformējuši 496 administratīvā pārkāpuma protokolus, tajā skaitā 209 par ātruma pārsniegšanu, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Sestdiena, 21 Jūlijs 2018 16:34

Šonedēļ karstums pieņemsies spēkā

No nākamās nedēļas vidus gaisa temperatūra Latvijā brīžiem pakāpsies vēl nedaudz augstāk, turklāt gaiss kļūs mitrāks un sutīgāks, liecina jaunākā "Global Forecast System" prognoze.

Karstākajās dienās jūlija beigās un augusta sākumā, pūšot austrumu vējam, termometra stabiņš ēnā pakāpsies līdz +28..+33 grādiem. Arī naktis būs ļoti siltas, tveicīgākajās naktīs gaisa temperatūra nenoslīdēs zemāk par +17..+22 grādiem.

Teju ik dienu vietām Latvijā iespējams pērkona negaiss ar stipru lietu, vēju un krusu. Dažās dienās lietus mākoņi šķērsos lielu valsts daļu, tomēr daudzviet saglabāsies augsta ugunsbīstamība.

Neierasti sausā un karstā vasara Ziemeļeiropā saistīta ar noturīgiem anticikloniem, kas bloķē ciklonus un neļauj ienākt vēsākam gaisam no Atlantijas okeāna. Jūlija beigās Eiropas ziemeļos no jauna pieņemsies spēkā anticiklons, tādēļ karstums saglabāsies un brīžiem pastiprināsies.

Sagaidāms, ka pašreizējais karstuma vilnis Latvijā kļūs par garāko kopš 2010.gada, kad tveice valdīja no jūnija beigām līdz augusta vidum.

Ņemot vērā, ka Latvijā ilgstoši temperatūra pietuvojas +30 grādiem, uz Latvijas autoceļiem var rasties tā sauktie izsvīdumi. Šajās vietās asfalts var būt slidens, kā arī var būt izvietotas ātruma ierobežojošās zīmes. Latvijas Valsts ceļi aicina autobraucējus informēt par vietām, kur izsvīdumi konstatēti, lai tos varētu novērst un uz ceļiem nerastos bīstamas situācijas.

"Asfaltētie ceļi, to segums uzkarst un to temperatūra var sasniegt pat 50 grādus. Un tad, kad tā notiek, uz autoceļiem var parādīties izsvīdumi, kuri rodas bitumena fizikālo īpašību dēļ. Vissbiežāk izsvīdumi parādās vietās, kur asfaltbetona segums ilgstoši nav renovēts un tur, kur ir daudz bedrīšu ielāpu, jo tas asfalta maisījums ar kuru tiek labotas bedrītes, atšķiras no tā asfalta ar kuru tiek noklāti ceļi pēc rekonstrukcijas. Līdz ar to šie bedrīšu lāpījumi mēdz svīst, šīs svīduma vietas kaisa ar smilti vai smalkām šķembām," norāda Latvijas Valsts ceļu pārstāve Anna Kononova.

Viesītes novada pašvaldības kempings SIA "Pērlīte" izsolīts par 54 000 eiro, informēja pašvaldībā.

Izsolē kopumā piedalījās divi pretendenti, tomēr jauno īpašnieku pašvaldībā atteicās atklāt.

Kā ziņots, Viesītes novadā piektdien tika izsolītas novada pašvaldības kempinga apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Pērlīte" kapitāla daļas.

Izsolei pašvaldības noteiktajā termiņā pieteicās divi pretendenti. Viesītes novada dome lēmusi, ka atkārtotajā, trešajā izsolē kapitāla daļu paketes sākotnējā vērtība ir 52 000 eiro, izsoles solis - 1000 eiro.

Jau vēstīts, ka divas iepriekšējās "Pērlītes" izsoles nenotika, jo tām nepieteicās pretendenti. Iepriekš izsoļu sākumcena bija 65 000 eiro.

Domē secināts, ka "Pērlītes" darbības veidi neatbilst pašvaldības funkcijām, līdz ar to ieguldīt līdzekļus uzņēmumā neesot lietderīgi.

Tāpat ziņots, ka "Pērlīte" pagājušajā gadā turpināja strādāt ar zaudējumiem. 2017.gadā kempinga pakalpojumu sniedzēja zaudējumi gan bija ievērojami mazāki nekā 2016.gadā, sasniedzot attiecīgi 2786 eiro un 9515 eiro.

Par 18% krities arī uzņēmuma apgrozījums, kas 2016.gadā bija 30 474 eiro, bet pērn - jau 24 732 eiro.

 

Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa ceturtdien domes sēdes informatīvajā daļā pārmeta deputātam un BK Jēkabpils valdes priekšsēdētājam Leonīdam Salcevičam vienpersonisku lēmumu pieteikt komandu dalībai jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas vīriešu basketbola līgā. Viņas rīcībā esošā informācija liecinot, ka šajā jautājumā valdes lēmuma nebijis, turklāt kluba dibinātājs – pašvaldība par to netika informēta. Līga Kļaviņa aicināja Jēkabpils mēru Raivi Ragaini sasaukt kluba BK Jēkabpils valdi, lai izvērtētu Salceviča rīcību, pieteikt kluba dalību jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas vīriešu basketbola līgā, ja iepriekš bija nolemts, ka Jēkabpils basketbola klubs tuvāko divu sezonu laikā negrasās startēt valsts spēcīgākajā čempionātā, tā vietā izvēloties spēlēt Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā.

