Mēneša laikā, Valsts policija saņēma informāciju par bruņotas laupīšanas mēģinājumu, vairāk nekā 15 zādzību gadījumiem un zādzību mēģinājumiem Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novados. Saistībā ar notikušo VP Preiļu iecirknī tika uzsākti vairāki Kriminālprocesi un notikuši apjomīgi ļaundaru meklēšanas pasākumi. Veicot operatīvo un izmeklēšanas pasākumu kompleksu, 7.decembrī aizdomās par saistību ar minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, tika aizturēti trīs iespējamie noziedzīgas grupas dalībnieki – 1988.gadā, 1998.gadā un 1999.gadā dzimušie vīrieši.

Valsts policijas Preiļu iecirknis laika posmā no 2017.gada novembra vidus līdz šī gada decembra sākumam ir saņēmis vairāku iedzīvotāju iesniegumus, par to, ka nenoskaidrotas personas, iekļūstot viņu īpašumos ir nozagušas dažādus elektroinstrumentus un citas sadzīves mantas. Tāpat tika saņemta informācija arī no dažādām tirdzniecības vietām, par vairākiem zādzību mēģinājumiem un vienu bruņotās laupīšanas mēģinājumu. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, iespējamie vainīgie ir izdarījuši vairāk kā 10 zādzības no garāžām un citām saimniecības ēkām, vairākas reizes mēģinājuši apzagt lauku veikalus, ka arī ir izdarījuši bruņotas laupīšanas mēģinājumu šī gada 24.novembrī kādā Vārkavas novada veikalā. Saistībā ar notikušo VP Preiļu iecirkņa kriminālpolicijas nodaļā tika ierosināti 13 kriminālprocesi un uzsākti apjomīgi ļaundaru meklēšanas pasākumi.

7.decembrī, veicot operatīvo pasākumu kompleksu, Preiļos, aizdomās par saistību ar minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, tika aizturēti trīs iespējamie noziedzīgas grupas dalībnieki – 1988.gadā, 1998.gadā un 1999.gadā dzimušie vīrieši.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, nozagto iespējamie ļaundari mēģinājuši nelikumīgi pārdot, taču veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, likumsargiem izdevās lielāko mantu daļu atgūt un tuvākajā laikā tās tiks nodotas to likumīgajiem īpašniekiem. Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, kā arī veic nepieciešamās darbības, lai noskaidrotu un atgūtu arī pārējo nozagto mantu daļu.

Par šādiem noziedzīgajiem nodarījumiem aizturētajiem vīriešiem draud kriminālatbildība. Jāpiebilst, ka visi aizturētie jau iepriekš bija nonākuši likumsargu redzeslokā, tajā skaitā arī saistībā ar analoģiskiem likumpārkāpumiem.

Pēc Krimināllikuma 176.panta 4.daļas, par laupīšanu, ja tā izdarīta, lietojot šaujamieročus vai sprāgstošas vielas, vai ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, vai ja tā izraisījusi citas smagas sekas, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Savukārt pēc KL 175.panta 3.daļas, par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas, ietaises, kas savieno glabātavas, vai transportlīdzekļa, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ksenija Belova

VP Latgales reģiona pārvaldes

Vecākā speciāliste

t. 65403378; 20028494

 

Valsts policija (VP), veicot operatīvās darbības trīs dzīvojamās mājās Salas novadā, konstatējusi nelikumīgu šaujamieroču glabātuvi, informē policija.

Policijas darbinieki glabātuvē izņēma 362 dažāda kalibra šaujamieroču munīciju, sešas pistoles, 13 garstobra šaujamieročus, 69 dažādas šaujamieroču sastāvdaļas un 500 gramus sprāgstvielas. Kratīšanas laikā izņemti arī 80 sprādzienbīstami priekšmeti, kas nodoti Nacionālo bruņoto spēku speciālistiem iznīcināšanai. Tāpat likumsargi privātmāju teritorijās konstatēja, ka izņemtie ieroči un to sastāvdaļas ne tikai tika glabātas, bet arī pašrocīgi pārveidotas un atjaunotas.

Par pretlikumīgu ieroču apriti pret 1949., 1968. un 1972.gadā dzimušiem vīriešiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas - par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča izgatavošanu, remontēšanu, glabāšanu vai realizēšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizturētajiem vīriešiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Viena no VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes prioritātēm ir šaujamieroču nelikumīga aprites apkarošana. Katru gadu tiek veikta pastāvīga kontrole un virkne izmeklēšanas darbību, kuru rezultātā šogad jau ir atrasti un izņemti 107 dažāda veida šaujamieroči, 16 742 dažāda kalibra munīciju, 1 537 dažāda veida sprādzienbīstamo priekšmetu, 244,77 kilogrami dažāda veida sprāgstvielas, 379 šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas.

