Ceturtdiena, 19 Janvāris 2017 04:50

Daugavpils novadā izņemts liels daudzums aizliegto vielu

Informācijas avots:

Šī gada sākumā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojā bija uzsākts kriminālprocess saistībā ar iespējams nelikumīgām darbībām akcīzes preču jomā Daugavpils novadā. Ar mērķi pārbaudīt policijas rīcībā esošu operatīvo informāciju, tika veikti nepieciešamie izmeklēšanas pasākumi, tajā skaitā arī sankcionēta kratīšana.

Veicot sankcionēto kratīšanu kādā privātmājā Daugavpils novadā Skrudalienas pagastā policisti konstatēja un izņēma daudz dažādu nelikumīgi glabātu matu, tajā skaitā arī aizliegtas vielas, proti, ap 3 kilogramiem marihuānas augiem līdzīgus stādus izžāvētā veidā, 40 litrus nezināmas izcelsmes alkohola, nelikumīgi glabātu šaujamieroci, kā arī dažāda kalibra šaujamieroču patronas.

Saistībā ar minēto policija pārbauda divas personas - 1970.gadā dzimušo vīrieti un 1963.gadā dzimušo sievieti, un viņu saistību ar minēto noziegumu. Kriminālprocesa ietvaros nozīmētas vairākas ekspertīzes. Izmeklēšana turpinās.

Informāciju sagatavoja:

Anastasija Laizāne

VP Latgales reģiona pārvaldes

Kārtības policijas biroja

Prevencijas grupas inspektore

t. 65403261

(Ppildināta 2.rindkopa ar policijas sniegto informāciju)

Sestdien uz Latvijas ceļiem notriekti seši gājēji, kā arī viens velosipēdists, informē Valsts policijā.

Sestdien pēcpusdienā Jēkabpilī, Viestura ielā 38 pagaidām nenoskaidrots vadītājs, vadot nenoskaidrotu automašīnu, uzbrauca gājējam - 1983.gadā dzimušam vīrietim, un no negadījuma vietas aizbrauca par to neziņojot policijai. Gājējs tika nogādāts slimnīcā. Policija lūdz atsaukties negadījuma aculieciniekus un zvanīt pa tālruņiem - 65202600 vai 110 vai 112.

Sestdien noticis ceļa satiksmes negadījums arī Rīgā, Krišjāņa Barona un Tallinas ielu krustojumā, kur 1977.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīnu "Škoda" uzbrauca gājējai - 2003.gadā dzimušai jaunietei. Cietusī nogādāta slimnīcā.

Priekules novada Virgas pagasta Paplakā pie mājām "Sarmas" 1987.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīna "Audi" uzbrauca gājējai - 2003.gadā dzimušai jaunietei.

Jūrmalā, Lienes un Pliekšāna ielas krustojumā 1951.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīna "Mercedes" uzbrauca 1959.gadam gadā dzimušam gājējam, kurš ar traumām nogādāts slimnīcā.

Liepājā, Rīgas ielā 1947.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīnu "Hyundai Trajet" uzbrauca gājējam - 1962. gadā dzimušam vīrietim. Cietušais gājējs ar traumām nogādāts slimnīcā. Tāpat Liepājā, Raiņa ielā 9 nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu notrieca gājēju - 1939.gadā dzimušu vīrieti, kurš ar traumām tika nogādāts slimnīcā.

Aizkrauklē 1984.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīna "Volvo" uzbrauca 1994.gadā dzimušam velosipēdistam. Velosipēdists ar traumām nogādāts slimnīcā.

Kopumā sestdien reģistrēti 107 ceļu satiksmes negadījumi, kuros viens cilvēks gājis bojā, bet 27 cietuši. No reģistrētajiem ceļa satiksmes negadījumiem 43 notikuši Rīgas reģionā, 27 - Kurzemes reģionā, 16 - Zemgales reģionā, 14 - Latgales reģionā un septiņi - Vidzemes reģionā.

Pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsti 15 ugunsgrēki, un vienā no tiem gājis bojā cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā operatīvā informācija.

Ceturtdien no rīta pulksten 6.29 valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta brigāde saņēma izsaukumu uz Krustpils novada Krustpils pagasta “Kaspariem”. Kad ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, vienstāvu dzīvojamā māja dega ar atklātu liesmu visā platībā – 50 kvadrātmetros un un tai bija jau iebrukušas jumta konstrukcijas. Ugunsdzēsēji tika informēti, ka ēkā iespējams ir cilvēks. Apdzēšot liesmas un pārmeklējot gruvešus tika atrastas cilvēka mirstīgās atliekas. Jēkabpils brigādes komandieris Dzintars Cvilikovskis sacīja, ka cilvēka ķermenis ugunsgrēkā bija tik ļoti cietis, ka nav bijis iespējams noteikt vai bojā gājušais ir vīrietis vai sieviete. Tālāk notikuma apstākļus skaidro Valsts policija.

 Tiesu debates krimināllietā pret četrām personām par naftas vada bojāšanu un vairāk nekā 3971 litra dīzeļdegvielas zādzību turpināsies 3.martā, aģentūra LETA noskaidroja Jēkabpils rajona tiesā.

Prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina  iepriekš informēja, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai viena apsūdzētā persona 2013.gada novembrī organizēja un vadīja, bet trīs apsūdzētās personas izpildīja nelikumīgu pieslēgšanos naftas produktu cauruļvadam Polocka-Ventspils, kādā pieslēguma vietā sabojājot naftas vadu un nodarot kādam uzņēmumam materiālo zaudējumu 1619 eiro apmērā.

