Vakar, 22.maijā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas rīcībā nonāca informācija par latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematu izplatīšanos skolēnu vidū aptuveni pusstundu pirms eksāmena sākuma. Par notikušo policijā nekavējoties uzsākts kriminālprocess un jau ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kura savu vainu nodarījumā atzīst.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas amatpersonas nekavējoties uzsāka izmeklēšanu uzreiz pēc tam, kad vakar, 22.maijā, tika saņemta informācija no Valsts izglītības satura centra par Latgales reģionā konstatētiem gadījumiem, kad īsi pirms latviešu valodas centralizētā eksāmena trešās daļas sākuma, kādas skolas vidusskolēnu vidū nonākuši latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu temati.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanas darbības, Valsts policija konstatēja, ka sākotnējā informācijas noplūde notikusi no kādas vidusskolas skolotājas Zemgales reģionā, pēc kā latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu temati nonākuši skolēnu rīcībā, kur tie tālāk izplatījušies vidusskolēnu vidū arī citos reģionos.

Par notikušo Valsts policijā ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 200.panta pirmās daļas par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, nelikumīgu izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kas nav valsts amatpersona un kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu. Patlaban kriminālprocesā noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajai skolotājai piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Sagatavoja:

Ilze Jurēvica

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

Vadītāja vietniece

Tālr. 67075095

Mob. tālr. 29465246

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ceturtdiena, 24 Maijs 2018 07:30

VP Daugavpils iecirknis meklē bezvēsts pazudušo J.Petrovu

Informācijas avots:

Valsts policijas Daugavpils iecirknis meklē bezvēsts prombūtnē esošo Juriju Petrovu. 2018.gada 12.maijā pēdējo reizi 1985.gadā dzimušais J.Petrovs tika redzēts Daugavpils novada Demenes pagastā, ciematā “Demene” un līdz šim brīdim nav zināma viņa atrašanās vieta. Pazīmes: augums 170 cm, kalsnas miesas būves, īsi cirpti tumšas krāsas mati, iespējams, bija ģērbies sporta tērpā.

 Ja kādam ir zināma J.Petrova atrašanās vieta vai jebkāda cita informācija, lūdzam zvanīt pa tālruni 110, 65403302 vai 65403310.

Šogad Valsts policija ir saņēmusi vairāku iedzīvotāju iesniegumus, kuri, vēloties iegādāties lauksaimniecības tehniku, kļuvuši par krāpšanas upuriem. Potenciālajiem pircējiem tika piedāvāts iegādāties neeksistējošu lauksaimniecības tehniku, tādā veidā izkrāpjot avansa maksājumus vairāku tūkstošu eiro apmērā. Valsts policija atkārtoti atgādina lauksaimniekiem rūpīgi izvērtēt ievietotos sludinājumus portālos, kā arī neiegādāties preci, kura pirms tam nav redzēta dzīvē.

Laika posmā no 2018. gada janvāra līdz 20. maijam Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldei ir saņemta informācija par vismaz 12 šāda veida krāpšanas gadījumiem, kad lauksaimnieki iegādājas traktortehniku sludinājuma portālos, taču preci nesaņem. Šogad Kurzemē ir reģistrēti trīs šāda veida gadījumi, Vidzemē arī trīs, Latgalē – četri un Zemgalē divi krāpšanas gadījumi, tādējādi lauksaimniekiem nodarot kaitējumu vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Tā kā šāda veida krāpšanas notiek un, iespējams, var arī atkārtoties, Valsts policija aicina lauksaimniekus būt piesardzīgiem un, pirms tiek veikta samaksa, pārliecināties par piedāvātās preces eksistenci.