"Ir ļoti būtiski veikt dažādus pasākumus šaujamieroču nelikumīgās aprites apkarošanas jomā, jo to iespējamās realizācijas sekas var būt neatgriezeniskas. Arī šajā gadījumā tika izņemti pašrocīgi pārveidoti šaujamieroči, to sastāvdaļas un munīcija, kas var nonākt arī potenciālo noziedznieku rokās dažādu noziegumu veikšanai. Vērtējot notiekošo citās Eiropas valstīs, arī mums ir jāapzinās iespējamie riski - viena izņemta patrona no nelikumīgās aprites ir viena cilvēka dzīvība," pauda VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas priekšnieks Romāns Jašins.

VP aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un ziņot par nelikumīgu ieroču iespējamām uzglabāšanas vietām, zvanot pa tālruņa numuriem 67075287, 67075366 vai 110, vai rakstot uz e-pastu "This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.". Tāpat VP atgādina, ka, saskaņā ar Krimināllikuma 235.pantu, persona, kura labprātīgi nodod bez attiecīgās atļaujas izgatavotu, iegādātu, nēsātu vai glabātu šaujamieroci, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīciju, lielas enerģijas pneimatisko ieroci, sprāgstvielu vai spridzināšanas ietaisi vai bez attiecīgas atļaujas izgatavotu gāzes pistoli vai revolveri, vai tās munīciju, tiek atbrīvota no kriminālatbildības, ja personas darbībās nav cita noziedzīga nodarījuma sastāva.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

 Foto: Policijas foto

Jēkabpils policijas iecirknī reģistrēto notikumu statistika no 8.līdz 10.decembrim, informāciju sniedza Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

NO DZĪVOKĻA NOZAGTI PĀRTIKAS PRODUKTI
Notikuma datums: 08/12/2017 - 08/12/2017 18:41
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,KAĻĶU IELA
Pēdējais lēmums: UZSĀKTS KRIMINĀLPROCESS (KPL)

SUNS IEKODIS 1967.G.DZIMUŠAJAI LABĀS ROKAS APAKŠDELMĀ.TIEK SKAIDROTI NOTIKUŠĀ APSTĀKĻI.
Notikuma datums: 08/12/2017 18:00 - 08/12/2017 18:00
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,BEBRU IELA

1985.G.DZIMUSĪ VADOT A/M VW PASSAT UZBRAUCA STĀVOŠAM TRANSPORTLĪDZEKLIM MAZDA 626. BOJĀTI TRANSPORTLĪDZEKĻI.
Notikuma datums: 09/12/2017 - 09/12/2017 12:18
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,RĪGAS IELA

1986.G.DZIMUŠAIS VADĪJA AUTOMAŠĪNU VW PASSAT VARIANT, BŪDAMS ALKOHOLA REIBUMĀ ( 1.1868 PROMILES) UN BEZ TRANSPORTLĪDZEKĻA VADĪŠANAS TIESĪBĀM.
Notikuma datums: 09/12/2017 - 09/12/2017 13:17
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,MEŽAPARKA IELA

1977.G.DZIMUŠAIS VADOT A/M MERCEDES BENZ C200 UZBRAUCA STĀVOŠAI A/M AUDI A4 AVANT.
Notikuma datums: 09/12/2017 - 09/12/2017 15:03
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,KĻAVU IELA

VADĪTĀJS 1965.G.DZIMUŠAIS VADOT A/M VOLVO FH SASTĀVĀ AR PUSPIEKABI KRONE UZBRAUCA MEŽA DZĪVNIEKAM. BOJĀTS TRANSPORTLĪDZEKLIS.
Notikuma datums: 09/12/2017 - 09/12/2017 19:20
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,KRUSTPILS NOVADS,KŪKU PAGASTS

1991.G.DZIMUŠAIS VADĪJA A/M MITSUBISHI CARISMA, BŪDAMS ALKOHOLA REIBUMĀ (2,9348 PROMILES)
Notikuma datums: 10/12/2017 - 10/12/2017 10:47
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,KRUSTPILS NOVADS,KRUSTPILS PAGASTS,Ceļš:RĪGA-DAUGAVPILS-KRĀSLAVA-BALTKRIEVIJAS ROBEŽA (PATERNIEKI) 133 km

Prokuratūra nodevusi Jēkabpils rajona tiesai krimināllietu, kurā kāda persona apsūdzēta par sevišķi cietsirdīgu slepkavību mantkārīgā nolūkā, informēja prokuratūras preses sekretāre Una Rēķe.

