Organizācija Bezvests.lv  informē, ka 23 gadus vecais Raivis Terentjevs, kurš 21.aprīlī pazuda bez vēsts, ir atradies - dzīvs un vesels. Pēc radu sniegtās informācijas, viņš bija aizbraucis uz Rīgu, bet par saviem plāniem tuviniekus nebija informējis.

Jau ziņots, ka šā gada 21. aprīlī bez vēsts bija pazudis Jēkabpils iedzīvotājs Raivis Terentjevs. Pēc tuvinieku teiktā, pazušanas dienā viņš ieskrējis mājās, paķēris mantas un steidzies prom. Kopš tā brīža ģimenei par puisi nebija nekādas informācijas, vēstīja brīvprātīgo organizācija «Bezvests.lv».

Līdzi Raivim bijis naudas maks, pase, ID karte, bankas kartes un mašīnas atslēgas.

Bezvests.lv pateicas visiem, kas palīdzēja Raivja Terentjeva atrašanā.

Lai gan pēdējo gadu tendence liecina, ka auto zādzību skaits mazinās, šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, ir nedaudz pieaudzis automašīnu zādzību skaits – novērots palielinājums par sešiem procentiem. Statistika liecina, ka zagļi arvien biežāk iekāro 2007. gada izlaiduma vai jaunākas BMW markas automašīnas. Šo zādzību skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, dubultojies. Valsts policija aicina iedzīvotājus vairāk rūpēties par savu spēkratu drošību, ierīkojot papildu drošības elementus.

No 2017. gada 1. janvāra līdz 31. martam Valsts policija ir saņēmusi informāciju par 216 nozagtām automašīnām. No tām šobrīd atrastas 89 automašīnas. Kamēr tajā pašā laika posmā 2016. gadā tika nozagtas 203 automašīnas. Zagļi arvien biežāk noskata jaunas automašīnas, kas ir 2007. gada izlaiduma vai jaunākas. Šāda vecuma nozagto automašīnu skaits sastāda 49% no kopējā zagto automašīnu skaita.

Šā gada pirmajā ceturksnī trīs visbiežāk zagto automašīnu markas:

  1. BMW

Šī gada sākumā būtiski palielinājušās BMW markas automāšīnu zādzības. Ja pērn šajā laika posmā tās bija ceturtās zagtākās automašīnas, tad šogad tās ieņēmušas stabilu pirmo pozīciju visbiežāk zagto automašīnu sarakstā. Šīs markas spēkrati gada sākumā ir zagti divreiz biežāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn. Ja 2016. gadā Latvijā tika nozagtas 25 BMW markas automašīnas, tad šogad to skaits dubultojies, sasniedzot 53.

  1. Volkswagen

Otrajā vietā zādzību skaita ziņā šogad ierindojas Volkswagwen markas automašīnas. Gada pirmajos mēnešos nozagtas jau 47 minētās markas automašīnas. Salīdzinot ar pērno gadu, šīs markas automašīnu zādzību skaits mazinājies par 11 gadījumiem.

  1. Audi

Lai gan Audi markas spēkratu zādzību skaits mazinājies divas reizes, salīdzinot ar pagājušo gadu, tās tomēr šogad ieņem trešo vietu zagtāko automobiļu sarakstā Proti, šā gada pirmajā ceturksnī ir nozagtas 22 Audi automašīnas, kamēr pērn šajā periodā – 47 šīs markas automašīnas.

Šis gads ir nācis ar vēl kādu jaunu tendenci, proti, ir aktivizējušies Nissan automašīnu zagļi. Jāatzīmē, ka pērn šīs markas automašīnas vispār netika zagtas, taču šogad ir manāms kāpums – Valsts policijā jau reģistrētas astoņas šīs markas spēkrata zādzības. Savukārt aptuveni vienādā līmenī salīdzinājumā ar pagājušo gadu saglabājusies zagļu interese par Toyota un Honda markas automašīnām. Šogad izdarītas 14 Toyota un desmit Honda zādzības. Tāpat šogad turpinās zagļu interese par Hyundai markas automašīnām. Jāatzīmē, ka tās sāka zagt pagājušajā gadā un šīs zādzības turpinās arī šogad, kad aizdzītas jau deviņas automašīnas.

Zagļu pieaugošā interese par jaunām automašīnām saistīta gan ar tirgus pieprasījumu, gan ar jaunu rīku pieejamību automašīnu drošības sistēmu uzlaušanai. Jaunas automašīnas bieži ir aprīkotas ar tā saukto bez-atslēgas sistēmu. Ļaundari ir izstrādājuši tehnoloģijas, ar kuru palīdzību attālināti nolasīt šīs drošības sistēmas kodus, ļaujot automašīnas aizdzīt.

