Pirmdiena, 16 Oktobris 2017 09:41

Jēkabpilī ugunsgrēkā cietis cilvēks

Informācijas avots:

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 11 ugunsgrēki, kuros cieta viens cilvēks, bet divi cilvēki tikuši izglābti, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Svētdien ap plkst.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Bebru ielu Jēkabpilī, kur garāžā bija jūtams sadūmojums. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka garāžā vieglajai automašīnai gruzd elektroinstalācija. No piedūmotās garāžas tika izglābti divi vīrieši, no kuriem viens bija cietis un tika nodots mediķiem.
Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, riepas, divas vieglās automašīnas, garāža, divas dārza mājas, virtuve un istaba, sodrēji divu ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Diennakts laikā valstī kopumā dzēsti 11 ugunsgrēki, no kuriem trīs fiksēti Rīgā, bet pa četriem - citās lielajās pilsētās un novados.

Vakar VUGD darbinieki veikuši arī 15 glābšanas darbus. Svētdien divi vīrieši Alojas novadā bija apmaldījušies purvā. Izmantojot skaņas signālus, vīriešiem tika norādīts virziens izejai no meža.

Kopš gada sākuma ugunsgrēkos Latvijā ir cietuši 309, bet gājuši bojā 58 cilvēki.

Kārtējā nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas pasākuma gaitā Jēkabpils tirgū policijas kinologs ar dienesta suni Darvinu uzgājuši 9400 nelegālās cigaretes, portālu Radio1.lv informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

No pārbaudes gaitā 6.oktobrī atrastajām un izņemtajām nelegālajām cigaretēm 2000 ir “NZ Gold”, 6800 - “Premier” un 600 - “Golden Gate” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Šis nav pirmais gadījums, kad dienesta suns akcizētās preces atrod īpašās slēptuvēs.

Policija turpina pastiprināti strādāt nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā un lūdz iedzīvotājus ziņot policijai, ja ir informācija par nelegālo akcizēto preču tirdzniecību vai uzglabāšanu, zvanot pa tālruni 110.

Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā skatot krimināllietu par naftas vada bojāšanu un vairāk nekā 3971 litra dīzeļdegvielas zādzību, šodien lēma atcelt spriedumu daļā par procesuālo izdevumu piedziņu un nosūtīt lietu šajā daļā jaunai izskatīšanai, informēja Zemgales apgabaltiesas tiesneša palīdze Ineta Vītoliņa.

Krimināllieta šodien izskatīta un pasludināts saīsinātais nolēmums, ar kuru nolemts Jēkabpils rajona tiesas 2017.gada 14.marta spriedumu atcelt daļā par procesuālo izdevumu 3819 eiro solidāru piedziņu valsts labā no Aināra Voiciša, Gastona Skreijas, Igora Šemjakina un Vitālija Parfjonova par lietisko pierādījumu pieņemšanu un glabāšanu Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūrā un nosūtīt lietu šajā daļā jaunai izskatīšanai pirmās instances tiesai.

Pārējā daļā Jēkabpils rajona tiesas spriedums atstāts negrozīts.

Pilns nolēmums būs pieejams 23.oktobrī.

Jau vēstīts, ka šodien Zemgales apgabaltiesa apelācijas kārtībā skatīja krimināllietu par naftas vada bojāšanu un vairāk nekā 3971 litra dīzeļdegvielas zādzību.

Minētajā lietā saņemta gan apelācijas sūdzība, gan arī apelācijas protests.

Tāpat vēstīts, ka apsūdzētos minētajā lietā Jēkabpils rajona tiesa atzinusi par vainīgiem un piemērojusi viņiem nosacītus sodus.

Skreijam piemērota brīvības atņemšana uz diviem gadiem un deviņiem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz trim gadiem, Šemjakinam un Parfjonovam - brīvības atņemšana uz diviem gadiem un diviem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, bet Voicišam - brīvības atņemšana uz vienu gadu un sešiem mēnešiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu un deviņiem mēnešiem. Cietušās puses pieteikumu par nodarītā materiālā zaudējuma 1619 eiro apmērā piedziņu tiesa atstājusi bez izskatīšanas.

Apsūdzētajiem uzlikts par pienākumu solidāri segt procesuālos izdevumus 3819 eiro apmērā.

Krimināllietā apsūdzētajām četrām personām prokurors bija pieprasījis sodus ar brīvības atņemšanu no trim līdz trim ar pusi gadiem nosacīti. Tāpat apsūdzētajiem pieprasīts atmaksāt cietušajai pusei nodarīto materiālo zaudējumu 1619 eiro un segt procesuālos izdevumus vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Mantas konfiskāciju apsūdzētajiem prokurors nav pieprasījis.

Prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina aģentūru LETA iepriekš informēja, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai viena apsūdzētā persona 2013.gada novembrī organizēja un vadīja, bet trīs apsūdzētās personas izpildīja nelikumīgu pieslēgšanos naftas produktu cauruļvadam Polocka-Ventspils, kādā pieslēguma vietā sabojājot naftas vadu un nodarot kādam uzņēmumam materiālo zaudējumu 1619 eiro apmērā.

Tāpat apsūdzētie organizētā grupā no 2013.gada novembra līdz 2015.gada 7.martam kopīgiem spēkiem no minētā naftas produktu cauruļvada izdarīja dīzeļdegvielas zādzību par summu ne mazāku kā 4789 eiro.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Portālam Radio1.lv aculiecinieks ziņoja, ka šobrīd slēgta Jēkabpils rajona tiesa un ap tiesas nama ēku darbojoties operatīvie dienesti - policija, ugunsdzēsības un glābšanas dienests un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde. Sazinoties ar Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes priekšnieka palīdzi Ievu Sietnieci noskaidrojām, ka Jēkabpils tiesas nams slēgts tehnisku iemeslu dēļ. Notikušā apstākļus skairojot operatīvie dienesti.

Foto: Jaunais Vēstnesis

Portāls Radio1.lv saņēma aculiecinieka foto, ka šodien Jēkabpilī, Pormaļa ielā noticis ceļu satiksmes negadījums, iespējams, ir cietušie. Informācija tiks papildināta.

Aculiecinieka foto

imgpsh fullsizeee

imgpsh fullsize11

Psiholoģijas eksperta pieaicināšanai Jēkabpils rajona tiesa līdz 30.oktobrim atlikusi krimināllietas skatīšanu, kurā kāda jauniete apsūdzēta par vīrieša noduršanu konflikta laikā Jēkabpilī, informē tiesa. Minētajā lietā plānots turpināt pierādījumu pārbaudi un tiesu debates, kā arī uzklausīt psihologa viedokli.

Jauniete apsūdzēta par to, ka personai nodarīja tīšus smagus miesas bojājumus, kas kļuva par iemeslu cietušā nāvei, iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Izmeklētāji uzskata, ka pagājušā gada 29.aprīlī apsūdzētā persona, atrodoties savā dzīvesvietā Jēkabpilī, savstarpēja konflikta laikā ar viņai pazīstamu vīrieti dusmu uzplūdā tīši divas reizes ar virtuves nazi iedūra viņam krūšu kurvja priekšdaļā un vēderā.

Minētie miesas bojājumi cietušajam vīrietim radīja stipru iekšēju asiņošanu, viņam zaudējot 1,8 litrus asiņu. Vīrieša nāve iestājās dažās minūtēs notikuma vietā.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Page 1 of 172

Aptauja

Kā vertējat Jēkabpils domes jaunās vadības un deputātu paveikto pirmajās 100 dienās?