Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Tuvākajās dienās Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss, nākamās nedēļas sākumā vietām valstī iespējams pirmais sniegs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kaut arī šīs nedēļas nogalē dominēs augsta spiediena atzars, sestdien Latvijas dienvidos iespējami īslaicīgi nokrišņi saistībā ar ciklonu virs Polijas teritorijas. Iespējams, jau nākamnedēļ atsevišķās vietās sagaidīsim pirmo sniegu.

Ņemot vērā temperatūras pazemināšanos, šīs nedēļas izskaņā un nākamajā nedēļā nakts un rīta stundās, debesīm skaidrojoties, atsevišķos posmos uz ceļiem var veidoties apledojums jeb "melnais ledus".

Brīvdienās būs lielākoties sauss laiks, nokrišņi iespējami galvenokārt sestdien Latvijas dienvidrietumu novados. Naktī no sestdienas uz svētdienu jau gaidāms sals līdz -4 grādiem, savukārt dienas nebūs siltākas par +3..+9 grādiem.

Nākamās nedēļas sākumā no dienvidrietumiem Latviju sasniegs nokrišņu zona un, saglabājoties zemai gaisa temperatūrai, iespējams sniegs. Lielāka sniega varbūtība prognozēta Kurzemē un Zemgalē.

Pašreizējā informācija liecina, ka nākamās nedēļas gaitā ievērojami siltāks nekļūs, bet nokrišņu prognozes nav viennozīmīgas. Iespējama divu scenāriju attīstība, - pastiprinoties anticiklonam no ziemeļiem, laiks būtu sauss, bet, pietuvojoties cikloniem no dienvidrietumiem, būtu vairāk mākoņu un nokrišņu.

Kā ziņots, tuvākajā naktī un no rīta daudzviet Latvijā gaidāma migla, redzamība vietām samazināsies līdz simts un mazāk metriem. Piektdienas rītā iespējama arī sarma, atsevišķus ceļa posmus var klāt "melnais ledus".

Materiāls tapis sadarbībā ar BNS

Ceturtdiena, 19 Oktobris 2017 15:02

Sinoptiķi prognozē sniegotu ziemu

Baltijas valstīs 2017. - 2018. gada ziema gaidāma aukstāka un sniegotāka nekā dažos iepriekšējos gados, prognozē ASV uzņēmums "AccuWeather".
Trešdien publicētajā prognozē teikts, ka Eiropas rietumu un ziemeļu daļu šoziem bieži skars vētras, kas vietām atnesīs vēja postījumus un plūdus. Eiropas lielākajā daļā ziema sāksies ar siltu laiku, bet ziemas noslēgums daudzviet būšot auksts.

"AccuWeather" paredz, ka arī Austrumeiropā ziemas sākums būs silts, tomēr Baltijas valstīs jau decembrī ieradīsies aukstumu viļņi. Reģionā no Igaunijas līdz Baltkrievijai zemi bieži klās sniega sega un kopējais sniega daudzums gaidāms tuvu normai - atšķirībā no iepriekšējām ziemām, kad sniega bija maz.

Skandināvijā ziema būšot siltāka nekā ierasts, jo sezonas sākumā gaidāmi Atlantijas cikloni, bet ziemas otrajā pusē pastiprināsies anticiklons, kas arktiskās gaisa masas nesīs uz Austrumeiropu.

Atšķirībā no Ziemeļeiropas, kur prognozēta slapja ziema, daudzviet Dienvideiropā gaidāms mazāks nokrišņu daudzums nekā parasti. Reģionā no Spānijas dienvidiem un austrumiem līdz Balkānu pussalai ieilgušais sausums var vēl vairāk pastiprināties, brīdina "AccuWeather".

Kā ziņots, atbilstoši Krievijas Hidrometeoroloģijas centra prognozei vidējā gaisa temperatūra 2017. - 2018. gada apkures sezonā Baltijas valstīs gaidāma nedaudz augstāka par normu - līdzīgi kā pagājušajā sezonā.

Eiropas Savienības programmā "Copernicus" publicētās sezonālās prognozes vēl septembrī pārliecinoši sliecās par labu siltai ziemai, bet jaunākās prognozes vairs nav tik vienprātīgas un pieļauj iespēju, ka ziemas vidējā gaisa temperatūra būs tuvu normai.

Iepriekšējās četras ziemas Latvijā bija siltākas par normu jeb 1981. - 2010. gada vidējo rādītāju.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Nedēļas otrajā pusē laikapstākļus Latvijā noteiks anticiklons, tādēļ, samazinoties mākoņu daudzumam, naktis un rīti kļūs krietni aukstāki, prognozē "Global Forecast System".

Jau naktī uz ceturtdienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā noslīdēs zem +5 grādiem, vietām sasniedzot nulles atzīmi. Turpmākās naktis kļūs vēl nedaudz dzestrākas, valsts austrumos dažviet iespējams sals līdz -5 grādiem.

Arī pēcpusdienas kļūs vēsākas, gaisa temperatūra daudzviet saglabāsies zem +10 grādiem.

Brīžiem veidosies migla, vietām gaidāma bieza un ilgstoša migla. Visticamāk, nebūs lielu nokrišņu. Lēnu vēju un bezvēju nedēļas beigās var nomainīt mērens dienvidaustrumu vējš.

Lai gan sniega un apledojuma varbūtība pagaidām ir maza, autovadītājiem jāseko līdzi laika ziņām, lai saņemtu jaunāko informāciju par apledojuma risku.

