Trešdiena, 08 Novembris 2017 17:25

Līvānu novadā aizdomās par narkotiku pārvadāšanu un bēgšanu no policijas aiztur vīrieti

Informācijas avots:  Ksenija Belova
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Valsts policijas Preiļu iecirkņa darbinieki apkarojot narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgu apriti savā apkalpojamā teritorijā, aizvadītajā nedēļas nogalē, iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, veica operatīvus pasākumus, kuru rezultātā aizturētas divas personas. Savukārt ierastās patrulēšanas laikā, aiztur vīrieti, kurš iespējams pārvadājis narkotiskās vielas un bēdzis no policijas.

 Piektdienas vakarā, 3.novembrī Preiļu iecirkņa policistiaizdomas par nelikumīgu narkotisko vielu pārvadāšanu apturēja kādu Renault markas automašīnu.Pie transportlīdzekļa vadītājaun pasažiera apskates laikā tika konfiscēts ap 2 gramiem zaļganbrūnas augu izcelsmes vielas. Lai precīzi noteiktu izņemtās vielas sastāvu un skaitu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, taču jau tagad redzams, ka visdrīzāk tā ir marihuāna. Aizdomās par saistību ar minēto likumpārkāpumu, notikuma vietā aizturētas divas personas, 1993.gadā dzimis vīrietis un nepilngadīgs jaunietis. Izmeklēšana turpinās.

 Turpinot patrulēšanu, pēc dažām stundām aizturēts vel viens vīrietis, kurš iespējams nelikumīgi pārvadājis narkotiskās vielas.

 VP Preiļu iecirkņa likumsargi, veicot ierasto patrulēšanu, Līvānu novadā pamanīja kādu aizdomīgu BMW markas automašīnu. Policistiem radās aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs atrodas pie stūres alkohola reibumā, tāpēc tika pieņemts lēmums transportlīdzekli apturēt un veikt ierasto pārbaudi. Taču automašīnas vadītājs nepakļāvās policijas darbinieku prasībai transportlīdzekli apturēt un palielinot ātrumu, metās bēgt. Policisti sekoja iespējamam pārkāpējam, ka arī atkārtoti lika vadītājam apstāties, taču viņš nereaģēja uz policistu prasībām apturēt transportlīdzekli un turpināja kustību.

Jau pēc īsa brīža, vīrietis netika galā ar automašīnas vadību, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas, un izskrienot no transportlīdzekļa, mēģinājis bēgt no notikuma vietas.

Kā tika noskaidrots, iespējamais likumpārkāpējs ir kāds 1992.gadā dzimis vīrietis, kurš jau vairākkārt nonāca policijas redzeslokā.

Jāpiebilst, ka veicot vīrieša automašīnas apskati, tās salonā, celofāna maisiņā, tika konstatētas divas cigarešu paciņas, kurās atradās četri iesaiņojumi ar zaļganbrūnu augu izcelsmes vielu. Lai noskaidrotu precīzu konfiscētās vielas sastāvu un skaitu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, taču jau tagad ir redzams, ka visticamāk tā ir marihuāna.

Pašlaik saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu neatļautu pārvadāšanu un turpinās izmeklēšana, savukārt aizturētajam par minēto likumpārkāpumu draud kriminālatbildība un administratīvā atbildība par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām un bēgšanu no notikuma vietas.

 Atgādinām, ka pēc Krimināllikuma 253.panta 1.daļas, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Ksenija Belova

VP Latgales reģiona pārvaldes

Vecākā speciāliste

t. 65403378; 20028494

 

 

Lasīts 1200 reizes

Komentāri  

0 #1 Ginta 2017-12-05 12:36
Te īsti nevar saprast,datumi nesakrīt ar realitāti...
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Kurš, Jūsuprāt, ir labākais kandidāts Latvijas premjera amatā?