Valsts policija aicina automašīnu īpašniekus savus spēkratus aizsargāt ar papildu signalizāciju. Tāpat ir pieejami speciāli maki, kuros glabājot šāda veida atslēgu, automašīnas drošības sistēmas kods nav nolasāms.

 

Sagatavoja:

Gita Gžibovska

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā speciāliste

Tālr. 67075264, 27878155

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jēkabpilī kāds 1985.gadā dzimis automašīnas "Renault Laguna" vadītājs būdams pamatīgā alkohola reibumā izraisījis sadursmi ar stāvošām automašīnām "Audi A6" un "Audi 80".

Kā Radio1.lv informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece, ceļu satiksmes negadījums un minētais pārkāpums konstatēts 23.aprīlī ap plkst.3 naktī Jāņa Raiņa ielā.

Pārbaudes gaitā minētā vīrieša organismā konstatētas 2.3 promiles alkohola.

Piektdiena, 21 Aprīlis 2017 13:42

Vakar atkal krietni pieaudzis kūlas ugunsgrēku skaits

Informācijas avots:

Visticamāk, sausā un saulainā laika apstākļu ietekmē vakar Latvijā atkal manāmi pieaudzis reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits.

Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija, ceturtdien Latvijā dzēsti 88 kūlas ugunsgrēki, kas ir par 55 vairāk nekā trešdien, par 70 vairāk nekā otrdien un par 64 vairāk nekā pirmdien, kad valstī bija brīvdiena.

Kūlas ugunsgrēkos diennakts laikā izdegusī platība pārsniedz 88 hektārus. Lielākie sausās zāles ugunsgrēki ceturtdien dzēsti Jēkabpils novadā, kur deguši 35 hektāri kūlas, Balvu novada Vīksnas pagastā, kur deguši 10 hektāri, un Jēkabpils novada Dunavas pagastā, kur liesmas plosījušās astoņos hektāros pērnās zāles.

Iespējams, tieši kūlas ugunsgrēku dēļ vakar nodegušas četras dārza mājas, pirts un neapsaimniekota ēka.

Ceturtdien kopumā Latvijā dzēsti 113 ugunsgrēki, vienā no tiem cietis cilvēks.

VUGD darbinieki aizvadītajā diennaktī veikuši arī 12 glābšanas darbus - četrus novados, trīs Rīgā, bet piecus - citās pilsētās, liecina operatīvā informācija.
Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēts 3461 ugunsgrēks, tostarp 1416 reizes degusi kūla. Dažādās ugunsnelaimēs dzīvību zaudējuši 29, bet cietis 151 cilvēks.

Trešdien Latvijā dzēsti kopskaitā 52 ugunsgrēki, tajā skaitā 33 reizes degusi kūla, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija. Jēkabpilī kārtējo reizi dzēsts valstī lielākais kūlas ugunsgrēks 12 hektāru platībā.

Sausās zāles ugunsgrēkos pagājušajā diennaktī kopumā izdeguši vairāk nekā 35 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki izcēlušies Rīgas ielā Jēkabpilī, kur pērnā zāle degusi 12 hektāru platībā, un Gulbju ielā Daugavpilī, kur pērnā zāle degusi septiņu hektāru platībā. Vakar plkst. 15.52 tika saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Jēkabpilī, kur dega pērnā zāle 12 hektāru platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 17.30.

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos neviens cilvēks nav cietis vai gājis bojā.

Trešdien VUGD darbinieki arī veikuši 15 glābšanas darbus - trīs novados, septiņus Rīgā, bet piecus citās pilsētās.

Kopš gada sākuma valstī reģistrēti 3348 ugunsgrēki, tostarp 1328 kūlas ugunsgrēki.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Sausās zāles svilināšana arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

Jēkabpilī policijas darbinieki aizturējuši pamatīgi iereibušu autovadītāju, kurš piedāvājis 400 eiro kukuli, lai netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Kā Radio1.lv informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece, kāds 1992.gadā dzimis automašīnas "Audi A6" vadītājs, kurš pie spēkrata stūres bija sēdies 3,51 promiles alkohola reibumā, piedāvājis policijas darbiniekiem 400 eiro kukuli, lai netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā.

Otrs kukuļdevējs pieķerts Bauskas novadā, Codes pagastā. 1959.gadā dzimušais vīrietis vadīja smago automašīnu "Volvo FH" apdzīvotā vietā ar ātrumu 73 kilometri stundā, pie atļautā ātruma - 50 kilometri stundā. Lai netiktu saukts pie atbildības likumā noteiktā kārtībā, autovadītājs policistiem piedāvāja 20 eiro kukuli.

Pret abiem autovadītājiem sākti kriminālprocesi.

Kopš gada sākuma Zemgales reģionā par kukuļdošanu policisti aizturējuši jau 24 autovadītājus.

Page 1 of 164

Aptauja

Vai piedalīsieties pašvaldību vēlēšanās 2017.gada 3.jūnijā?