Pirmdiena, 16 Oktobris 2017 09:41

Jēkabpilī ugunsgrēkā cietis cilvēks

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 11 ugunsgrēki, kuros cieta viens cilvēks, bet divi cilvēki tikuši izglābti, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Svētdien ap plkst.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Bebru ielu Jēkabpilī, kur garāžā bija jūtams sadūmojums. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka garāžā vieglajai automašīnai gruzd elektroinstalācija. No piedūmotās garāžas tika izglābti divi vīrieši, no kuriem viens bija cietis un tika nodots mediķiem.
Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, riepas, divas vieglās automašīnas, garāža, divas dārza mājas, virtuve un istaba, sodrēji divu ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Diennakts laikā valstī kopumā dzēsti 11 ugunsgrēki, no kuriem trīs fiksēti Rīgā, bet pa četriem - citās lielajās pilsētās un novados.

Vakar VUGD darbinieki veikuši arī 15 glābšanas darbus. Svētdien divi vīrieši Alojas novadā bija apmaldījušies purvā. Izmantojot skaņas signālus, vīriešiem tika norādīts virziens izejai no meža.

Kopš gada sākuma ugunsgrēkos Latvijā ir cietuši 309, bet gājuši bojā 58 cilvēki.

Šīs nedēļas gaitā gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies un nokrišņu būs maz, prognozē sinoptiķi.

Vēl otrdien temperatūra var sasniegt +17 grādu. Trešdien gan naktī, gan dienā gaisa temperatūra būs +9..+14 grādu. Iespējams, nedēļas otrajā pusē pastiprināsies anticiklons un ieplūdīs aukstāks gaiss no ziemeļiem, naktīs gaisa temperatūra var noslīdēt zem nulles.

Otrs iespējamais scenārijs nedēļas otrajā pusē ir ciklona un ar to saistītu lietus mākoņu ierašanās, šādā gadījumā būtiska gaisa temperatūras pazemināšanās nav gaidāma.

Tuvākajās dienās tikai brīžiem gaidāms neliels lietus, debesis lielākoties segs mākoņi. Otrdien un trešdien nedaudz pastiprināsies dienvidrietumu vējš, kas pāries rietumu vējā, piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 17 metriem sekundē.

Foto: jekabpils.lv

(Pievienota 2.rindkopa, papildināts ar policijas sniegto informāciju)

Pagājušajā diennaktī glābēji no Piksteres ezera Viesītes pagastā izcēluši noslīkušu vīrieti, pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes sniegtā informācija liecina, ka:

1953.G.DZIMUŠAIS BIJA DEVIES AR LAIVU ZVEJOT PIKSTERES EZERĀ UN NEBIJA ATGRIEZIES.
VEICOT MEKLĒŠANAS PASĀKUMUS, VUGD DARBINIEKI ATRADA APGĀZUŠOS LAIVU, BET
PERSONU TAJĀ LAIKĀ NEATRADA. TURPINOT MEKLĒŠANAS PASĀKUMUS 14.OKTOBRĪ
VĪRIEŠA LĪĶIS TIKA ATRASTS EZERĀ.NOZĪMĒTA TIESU MEDICĪNISKĀ EKSPERTĪZE.
Notikuma datums: 13/10/2017 21:04 - 13/10/2017 21:04
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,VIESĪTES NOVADS,VIESĪTES PAGASTS, EZERS
Pēdējais lēmums: UZSĀKTS KRIMINĀLPROCESS (KPL)

Tāpat glābšanas dienesta pārstāvji aizvadītajā diennaktī devušies uz Vecauces pagastu, kur mežā bija apmaldījušies divi vīrieši. Glābējiem ar autocisternas skaņas palīdzību izdevās signalizēt vīriešiem ceļu ārā no biezokņa.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti deviņi ugunsgrēki, bet viens cilvēks tajos cietis.

Seši ugunsgrēki izcēlušies Rīgā, divi novados un viens citās pilsētās. Tāpat VUGD veicis arī 17 glābšanas darbus un saņēmis septiņus maldinošus izsaukumus.

Radio1 Novadu ziņas pulksten 11.00 un 16.00

Pārtikas un veterinārais dienests noteicis Āfrikas cūku mēra karantīnu Neretas novada Neretas pagastā. Karantīna ar aizsardzības zonu noteikta Neretas novada Neretas un Pilskalnes pagastos - triju kilometru rādiusā ap Āfrikas cūku mēra skarto novietni, bet karantīna ar uzraudzības zonu noteikta Neretas novada Neretas, Pilskalnes un Zalves pagastos, kā arī Viesītes novada Saukas un Rites pagastos, kas ir 10 kilometru rādiusā ap skarto novietni. Karantīnas laikā aizsardzības zonā aizliegts cūkas, tajā skaitā nebrīvē audzētās savvaļas cūkas, pārvietot un vest ar transportlīdzekļiem pa valsts, pašvaldības un privātiem ceļiem, vismaz 40 dienas pēc rīkojuma publicēšanas "Latvijas Vēstnesī", bet uzraudzības zonā - vismaz 30 dienas pēc rīkojuma publicēšanas. Ja personām karantīnas teritorijā ir informācija par mirušu vai slimu cūku, par to nekavējoties jāziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam.

Valdība ir nākusi pretī plūdu skartajām pašvaldībām, izņēmuma kārtā infrastruktūras objektu atjaunošanai piešķirot finansējumu 100% apmērā - 2,9 miljonus eiro. Lai gan parasti infrastruktūras objektu atjaunošanai šādos gadījumos pašvaldībām tiek prasīts 30% līdzfinansējums, šoreiz izņēmuma kārtā finansējums piešķirts 100% apmērā. Tāpat Ministru kabinets no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem atvēlējis 1,9 miljonus eiro, lai apmaksātu valsts autoceļu un dzelzceļa ārkārtas uzturēšanas darbus 2017.gada augusta lietavu un plūdu skartajās teritorijās. Jau ziņots, ka lietavu radīto plūdu dēļ ārkārtas situācija tika izziņota vairāk nekā 22 Latvijas novados, tajā skaitā arī Kokneses, Jēkabpils, Krustpils, Viesītes, Aknīstes, Līvānu un Preiļu.