Leonīds Salcevičs noliedza izvirzītos pārmetus, norādot, ka tas nebija viņa vienpersonisks lēmums, bet gan ar kluba valdi apspriests lēmums, jo kluba valdes sēdē ticis runāts par dalību jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas vīriešu basketbola līgā, kurā piedalījies arī kluba valdes loceklis un domes koalīcijas jaunais pārstāvis Aivars Kraps. Salcevičs arī norādīja, ka nav arī kluba valdes lēmuma par komandas startu Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā, ka tādā gadījumā tas arī bijis vienpersonisks lēmums no mēra vietnieces Kļaviņas puses. Salcevičs arī skaidroja, ka patlaban notiek sarunas ar vairākiem sponsoriem līdzekļu piesaistīšanai un, ja būs finansējums, klubs varēs startēt augstākajā līgā, ja nebūs, dalību var atteikt jebkurā brīdī.

Tikmēr Līga Kļaviņa norādīja, ka tā ir nenopietna rīcība, ja publiski īsā laika periodā izskan te viena, te pilnīgi pretēja informācija par BK Jēkabpils tālāko likteni. Mēra vietniece uzstāja, ka ir nepieciešama domes priekššedētāja tikšanās ar kluba valdi un šīs situācijas izvērtēšana. Jēkabpils mērs Raivis Ragainis sacīja, ka šodien paredzēta pašvaldības vadības un BK Jēkabpils kluba valdes tikšanās. To apstiprināja arī Leonīds Salcevičs.

Jau ziņots, ka aģentūra LETA vēstīja, ka "Jēkabpils" komanda tomēr pieteikusies dalībai jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas vīriešu basketbola līgā, turklāt pieteikumi saņemti arī no "Ķekavas" un "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" (ViA) vienībām, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS). Startam gaidāmajā turnīrā pietiekušies arī Latvijas čempioni "Ventspils", "VEF Rīga", "Jūrmala", "Ogre" un "Latvijas Universitāte", kamēr "Valka"/"Valga" iesniegusi pieteikumu Igaunijas Basketbola federācijā. Tikmēr jaunizveidotā biedrība "Sporta klubs "Liepājas basketbols"" panākusi vienošanos ar LBS par iespēju izmantot vietu Latvijas augstākā līmeņa basketbola turnīrā, ko iepriekš izmantoja biedrība "Sporta klubs "Liepājas Lauvas"", tāpēc gaidāmajā turnīrā sagaidāma arī liepājnieku dalība. Savukārt trīs klubi aicināti sniegt papildu informāciju par gatavību izpildīt noteiktos kritērijus, lai startētu augstākā līmeņa turnīrā. BK "Jēkabpils" vadība informējusi LBS, ka kluba mērķis ir startēt augstākā līmeņa turnīrā 2018./19.gada sezonā, un tiek aktīvi strādāts, lai piesaistītu atbalstītājus. Tiesa, iepriekš tika ziņots, ka Jēkabpils klubs tuvāko divu sezonu laikā negrasās startēt valsts spēcīgākajā čempionātā, tā vietā izvēloties spēlēt Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrajā divīzijā.

Saistīta ziņa: ''Jēkabpils'' tomēr pieteikusies dalībai Latvijas un Igaunijas vīriešu basketbola līgā

Jēkabpilī, Degvielas uzpildes stacijā Neste Vienības ielā ceturtdien atrasts atslēgu saišķis, kas varētu būt no dzīvojamām telpām. Atradējs atslēgu saisķi atstājis degvielas uzpildes stacijā uz viena no degvielas uzpildes aparātiem. Ja esat pazaudējis atslēgas, tās varat meklēt degvielas uzpildes stacijās "Neste".

Izsludina pieteikšanos bērnu dienas nometnei Leimaņu pagastā no 08.08.2018. - 12.08.2018.

Pamatojoties uz projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” Jēkabpils novada pašvaldība aicina pieteikt Jēkabpils novadā deklarētos bērnus vecumā no 8 - 12 gadiem dalībai bērnu nometnē Leimaņu pagasta Bērzgala skolā no š.g. 8. - 12. augustam. Nometne norisināsies 5 dienas, no 8. – 12. augustam. Vietu skaits ierobežots (nometne plānota 15 dalībniekiem), dalībai nometnē tiks apstiprināti atbilstoši pieteikuma reģistrācijai. Pieteikšanās līdz 25. jūlijam, sūtot parakstītu pieteikumu uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai iesniedzot personīgi pagastu pārvaldēs vai novada administrācijā. Informācija pa tālr. 26445441. Dalība nometnē – bez maksas.