Apsūdzētais, pie kura dzīvoja noslepkavotā persona, vēlējies izvairīties no turpmākiem materiāliem sadzīves izdevumiem, tādēļ nolēmis veikt noziedzīgo nodarījumu.

Dzīvības atņemšanas procesā, nolūkā sagādāt cietušajam fiziskas ciešanas, apsūdzētais rīkojies ar sevišķu cietsirdību, uzskata izmeklētāji.
Apsūdzētajam draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšanu uz laiku no 10 līdz 20 gadiem.

 

Trešdiena, 29 Novembris 2017 16:38

Jēkabpilī ugunsgrēkā cietuši četri bērni un trīs pieaugušie

Informācijas avots:

Šodien, 29.novembrī plkst. 10.24 VUGD Jēkabpils brigāde saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Jēkabpilī, Brīvības ielā 239, kur kādā no dzīvokļiem bija izcēlies ugunsgrēks.

Jēkabpils brigādes komandieris Dzintars Cvilikovskis sarunā ar Radio1.lv sacīja, ka ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji secinājuši, ka mājokļa iemītnieki ugunsgrēku bija likvidējuši pašu spēkiem. Ugunsdzēsēji palīdzēja evakuēt un nodot mediķu rokās cietušos – četrus bērnus – deviņus mēnešus vecu mazuli, divus, trīs un piecus gadus vecus bērnus, kā arī trīs pieaugušos. Vienam pieaugušajam - vīrietim no mājokļa otrā stāvā palīdzēts izkļūt ar trepju palīdzību, jo kāpņu telpa bija piedūmota. Divi no bērniem guvuši otrās pakāpes apdegumus, savukārt viens – pirmās pakāpes un viens saindējies ar tvana gāzi. No tvana gāzes cietusi arī viena sieviete. Visi četri bērni un sieviete nogādāti Jēkabpils slimnīcā, pārējiem diviem pieaugušajiem vīrietim un sievietei sniegta mediķu palīdzība uz vietas. Notikuma vietā ieradās ne tikai ugunsdzēsēji un mediķi, bet arī policija, lai noskaidrotu negadījuma apstākļus.

Dzintars Cvilikovskis zināja teikt, ka ugunsgrēka platība nebija liela – divi kvadrātmetri, taču cietušo skaits liels, jo bija aizdegušās avīzes, kas atradās uz krāsns un nokrita uz dīvāna, kurā gulēja bērni. Līdz ar to aizdegās dīvāns un mazuļi guva apdegumus. Apdegušais dīvāns un līdzās eošais krēsls tika iznests no dzīvokļa, telpas izvēdinātas.

Radio1.lv sazinājās ar Jēkabpils reģionālās slimnīcas direktoru Ivaru Zvīdri, lai uzzinātu, kāds ir cietušo bērnu stāvoklis. Ivars Zvīdris pastāstīja, ka divi mazākie bērni ir smagi cietuši un, lai viņiem sniegtu palīdzību ir izsaukti speciālisti no Rīgas bērnu klīniskās slimnīcas. Viņš piebilda, ka bērnus transportēt uz Rīgu nevarēja, jo viņu stāvoklis bija smags, Jēkabpils mediķi snieguši palīdzību, lai stabilizētu situāciju. Jekabpils slimnīcā palīdzība sniegta arī bērnam, kura apdegumi salīdzinoši ir mazāki un tam, kurš saindējies ar tvana gāzi, tāpat arī sievietei, kas saindējusie ar tvana gāzi.

Otrdiena, 28 Novembris 2017 16:33

Tiek meklēts bezvēsts pazudis vīrietis

Informācijas avots:

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirknis meklē bezvēsts pazudušo Vilni Biti, dzimušu 1960.gadā, kurš pēdējo reizi redzēts 2017.gada 27.oktobrī Pļaviņu novadā un līdz šim brīdim viņa atrašanās vieta nav zināma.
Pazīmes: augums 180 centimetri, normālas miesas uzbūves, mati īsi, sirmi. Bija ģērbies:  raibā virsjakā, zilās  džinsu  biksēs, galvā cepure ar nagu.Policija aicina atsaukties ikvienu, kuram ir zināma bezvēsts pazudušā Viļņa Bites atrašanās vieta, zvanot pa tālruņiem:110 vai 65102513

Page 1 of 175

Aptauja

Vai jūs atbalstītu atteikšanos no jauniem Ziemassvētku rotājumiem pilsētā, ja tam paredzēto naudu ieguldītu ielu apgaismojumā?