Turpinām ziņas

Lai veicinātu uzņēmējdarbību un piesaistītu investīcijas, Preiļu novada pašvaldība īstenos divus projektus uzņēmējdarbības infrastruktūras labiekārtošanai, kas kopumā piesaistīs novadam 2 miljoni 176 tūkstoši 353 eiro lielas investīcijas un radīs vismaz 36 jaunas darbavietas. Preiļu novada domes Attīstības daļas projektu vadītāja Sanita Meļko pastāstīja, ka Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā pirmajai izvērtēšanai iesniegts projekta pieteikums "Uzņēmējdarbības vides uzlabošana un investīciju piesaistes veicināšana Viduslatgales reģiona novados". Projekta aktivitātes paredz noliktavu teritorijas izbūvi Preiļu novadā, ražošanas ēkai pielāgota laukuma un inženierkomunikāciju izbūvi Preiļos un aktīvās lauku atpūtas un ūdens tūrisma rekreācijas centra izveidi Riebiņu novadā. Iesniegtais projekta pieteikums ir tapis trešajā projektu kārtā sadarbībā ar Riebiņu novadu. Par interesi piedalīties projektā ir saņemti apliecinājumi no diviem uzņēmumiem – AS "Preiļu siers" un SIA "Daugulis un partneri".

Varakļānu veselības aprūpes centrā, kur, iekrītot lifta šahtā, 2015.gada augustā dzīvību zaudēja nepilnus divus gadus vecs zēns, ir pabeigta jaunā pacēlāja uzstādīšana. Tā ekspluatācija varētu sākties jau šonedēļ, tiklīdz būs parakstīti visi nepieciešamie dokumenti. Liftu paredzēts izmatot pacientu pārvietošanai, to varēs lietot arī centra apmeklētāji. Jaunā lifta uzstādīšanu veikusi iepirkumā uzvarējusī SIA “Lift”. Darbu līgumcena - 27 tūkstoši 206 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Un vēl

Ogres novadā kāds potenciālais darba ņēmējs nozadzis priekšniekam automašīnu. Valsts policija informē, ka Ogres iecirknī tika saņemta informācija par zagtu automašīnu. Par šo notikumu ziņoja transportlīdzekļa īpašnieks. Likumsargi no automašīnas īpašnieka noskaidroja, ka kāds vīrietis esot gājis pieteikties darbam. Potenciālais darbinieks uz pārrunām ieradies alkohola reibumā, tāpēc darba devējs palūdzis ierasties citreiz. Tā vietā, lai mierīgi dotos projām, vīrietis pamanījis netālu stāvošo automašīnu, iekļuvis tajā, iedarbinājis un aizbraucis prom. Nozagtā mašīna pieder darba devējam. Izvērtējot saņemto informāciju, likumsargi transportlīdzekli izsludināja meklēšanā. Tās pašas dienas vakarpusē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa policisti uz autoceļa Ķekava - Skaistkalne ieraudzīja iedarbinātu stāvošu automobili. Tajā iekšā sēdējis vīrietis, kurš acīmredzami atradies alkohola reibumā. Policisti autozagli aizturēja, automašīna atdota tā īpašniekam. Pat notikušo sākts kriminālprocess.

Ceturtdiena, 12 Oktobris 2017 15:04

Jēkabpils Radio1 ziņas 2017.gada 12.oktobrī

Radio1 ziņas pulksten 7.00-8.00
Radio1 ziņās klausieties: ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita oficiālā vizītē apmeklē Aglonu; Jēkabpils Galvenā bibliotēka šodien aicina uz lekciju – Vesels vīrietis, vesela sieviete; un Krustpils kultūras namā no šodienas sāksies deju nodarbības senioriem.

Jēkabpils pilsētas pašvaldībā ir saņemta SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” vēstule ar lūgumu piešķirt finansiālu atbalstu 7 tūkstoši 900 eiro projekta realizācijai - Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļas un Perinatālā aprūpes centra atbalstam. Projektā ir paredzēts iegādāties dažādas medicīnas iekārtas, kas veicinātu augstākas kvalitātes pakalpojuma saņemšanu māmiņām dzemdību procesā un jaundzimušajiem pēcdzemdību periodā. Projektu realizē Jēkabpils Rotari klubs kopā ar citiem Latvijas un Zviedrijas Rotari klubiem. Projekta kopējais finansējums ir 79 tūkstoši eiro. Pašvaldībai atbalsts tiek lūgts 10 % apmērā no kopējā projekta budžeta. Jēkabpils domes Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejā tika nolemts sniegt atbalstu minētā projekta realizācijai 8 tūkstoši eiro apmērā un finansējumu šim nolūkam paredzēt 2018.gada budžetā, ieguldot to SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” pamatkapitālā. Jēkabpils domes Finanšu komitejā šodien lems par šī lēmuma projekta apstiprināšanu un virzīšanu uz domes sēdi.

Šajās dienās ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita oficiālā vizītē viesojas Daugavpilī, Aglonā, Dagdā un Krāslavā. Vizītes laikā vēstniece tiekas ar attiecīgo pilsētu domes pārstāvjiem, kā arī ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem. Aglonā vēstniece Petita apmeklēja Aglonas baziliku, bet Daugavpilī piedalīsies jauniešu karjeras attīstības programmas "Start Strong" pasākumā ASV Informācijas centrā Latgales Centrālajā bibliotēkā. Savukārt Krāslavā ASV vēstniece apmeklēs Krāslavas Vēstures un mākslas muzeju.