Nometnes dalībniekiem tiks nodrošināta:
Ēdināšana (brokastis, pusdienas un launags, kā arī vakariņas nometnes 4.dienā);
Transports, kas nogādās nometnes dalībniekus uz un no nometnes norises vietas;
Visi nometnes dalībnieki tiks apdrošināti;
Ekskursija;

Lai piedalītos nometnē, dalībniekiem ir nepieciešama:
VESELĪBAS IZZIŅA no ģimenes ārsta, kas ir ne vecāka par 10 darba dienām pirms nometnes pirmās dienas (t.i. ģimenes ārsta izziņa nedrīkst būt izsniegta ātrāk kā 29. jūnijā). Izziņa būs nepieciešama tikai pēc dalībnieka apstiprināšanas nometnē;
APĢĒRBS: Vējjaka; lietus izturīgs apģērbs; apavi (lietainam laikam, čības brīvajam laikam), apavi pārgājienam; apģērbs vēsākam laikam (džemperis, siltas bikses); ērts apģērbs sportošanai; peldkostīms vai peldbikses; cepure (aizsardzībai no saules);

Baiba Čākure
Jēkabpils novada sporta pasākumu organizatore
Veselīgo pašvaldību tīkla koordinatore Jēkabpils novadā
Tālr.28677242
Mob.22432134

20. jūlijā plkst. 20.00 Rubenes brīvdabas estrādē tradicionālais mūzikas festivāls “MAZĀ ZIŅĢE 2018”.

Koncertu vadīs brāļi Auzāni. Koncertā piedalās grupas: “Dvinskas muzikanti”, “Ieva, Ilze un Ardis”, “Starpbrīdis”, “Dadzes”, “Ilūzija”, “Aizkurs”, “Laimīgais gadījums”, “Forši”, “Veišu muzikanti”, kapela “Brigadela” (Lietuva).

Viesi: Iveta Baumane, Roberts Pētersons, perkusionists Viesturs Samts. Muzikāli pārsteigumi. Pēc koncerta zaļumballe, spēlē grupa “Ginc un es”. No plkst. 19.00 izklaides bērniem. Darbosies kafejnīca.

Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informē, ka smaga avārija notikusi otrdienas naktī Variešu pagastā, kur cietuši trīs cilvēki. Arī pirmdienas rītā satiksmes negadījumā Salas pagastā – trīs cietušie.

Ieva Sietniece informē, ka 1986.gadā dzimis autovadītājs, vadot automašīnu Citroen C4 nobrauca no ceļa un apgāzās. Negadījumā cieta pasažieri 1990. un 1996.gadā dzimuši jaunieši, kā arī 1999.gadā dzimusi jauniete. Viņa ir smagā stāvoklī, savukārt pārējiem diviem pasažieriem konstatēti nelieli miesas bojājumi. Visi trīs nogādāti slimnīcā. Tikmēr automašīnas vadītājs, 1986.gadā dzimis vīrietis, ticis sveikā cauri ar viegliem nobrāzumiem.

Satiksmes negadījums notika autoceļa Madona-Ļaudona-Jēkabpils 42 kilometrā ap pulksten 00:46 jeb neilgi pirms vieniem naktī.

Jēkabpils policijas iecirkņa priekšnieks Zigmunds Januševskis sarunā ar Radio1.lv sacīja, ka pagaidām vēl nav skaidri visi notikušā negadījuma apstākļi, policija tos noskaidro. Taču, tā kā satiksmes negadījumā smagi cietusi 19 gadīga jauniete, ir uzsākts kriminālprocess, kurā vērtēs autovadītāja atbildību par izraisīto satiksmes negadījumu, kā arī ir noteikta tehniskā ekspertīze.

Aculiecinieki, kas otrdien no rīta, braucot garām darba gaitās, redzēja negadījuma vietu, zināja teikt, ka avarējušās automašīnas priekšējā daļa ir pilnībā sadragāta, un avārijas vietā vērojama pamatīga sliede, tā it kā auto ar priekšējo daļu būtu aris zemi. Auto, apmeties uz jumta, negadījuma vietā atrodās arī vēl trešdien.

Satiksmes negadījums ar trīs citušajiem noticis arī pirmdien no rīta pulksten 10.00 autoceļā Jēkabpils-Aizkraukle, Salas novada teritorijā.

Šeit 1995.gadā dzimušais, vadot automašīnu AUDI A6 AVANT, apdzīšanas manevra laikā sadūrās ar automašīnu “SCANIA 112”, kuru vadīja 1955.gadā dzimušais un automašīnu MERCEDES BENZ ACTROS, kuru vadīja 1952.gadā dzimušais, slimnīcā medicīniskās palīdzības sniegšanai nogādāts AUDI A6 AVANT vadītājs, kā arī AUDI A6 pasažieri – 1991.gadā dzimis jaunietis un 1999.gadā dzimusi jauniete.

Aculiecinieka foto no satiksmes negadījuma vietas Variešu pagastā.

Page 1 of 751

Aptauja

Kurš, jūsuprāt, ir šī gada nozīmīgākais notikums?