Valsts policija uzsver, ka šāda veida krāpšanas gadījumi ir attiecināmi tieši uz lauksaimniecības tehnikas iegādi – krāpnieki ievieto sludinājumu portālos fotogrāfijas ar attiecīgo lauksaimniecības tehniku un tās tehnisko aprakstu, piedāvājot to iegādāties par izdevīgāku cenu, kas bieži ir zemāka par tirgus cenu. Piesaistot potenciālos pircējus, krāpnieki darījuma laikā ar viņiem sazinās telefoniski vai sarakstoties e-pastā. Savstarpējā komunikācija turpinās līdz brīdim, kad krāpnieki potenciālajam klientam nosūta sagatavotu rēķinu par pirmās iemaksas veikšanu, lai organizētu tālāku preces pārdošanu. Brīdī, kad persona attiecīgo samaksu veikusi, komunikācija beidzas un no krāpnieka un pirktās preces vairs nav ne vēsts.

Tāpat ir novērots, ka šādus sludinājumus ievieto arī krāpnieki, kuri uzdodas par jau eksistējošu un zināmu firmu darbiniekiem, kā arī izmanto līdzīgu konkrēto firmu dīleru e-pasta adreses. Lai neuzķertos uz šiem sludinājumiem, potenciālajiem pircējiem nepieciešams kārtīgi pārliecināties, kā ir uzrakstīts firmas nosaukums un darbinieka e-pasta adrese. Visbiežāk tiek veidoti līdzīgi nosaukumi, vien pamainot kādu burtu vai variējot ar pieturzīmēm e-pasta adresē, tādējādi maldinot un izkrāpjot no pircēja naudu par neeksistējošu traktortehniku.

Ņemot vērā notikušos krāpniecības gadījumus, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neiegādāties preci, kura pirms tam nav redzēta dzīvē. Tāpat arī nevajadzētu veikt avansa maksājuma pārskaitījumu pirms nav pārliecības, ka konkrētā prece tik tiešām atrodas pārdevēja īpašumā un var tikt pārdota.

Sagatavoja:

 

Elīna Sprudzāne

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā speciāliste

Tālr. 67075093

Mob. tālr. 29600629

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Trešdiena, 16 Maijs 2018 09:43

Iedzīvotājiem atgādina par velosipēdu drošību

Informācijas avots:

Braukšana ar velosipēdu ir viens no ērtākajiem pārvietošanās veidiem. Iestājoties siltajam laikam, aizvien biežāk iedzīvotāji to izmanto, tāpēc policija iesaka iedzīvotājiem ievērot drošības pasākumus, tā pasargāšanā.

Drošības pasākumi pret velozagļiem:

  • neatstāt velosipēdu bez uzraudzības – pie tirdzniecības objektiem, kāpņu telpās, pagalmos, neaizslēgtās garāžās vai šķūnīšos, pirmā stāva balkonos vai lodžijās, ja tās nav iestiklotas;

  • atcerieties, kaut arī daudzdzīvokļu namiem ir durvju kods, nav izslēgts, ka to var pārzināt arī cita persona, tāpēc kāpņu telpā neatstāt velosipēdu nesaslēgtu, tas ir jāsaslēdz ar drošu saslēgšanas ierīci;

  • vienmēr novietojiet velosipēdu sev pārredzamā vietā;

  • velosipēdu nevajadzētu atstāt nomaļā vietā uz ilgāku laiku, bet censties to novietot novērošanas kameru tuvumā vai apsargātā vietā, pie velostatīva jāpieslēdz rāmis kopā ar riteni, bet atstājot velosipēdu, jānoņem papildus aprīkojums;

  • izmantojiet kvalitatīvas velosipēdu pretaizdzīšanas iekārtas (atslēgas), saslēdziet to ar vairākām pretaizdzīšanas ierīcēm un U veida saslēgumiem);

  • atcerieties, ka ar drošu slēdzeni, noteikti variet saslēgt pat divus velosipēdus, raugieties, lai velostatīvi vai priekšmeti, pie kā pieslēdzat būtu labi nostiprināti;

  • atcerieties, ka parastās drošības troses var pārkniebt dažu sekunžu laikā, neradot iedzīvotājiem pat nekādas mazākās aizdomas;

  • noteikti padari savu velosipēdu atpazīstamu (aplīmē to ar krāsainiem elementiem, atpazīšanas zīmēm);

  • iegādājoties velosipēdu noteikti to nofortogrāfē un pieraksti tā datus, rāmja numuru;

  • veiciet velosipēdu reģistrāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas e-pakalpojumu mājaslapā https://e.csdd.lv, kas nepieciešamības gadījumā atvieglos nozagtā velosipēda atgriešanu tā likumīgajam īpašniekam.Pērkot lietotu velosipēdu, veiciet šasijas numura pārbaudi mājaslapā http://veloregistrs.lv/lv/veloregistrs/mekletajs, lai noskaidrotu, vai pirkums nav reģistrēts kā zagts.