Šodien Latvijas lauksaimniecības konsultāciju centra Preiļu konsultāciju birojs aicina visus interesentus uz izglītojošu semināru „Lauksaimniecības produkciju ražojošu saimniecību konkurētspējas palielināšana aitkopībā”. Semināra norise paredzēta arī Vārkavas pagasta zemnieku saimniecībā Dobulnīki. Seminārā runās par aitu aprūpi ziemošanas periodā; atnešanās laika menedžmentu;Biežāk sastopamām aitu slimībām;aitu veselības aprūpi bioloģiskās saimniecībās. Zemniku saimniecībā Dobulnīki semināra dalībnieki saņems praktiskus ieteikumus aitu izaudzēšanā, lopbarības sagatavošanā, ēdināšanā un citos jautājumos.

Turpinām ziņas

Šodien no pulksten diviem dienā līdz sešiem vakarā Jēkabpils Galvenās bibliotēkas telpās, notiks tikšanās ar ārstu, psihoterapeitu, pirtnieku Juri Batņu, kurš vadīs lekciju ciklu “Vesels vīrietis un vesela sieviete”. Lekciju ciklā “Vesels vīrietis un vesela sieviete” Juris Batņa lasīs divas lekcijas “Veselīga dzīvesveida paradumi, kas veicina garīgo labsajūtu un veselību” un “Ģimenes labsajūtas formula un pāra attiecības”. Dalība lekcijā ir bez maksas!

Šodien pulksten septiņos vakarā Jēkabpils Tautas namā norisināsies Kamermūzikas dienu koncerts “Nakts dziesmas”. Tajā muzicēs “Trio Angelicus”. Ansamblis dibināts 2016. gada sākumā un tajā ir apvienoti trīs tembri: augsta sievietes balss, flautas dzidrais skanējums un arfas noslēpumainais valdzinājums.

Un vēl

Šodien Krustpils kultūras namā notiks senioru dejas nodarbība. Tā organizēta, lai Jēkabpils senioriem dotu iespēju uzlabot savu fizisko un emocionālo labsajūtu. Tāpēc no šodienas Krustpils kultūras namā tiek uzsākts jauns deju nodarbību cikls “Ar deju uz veselību”, kas notiks ceturtdienās un ir piemērots vecāka gada gājuma vīriešiem un sievietēm.

Radio1 ziņas pulksten 9.00-10.00
Radio1 ziņās klausieties: Ekonomikas ministrs atkāpjas no amata; Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksā Latvija ierindojas 17.vietā; un BK Jēkabpils piedzīvo zaudējumu spēlē ar BK Valka/Valga

Ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens izlēmis pamest ministra amatu un pieņemt Saeimas deputāta mandātu, lai vadītu "Vienotības" frakciju. Ašeradens vakar partijas biedriem piedāvājis savu kandidatūru šim amatam, kas arī tikusi atbalstīta. Jautājums formāli tikšot atrisināts nākamo nedēļu laikā, "Vienotībai" piedāvājot arī jaunu ekonomikas ministra kandidātu.Jau ziņots, ka jautājums par "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāju ir aktuāls, jo pašlaik to vada Solvita Āboltiņa, kurā plāno nolikt parlamentārietes mandātu un atgriezties diplomātiskajā dienestā.

Ventspils Olimpiskais centrs īstenojis nelicencētu interešu izglītības programmu, vērtējot centra peldbaseinā notikušo nelaimes gadījumu, kurā gāja bojā mazs zēns, secinājis Izglītības kvalitātes valsts dienests. Drošību sporta pasākumos un izglītības procesā regulē gan Sporta likums, nosakot, ka sporta pasākumiem jānoris drošā vidē un tos jāorganizē un jāvada kvalificētiem sporta darbiniekiem, gan Izglītības likums, kas nosaka, ka izglītības programmas jāīsteno personas dzīvībai un veselībai drošos apstākļos. Arī Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka bērniem pieejamās publiskās izklaides, sporta vai atpūtas vietās nodrošināma bērna drošība un par to ir atbildīgi šo iestāžu darbinieki un vadītāji. Izglītības kvalitātes valsts dienests aicina pašvaldības pievērst uzmanību interešu izglītības programmu īstenošanai savā teritorijā, kā arī tam, vai interešu izglītības programmas netiek īstenotas bez licences.

Turpinm ziņas

Vēl tikai šodien un rīt, 12. un 13. oktobrī, darba devēji Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs var iesniegt pieteikumus Eiropas Savienības fondu projektā "Jauniešu garantijas". Tas nozīmē apņemšanos savā uzņēmumā nodarbināt jauniešus bezdarbniekus ar profesionālo vai augstāko izglītību. Potenciālajiem darbiniekiem jābūt vecumā no 18 līdz 29 gadiem un jābūt reģistrētiem aģentūrā. Jaunieša darba vadītājs atbalsta maksājumā varēs saņemt pusi no minimālās algas. Savukārt, ja darba vieta būs jāpielāgo jaunietim ar invaliditāti, var pretendēt uz 711 eiro atbalstu. Darba devēji, piedaloties šajā pasākumā, saņem dotāciju par jauniešu nodarbināšanu, tāpēc jaunieša alga nedrīkst būt zemāka par valstī noteikto minimālo algu.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksā Latvija ar 57,9 punktiem ierindojas 17.vietā starp 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm. Tas ir par 17 punktiem augstāks rādītājs nekā 2012.gadā, turklāt Latvija ir viena no četrām dalībvalstīm, kurā rādītāji ir uzlabojušies visās sešās indeksa jomās - zināšanas, nauda, darbs, vara, laiks, veselība. Augstākie rādītāji Latvijai ir darba, laika izlietojuma un varas jomās. Darba ziņā Latvija ieņem 10.vietu, laika izlietojumā - 11.vietu, bet varas jomā 15.vietu. Zemākie rādītāji Latvijai ir veselības, naudas un zināšanu jomās, kur iegūtas 26.-28.vietas.