Tāpat apsūdzētie organizētā grupā no 2013.gada novembra līdz 2015.gada 7.martam kopīgiem spēkiem no minētā naftas produktu cauruļvada izdarīja dīzeļdegvielas zādzību par summu ne mazāku kā 4789 eiro.

 Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

 

Otrdien, 10.janvārī, pēc mērķtiecīgas pierādījumu vākšanas Valsts policijas Jēkabpils un Līvānu policisti ir aizturējusi vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par savu nepilngadīgo pabērnu seksuālu izmantošanu. Pašreizējā informācija liecina, ka vīrietis bērnus regulāri seksuāli izmantojis no 2000. līdz 2004. gadam.

Diemžēl policija informāciju par notikušo saņēma vien pagājušajā gadā. Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi. Aizdomās turētajam ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Pagājušajā gadā Valsts policija saņēma informāciju par 1949.gadā dzimušu vīrieti, kurš, iespējams, seksuāli izmantojis savus nepilngadīgos pabērnus, ar kuriem dzīvojis kopīgā dzīvoklī Rīgā. Turpat dzīvojusi arī bērnu māte.

Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti ieguva pierādījumus, ka vīrietis netiklās darbības ar meiteni un puisi sācis veikt 2000. gadā, kad abiem bija vien 12 gadu. Tas turpinājies līdz 2004. gadam, kad vīrietis izšķīries no bērnu mātes un aizbraucis dzīvot uz Latgali. Likumsargi ir noskaidrojuši, ka bērni no izvarošanas un seksuālas vardarbības cietuši regulāri.

Noskaidrojot aizdomās turētā vīrieša atrašanās vietu, otrdien, 10. janvārī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa un Latgales reģiona pārvaldes Līvānu iecirkņa policisti Latgalē viņu aizturēja. Vīrietis tika nogādāts Rīgas Kurzemes policijas iecirknī.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 159. panta trešās daļas - par izvarošanu, ja tā izraisījusi smagas sekas, un par tādas personas izvarošanu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem. Tāpat uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 160. panta sestās daļas – par seksuālu vardarbību, ja tā izraisījusi smagas sekas un ja tā izdarīta ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Par to likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem.

Aizturētajam vīrietim šobrīd piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Cietušajām personām ir piedāvāta psiholoģiskā palīdzība.

Valsts policija aicina bērnu vecākus un citus tuviniekus ieklausīties, ja nepilngadīgais atklāj, ka kāds viņu ir seksuāli izmantojis, vai arī radušās šādas aizdomas, un nekavējoties ziņot par to policijai. Prakse rāda, ka bieži vien tuvinieki diemžēl nenotic bērna sacītajam vai vienkārši baidās ziņot policijai.

Rezultātā ļaundaris ne tikai netiek aizturēts, bet var turpināt veikt noziegumus. Policijai ir aizdomas, ka arī šajā gadījumā bijušas personas, kuras zinājušas par notiekošo, bet nav ziņojušas policijai.


Papildu informācija:
Gita Gžibovska
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste

Ceturtdiena, 12 Janvāris 2017 07:48

Pie automašīnas stūres gandrīz divu promiļu reibumā

Informācijas avots:

Aizvakar pulksten 21.05 Valsts policija saņēma informāciju, ka Viļānu pagastā noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīts Viļānu pagasta pašvaldības policijas dienesta transportlīdzeklis. Notikuma vietā noskaidrots, ka pie automašīnas stūres atradies pašvaldības policists, kurš braucis gandrīz divu promiļu reibumā.

10.janvāra vakarā, Viļānu pagastā uz autoceļa Gaigalava – Viļāni 19.kilometrā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīta pašvaldības policijas dienesta automašīna Dacia Dokker. Automašīnas vadītājs nobrauca no ceļa, kā rezultātā auto apgāzās. Skaidrojot notikušā apstākļus, konstatēts, ka automašīnas vadītājs ir kāds 1963.gadā dzimis vīrietis, pašvaldības policijas darbinieks. Pēc negadījuma, pats vadītājs par notikušo paziņoja Valsts policijai. Negadījuma vietā noskaidrots, ka policists pie dienesta transportlīdzekļa stūres bija sēdies ārpus sava darba laika. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi šofera izelpā, konstatēts, ka viņš atradies 1,94 promiļu reibumā.

Sākotnēji, negadījumā iesaistītais policists paskaidrojis, ka uz brauktuves it kā esot izskrējis meža dzīvnieks, kā rezultātā viņš centies izvairīties no sadursmes, nav spējis savaldīt automašīnu, nobraucis no ceļa braucamās daļas un apgāzies. Pēcāk meža dzīvnieks esot ieskrējis mežā. Negadījumā cieta 1963.gadā dzimusi automašīnas pasažiere, kura ar gūtajām traumām tika nogādāta medicīnas iestādē.

Valsts policija veiks izmeklēšanu, lai noskaidrotu precīzus notikušā negadījuma apstākļus un tiek lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

Sagatavoja:

 

Ance Rozīte

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

Vecākā speciāliste

Tālr. 67829482

Mob. tālr. 20269131

e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Page 1 of 158

Aptauja

Kurai no Jēkabpils domē pārstāvētajām politiskajām partijām jūs sekojat sociālajos tīklos?