Atcerieties, ka velosipēda nozagšanas gadījumā, nekavējoši jāinformē policija, iesniedzot nozagtā velosipēda attēlu.

Rīkojoties pareizi – nedosim iespēju velozagļiem!

 

Lai jauka velosezona!

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece

Valsts policijas

Zemgales reģiona pārvaldes

vecākā speciāliste

Tālr.63004302,20293472

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils policijas iecirknī reģistrētie notikumi laikā no 10.līdz 14.maijam. Notikumus apkopoja VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

1986.G.DZIMUSĪ, VADOT ATPAKAĻGAITĀ A/M "VW PASSAT VARIANT", UZBRAUCA GĀJĒJAI 1942.G.DZIMUŠAJAI, KURA NOGĀDĀTA SLIMNĪCĀ.
Notikuma datums: 14/05/2018 10:55 - 14/05/2018 10:55
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,DAMBJA IELA

1984.G.DZIMUSĪ, VADOT A/M "NISSAN QASHQAI", UZBRAUCA MEŽA DZĪVNIEKAM- STIRNAI. BOJĀTS TRANSPORTS.
Notikuma datums: 14/05/2018 18:25 - 14/05/2018 18:25
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,KRUSTPILS NOVADS,VARIEŠU PAGASTS

NO KŪTIŅAS NOZAGTI INSTRUMENTI
Notikuma datums: 12/05/2018 16:50 - 12/05/2018 16:50
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,KRUSTPILS NOVADS,KŪKU PAGASTS
LEŅĶA SLĪPMAŠĪNA (Meklēšanā)
URBJMAŠĪNA marka: BOSCH (Meklēšanā)
Pēdējais lēmums: UZSĀKTS KRIMINĀLPROCESS (KPL)

1971.G.DZIMUSĪ, VADOT A/M HYUNDAI ATPAKAĻGAITĀ UZBRAUCA STĀVOŠAI A/M OPEL VECTRA, KURA BIJA NOLIKTA STĀVĒŠANAI
Notikuma datums: 11/05/2018 15:19 - 11/05/2018 15:19
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,RĪGAS IELA

DEGA KŪLA 30000 KVADRĀTMETRU PLATĪBĀ.
Notikuma datums: 11/05/2018 14:57 - 11/05/2018 14:57
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,SALAS NOVADS,SĒLPILS PAGASTS

1966.G.DZIMUŠAIS PIE SEVIS UZGLABĀJA 240 CIGARETES PREMIER AR BALTKRIEVIJAS AKCĪZES MARKĀM
Notikuma datums: 11/05/2018 15:09 - 11/05/2018 15:09
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,ANDREJA PORMAĻA IELA

1998.G.DZIMUŠAIS VADĪJA A/M "VW CARAVELLE", BŪDAMS ALKOHOLA REIBUMĀ (1,6284 PROMILES) UN BEZ TRANSPORTLĪDZEKĻA VADĪŠANAS TIESĪBĀM, NEIZVĒLĒJĀS DROŠU BRAUKŠANAS ĀTRUMU, NOBRAUCA NO CEĻA UN UZBRAUCA ŠĶĒRSLIM- CEĻA ZĪMEI
Notikuma datums: 12/05/2018 22:40 - 12/05/2018 22:45
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,AKNĪSTES NOVADS,ASARES PAGASTS
Pēdējais lēmums: UZSĀKTS KRIMINĀLPROCESS (KPL)

1946.G.DZIMUŠAIS VADOT A/M AUDI A4 IZRAISĪJA SADURSMI AR A/M VOLVO XC70.
Notikuma datums: 13/05/2018 - 13/05/2018 17:57
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,KRUSTPILS NOVADS,KRUSTPILS PAGASTS