Un vēl

Vakar „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas regulārā turnīra mačā BK „Jēkabpils” savā laukumā nespēja apspēlēt „Valka/Valga” komandu un zaudēja pretiniekiem ar rezultātu 60:70. Komandas kapteinis Oskars Virsis guva 15 punktus, bet Jurija Aleksejeva kontā „double-double” – 12 punkti un 12 atlēkušās bumbas. Mača rezultatīvākais „lūsis” un komandas kapteinis Oskars Virsis pēc spēles neslēpa sarūgtinājumu par zaudējumu, tomēr aicināja nenokārt galvas. Komentējot spēli viņš sacīja, BK Jēkabpils basketbolisti kādā brīdī nekoncentrējās, pieļāva kļūdas, par kurām pretinieks viņus sodīja. Aizsardzība komandai nebija slikta, tomēr jāspēlē ir uzbrukumā un jāiet tik uz priekšu. Nākamo spēli jēkabpilieši aizvadīs izbraukumā, sestdien, 14. oktobrī Ventspilī tiekoties ar BK „Ventspils” vienību.

Radio1 ziņas pulksten 12.00-13.00
Radio1 ziņās klausieties: Jēkabpils bērnudārzam Zvaigznīte izvēlēta vadītājas amata pretendente; Turpmāk visos Latvijas dzelzceļš pasažieru vilcienos būs pieejams bezvadu internets; un Sinoptiķu vērtējumā arī oktobris būs nokrišņiem bagātākais mēnesis novērojumu vēsturē.

Jēkabpils domes Finanšu komiteja šodien izskatīja lēmuma projektu par bērnudārza Zvaigznīte jaunās vadītājas iecelšanu amatā. Sēdē informēja, ka konkursā pieteicās seši pretendenti, divi no tiem neatbilda izvirzītajām prasībām, tāpēc uz konkursa otro kārtu tika uzaicināti četri, no kuriem pārāka par citiem bija Anita Apine. Pirms dome lems par viņas apstiprināšanu amatā, viņas kandidatūra jāapstiprina izglītības un Zinātnes ministrijai. Lemjot par šī lēmuma projekta virzīšanu uz domes sēdi, izvērtās diskusija. Deputāts Aivars Kraps sacīja, ka viņa rīcībā ir informācija, ka bērnudārza kolektīva 100 procentu atbalsts esot citai kandidātei un, ka Jēkabpils domei nosūtīta arī kolektīva atbalsta vēstule. Jēkabpils mēra vietniece Līga Kļaviņa apstiprināja, ka šāda vēstule ir saņemta, bet vērtēšanā tā netika ņemta vērā. Līga Kļaviņa sacīja, ka vēstulē paustais atbalsts bijis labāko padomju laika tradīciju garā, turklāt arī citiem kandidātiem bijušas atbalsta vēstules. Aivars Kraps lūdza precizēt vai arī citiem amata kandidātiem bijušas vēstules no bērnudārza kolektīva “Zvaigznīte” Līga Kļaviņa sacīja, ka nē, ka tās esot cita veida atbalsta vēstules. Taču kā jau minēts tās vērtēšanā netika ņemtas vērā. Finanšu komitejas sēdē, tika informēts, ka Jēkabpils domes vērtēšanas komisijas izvēlētā amata pretendente ir jēkabpiliete, ar labu izglītību profesionālajā jomā, kā arī ar bagātīgu pieredzi izglītības darbā, gan privātā pirmsskolas izglītības iestādē, gan pašvaldības bērnudārzā, gan vispārizglītojošajā skolā. Pēc izvēlētās kandidatūras apstiprināšanas Izglītības un zinātnes ministrijā, domes sēdē, kad tiks lemts par iecelšanu amatā, deputāti tiks iepazīstināti klātienē ar jauno bērnudārza “Zvaigznīte” vadītājas amata kandidāti Anitu Apini.

Turpinām ziņas

Turpmāk visos akciju sabiedrības "Pasažieru vilciens" vilcienos būs pieejams bezmaksas bezvadu internets. Uuzņēmuma pārstāvis Egons Ālers radio1 informēja, ka pirmais vilciens, kurā pasažieri varēja bez maksas lietot bezvadu internetu, devās reisā uz Dubultiem 2013.gada augustā. Interneta pieslēguma elektrovilcienos un dīzeļvilcienos nodrošināšanas plāns paredzēja noteikta vagonu skaita aprīkošanu gada laikā. Šobrīd mobilo sakaru operatora "Latvijas mobilais telefons" 4G uztvērēji un bezvadu tīkla maršrutētāji ir izvietoti visos dīzeļvilcienu vagonos un visos elektrovilcienu motorvagonos. Par to, ka vagonā ir pieejams internets, norāda uzlīme salonā virs durvīm ar "WiFi" zīmi un tīkla adreses sākumdaļu. Viņš norādīja, ka bezvadu interneta pieejamība vilcienā ļauj ne tikai lietderīgi vai izklaidējoši pavadīt laiku, bet arī nopirkt vai uzrādīt e-biļeti, neizmantojot mobilā interneta resursus.

14.oktobrī Krustpils novada Timsmales ezera apkārtnē notiks Latvijas patriotu un valsts aizsardzības sistēmas mecenātu Ainas un Jāņa Vējiņu piemiņai veltītas jaunsargu orientēšanās sacensības “Vējiņu kauss”. Sacensībās piedalīsies gandrīz 200 jaunsargi no visas Latvijas. Marķējums uz sacensību centru būs no Jēkabpils-Ļaudonas ceļa 20. km. Sacensību atklāšana notiks plkst. 10.30, pēc tam sekos orientēšanās sacensības Timsmales ezera apkārtnē, aizaugušās pļavās un krūmājos. Uzvarētāju apbalvošana - plkst. 15.30. Jaunsardzes un informācijas centrs orientēšanās sacensības organizē, lai saglabātu un uzturētu Ainas un Jāņa Vējiņu piemiņu, stāstītu jaunsargiem par patriotismu un vērtībām, nesavtīgumu, mācītu vēsturi, izzinot reālu cilvēku likteņgaitas trimdā. “Vējiņu kauss” iedibināts kā ikgadēja tradīcija, un sacensības katru gadu notiek kādā no Latvijas novadiem.

Un vēl

Lai gan kalendārais rudens vēl nav pusē, nokrišņu daudzums Latvijā jau tagad ir lielāks nekā iepriekšējo četru gadu rudeņos, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Kopš 1.septembra nokrišņu daudzums valstī vidēji sasniedzis 190 milimetru jeb 95 procentus no rudens normas. Iepriekšējos četros gados visa rudens - septembra, oktobra un novembra - nokrišņu summa bija 145-185 milimetri. Pēdējais slapjais rudens bija 2012.gadā, kad trīs mēnešu nokrišņu summa valstī vidēji sasniedza 251 milimetru. Pagājušajā gadā bija otrais sausākais septembris, savukārt 2015.gadā - vissausākais oktobris novērojumu vēsturē. Šī gada septembris kļuva par trešo mitrāko septembri kopš meteoroloģisko novērojumu sākuma, un sagaidāms, ka arī oktobrī nokrišņu daudzums visā valstī pārsniegs normu.

Radio1 ziņas pulksten 14.00-15.00
Radio1 ziņās klausieties: Konkursā uz SIA “Jēkabpils siltums” vadītāja amatu pieteikušies trīs pretendenti; Valsts asinsdonoru centrs aicina atsaukties 0 rēzus pozitīvās asins grupas donorus; un Jēkabpils jauniešu dome izveidojusi dokumentālu filmu.

Konkurences padome nolēmusi par aizliegtu vienošanos būvmateriālu tirgotājiem "Depo", "Kesko Senukai Latvia" un "Tirdzniecības nams “Kurši”” piemērot 5,8 miljonus eiro naudas sodu, liecina konkurences padomes informācija.Tajā skaitā "Depo" piemērots naudas sods 3,7 miljoni eiro, "Tirdzniecības nams "Kurši"" 1,1 miljonu eiro, bet "Kesko Senukai Latvia" 920 tūkstoši 618 eiro apmērā. Konkurences padome norāda, ja uzņēmumi vienojas par cenām, patērētājiem tiek izslēgtas vai būtiski samazinātas iespējas no mazumtirgotājiem saņemt patiesi konkurējošus cenu piedāvājumus, jo šādu pārkāpumu gadījumos cenas neizbēgami tiek mākslīgi paaugstinātas.

Jēkabpils domes Finanšu komitejas sēdes informatīvajā daļā, atbildot uz deputāta Kaspara Ģirģena jautājumu, kā sokas ar konkursu, kas izsludināts uz SIA “Jēkabpils siltums” valdes priekšsēdētāja amatu, Jēkabpils mērs Raivis Ragainis sacīja, ka konkurss ir noslēdzies. Uz šo amatu pieteikušies trīs pretendenti. Patlaban tiekot vērtēti viņu pieteikumi, pēc tam pretendentus sauks uz darba interviju, kurā uzklausīs amata kandidātu redzējumu par uzņēmuma attīstību un izvēlēsies piemērotāko. Informējot par konkursa norisi, Jēkabpils mērs Raivis Ragainis ironizēja, ka Jēkabpils domes vadība ir sarūgtināta, jo konkursā nav pieteicies pretendents, kura vārds neoficiālā informācijā iepriekš tik minēts presē kā jau zināmais iespējamais uzņēmuma vadītājs.

Turpinām ziņas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Sociālā uzņēmuma likumu, kas izstrādāts ar mērķi radīt labvēlīgu vidi sociālajai uzņēmējdarbībai. Ašķirībā no daudzām citām valstīm Latvijā vēl nav izveidots tiesiskais regulējums tādu uzņēmumu darbībai, kuri strādā sociālu mērķu vadīti. Taču pieprasījums pēc īpašiem noteikumiem šāda veida uzņēmējdarbībai ir, tādēļ komisija uzņēmās iniciatīvu likumprojekta izstrādē. Sociālā uzņēmuma statusu varēs iegūt sabiedrības ar ierobežotu atbildību, kas īsteno radošu saimniecisko darbību ar labvēlīgu sociālo ietekmi, piemēram, sniedz sociālos pakalpojumus, veido iekļaujošu pilsonisko sabiedrību, veicina izglītību, atbalsta zinātni, strādā pie vides aizsardzības un saglabāšanas, nodrošina dzīvnieku aizsardzību vai veicina kultūras daudzveidību. Pēc plašām diskusijām atbalstītas arī pašvaldību tiesības piedalīties sociālā uzņēmuma izveidē un darbībā. Taču pašvaldībām šādos uzņēmumos nevarēs būt balsu vairākums, kā arī šī uzņēmuma darbības mērķim jābūt mērķa grupas nodarbinātībai.

Valsts asinsdonoru centrs aicina atsaukties 0 rēzus pozitīvās asins grupas donorus. Jau vairākas dienas VADC nav izdevies piepildīt 0 rēzus pozitīvo asins krājumu, tāpēc nepieciešams steidzams donoru atbalsts. Tāpat joprojām ļoti nepieciešami 0 rēzus negatīvo, kā arī B rēzus pozitīvo asins grupu donori. Asinis var ziedot arī varakļānu poliklīnikā un Jēkabpils slimnīcā.