1969.G.DZIMUŠAIS VADĪJA VELOSIPĒDU ALKOHOLA REIBUMA STĀVOKLĪ (0.8372 PROMILES) UN BEZ TRANSPORTLĪDZEKĻA VADĪŠANAS TIESĪBĀM. .
Notikuma datums: 10/05/2018 - 10/05/2018 11:16
Notikuma vieta:1/2,NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS,VIESĪTES IELA
Pēdējais lēmums: SASTĀDĪTS ADMIN.PĀRK. PROTOKOLS (APK)

NO MĀJAS NOZAGTA NAUDA UN ALKOHOLISKIE DZĒRIENI.
Notikuma datums: 10/05/2018 - 10/05/2018 17:34
Notikuma vieta:NOTIKUMA VIETAS ADRESE,LVA,JĒKABPILS
Pēdējais lēmums: UZSĀKTS KRIMINĀLPROCESS (KPL)

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments ir atteicies pārbaudīt kasācijas sūdzību lietā par Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanu, līdz ar to Zemgales apgabaltiesas notiesājošais spriedums ir stājies spēkā visās epizodēs,  informēja AT pārstāve Baiba Kataja.

Noraidītā kasācijas sūdzība bija par krimināllietas epizodi par personas sagrābšanu un laupīšanas izdarīšanu Jūrmalā. Šajā epizodē vainīgajiem tika noteikta brīvības atņemšana uz 19, 17 un 11 gadiem ar policijas kontroli uz trim gadiem.

Jau vēstīts, ka lietā bija apsūdzētas septiņas personas. Bruņotā laupīšana Jēkabpilī notika 2011.gada 25.janvārī. Laupītāji, ierodoties spēļu zālē "Fenikss", ievainoja spēļu zāles darbinieku un nolaupīja 104 500 latus (148 690 eiro). No spēļu zāles bruņotās bandas dalībnieki devās prom ar "Chrysler Voyager" markas automašīnu. Viņus sāka vajāt policija un iedzina strupceļā. Izcēlās apšaude, kuras laikā gāja bojā Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas Viesītes iecirkņa vecākais inspektors kapteinis Andris Znotiņš. Apšaudē tika ievainoti arī divi citi policisti un trīs no pieciem noziedzniekiem. Apsūdzētajiem celtas apsūdzības arī par iepriekš Tukumā un Jūrmalā izdarītām zādzībām un laupīšanām.

Kā ziņots, 2016.gada 5.septembrī, Zemgales apgabaltiesas Aizkraukles tiesu namā, apelācijas kārtībā skatot Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanas krimināllietu, tiesa pieciem no septiņiem apsūdzētajiem mīkstināja iepriekš piespriestos sodus, aģentūru LETA informēja Zemgales apgabaltiesas tiesneša palīdze Ineta Vītoliņa.

Tiesas spriedums nemainīts Arvo Žagaram, kuram iepriekš tika piespriests mūža ieslodzījums, un Staņislavam Berkulam, kurš apsūdzēts epizodē par zādzību Jūrmalā un kuram tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem. Spēkā atstāta daļa par policijas uzraudzību uz trim gadiem.

Denisa Hristoforidi sods no 20 gadiem ieslodzījumā saīsināts līdz 18 gadiem un deviņiem mēnešiem cietumā, savukārt viņa brālim Pāvelam cietumā jāpavada 16 gadi iepriekš piespriesto 18 gadu vietā. Leonīda Koņuhova sods saīsināts no 13 līdz 12,5 gadiem ieslodzījumā, savukārt Edgaram Paruškinam tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz desmit gadiem. Viņam nolemts nepiemērot arī mantas konfiskāciju.

Savukārt Staņislava Babeļa apsūdzībā izbeigts kriminālprocess par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas, sodu no 13 gadiem ieslodzījumā mīkstinot līdz 11,5 gadiem ieslodzījuma vietā.

 

 
Page 1 of 182

Aptauja

Vai apmeklēsiet Jēkabpils pilsētas svētkus 2018 - "Radi Jēkabpili"?