Un vēl

Šoruden Jēkabpils Jauniešu dome ir nākusi klajā ar jaunu ideju - dokumentālo filmu par savu darbību un tās aizkadriem. Filmā izmantoti simtprocentīgi autentiski un iepriekš neredzēti videomateriāli no jauniešu darba aizkulisēm un ikdienas, emocijām, asumiem, priekiem un bēdām - visa tā, kas bieži vien netiek pamanīts un izcelts, bet tam ir milzīga nozīme. Filmas galvenie akcenti vērsti uz lielāko pasākumu - Ziemassvētku balles un Jauniešu dienas - rīkošanas procesa parādīšanu, video “tīzeru” filmēšanas aizkulisēm, kā arī citiem interesantiem Jauniešu domes nozīmīgākajiem mirkļiem. Jēkabpils Jauniešu domes mērķis ar šo dokumentālo filmu ir rosināt jauniešus aizdomāties par savu lomu jauniešu kultūrvidē un attieksmi pret darbu.

Radio1 ziņas pulksten 17.00-18.00
Radio1 ziņās klausieties: Pašvaldības pārmet valdībai neapspriešanos ar pašvaldībām, virzot grozījumus par minimālo skolēnu skaitu klasēs; Nākamgad Latvijas pilsētās tiks īstenots projekts "Brīvības ielas stāsts"; un Itālijā veiksmīgu bēgšanu sarīkojuši divi ieslodzītie, kuri bija ielūgti uz maltīti pie Romas pāvesta Franciska.

Latvijas Denacionalizēto namu īrnieku asociācija šodien piketā pie Ministru kabineta ēkas pieprasīja valdībai lemt par kompensācijām denacionalizēto namu īrniekiem zemes, naudas vai mājokļa veidā. Aptuveni 30 piketa dalībnieku uzsvēra, ka, atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas, Latvijā denacionalizēto māju īrnieku problēma joprojām netiek risināta. Piketa dalībnieki bija sagatavojuši vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, kurā pieprasīts garantēt Augstākās padomes 1991.gada 30.oktobra lēmuma "Par LR likumu "Par namīpašumu atdošanu likumīgajiem īpašniekiem" un "Par namīpašumu denacionalizāciju Latvijas Republikā" spēkā stāšanās kārtību" izpildīšanu. Šajā lēmumā tika noteikts, ka līdz 1991.gada 1.decembrim jāizstrādā un jāiesniedz Augstākai padomei likumprojekts "Par kompensācijām", taču tas līdz šim nav izpildīts, uzsvēra viens no piketa organizatoriem Evalds Paurs. Denacionalizēto namu īrnieki uzskata, ka noklusēt šo Augstākās padomes lēmumu un izlikties, ka šāds lēmums neeksistē, ir amorāla un nosodāma pozīcija.

Latvijas Pašvaldību savienība ir neizpratnē, kā grozījumus Izglītības likumā saistībā ar minimālo skolēnu skaitu klasēs varēja virzīt izskatīšanai valdībā bez apspriedes ar pašvaldībām. Pašvaldības un valdība joprojām nav vienojušās, kad notiks sarunas ar pašvaldībām par Izglītības likumā paredzētajām izmaiņām, kas paredz deleģējumu Ministru kabinetam noteikt minimālo skolēnu skaitu klasē un klašu grupā vispārējās izglītības iestādēs.
2.oktobrī valdība šos likuma grozījumus atbalstīja un tie ir iekļauti valsts budžeta paketē, taču pašvaldību savienība par to uzzinājusi tikai pēc grozījumu atbalstīšanas. Līdz ar to pašvaldību savienībai neesot skaidrs, kā šādas izmaiņas varēja ieviest, pirms tam neapspriežoties ar pašvaldību vadītājiem. Kā ziņots, valdība 4.oktobrī atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, paredzot deleģējumu Ministru kabinetam noteikt minimālo skolēnu skaitu klasē un klašu grupā vispārējās izglītības iestādēs.

Turpinām ziņas

Par godu valsts svētkiem nākamgad Latvijas pilsētās tiks īstenots projekts "Brīvības ielas stāsts", valsts simtgades pašvaldību koordinatoru seminārā pastāstīja filmu studijas "Mistrus Media" producents Gints Grūbe. Viņš sacīja, ka Latvijā ir vairāk nekā 60 ielas, bulvāri un laukumi, kas nes brīvības vārdu. Projekta programmā kopā ar pedagogiem, vēsturniekiem, novadpētniekiem, skolēniem un dažādu paaudžu iedzīvotājiem tiks apzinātas saglabātās atmiņas un vēstures liecības fotogrāfijās, lietās un stāstos. Tāpat reģionos plānoti "Brīvības forumi", kuru laikā ārvalstīs dzīvojošie latvieši tiks aicināti piedalīties diskusijās par latviešu nācijas turpmāko attīstību. Projekta laikā paredzēts rīkot arī brīvības izstādes, kurās iedzīvotāji sniegtu savas liecības par Latvijas vēsturi. Tāpat projekta "Brīvības ielas stāsts" rīkotāji plāno deviņās lielākajās Latvijas pilsētās piešķirt jaunus nosaukumus vietām, kuras saistītas ar valsts neatkarības veidošanu vai atgūšanu.

Sociālajiem dienestiem vairāk uzmanības jāpievērš uzdevumiem, kas saistīti ar sociālo pakalpojumu sniegšanu, piemēram, attīstot ģimenes asistenta pakalpojumus un atbalsta sniegšanu atkarīgām personām, kā arī pilnveidojot sociālās prasmes, secināts Labklājības ministrijas un nodibinājuma “ Baltijas sociālo zinātņu institūts” veiktajā pētījumā par sociālo dienestu darbību. Lai arī sociālā dienesta darbības virzieni ietver gan sociālo palīdzību, gan sociālos pakalpojumus, pašvaldību vadītāji atzīst, ka realitātē lielākā daļa resursu tiek novirzīta sociālās palīdzības sniegšanai. Pašvaldību vadītāju vērtējumā sociālie dienesti varētu paplašināt savu darbu attiecībā uz sociālās aprūpes un aprūpes mājās pakalpojumu pensijas vecuma cilvēkiem, preventīvo sociālo darbu, īpašu uzmanību pievēršot ģimenēm ar bērniem, kā arī veltīt vairāk laika tiešajai komunikācijai ar klientu.

Un vēl

Itālijā veiksmīgu bēgšanu sarīkojuši divi ieslodzītie, kuri bija ielūgti uz maltīti pie Romas pāvesta Franciska. Abi vīrieši, kuri bija ieslodzīti narkomānu un cietumnieku rehabilitācijas centrā, bija starp apmēram 20 cietumniekiem, kuriem 1.oktobrī Boloņā bija paredzēts tikties ar pāvestu. Ieslodzītie aizbēga neilgi pirms vai pēc maltītes un kopš tā laika nav redzēti, vēstīja Itālijas mediji, bet varasiestādes šīs ziņas nav ne apstiprinājušas, nedz arī noliegušas. Francisks sava pontifikāta laikā par vienu no svarīgākajām tēmām ir pasludinājis žēlsirdību un savos braucienos ārpus Vatikāna regulāri tiekas ar cietumniekiem.

Jēkabpils domes Finanšu komitejas sēdes informatīvajā daļā, atbildot uz deputāta Kaspara Ģirģena jautājumu, kā sokas ar konkursu, kas izsludināts uz SIA “Jēkabpils siltums” valdes priekšsēdētāja amatu, Jēkabpils mērs Raivis Ragainis sacīja, ka konkurss ir noslēdzies. Uz šo amatu pieteikušies trīs pretendenti.

Patlaban tiet vērtēti viņu pieteikumi, pēc tam pretendentus sauks uz darba interviju, kurā uzklausīs amata kandidātu redzējumu par uzņēmuma attīstību un izvēlēsies piemērotāko.

Informējot par konkursa norisi, Jēkabpils mērs Raivis Ragainis ironizēja, ka Jēkabpils domes vadība ir sarūgtināta, jo konkursā nav pieteicies pretendents, kura vārds neoficiālā informācijā iepriekš tika minēts presē kā jau zināmais iespējamais uzņēmuma vadītājs.

Saistītas ziņas:

Gogulis: Siltumtīklus var vadīt arī persona bez izglītības inženierzinātnēs

Jēkabpils dome izsludina konkursu uz SIA “Jēkabpils siltums” valdes priekšsēdētāja amatu (PAPILDINĀTS)

Turpmāk līgumus ar pašvaldības uzņēmumu vadītājiem automātiski nepagarinās

 

 

Jēkabpils domes Finanšu komiteja ceturtdien izskatīja lēmuma projektu par bērnudārza "Zvaigznīte" jaunās vadītājas iecelšanu amatā.

Sēdē informēja, ka konkursā pieteicās seši pretendenti, divi no tiem neatbilda izvirzītajām prasībām, tāpēc uz konkursa otro kārtu tika uzaicināti četri, no kuriem pārāka par citiem bija Anita Apine. Pirms dome lems par viņas apstiprināšanu amatā, viņas kandidatūra jāapstiprina Izglītības un Zinātnes ministrijai.

Lemjot par šī lēmuma projekta virzīšanu uz domes sēdi, izvērtās diskusija. Deputāts Aivars Kraps sacīja, ka viņa rīcībā ir informācija, ka bērnudārza "Zvaigznīte" kolektīva 100 procentu atbalsts esot citai kandidātei un, ka Jēkabpils domei nosūtīta arī kolektīva atbalsta vēstule viņai. Jēkabpils mēra vietniece Līga Kļaviņa apstiprināja, ka šāda vēstule ir saņemta, bet vērtēšanā tā netikusi ņemta vērā. Līga Kļaviņa sacīja, ka vēstulē paustais atbalsts bijis labāko padomju laika tradīciju garā, turklāt arī citiem kandidātiem bijušas atbalsta vēstules.

Aivars Kraps lūdza precizēt vai arī citiem amata kandidātiem bijušas vēstules no bērnudārza kolektīva “Zvaigznīte”. Līga Kļaviņa sacīja, ka nē, ka tās esot cita veida atbalsta vēstules. Taču kā jau minēts tās vērtēšanā netika ņemtas vērā.

Finanšu komitejas sēdē, tika informēts, ka Jēkabpils domes vērtēšanas komisijas izvēlētā amata pretendente ir jēkabpiliete, ar labu izglītību profesionālajā jomā, kā arī ar bagātīgu pieredzi izglītības darbā, gan privātā pirmsskolas izglītības iestādē, gan pašvaldības bērnudārzā, gan vispārizglītojošajā skolā. Pēc izvēlētās kandidatūras apstiprināšanas Izglītības un zinātnes ministrijā, domes sēdē, kad tiks lemts par iecelšanu amatā, deputāti tiks iepazīstināti klātienē ar jauno bērnudārza “Zvaigznīte” vadītājas amata kandidāti Anitu Apini.

Page 1 of 688

Aptauja

Kā vertējat Jēkabpils domes jaunās vadības un deputātu paveikto pirmajās 100 dienās?